Články k osobnosti

David Mamet

  herec, scénárista, režisér, producent

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o David Mamet »
 

Mr. Bean se nezdá: Nabrnknul si o téměř třicet let mladší herečku

 
Anglický komik Rowan Atkinson si vždy úzkostlivě střežil své soukromí, ale v pondělí večer udělal příjemnou výjimku. Na afterpárty k uvedení divadelní hry American Buffalo Davida Mameta přivedl i svou partnerku, o téměř tři dekády mladší herečku Louise Ford.
28.04.2015 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Rowan Atkinson (83 článků) , David Mamet (4 články)

Městská divadla pražská: Michal Dlouhý se poprvé představil jako americký prezident

 
V sobotu se v Divadle ABC konala dlouho očekávaná premiéra nekorektní politické frašky Listopad od Davida Mameta. V hlavní roli se představil Michal Dlouhý, který se na jevišti bude potkávat s Jiřím Hánou, Lenkou Zbrankovou, Jaroslavem Vlachem a Zdeňkem Venclem. Režie se ujal Petr Svojtka. Pozvání na premiéru přijali starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a Helena Vágnerová z Velvyslanectví USA v Praze, které nad inscenací převzalo záštitu.
09.06.2014 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Dlouhý (148 článků) , David Mamet (4 články) , Lenka Zbranková (2 články) , Petr Svojtka (18 článků) , Jiří Hána (29 článků) , Oldřich Lomecký (92 článků) , Oldřich Vlach (23 článků)

Sexuální harašení ve Slováckém divadle

 
Nekonečný monolog vysokoškolského pedagoga k neúspěšné studentce, která ale zároveň nese odpovědnost za studijní skupinu. A nabídka pomoci. To je kostra první části Oleanny Davida Mameta. Na Malé scéně Slováckého divadla ji nastudoval guru úspěšného brněnského Buranteatru - Zetel.
05.11.2012 08:10 |

podobné články

Osobnosti: David Mamet (4 články)

Buranteatr: To budete koukat, kdo ty volby vyhraje

 
Prakticky bez podpory působí v Brně třetí nejlepší scéna Česka – Buranteatr. Nominaci na titul Divadlo roku potvrzuje jeho nejnovější inscenace: Listopad Davida Mameta s podtitulem To budete koukat, kdo ty volby vyhraje. V režii Zetela.
20.04.2012 10:25 |

podobné články

Osobnosti: David Mamet (4 články)
« Předchozí 1 Další »