Články k osobnosti

Daniela Kovářová

  právnička, bývalá ministryně spravedlnosti

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Daniela Kovářová »
 

Daniela Kovářová: Nabízíme pomoc. Chceme zastavit rozpad právního státu

 
Otevřený dopis nového expertního týmu Covid a právo na ministerstvo zdravotnictví s nabídkou pomoci.
07.09.2021 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (242 článků)

Menšinám se tu žádné příkoří neděje. Vymýšlíme blbosti. Na vesnici lidé říkají, co to v té Praze vymýšlejí, vzkazuje advokátka Kovářová

 
Chvála Bohu za Jiřinu Bohdalovou! Vymýšlíme blbosti! „Menšinám se u nás žádné příkoří neděje, to jen v médiích sledujeme halasné a dobře zaplacené reklamní spoty,“ komentuje bývalá ministryně spravedlnosti a prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová dění kolem festivalu Prague Pride. Podotýká, že mnoho lidí se nechce dívat na okaté předvádění ve spodním prádle ani veřejné prezentace nahoty a obscénností. „Na jednu stranu před takovými obrazy chráníme malé děti, na druhé straně je veřejně předvádíme na ulici a v médiích. Naše společnost je pak pokrytecká,“ konstatuje.
06.08.2021 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (1159 článků) , Daniela Kovářová (242 článků)

Proč lidé nedodržují protiepidemická opatření? Shrnuto zde, tečka. Vládo, pouč se, vyzývá exministryně Kovářová

 
„Pokud se Česká republika rozhodla řešit aktuální situaci očkováním a chce o jeho výhodách, ba dokonce nezbytnosti přesvědčit všechny občany, pak měla převzít odpovědnost za případné škody způsobené očkováním,“ tvrdí bývalá ministryně spravedlnosti a prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová. Podle ní takhle jedná vypočítavý obchodník – bonusy a zisk ano, odpovědnost a povinnosti ne. Jako právnička se také vyjádřila k úvahám o povinném očkování či k soudním rozhodnutím, která opakovaně ruší vládní opatření.
02.08.2021 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (242 článků)

Vzdělání učitelům, ne neziskovkám. To chce Maďarsko. Doktorka Kovářová: O čem se mlčelo

 
„Udivuje mě pýcha Evropské unie a její nedostatek sebereflexe po brexitu. Očekávala bych větší ochotu k diskusi o volnějším začlenění států,“ říká advokátka Daniela Kovářová, prezidentka Unie rodinných advokátů a bývalá ministryně spravedlnosti. Podle ní hrozí, že pokud Brusel hodlá bagatelizovat a ignorovat maďarský hlas, budou následovat další exity. O rodinu jako takovou obavu nemá, otázkou je podpora státu, a ten náš neví jak na to. Uvedla, že odlišný přístup států má kořeny v prožité totalitě. Východní obyvatelé poznají propagandu na první pohled, mladí aktivisté a západní země mají toto prozření ještě před sebou.
06.07.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (242 článků)

Daniela Kovářová udeřila: Rovnost pohlaví před zákonem? To si nechte před soud. Ženy a muži si nejsou rovni!

 
Prezidentka unie Rodinných advokátů a bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová se ve svém komentáři zamýšlí nad tím, co vyvolala kauza dnes už bývalého poslance Dominika Feriho. Ženy by neměly bojovat proti mužům. Rovnost mezi nimi existuje prý jen na papíře. Co o ženách říká Popelka s Šafránkovou a proč by měly být ženy vychovávány jinak? Modernisté to neuslyší rádi.
26.06.2021 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (242 článků) , Dominik Feri (334 článků)

Zdeněk Jemelík: Policie jako hybatel v politice

 
Politikům a novinářům dělá hodně starostí nezávislost policie a státního zastupitelství na politických vlivech. Některým to ale vydrží jen tak dlouho, než policie sáhne na jejich lidi, neboť považují za nepatřičné, aby je vůbec obtěžovala prověřováním podezření, že se dopustili nezákonného jednání. Takže když se dostal do potíží místopředseda vlády Jiří Čunek, KDU-ČSL hrozila opuštěním vlády, pokud se její představitel dostane před soud. Vynucená opatření připravila Jiřího Čunka o možnost odnést si z veřejného soudního řízení zprošťující rozsudek. Jeho trestní stíhání bylo zastaveno. Ale vypukla „válka žalobců“, kterou uhasila až ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová zbytečnou, leč úspěšnou stížností pro porušení zákona, na jejímž základě Nejvyšší soud ČR rozhodl, že trestní stíhání Jiřího Čunka bylo od počátku nezákonné. Trestní stíhání bylo tehdy již dávno nevratně zastaveno.
12.06.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (848 článků) , Daniela Kovářová (242 článků)

Rodinná advokátka Kovářová o kauze Feri: Násilník si troufá jen na slabší. Kdo se má postavit zlu, když z chlapců vychováváme změkčilé jinochy?

 
„Sexuální násilí naše společnost neodpouští, což je jenom dobře.“ Prezidentka Unie rodinných advokátů, bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová analyzuje kauzu Feri. Jako advokát poskytovala právní pomoc nejen obětem, ale i násilníkům. A největší problém? Čas. Nenávratně ničí důkazy. „U znásilnění existují biologické důkazy a zprávy o zdravotním stavu – takové po čtyřech letech nelze očekávat.“ Zůstává paměť, která je velmi ošidná. Zkušená advokátka Kovářová také podotýká, že média mohou být plná slov o rovnoprávnosti, ale nakonec se vždy ukáže, že žena je křehčí zboží. Také říká: „Sice chráníme city těch nestandardních, ale celospolečenský konsenzus se hroutí. Budeme ho muset perně hledat, protože bez něj se jako společnost rozpadneme.“
31.05.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (242 článků)

Co covid vzal? Ty děti to v sobě ponesou celý život, varuje Kovářová

 
Daniela Kovářová, právnička se zaměřením na rodinné právo, varuje před ničivými dopady koronavirových restrikcí na rodinu a zejména děti. Podle ní je nynější generace dětí již navždy negativně ovlivněna. Fakt, jak klidně celá společnost přijala výrazná omezení osobní svobody, je podle Kovářové alarmující a v budoucnu hrozí v tomto směru zneužití.
05.05.2021 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (242 článků)

Exministryně na rovinu: Covid? Politici musí říct, že už je na čase zase žít!

 
Advokátka Daniela Kovářová, ministryně spravedlnosti v letech 2009 až 2010, se zamyslela nad posledními dvanácti měsíci v našich životech. Konstatovala, že nás v těchto dvanácti měsících obklopuje smrt. Jedním dechem však dodala, že lidstvo obklopovala smrt vždy. A nikdy to nebyl důvod schovávat se doma a ustrašeně doufat, že zrovna vás smrtka přehlédne.
24.04.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (242 článků)

Advokátka Kovářová bouchla do stolu: Kdo bude stíhán za nedodržování opatření vlády, tomu nabízím své služby!

 
ROZHOVOR „Vláda zjevně postrádá strategii, kterou by komunikovala, a které by se držela. Důsledkem je chaos, neustálé změny, časový tlak, nervozita a nekvalitní legislativa, což vše dohromady způsobilo naprostou ztrátu důvěry veřejnosti a rozpad právního státu,“ tvrdí bývalá ministryně spravedlnosti, advokátka a prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová. Právě na pandemickém zákonu se podle ní ukazují všechny neřesti, na které dlouhodobě upozorňují právníci. A jednou z nich je tlak politiků i veřejnosti na neustálé a okamžité změny. Vinu ale prý neseme všichni.
27.02.2021 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (242 článků)

Daniela Kovářová a Zdeněk Tomíček: Nově vyhlášený nouzový stav je protiústavní

 
Vyjádření právnické veřejnosti k protiústavně vyhlášenému nouzovému stavu Vládou ČR
15.02.2021 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (242 článků)

A dost! Význační advokáti se bouří proti nouzovému stavu. Postihované občany budou hájit proti státu

 
Advokátka Daniela Kovářová a advokát Zdeněk Tomíček se vyjádřili ve svém tiskovém prohlášení k protiústavně vyhlášenému nouzovému stavu vládou. Jejich dopis pak podepsali i další signatáři z řad advokátské a právnické obce.
15.02.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (242 článků)

„A teď začne anarchie.“ Na Babiše se to sype: Už se to sepisuje proti němu

 
A teď nastane anarchie, zaznělo po novém vyhlášení nouzového stavu vládou Andreje Babiše, které někteří odborníci považují za protiústavní. Podání k Ústavnímu soudu dle předsedy Senátu Vystrčila zvažuje horní komora Parlamentu, stejně tak se chce angažovat advokátka a exministryně Daniela Kovářová. Zrušení nouzového stavu navrhne Sněmovně poslanec Lubomír Volný, přihlásil se i další advokát Norbert Naxera. To komunistický poslanec Zdeněk Ondráček ve čtvrtek rovnou prohlásil, že vyhlásí-li vláda nouzový stav poté, co ho Sněmovna odmítla prodloužit, bude rovnou podávat trestní oznámení.
15.02.2021 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23093 článků) , Daniela Kovářová (242 článků) , Daniel Volný (4 články)

Introverti jásají, zatímco extroverti šílí. Nerozumné restrikce lidé dodržovat nebudou. Advokátka Kovářová otevřela velké tabu

 
ROZHOVOR Bývalá ministryně spravedlnost Daniela Kovářová je dnes nejen advokátkou a prezidentkou Unie rodinných advokátů, ale také vede Koroporadnu, v níž několik desítek odborníků zdarma pomáhá potřebným. I díky tomu připouští, že veřejnost je na pokraji svých sil. „Kdo požaduje po občanech, aby vydrželi omezení další měsíce, ba ještě požaduje zpřísnění, ten toho o jejich duši moc neví. Introvertní části společnosti možná home office vyhovuje, ale minimálně polovině mých spoluobčanů nikoliv,“ říká Daniela Kovářová a dodává: „Přece nás Příroda nebo Pánbůh nestvořili proto, abychom se z domova připojovali k počítači a po telefonu si objednávali krabičky s jídlem. Člověk je příslušník živočišné říše, jejímž jediným smyslem je rozmnožování. Lockdown tento smysl na rok potlačil.“
09.02.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (242 článků)

Introverti jásají, zatímco extraverti šílí. Nerozumné restrikce lidé dodržovat nebudou. Advokátka Kovářová otevřela velké tabu

 
ROZHOVOR Bývalá ministryně spravedlnost Daniela Kovářová je dnes nejen advokátkou a prezidentkou Unie rodinných advokátů, ale také vede Koroporadnu, v níž několik desítek odborníků zdarma pomáhá potřebným. I díky tomu připouští, že veřejnost je na pokraji svých sil. „Kdo požaduje po občanech, aby vydrželi omezení další měsíce, ba ještě požaduje zpřísnění, ten toho o jejich duši moc neví. Introvertní části společnosti možná home office vyhovuje, ale minimálně polovině mých spoluobčanů nikoliv,“ říká Daniela Kovářová a dodává: „Přece nás Příroda nebo Pánbůh nestvořili proto, abychom se z domova připojovali k počítači a po telefonu si objednávali krabičky s jídlem. Člověk je příslušník živočišné říše, jejímž jediným smyslem je rozmnožování. Lockdown tento smysl na rok potlačil.“
09.02.2021 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (242 článků)

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 170. díl. Pivař a blondýna

 
Krátce před koncem roku jsem se dostal ke knize Pivař a blondýna. Lakonický titul vystihuje s lehkou ironií sérii dialogů Ladislava Jakla, muzikanta a dlouholetého spolupracovníka Václava Klause na jedné straně, a Daniely Kovářové, právničky a emeritní ministryně spravedlnosti na straně druhé.
07.01.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10543 článků) , Daniela Kovářová (242 článků) , Petr Václav (950 článků)

Právnička Kovářová a její Koronaporadna: Píší zoufalí senioři. Izolace není život. Stát jim nařizuje „ochranu“, o kterou vůbec nestojí

 
ROZHOVOR „Senioři nám píšou plni smutku a zklamání z toho, že jsou na konci svých dnů úplně sami, zavření mezi čtyřmi stěnami, den jim velmi pomalu ubíhá a stát jim nařizuje ochranu, o kterou oni sami nestojí,“ říká bývalá ministryně spravedlnosti, advokátka a prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová, která s druhou vlnou pandemie znovu obnovila Koroporadnu. Desítky odborníků v ní pomáhají lidem s problémy a zvládat stres. Někteří starší lidé se samotou už nechtějí probudit do dalšího dne. Matky se hroutí a trápí nad on-line výukou dětí a studenti mají problémy s učením. Přes to všechno podle Kovářové stále platí, že si v nejtěžších chvílích lidé dokážou nabídnout pomocnou ruku.
13.11.2020 09:16 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (242 článků)

Hodí se jim, že se hádáme! Slova Čechům kvůli covidu. A svědectví

 
ROZHOVOR „Mít strach vyslovit názor, abyste nebyl terčem hrubých urážek – to se vracíme do středověku,“ konstatuje známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Podotýká, že lidé se hlídají, ukazují na sebe a urážejí. „Byla jsem svědkem, jak paní na benzince sprostě vynadala jedné mladé slečně, že vstoupila bezmyšlenkovitě bez roušky, a pak ta samá dotyčná madam si po použití toalety ani neumyla ruce. Někdy to bývá navrch huj, vespod fuj, jak říkávala moje babička,“ popisuje. A tak společně s advokátkou Danielou Kovářovou napsala výzvu.
06.10.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (242 článků)

Ivo Fencl: Píší ženy jinak než muži? Píší dámy jinak než páni?

 
Tuto otázku položila nedávno a nikoli prvně právnička a spisovatelka Daniela Kovářová.
16.09.2020 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (242 článků)

Bohumín? Doma ukazujeme tu nejhorší tvář. Exministryně Kovářová o soužití v Čechách

 
ROZHOVOR O Bohumínské tragédii toho zatím víme příliš málo, abychom mohli spekulovat o dlouho promýšleném činu. Předsedkyně Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová připomíná, že rodinné spory jsou plné emocí, které se projevují různými způsoby. Spustí-li se emoce na plný výkon, organismus současně oslabí nebo vypne rozum. Podle bývalé ministryně spravedlnosti se v práci ovládáme a ukazujeme lepší tvář. Ale pak přijdeme domů a zdvořilou slupku odložíme s oblečením. Nedojde nám, že svým blízkým ukazujeme nejhorší tvář.
13.08.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (242 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »