Články k osobnosti

David Černý

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o David Černý »
 

H*jzl na Hradě, znělo v ČT. Železný v klidu. A teď přišla odveta

 
V Událostech, komentářích zazněly vulgarity. Když sochař David Černý mluvil o výročí tanku, který natřel na růžovo, vyklouzlo mu: „...ten hajzl, který teďka sídlí na Hradě...“ Za což byl Jakubem Železným napomenut. Černý pak pokračoval, že když si Zeman „vytírá zadek ústavou“, tak on si může vytírat zadek jím. A ještě prohlásil, že na Hradě sedí „kolaborant a darebák“. Mluvčí prezidenta už se ohradil. A viní Českou televizi a Železného.
29.04.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (296 článků) , Jakub Železný (117 článků)

Ivan David: Propagátor americko-tureckého spojenectví Bryza se připravuje na kariéru v Bidenově vládě

 
Matthew Bryza byl velvyslancem v Baku a býval náměstkem pro energetiku zodpovědným za prosazování amerických zájmů v Evropě. Stál za zrušením ruského projektu South Stream - plynovodu, který měl vést po dně Černého moře přes Řecko, pro které by to znamenalo získání značných příjmů z tranzitu. Řecký premiér Papandreou souhlasil se zrušením projektu. Místo toho Bryza (v jednání zastupoval Obamu) prosadil ázerbájdžánský ropovod přes Řecko se souhlasem řeckého premiéra A. Samarase, ovšem bez poplatků za tranzit.
29.11.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (296 článků) , David South (1 článek) , Ivan Ivan (1866 článků) , David David (790 článků) , David David (594 článků)

Pohodový Jan Kraus. Nekřičí, řekla jeho stvořitelka. Ale jiní mluví jinak

 
„Nikdy nezastavil natáčení, nekřičel, neobviňoval nás, že jsme to zpackali,“ říká producentka Simona Matásková o moderátoru Janu Krausovi, se kterým spolupracuje už 21 let. Z každé situace prý dokáže dostat to nejlepší. Ale když mu do studia chtěl přijít známý provokatér, sochař David Černý s několika dvojníky, Kraus je prý vyhodil. „Křičel na mě, že je to stejné jako kdyby on vylezl na pódium a vykřikoval z něj, že dělám sračky. A pak řekl: Já půjdu na vaši výstavu, a ty věci vám tam rozkopu,“ prohlásil umělec.
16.11.2020 11:41 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1146 článků) , David Černý (296 článků)

Ať tady mluvíme německy, řekl umělec David Černý. A vynadal do pohlavních údů

 
Známý umělec David Černý dal před časem rozhovor v pořadu Real Talk. Rozhovor vznikl těsně po výročí 100 let od vzniku Československa. Černý prý rozhodně nic neslavil. Prý bylo možná lepší, kdybychom tady mluvili německy. Cítí se spíš Evropanem. Peníze mu šly od Bakaly i Babiše. A Pavel Bém. To je natřikrát čurák.
19.10.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (845 článků) , David Černý (296 článků) , Pavel Černý (97 článků) , Pavel Černý (97 článků)

Železný? To Jan Kraus vyhodil hosta! Fanoušek Zemana zajásá

 
VZPOMÍNKY A PERLY Taky Jan Kraus vyhazoval ze studia. Došly mu nervy, když mu do pořadu dorazil místo umělce Davida Černého nejprve jeho dvojník, a ještě pozdě. David Černý je vůbec postavička. V roce 2013 ukazoval prezidentu Zemanovi velký vztyčený prostředníček, o čtyři roky dříve nás „předvedl“ celé Evropě a v časech „kauzy strýce Bradyho“ překonal vše, co tehdy o prezidentu Zemanovi zaznívalo. Připomeňte si s námi život a dílo umělce, který se pozozuhodně prolíná celými polistopadovými dějinami.
02.09.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1146 článků) , David Černý (296 článků)

