Články k osobnosti

Daniel Herman

  politik, kněz, ministr kultury

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Daniel Herman »
 

Forejt vstal po mrtvici z vozíku a navštívil Klause. Bývalý prezident mluví o zázraku

 
V únoru prodělal mrtvici, lékaři ho uvedli do umělého spánku a exministr Daniel Herman rozšířil zprávu o jeho smrti. Rehabilitační centrum v Kladrubech pak bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt opouštěl před dvěma měsíci na vozíku. Dnes už je na nohou a minulý týden navštívil svého někdejšího „šéfa“ prezidenta Václava Klause v jeho institutu na pražské Hanspaulce. Bývalá hlava státu a jeho tým mluví o zázraku.
17.11.2021 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků) , Daniel Herman (653 článků) , Daniel Herman (1130 článků)

Daniel Herman se zúčastnil česko-německého pikniku na Vyšehradě. A k tomu provolal...

 
Někdejší lidovecký ministr kultury Daniel Herman se rozepsal o česko-německém společném pikniku na pražském Vyšehradě. Takováto setkání jsou podle jeho názoru naprosto zásadní. Jen setkávání lidí z různých zemí a snaha vzájemně si porozumět napomohou k udržení míru. Evropská unie by podle Hermana měla jít v této věci ostatnímu světu příkladem.
08.08.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (653 článků) , Daniel Herman (1130 článků)

Keller o Hermanově sudetské medaili: Teď si ho zavázali. A v takových případech...

 
„Kritickou oponenturu označí za dezinformace a paní Jourová si na její autory posvítí.“ Známý sociolog profesor Jan Keller analyzuje klimaticko-energetický balíček. Hovoří o chátrání vylidněných center historických měst, prudké výstavbě v otevřené krajině, o ekologickém znehodnocení příměstských oblastí, betonování a asfaltování půdy, které se podepisuje na klimatických změnách neméně než emise skleníkových plynů. S ohledem na množství úředníků nejen v Bruselu podotýká: „Ekologicky se toho moc nezmění, ale aspoň nestoupne nezaměstnanost.“ V souvislosti s nápadem Pirátů na budování sprch v zaměstnání, popisuje, jak to s nimi dopadlo v Bruselu. Došlo i na Daniela Hermana a medaili, kterou převzal od Bernda Posselta. Není to s ní tak jednoduché...
28.07.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Bernd Posselt (110 článků) , Daniel Herman (1130 článků)

Vepřík Posselt, čím Herman přemýšlel? Návrat Klause na Hrad? Kandidát do Rady ČT znechutí „lepší lidi“

 
Vyznamenání pro Daniela Hermana, národ rozdělený očkováním i blížící se volby. Nejen tato témata se rozhodl okomentovat publicista a kandidát do rady ČT Pavel Černocký. Nevynechal Andreje Babiše ani Václava Klause st., u kterého „rozebral“ některé jeho „počiny“. Na premiéra pak padla otázka související s ČT. Prozradil také, proč si Babiš dle jeho názoru možná „drbe hlavu“ . Zazněla slova jako „veš v kožichu“. Zamyslel se také nad různými weby. Přečtěte si, co řekl o Parlamentnichlistech.cz a co o deníku Forum24. Zmínil také „trolly“.
27.07.2021 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků) , Andrej Babiš (25653 článků) , Daniel Herman (1130 článků)

Doležal (SPD): „Nikdy, herr Herman und herr Posselt!“

 
Během minulého víkendu, ve dnech 16. až 18. července, proběhl v Mnichově další sjezd sudetoněmeckého landsmannschaftu. Jeho hlavní hvězdou ovšem tentokrát nebyl žádný sudetský Němec, nýbrž český politik, lidovec a exministr kultury Daniel Herman.
26.07.2021 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (653 článků) , Daniel Herman (1130 článků)

Zdeněk Lanz: Sudetoněmecká eskapáda exministra Hermana

 
Není divu, že mnichovské exposé bývalého ministra kultury Daniela Hermana (17. července 2021) vyvolalo vedle kladných především řadu velmi negativních reakcí. Spíš než to, že obdržel nejvyšší vyznamenání sudetských Němců, stojí za pozornost právě Hermanův následný děkovný projev.
25.07.2021 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1130 článků)

Sudetští Němci mohli skončit hůře. Docent Šebek k Hermanovi: Celá pravda překvapí

 
Ostrá veřejná debata vyvolaná poté, co exministr Daniel Herman přijal sudetoněmecké nejvyšší vyznamenání, se podle historika Jaroslava Šebka dala očekávat. Slova o mstě vítězů však podle něho nejsou namístě, docent Šebek připomíná brutální násilné německé činy vůči Čechům na samém konci války. A připouští, že nebýt oficiálního odsunu, mohli sudetští Němci dopadnout hůř.
22.07.2021 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (653 článků) , Daniel Herman (1130 článků)

Pan Herman. Víte, za koho teď kope? Česko to není... Zahradil řekl, oč tu běží

 
Aktivisté, kteří neustále otevírají uzavřené téma, si z něj udělali živnost. Lidé v odsunutých územích ho nebudou vnímat pozitivně. Tak reaguje europoslanec Jan Zahradil (ODS) na ocenění Daniela Hermana, bývalého ministra kultury, za to, že přispěl k česko-německému usmíření. Herman, který se domnívá, že je třeba ve smiřování pokračovat, převzal Evropskou cenu Karla IV., a to přímo od sudetských Němců.
20.07.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (720 článků) , Daniel Herman (1130 článků)

„Lidská zrůda.“ „Celé jinak.“ Po ceně pro Hermana padlo o Sudeťácích, co nečekáte

 
ANKETA Byl odsun sudetských Němců po válce mstou vítězů a vyhnáním krajanů? Zeptali jsme se českých politiků v reakci na prohlášení exministra Daniela Hermana, který si během Sudetoněmeckých dnů v Mnichově převzal nejvyšší ocenění sudetských Němců za svůj přínos k usmíření. Herman našel silné zastání i ostré odsouzení.
20.07.2021 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1130 článků)

Jiří Baťa: Hermanův „vlastenecký“ postoj - je otázkou, ke které vlasti

 
Chtělo by se říct, že bývalý ministr vlády ČR Daniel Herman se „zase notně odkopal“, jak se mezi lidem českým říká. Byť to není zcela přesné vyjádření, protože Hermanovy počiny nelze parafrázovat, ale nazývat pravými jmény či pojmy.
20.07.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (653 článků) , Daniel Herman (1130 článků)

Lubomír Man: Daniel Herman nekompromisně ve stopách Emanuela Moravce

 
Už při prvním spatření jeho tváře a při prvním zaslechnutí jeho hlasu musel každý vnímavý člověk konstatovat jediné: tenhle odsvěcený farář se přírodě a Bohu nepovedl, je to kaz, který se neštítí a ani v budoucnu nebude štítit jakéhokoli činu směřujícího proti dobru a lidství, a stejně jako se vzdal svého náboženského poslání, vzdá se v budoucnosti i zájmu národa, ze kterého vyšel.
20.07.2021 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (240 článků) , Daniel Herman (653 článků) , Daniel Herman (1130 článků)

Kobza (SPD): Metál, pro Hermana? Už víme, za co

 
Tak náš exministr kultury Daniel Heman konečně obdržel kýženou cenu od Sudetoněmeckého landsmannschaftu. V předchozím článku na toto téma jsem se zamýšlel, za co asi ten řád Herman od sudeťáků dostane. Jednu z odpovědí nám v dojemném tónu nabídl sám Herman při převzetí metálu od Bernda Posselta.
19.07.2021 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Bernd Posselt (110 článků) , Daniel Herman (653 článků) , Daniel Herman (1130 článků) , Daniel Daniel (903 článků) , Daniel Daniel (903 článků) , Daniel Daniel (903 článků) , Daniel Daniel (520 článků) , Daniel Daniel (903 článků) , Daniel Daniel (903 článků) , Daniel Daniel (903 článků) , Daniel Daniel (903 článků)

„Bašta, toho znám od školy. Svědčil jsem v jeho prospěch.“ Zbořil obsáhle o SPD

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Politolog Zdeněk Zbořil si poslechnul novou hymnu SPD: „Předpokládám, že vlastenectví bude v nastávající volební kampani hrát důležitější roli než opékání buřtů a že pochvala Daniela Hermana od Sudetoněmeckých zemských družin se dostane s ‚hymnou‘ SPD do konfliktu,“ říká. Připomíná, že chrstnout někomu na hlavu škopek pomyjí je u nás národním sportem. Co se týká očkování, nechce posuzovat, zda má význam organizovat nějaké kampaně a najímat známé tváře. „Češi, jak psal Jan Neruda, jsou paličatí a buď svatý rád, když není bit!“ A „zelená revoluce?“ Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly.
19.07.2021 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (43 článků) , Daniel Herman (1130 článků)

K Hermanovi: Přišli jsme o Židy, Němce i emigranty. Nevzpamatovali jsme se z toho

 
Vyznamenání Daniela Hermana, převzaté od sudetoněmeckého landsmanšaftu, opět otevřelo otázku vyhnání sudetských Němců po druhé světové válce. Europoslanec Jan Zahradil sarkasticky vzkázal, že Tomio Okamura děkuje za hlasy, které mu exministr svým vyznamenáním přihrál. Naopak exposlanec KDU-ČSL Ženíšek má zato, že si Češi vyhnáním Němců nijak nepomohli. A šéf PR agentury Ondřej Fér dokonce označil vyhnání sudetských Němců za druhou největší katastrofu pro Česko ve 20. století. Hned po rozpadu Rakouska-Uherska. Ale ozvali se i potomci pamětníků.
19.07.2021 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (720 článků) , Tomio Okamura (2967 článků) , Daniel Herman (1130 článků)

„Msta vítězů.“ Herman: Ovace za sudeťáckou cenu. Vytáhl i strýce. A pak přišli lidi a bylo zle

 
Bývalý český ministr kultury Daniel Herman získal od sudetských Němců Evropskou cenu Karla IV. A to za svůj přínos k česko-německému usmíření. „Budoucnost má jen ten, kdo zná svoji minulost,“ zaznělo z jeho úst. Píše o tom server Lidovky.cz. A sociální sítě zaplňují reakce.
18.07.2021 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (653 článků) , Daniel Herman (1130 článků)

Miroslav Kulhavý: Podlézavý Daniel Herman

 
Dostat metál za mírné, ale podstatné prznění historie, zavání úplatností; a nemusí to být jen o financích.
18.07.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (653 článků) , Daniel Herman (1130 článků)

Herman má medaili od Posselta. Velká pocta, rozplýval se

 
Lidovecký exministr kultury Daniel Herman převzal v sobotu v Mnichově na sudetoněmeckém sjezdu Evropskou cenu Karla IV., tedy nejvyšší vyznamenání sudetských Němců. „Ocenění je pro mě velkou poctou, vnímám jej jako podporu německo-českého porozumění,“ uvedl Herman, který ještě předtím, než obdržel metál, promluvil v rozhovoru pro sudetoněmecké noviny o aktuální politické situaci v České republice i o vztahu k našim západním sousedům či s Evropskou unií.
17.07.2021 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (653 článků) , Daniel Herman (1130 článků)

Exministr Herman převzal nejvyšší vyznamenání sudetských Němců

 
Bývalý ministr kultury Daniel Herman převzal v sobotu v Mnichově na sudetoněmeckém sjezdu Evropskou cenu Karla IV., která je nejvyšším vyznamenáním sudetských Němců. V děkovném projevu Herman označil cenu za podporou v budování přátelství mezi Němci a Čechy a v boření vzájemných předsudků. Herman rovněž varoval před upřednostňováním krátkodobých národních cílů na úkor celoevropské svobody.
17.07.2021 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (653 článků) , Daniel Herman (1130 článků)

Exministr Herman získal nejvyšší vyznamenání pro sudetské Němce. Děkoval i bavorský premiér

 
Bývalý ministr kultury České republiky Daniel Herman dnes v Mnichově na sudetoněmeckém sjezdu převzal Evropskou cenu Karla IV., která je nejvyšším vyznamenáním sudetských Němců. V děkovném projevu Herman označil cenu za podporou v budování přátelství mezi Němci a Čechy a v boření vzájemných předsudků.
17.07.2021 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (653 článků) , Daniel Herman (1130 článků)

Herman: Cena Karla IV. od sudetských Němců potvrzuje správnost mého úsilí

 
Bývalý ministr kultury České republiky Daniel Herman dnes v Mnichově na sudetoněmeckém sjezdu převzal Evropskou cenu Karla IV., která je nejvyšším vyznamenáním sudetských Němců. V děkovném projevu označil cenu za podporou v budování přátelství mezi Němci a Čechy a v boření vzájemných předsudků.
17.07.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (653 článků) , Daniel Herman (1130 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »