Články k osobnosti

Daniela Kovářová

  právnička, bývalá ministryně spravedlnosti

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Daniela Kovářová »
 

Exministryně Kovářová: Manželství pro všechny? To nejde

 
Advokátka a spisovatelka Daniela Kovářová má za to, že homosexuálové a lesby mají mít stejná práva jako manželé, ale jejich svazek by se neměl nazývat manželstvím. Proč? Protože manželství považuje za svatý grál a byla by ráda, aby LGBT aktivisté respektovali i tento pohled a neprosazovali manželství pro LGBT komunitu na sílu.
01.07.2020 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (217 článků)

Pozor na naše svobody! Vracíme se do normálu, říká exministryně Kovářová. Ale... Toto na nás číhá

 
ROZHOVOR „Má druhý rodič právo na dítě i v nouzovém stavu?“ To byla nejčastější otázka Čechů v době pandemie, kterou pokládali Koroporadně. Založila ji bývalá ministryně spravedlnosti, advokátka a prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová a brzy byla nucena ji pro velký zájem rozšířit o desítky odborníků. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz shrnula, co řešili nejčastěji, ale rovněž varovala před omezováním svobod a před krácením demokracie kvůli novému koronaviru.
17.05.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (217 článků)

Daniela Kovářová: Koroporadna končí, většinu rodin nouzový stav stmelil

 
Koroporadna končí po devíti týdnech svou činnost. Během nouzového stavu zodpovědělo sedm desítek dobrovolníků více než 6 000 mailových a telefonických dotazů z rodinné problematiky.
17.05.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (217 článků)

Za tohle zase Křečka budou tahat... Neřešit u léčby, že je někdo starý? Své řekli i Hasenkopf a Hamplová

 
Na základě doporučení Ústavu státu a práva Akademie věd ČR, jak mají lékaři postupovat v době koronavirové krize, musejí-li se rozhodnout, který pacient by dostal plicní ventilátor a který by umřel, kdyby se u nás opakoval italský scénář, uspořádal Institut svobody a demokracie – jehož zakladatelkou je ekonomka Hana Lipovská – anketu „Kdo má ve vypjatých situacích rozhodovat o životě a smrti pacienta?“. Respondenty byli například právník Pavel Hasenkopf, advokátka Daniela Kovářová nebo veřejný ochránce práv Stanislav Křeček.
01.05.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (483 článků) , Daniela Kovářová (217 článků)

VIDEO „Byla to síla, co...“ Dejdar, Cimický, Korn, Kovářová a další apelují na národ. Jde o záchranu země

 
České osobnosti chtějí tuto zemi znovu postavit na nohy. Nahrály proto vzkaz, v němž se obracejí na své spoluobčany. Podívejte se sami, k čemu Čechy, Moravany i Slezany vyzývá herec Martin Dejdar, bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kolářová či psychiatr Jan Cimický.
25.04.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Dejdar (471 článků) , Daniela Kolářová (150 článků) , Jan Cimický (138 článků) , Daniela Kovářová (217 článků)

Daniela Kovářová: Rodinné hospodaření je stále napjatější

 
Déle než měsíc trvající nouzový stav citelně postihuje rodiny s malými dětmi a samoživitele. Tatínkové se sníženým příjmem či zcela bez příjmu platí maminkám nižší výživné, maminky zejména s větším počtem dětí však výpadek citelně postrádají a bez školních jídelen nejsou schopny s rodinným rozpočtem vyjít. U podnikajících osob je situace ještě děsivější. Vyřízení dávek ošetřovného totiž u OSVČ trvá několik týdnů, ale děti musejí jíst každý den.
16.04.2020 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (217 článků)

Rodiče začínají mít problémy s placením výživného

 
Nouzový stav má u mnohých lidí nečekané a nepříjemné dopady na příjem. To se pak může odrazit i na problému s placením výživného. Dočasný výpadek sice není důvodem pro úpravu alimentů, v nynější situaci by se ale lidé měli snažit především domluvit, a to třeba i na neotřelých možnostech, jako jsou naturálie místo peněz. Právu to řekla prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová, která stojí za projektem Koroporadna.
03.04.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (217 článků)