Miminka Davida Černého slaví: Na Žižkovském vysílači se plazí už 20 let

 
Jedním z nejvýraznějších míst v Praze je jednoznačně Žižkovská věž. Velkým poutačem jsou na věži především obří černá mimina. O zajímavou instalaci na televizním vysílači se postaral výstřední umělec David Černý. Jeho nejslavnější výtvor oslavil 20 let.
03.06.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (296 článků)

PL opakovaně informovaly o podivné zakázce v pražské nemocnici za stovky milionů. Začaly padat hlavy

 
VÍME PRVNÍ Naše redakce přinesla v dubnu sérii materiálů o plánované investici za stovky milionů korun ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Šlo o nákup nemocničního informačního systému, který je srdcem každé podobné instituce. Problémy, dalo by se říct, byly jen dva. Cena, u níž si ostatní zařízení ťukají na čelo, a slova ředitele VFN Davida Feltla o hrozících bankrotech některých nemocnic. Během přípravy materiálu, jak jsme už ostatně uvedli, se v mnoha negativních náznacích začalo objevovat jméno IT náměstka ve VFN Vlastimila Černého.
22.05.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (296 článků) , David David (790 článků)

FOTO Pražská nemocnice nakoupila za 300 milionů u Microsoftu. Teď chystá dalších 250 milionů utratit jinde. Vše prasklo, když náměstek hovořil před odborníky. A měl na sobě dámské šaty

 
ParlamentníListy.cz přinesly v pondělí materiál o plánované investici za stovky milionů korun ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Jedná se nákup nemocničního informačního systému, který je srdcem každé podobné instituce. Problémy, dalo by se říct, jsou vlastně jen dva. Cena, u níž si ostatní zařízení ťukají na čelo, a slova ředitele VFN Davida Feltla o hrozících bankrotech některých nemocnic. Během přípravy materiálu, jak jsme už ostatně uvedli, se v mnoha negativních náznacích začalo objevovat jméno IT náměstka ve VFN Vlastimila Černého.
23.04.2020 04:45 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (296 článků) , David David (790 článků)

Zdravotnický etik hájí odpírání ventilátorů starším pacientům: Není to chyba. Lékař občas musí volit

 
Etik David Černý z Ústavu státu a práva Akademie věd v rozhovoru pro server Aktuálně.cz vysvětlil, že lékař někdy musí rozhodnout o tom, kterého pacienta nechá žít a kterého nechá zemřít, a pokud se v případě COVID-19 pozitivních pacientů rozhodnou zachránit mladého pacienta na úkor seniora, podle etika Černého neudělají chybu.
17.04.2020 09:26 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (296 článků)

Sochař David Černý: Propíchl porsche jako brouka!

 
Fádně šedivé město umí vyzdobit jako galerii, je to pěkné pokoukání. Ve spěchu metropole se zastavíte, obdivujete, přemýšlíte. Sochař a designér David Černý (52) plní veřejný prostor nevídanými skulpturami a instalacemi. Naposledy napíchl auto na obrovský špendlík.
12.04.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (296 článků)

U pražské magistrály se tyčí nová socha od Davida Černého

 
Řidiči sjíždějící z ulice 5. května do Vyskočilovy na Praze 4 nyní zahlédnou i nové dílo sochaře Davida Černého, které vytvořil pro blízké BB Centrum.
01.04.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (296 článků)

Připíchnutý Brouk se kroutí u magistrály: Kontroverzní umělec Černý vytvořil pohyblivou sochu kultovního auta

 
Obrovský pohyblivý automobil připomínající brouka připíchnutého špendlíkem v entomologické sbírce ode dneška stojí u pražské magistrály v Praze 4. Pro areál BB Centra kousek od dálnice ho vytvořil sochař David Černý a do modelu kultovního Porsche 911 vložil svůj obdiv k jeho designu i ambivalentní vztah k automobilismu. Přestože socha, která váží 10 tun a je vyrobena z kovu, odkazuje k modelu automobilu Porsche, jmenuje se Brouk.
01.04.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (296 článků)

Slavná nehoda z nádraží Montparnasse jako most: Nové budovy v Praze 9 propojí lokomotiva od Černého

 
V Lihovarské ulici v Praze 9 by měly vyrůst dva výškové domy, které propojí most ve tvaru lokomotivy podle návrhu sochaře Davida Černého. Podoba mostu má odkazovat na nehodu z roku 1895 na pařížském nádraží Montparnasse, kde vlak nezastavil na konečné zastávce, projel halou a prorazil skleněnou nádražní stěnu. Informoval o tom v úterý server Aktuálně.cz.
25.02.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (296 článků)

Místo kámoše (†28) zachraňoval psa!

 
Řídil opilý a zfetovaný, po bouračce jel na veterinu se psem, místo aby sháněl lékaře pro kamaráda Davida Č. (†28). Ten zraněním podlehl. Alexandr Černý (36) půjde na osm let do vězení.
11.01.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (296 článků) , David David (790 článků)

David Koller (59) se stal počtvrté otcem: Matku (31) syna mu přenechal kamarád Černý

 
Frontman skupiny Lucie David Koller (59) počtvrté slaví narození potomka! Podle informací pořadu TopStar mu přítelkyně Anna Dolejská (31) porodila zdravého syna. O bezmála tři desetiletí mladší brunetka přitom v minulosti tvořila pár se zpěvákovým dobrým přítelem Davidem Černým (51). Kámoši si ale přece musejí pomáhat...
02.11.2019 14:00 |

podobné články

Osobnosti: David Koller (343 článků) , David Černý (296 článků) , David Koller (167 článků)

Poprask na letišti. Výtvarníka Černého nepustili do letadla na konferenci do Bruselu. A zde je důvod

 
Výtvarník David Černý se chystal na konferenci Revolution Is Not a Garden Party do Bruselu. Podle serveru Novinky.cz však nedoletěl, neboť nebyl vpuštěn do letadla.
27.10.2019 07:50 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (296 článků)

Výtvarníka Černého vyhodili z letadla a roztrhali mu letenku. Měl být opilý

 
Bruselská konference Revolution Is Not a Garden Party (Revoluce není zahradní slavnost) se bude muset obejít bez jednoho ze svých hlavních řečníků. Výtvarník David Černý na ni nedoletěl, jelikož nebyl vpuštěn do letadla. Personál mu roztrhal letenku, neboť měl být opilý. Umělec to popírá.
26.10.2019 21:55 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (296 článků)

Výtvarník David Černý na konferenci v Bruselu nedoletěl. Nepustili ho do letadla

 
Výtvarníka Davida Černého, který měl být jedním z hlavních řečníků konference Revolution Is Not a Garden Party (Revoluce není zahradní slavnost), která se v neděli koná v Bruselu, nepustili v sobotu v Praze do letadla. Konference, spolupořádaná Českým centrem Brusel k 30. výročí převratných událostí roku 1989, se tak bude nejspíš muset obejít bez jeho přítomnosti. Černý tvrdí, že mu zaměstnanci společnosti Brussels Airlines zabránili v odletu bezdůvodně.
26.10.2019 17:45 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (296 článků)

Prezident je pyj-an a agent Ruska, Češi blbý stádo. Hovoří umělec David Černý

 
Výtvarník a sochař David Černý se nijak netají tím, že nesouhlasí s názory, které vyslovuje český prezident Miloš Zeman. V roce 2013 vytvořil dílo obřích rozměrů, které namířil k Hradu – Vztyčený prostředníček. Umělec tak chtěl dát jasně najevo, co si o prezidentovi myslí. Změnilo se něco po pěti letech? Dívá se na Zemana shovívavěji? Ani trochu. Raději se přesvědčte sami.
31.12.2018 09:15 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (296 článků) , Miloš Zeman (25428 článků)

Víno rozlévá robotická ruka. Na návrhu futuristické vinárny se podílel David Černý

 
V Praze se otevírá futuristická vinárna, kde šest druhů vín rozlévá robotická ruka. David Černý ji vymyslel tak, že když nemá práci, svíjivě tančí.
03.12.2018 08:35 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (296 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »