Články k osobnosti

Dagmar Burešová

  politička, advokátka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Dagmar Burešová »
 

Kiska vyznamenal exministryni Burešovou a herce Abrháma. Metál dostal i zabitý Kuciak a Meky Žbirka

 
Vysokými státními vyznamenáními dnes slovenský prezident Andrej Kiska ocenil mimo jiné herce Josefa Abrháma a in memoriam někdejší političku a advokátku Dagmar Burešovou. Slavnostní ceremoniál předávání vyznamenání se konal u příležitosti oslav státního svátku 26. výročí vzniku Slovenska, který připadá na 1. ledna. Celkem Kiska vyznamenal 30 osob, spolu s Abrhámem a Burešovou také in memoriam zavražděného novináře Jána Kuciaka či zpěváka Miroslava Žbirku.
08.01.2019 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (186 článků) , Miroslav Žbirka (29 článků) , Andrej Kiska (352 článků) , Dagmar Burešová (5 článků)

Kiska vyznamenal Jána Kuciaka, Dagmar Burešovou či Josefa Abrháma

 
Prezident Slovenské republiky Andrej Kiska udělil zavražděnému novináři Jánu Kuciakovi státní vyznamenání Řád Ľudovíta Štúra I. třídy in memoriam za zásluhy o rozvoj demokracie a rozvoj v oblasti žurnalistiky. Oceněny byly i české osobnosti.
08.01.2019 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (186 článků) , Andrej Kiska (352 článků) , Dagmar Burešová (5 článků)

Byla anděl, noblesní dáma. Pospíšil na pohřbu exministryně Burešové mluvil o ostudě politiků

 
Noblesní a statečná. Tak vzpomínali na advokátku a první polistopadovou ministryni spravedlnosti Dagmar Burešovou (†88), která 30. června zemřela. Šéf Ústavního soudu Pavel Rychetský, který se ujal jedné ze smutečních řečí, označil Burešovou za anděla, kterým byla a zůstává dál. Přišel i exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. S Burešovou byli přátelé. Rozhořčil se však nad tím, že na její pohřeb nepřišlo více současných politiků.
11.07.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2093 článků) , Jiří Pospíšil (2093 článků) , Pavel Rychetský (82 článků) , Dagmar Burešová (5 článků)

Pohřeb první dámy české justice (†88): Loučili se s ní Pithart, Šabatová či Rychetský

 
V pražském strašnickém krematoriu se dnes uskuteční pohřeb Dagmar Burešové, první české ministryně spravedlnosti po listopadu 1989 a předsedkyně České národní rady. Advokátka, která se za totality zapsala do povědomí veřejnosti jako statečná obhájkyně disidentů, zemřela po dlouhé nemoci ve věku 88 let.
11.07.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Burešová (5 článků)

Pavel Rychetský: Dagmar Burešová byla dáma se srdcem lvice. Statečně zastupovala disidenty

 
Včera zemřela první ministryně spravedlnosti po sametové revoluci Dagmar Burešová, která se zasloužila o základy českého zákonodárství. Přinášíme reakce na její odchod z Lidových novin a serveru iDnes.
03.07.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (82 článků) , Dagmar Burešová (5 článků)
« Předchozí 1 Další »