Články k osobnosti

David Ondříček

  herec, režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o David Ondříček »
 

Dlouhá míle: Další výborný český seriál zapadl v archívu a za koncesionářské poplatky se natáčí novinky pochybné kvality

 
Filmů a seriálů se sportovní tématikou je u nás jako šafránu a diváci by určitě přivítali další nové projekty. Připomeňme si film Fair Play režisérky Sedláčkové, který má dodnes na ČSFD nadprůměrné hodnocení, anebo film Zátopek Davida Ondříčka, který je na tom ještě lépe a do kina na něj přišlo půl milionu diváků.
06.11.2023 17:30 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (234 článků)

Samotáři Schneiderová s Macháčkem po více než 20 letech: Spojila je utajená svatba

 
K nostalgickému setkání došlo v Thajsku mezi Jiřím Macháčkem a Jitkou Schneiderovou. Oba herce z kultovního filmu Samotáři do exotického Thajska přivedla netradiční a utajovaná svatba Petry Ondříčkové, bývalé manželky Davida Ondříčka s jejím partnerem Pavlem. Schneiderová s Macháčkem se na Instagramu pochlubili i fotkou s jointem.
13.01.2023 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Schneiderová (423 článků) , Jiří Macháček (309 článků) , David Ondříček (234 článků)

Hlavní mužská trojice z filmu Jedna ruka netleská. Taclík je dvojnásobný tatík, Trojanovi minulý rok nepřál

 
Film režiséra Davida Ondříčka z roku 2003 s názvem Jedna ruka netleská měl mezi diváky velký úspěch. I když se jedná o černou komedii, tak i přesto si na webu ČSFD vydobyl 70 procent. Snímek vypráví smolný příběh tří hlavních postav v podání Ivana Trojana (58), Jiřího Macháčka (56) a Marka Taclíka (49), kteří jsou ve svých rolích naprosto fenomenální. Jak ale dnes vypadají a co dělají?
10.01.2023 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Trojan (386 článků) , Jiří Macháček (309 článků) , David Ondříček (234 článků) , Marek Taclík (230 článků) , Jiří Marek (484 článků) , Jiří Marek (484 článků)

Zátopek na Nový rok trhl rekord ve sledovanosti. Diváci pěli ódy na Neužila a Issovou

 
Film Davida Ondříčka o našem nejúspěšnějším běžci na Nový rok trhl rekord ve sledovanosti. Snímek Zátopek byl oceněný několika Českými lvy a mezi diváky si vytvořil početnou základnu fanoušků, která z filmu byla naprosto unesená. Podle deníku Blesk se na film v neděli dívaly skoro dva miliony lidí, kteří snímek hodnotili velice pozitivně. 
02.01.2023 17:50 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (234 článků)

Reakce diváků na Zátopka: Václav Neužil se snad do sportovce převtělil, píší nadšeně lidé

 
"Když nemůžeš, tak přidej!" Tato věta Emila Zátopka se lidem vryla do paměti a naprosto zlidověla. Příběh nezdolného sportovce mapuje snímek z roku 2021, který režíroval David Ondříček. Film s názvem Zátopek mohli lidé zhlédnout dnes večer na ČT1. Na ČSFD se to jen hemží pozitivními reakcemi.
01.01.2023 22:30 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (234 článků) , Emil Zátopek (103 článků)

Emil Zátopek dokázal i nemožné. Temnou část atletova života však film opomíjí

 
Emil Zátopek je bezpochyby jednou z největších osobností v historii Československa. Ostatně to potvrzuje jeho výkon na olympiádě v Helsinkách v roce 1952, kde získal tři zlaté medaile. Málokdy se ale mluví o Zátopkově spolupráci s komunistickým režimem. Jak zmínil pro CNN Prima News historik Petr Blažek, Zátopek spolupracoval s vojenskou kontrarozvědkou. Temnou část atletova života opomíjí i film Davida Ondříčka Zátopek.
01.01.2023 18:55 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (234 článků) , Emil Zátopek (103 článků) , Petr Prima (90 článků)

Gabriela Heclová se setkala s potomkem Krále Šumavy: Prosil mě, ať udělám maminku o něco hodnější, říká