Koroporadna. Bývalá ministryně spravedlnosti Kovářová rozjela systém, který poradí lidem téměř s čímkoliv

 
ROZHOVOR Padesátka advokátů, psychologů, lékařů a dalších odborníků se kvůli nebezpečné nemoci semkla a pomáhá. Nápad dostala bývalá ministryně spravedlnosti, advokátka a prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová. A rychlé rozšíření týmu i zájem Čechů o jejich pomoc překvapil ji samotnou. Teď řeší obavy maminek, které nechtějí dítě z obav o jeho zdraví svěřit otci, ale i tatínků, kterým je upíráno právo vidět svého potomka. Ale to není zdaleka všechno. Radí seniorům, řeší dotazy zaměstnanců, ale poskytují také podporu psychologickou.
24.03.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (217 článků)

Kde není vůle, nerozhodne ani síla. Exministryně Kovářová má vzkaz pro „chvilkaře“. Je toho víc

 
ROZHOVOR „Pravda je mimo exaktní obory otázkou interpretace. Ráda ponechám Milionu chvilek jejich úhel pohledu, pokud oni budou respektovat ten můj a váš. Křičet, že jen můj názor je tím správným, je poněkud infantilní. O věcech názoru nerozhoduje hlasitost argumentace, ani nelze jiný názor přehlasovat,“ upozorňuje právnička a prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz odpovídala i na téma politické korektnosti a zdůraznila, že každé společenství je takové, jaký je člověk, jenž stojí v jeho čele.
03.03.2020 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (217 článků)

Advokátka Kovářová valí oči na hysterii kolem Křečka. Sama píše sci-fi, ale tohle si umí představit jen těžko

 
ROZHOVOR „Na rozdíl od jeho předchůdců bude každý jeho krok podléhat značné pozornosti médií i veřejnosti, což Stanislavu Křečkovi ani trochu nezávidím. Ve srovnání s předchozími ombudsmany je to nefér a možná bychom ho spíš měli podržet a podporovat. Víte, kolik špíny si o sobě musel vyslechnout a přečíst?“ říká Daniela Kovářová, advokátka a prezidentka Unie rodinných advokátů. Sama čerstvého ombudsmana vidí jako zkušeného právníka i politika, a navíc mu podle ní nechybí ani statečnost. Na hodnocení jeho schopností ve funkci si však ponechá pár let.
19.02.2020 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (483 článků) , Daniela Kovářová (217 článků) , Daniel Sam (2 články) , Sam Sam (199 článků) , Standa Vít (18 článků)

Válková? Má rezignovat. Bývalá ministryně spravedlnosti má jasno. A nepotěší feministky, vůbec ne

 
Bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová tvrdí, že zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková by měla z úřadu rezignovat. „Mně by se moc líbilo, kdyby lidská práva představoval, zastupoval a hájil někdo, kdo s nimi v minulosti neměl problém,“ prohlásila Kovářová. Jako rodinná advokátka také tvrdí, že feminismus posunul vnímání ženy ve společnosti, což ale přineslo mnoho problémů, které musí každodenně v práci řešit.
29.01.2020 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (217 článků) , Helena Válková (429 článků)

Exministryně Kovářová vytočila feministky. Erik Best to označil za „prezidentský proslov“

 
V USA začal soudní proces se slavným filmovým producentem Harveym Weinsteinem, jenž čelí podezření, že sexuálně obtěžoval několik desítek žen. Producent tvrdí, že je nevinný, a pokud mezi ním a ženami k sexu došlo, byl to sex dobrovolný. Spisovatelka a právnička Daniela Kovářová se k případu producenta vyjádřila způsobem, který přiměl amerického novináře Erika Besta hlasitě zatleskat. Best dokonce naznačil, že pronesla prezidentský proslov.
07.01.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Harvey Weinstein (140 článků) , Daniela Kovářová (217 článků)

Šabatová chce zakázat rodičům fyzické trestání dětí. Teď na ni nastoupila exministryně Kovářová

 
Prezidentka Unie rodinných advokátů a bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová se ve svém komentáři pro MF Dnes zamyslela nad uzákoněním úplného zákazu fyzického trestání dětí, který navrhuje ombudsmanka Anna Šabatová.
22.12.2019 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (492 článků) , Daniela Kovářová (217 článků)

Šabatová chce zakázat rodičům fyzické trestání dětí. Teď na ni nastoupila exministryně Kovářová

 
Prezidentka Unie rodinných advokátů a bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová se ve svém komentáři pro MF Dnes zamyslela nad uzákoněním úplného zákazu fyzického trestání dětí, který navrhuje ombudsmanka Anna Šabatová.
21.12.2019 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (492 článků) , Daniela Kovářová (217 článků)

Ženy se v ČR mají dobře! Daniela Kovářová vystoupila proti Istanbulské úmluvě. Feministky hrůzou neusnou

 
Dokument Rady Evropy, který v českém mediálním prostoru vešel ve známost pod názvem Instanbulská úmluva, budí řadu kontroverzí. Veřejnou debatu o jeho smyslu nastartoval monsignor Petr Piťha, jehož plamenný projev během svatováclavského kázání varoval před tím, že svět by jejím přijetím učinil z homosexuálů „nadřazenou třídu“ a přišel by o své dlouho platné pojetí tradiční rodiny. O Instanbulské smlouvě se pro ParlamentníListy.cz vyjádřila někdejší ministryně spravedlnosti JUDr. Daniela Kovářová, dnes advokátka a prezidentka Unie rodinných advokátů. Podle ní je dokument pro Česko nejen nadbytečný, ale zároveň i nebezpečný.
25.10.2018 10:41 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (217 článků) , Petr Rada (236 článků)

Obrovské nebezpečí! Profesora Piťhu ženou k soudu, a přitom Istanbulskou smlouvu odsoudil zásadní orgán ČR

 
Prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová se na oficiálním serveru České advokátní komory Bulletin-advokacie.cz vyjádřila k Istanbulské úmluvě a k semináři, který se k tématu konal na půdě Poslanecké sněmovny. Ona sama zastupovala na semináři právě českou advokacii.
23.10.2018 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (217 článků)

„A co jsme míň než ty, homofobní ženo. Platíme větší daně!“ Do exministryně Kovářové se tvrdě pustil homosexuál

 
Někdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová rázně hájila tradiční model rodiny. Rozpoutala tím živou diskusi. Přesvědčte se sami.
01.09.2018 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (217 článků)

„A co jsme míň než ty, homofobní ženo. Platíme větší daně!“ Do exministryně Kovářová se tvrdě pustil homosexuál

 
Někdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová rázně hájila tradiční model rodiny. Rozpoutala tím živou diskusi. Přesvědčte se sami.
01.09.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (217 článků)

„Pohlaví zrušit. Ne, rovnou zakázat zákonem!“ Exministryně Kovářová nevěří, že to myslí české ministerstvo vážně

 
Ministerstvo spravedlnosti navrhuje změnu občanského zákoníku, ta například říká, že lidé budou mít právo od dvanácti let věku změnit si pohlaví pouhým prohlášením na matrice. Jiné pohlaví už tak nebude muset být podmíněno chirurgickým zákrokem. Z toho se přímo ježí chlupy na hlavě exministryni spravedlnosti Daniele Kovářové, která návrh na sociální síti zkritizovala.
20.06.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (217 článků)

Exministryně Kovářová se zamýšlí nad dnešní společností: Ví vůbec česká žena, kam se řítí a co si to natropila?

 
Advokátka a bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová se zamyslela nad českými ženami a jejich cestami přes vrchol až do pekel. Úvahu přinesl server NeviditelnýPes.cz.
02.06.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (217 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »