Články k osobnosti

David Davis

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o David Davis »
 

Británie na nohou: Z vlády odchází v krátkém čase další člen. Tentokrát Boris Johnson

 
Premiérka Velké Británie Theresa Mayová stojí před problémem. Během 24 hodin ji opustil již druhý člen kabinetu. Nejprve to byl ministr pro Brexit David Davis, odpoledne jej následoval i šéf diplomacie Boris Johnson.
09.07.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: David Davis (12 článků) , Theresa Mayová (157 článků) , David Davis (10 článků) , Theresa Davis (3 články)

Nový ministr pro brexit má české kořeny. Jeho otec prchl před nacisty

 
Britský ministr pro odchod z EU David Davis s okamžitou platností rezignoval. Svého úřadu se vzdal po sporu s premiérkou Theresou Mayovou ohledně jejího návrhu na podobu vztahů Velké Británie s EU poté, co země příští rok blok opustí. Nástupcem Davise se stal bývalý advokát a konzervativní poslanec Dominic Raab. Má české předky, zkušenosti z vyjednávání mírových dohod v Oslu mezi Izraelem a Palestinci, černý pásek v karate a v mládí pobýval v kibucu.
09.07.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: David Davis (12 článků) , Theresa Mayová (157 článků) , David Davis (10 článků)

Datum brexitu už je stanoveno. Kdy má Británie opustit EU?

 
Velká Británie oficiálně přestane být součástí Evropské unie v pátek 29. března 2019 v 11 hodin večer tamního času. David Davis se toto přesné datum rozhodl zahrnout do zákona o odchodu z EU. Britská premiérka Theresa Mayová vyzvala poslance, aby se nepokoušeli brexit zpomalit nebo snad zastavit.
10.11.2017 10:50 |

podobné články

Osobnosti: David Davis (12 článků) , Theresa Mayová (157 článků) , David Davis (10 článků) , Theresa Davis (3 články)

Konec Mayové do Vánoc? Chtějí ho i její straníci. Bojí se ale nových voleb

 
Odpůrci britské premiérky Theresy Mayové v řadách její vlastní strany by chtěli, aby skončila do Vánoc. Nahradit by ji podle nich měl David Davis, ministr pro brexit. Informoval web deníku Independent. Většina členů ale konec Mayové nepodporuje, především ze strachu z nových parlamentních voleb. Ty červnové konzervativci sice vyhráli, ale ztratili parlamentní většinu. Mayová si přitom chtěla upevnit vyjednávací pozici pro brexit.
23.07.2017 18:05 |

podobné články

Osobnosti: David Davis (12 článků) , Theresa Mayová (157 článků) , David Davis (10 článků)

V pondělí to vypukne. Británie zahájí vyjednávání o odchodu z EU

 
Pondělí 19. června. Toto je aktuálně důležité datum pro Brexit. Vyjednávači Michal Barnier a David Davis zahájí tento den rozhovory o britském odchodu z EU. Na tomto datu se oficiálně dohodly Evropská unie a Británie.
15.06.2017 20:30 |

podobné články

Osobnosti: David Davis (12 článků) , David Davis (10 článků)

Brexit se rozjíždí: V pondělí se sejdou vyjednávači Británie a EU

 
Evropská unie a Británie se oficiálně dohodly, že jejich vyjednávači Michel Barnier a David Davis zahájí rozhovory o britském odchodu z EU v pondělí 19. června. O společném prohlášení ve čtvrtek informovalo britské ministerstvo pro brexit.
15.06.2017 19:30 |

podobné články

Osobnosti: David Davis (12 článků) , Michel Barnier (22 článků) , David Davis (10 článků)

Británie jednání o odchodu z EU odkládá. Brání jí projev Alžběty

 
Oficiální jednání o odchodu Británie z Evropské unie zřejmě nezačnou 19. června, jak se obecně předpokládalo, ale později příští týden. V pondělí dopoledne to v rozhovoru s televizí Sky News prohlásil britský ministr pro brexit David Davis, který ale ještě ráno podle agentury Reuters o 19. červnu jako o začátku výstupových rozhovorů mluvil.
12.06.2017 12:55 |

podobné články

Osobnosti: David Davis (12 článků) , David Davis (10 článků)

Britové o krok blíž k odchodu z EU. Prošel zákon umožňující brexit

 
Britský parlament krátce před pondělní půlnocí schválil zákon, který vládě premiérky Theresy Mayové umožní spustit proces odchodu země z Evropské unie. Předloha definitivně prošla poté, co večer Sněmovna lordů odhlasovala, že již nebude trvat na dvou svých dodatcích, které krátce předtím odmítla Dolní sněmovna. Ministr pro brexit David Davis vzápětí zopakoval, že vláda hodlá rozluku zahájit koncem března.
14.03.2017 07:10 |

podobné články

Osobnosti: David Davis (12 článků) , David Davis (10 článků)

Brexit začne do konce března, slíbil u Fica britský ministr. A vyvracel fámy

 
Británie aktivuje článek 50 Lisabonské smlouvy o vystoupení země z EU do konce března. Po schůzce se slovenským premiérem Robertem Ficem to v pátek v Bratislavě řekl britský ministr pro brexit David Davis. Spekulace o omezení volného pohybu osob pro nové imigranty z EU už dnem zahájení jednání o brexitu přirovnal k mediálním fámám.
03.03.2017 12:55 |

podobné články

Osobnosti: David Davis (12 článků) , Robert Fico (868 článků) , David Davis (10 článků)

Britský poslanec navštívil syrského prezidenta Asada. Poté novinářům řekl...

 
Britský konzervativní poslanec David Davis v rozhovoru pro britský Independent prozradil, co se dozvěděl při návštěvě syrského Damašku od prezidenta Bašára Asada. Mimo jiné zaznělo, že ruský prezident Vladimir Putin nenechá Asada padnout.
17.04.2016 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3186 článků) , David Davis (12 článků) , David Davis (10 článků)

Chovanec, David, Donutil, Topolánek... Tenisty hnaly celebrity!

 
Kdo nesledoval z lóže tenisový Davis Cup, jako by ani nebyl... Čtvrtfinále prestižní týmové soutěže mezi Českem a Srbskem se od včerejška odehrává před zraky celé řady celebrit.
07.04.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: David Davis (12 článků)

Muž bodl kadeřníka nůžkami a utekl, na půlce hlavy měl afro, na druhé dredy

 
Opravdu povedený snímek má v policejních záznamech jednadvacetiletý Afroameričan David Davis z amerického Newhavenu v Connecticutu. Mladíka totiž dopadli policisté poté, co si v nedalekém kadeřnictví chtěl nechat udělat dredy. Jenže když byl holič právě v polovině práce, Davis jej z ničeho nic napadl a bodl nůžkami do zad. Poté ve stylu „učesaný neučesaný“ utekl ven.
10.03.2011 17:30 |

podobné články

Osobnosti: David Davis (12 článků)
« Předchozí 1 Další »