 
Bývalá youtuberka Gabriela Heclová se díky režiséru Davidu Ondříčkovi vrátila zpět před kameru. Objevila se totiž v jedné z hlavních ženských rolí zbrusu nového třídílného seriálu Král Šumavy - Fantom temného kraje, kde si zahrála partnerku tajného převaděče přes hranici Josefa Hasila. V rozhovoru pro eXtra.cz prozradila, jaké pro ni bylo setkání se synem bývalého agenta americké zpravodajské služby CIC a jestli se plánuje ještě někdy vrátit ke svým videím na YouTube. 
10.12.2022 17:50 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (234 článků) , Gabriela Heclová (8 článků) , Josef Král (102 článků)

Král Šumavy Oskar Hes: Odvahu převádět lidi přes čáru bych neměl. Josef Hasil byl vážně bourák, říká herec

 
Herec Oskar Hes, kterého diváci znají například ze seriálu Pustina, je největší hvězdou v minisérii režiséra Davida Ondříčka Král Šumavy - Fantom temného kraje. V seriálu se objeví v hlavní roli Josefa Hasila, hrdiny, jenž roku 1948 tajně převedl přes hranice asi tři stovky lidí, kteří toužili po svobodě. V rozhovoru pro eXtra.cz Oskar prozradil, jestli by sám měl takovou odvahu jako osobnost, kterou ztvárnil, a kdy si při natáčení sáhl na osobní dno. 
24.11.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (234 článků) , Oskar Hes (26 článků) , Richard Král (15 článků) , Josef Král (102 článků)

Král Šumavy: Stará legenda o šumavském převaděči dostala nový kabát

 
V roce 1959 na motivy románu Rudolfa Kalčíka vznikl dramatický film s kriminální zápletkou. Dodnes velice ceněný a profesionálně natočený film režíroval Karel Kachyňa. Na podzim se však můžeme těšit na premiérovou minisérii z dílny režiséra Davida Ondříčka.
22.08.2022 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kachyňa (38 článků) , David Ondříček (234 článků) , Rudolf Kalčík (2 články)

Voyo sází na hvězdy: Švehlík s Krajčem zazáří v novém seriálu

 
Platforma Voyo na podzim uvede minisérii Král Šumavy, kterou natočil David Ondříček, či komediální seriál Gumy, kde se pod režijní taktovkou Karin Krajčo Babinské poprvé před kamerou potkali Richard Krajčo a David Švehlík. V různých fázích příprav natáčení je přibližně 35 formátů určených pro Voyo, stojí v tiskové zprávě, kterou má redakce eXtra.cz k dispozici.
11.08.2022 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Krajčo (441 článků) , David Ondříček (234 článků) , David Švehlík (133 článků) , Karin Babinská (87 článků)

Táta by na něj byl pyšný. Syn Richarda Hese Oskar jde z role do role!

 
Syn legendy české muzikálové scény Richarda Hese Oskar začínal sice svou kariéru v muzikálech, aktuálně ale září na stříbrném plátně. Po veleúspěšných projektech Dukla 61 a Zátopek ho David Ondříček obsadil do svého chystaného seriálu Král Šumavy. Dokázal by se sám zachovat stejně jako Josef Hasil a co si myslí o české muzikálové scéně, kterou tvarovaly choreografie jeho tatínka? Nejen o tom se rozpovídal v rozhovoru pro eXtra.cz.
24.03.2022 05:15 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (234 článků) , Oskar Hes (26 článků) , Richard Král (15 článků) , Josef Král (102 článků)

David Ondříček a Martha Issová se doma míjí. Překvapivá slova jejich rodinné situace!

 
David Ondříček a Martha Issová spolu vychovávají tři děti, ale nedá se říct, že by měli tradiční rodinu. To eXtra.cz přiznal sám režisér, který prozradil, že doma se sejdou jen málokdy v plném počtu. “Naše rodina je na to zvyklá, že tam vždycky někdo není. Filmaři a herci, nebo i umělci, mají prostě období, že se vidí míň, a právě to teď prožíváme,” zmínil v rozhovoru. A na nějakou dobu se to asi nezmění. David Ondříček se totiž právě nyní připravuje na náročné natáčení Krále Šumavy. 
23.03.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (234 článků) , Martha Issová (363 článků)

Obrazem: Český lev ve stínu Ukrajiny. Herečky byly v modrožluté, mluvil velvyslanec

 
Filmem roku se stal Zátopek, jeho tvůrce David Ondříček získal také sošku za režii.
06.03.2022 06:00 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (234 článků)

Ceny filmové kritiky: Vyhrálo satirické drama Okupace

 
Nejlepším filmem roku 2021 je podle českých filmových kritiků snímek Michala Nohejla Okupace. Film obdržel rovněž cenu za režii a scénář a Nohejl se stal i objevem roku. Satirické drama tak proměnilo čtyři ze svých šesti nominací. Nejlepší ženský herecký výkon podle kritiků předvedla Pavla Gajdošíková v romantickém dramatu režiséra Jana Prušinovského Chyby. Ocenění pro nejlepšího herce připadlo Václavu Neužilovi za ztvárnění českého atleta a olympionika Emila Zátopka ve filmu Zátopek režiséra Davida Ondříčka. Ceny se předávaly v pražském Divadle Archa, zájemci mohli ceremoniál živě sledovat na ČT art.
06.02.2022 10:20 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (234 článků) , Emil Zátopek (103 článků) , Jan Prušinovský (59 článků) , Pavla Gajdošíková (9 článků)

Český lev 2021: Nejvíce nominací získaly filmy Zátopek a Okupace

 
Nejvíce nominací na Českého lva za rok 2021, shodně 13, získal debut režiséra Michala Nohejla Okupace a životopisné drama Zátopek režiséra, spoluproducenta a spoluautora scénáře Davida Ondříčka. S 11 nominacemi následuje fantaskní komedie Martina Šulíka Muž se zaječíma ušima. Filmová sonda do rodinných vztahů a světa komunikačních technologií Atlas ptáků režiséra Olma Omerzua získala devět nominací. O jednu méně dostalo romantické drama režiséra Jana Prušinovského Chyby. Výsledek prvního kola hlasování svých členů dnes oznámila Česká filmová a televizní akademie (ČFTA).
17.01.2022 13:25 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (234 článků) , Martin Šulík (11 článků) , Jan Prušinovský (59 článků)

Daří se filmům o minulosti. Nejvíc nominací na Českého lva mají Zátopek a Okupace

 
Nejvíc nominací získaly debut režiséra Michala Nohejla nazvaný Okupace a životopisné drama Zátopek od Davida Ondříčka.
17.01.2022 11:35 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (234 článků)

VÁLKA SESTŘENIC ISSOVÝCH: (Ne)šťastný důvod odhalen!

 
Když jde o lásku, i rodinné vztahy mohou ochladnout. Tím spíš, když se jedná o milostný trojúhelník mezi mužem a dvěma příbuznými. Po nějakou dobu tak byly vztahy mezi sestřenicemi Klárou (42) a Marthou Issovou (40) na bodě mrazu. Důvodem byl režisér David Ondříček (52).
16.01.2022 12:10 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (234 článků) , Martha Issová (363 článků) , Klára Issová (201 článků)

Issová musela ukázat prsa! Smál se mi, řekla pak

 
Až dva měsíce po premiéře filmu Zátopek prozradila Martha Issová (40) veselou historku z natáčení. Svému partnerovi a zároveň režisérovi snímku Davidu Ondříčkovi (52) musela ve filmovém karavanu ukázat prsa.
01.01.2022 12:15 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (234 článků) , Martha Issová (363 článků)

Film Zátopek už doběhl do amerických kin! Užší nominace na Oscara se blíží

 
Film Zátopek právě dobývá americká kina. Odborné veřejnosti v Los Angeles a New Yorku ho představují scenárista, režisér a producent David Ondříček (52) a producent Kryštof Mucha (46). Děje se tak před vyhlášením užšího výběru snímků, které budou bojovat o Oscara.
06.12.2021 19:25 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (234 článků) , Kryštof Mucha (18 článků) , Oscar Oscar (394 článků)

Pocta pro Zátopka: Film o české běžecké legendě zabojuje o Oscara

 
Do boje o Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film pošle Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) snímek režiséra Davida Ondříčka Zátopek. ČTK to dnes za akademii sdělila Silvie Marková. Ondříček ve filmu, který přibližuje životní příběh českého olympijského šampiona Emila Zátopka, obsadil do hlavních rolí Václava Neužila a Marthu Issovou. Ve světové premiéře byl Zátopek uveden na letošním festivalu v Karlových Varech.
12.10.2021 06:40 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (234 článků) , Emil Zátopek (103 článků) , Martha Issová (363 článků) , Oscar Oscar (394 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »