Články k osobnosti

Cyril Svoboda

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Cyril Svoboda »
 

Cyril Svoboda to schytává za obhajobu Istanbulské úmluvy: Tento člověk radí premiérovi s mezinárodním právem?

 
Poradce premiéra Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v nedávném rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hájil Istanbulskou úmluvu slovy, že k ničemu nezavazuje a nevidí v ní žádné nebezpečné tendence. Nedává to ale smysl, reflektuje jeho postoj publicista a novinář Matyáš Zrno z Občanského institutu. Jako lidovec by, podle něj, „měl být proti, jako poradce premiéra, který nemá na nic názor (kromě svých dotací), by měl dělat, že ten problém neexistuje“.
03.08.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (392 článků)

Muž považující se za ženu v azylovém domě pro ženy! A další... Právník roztrhal obhajobu Istanbulské úmluvy. Nezávazný dokument? Nikoli

 
Istanbulská úmluva přes víkend lehce zčeřila vody tuzemské politiky, ale nakonec k jejímu projednávání vládou nedošlo. O této úmluvě se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil lidovec Cyril Svoboda, pedagog Vysoké školy CEVRO Institut. Nicméně, s jeho tvrzeními nesouhlasí Jan Gregor, právník z Aliance pro rodinu. Podle něj by po ratifikaci české soudy musely podle teorie genderu soudit. A otřel se o Svobodu, že by si měl premiér najít lepšího poradce.
30.07.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (392 článků) , Jan Svoboda (227 článků) , Jan Svoboda (227 článků) , Jan Svoboda (227 článků) , Jan Svoboda (227 článků) , Jan Svoboda (50 článků) , Jan Svoboda (48 článků)

Cyril Svoboda o Istanbulské smlouvě: K ničemu to nezavazuje, nebezpečné tendence tam nevidím

 
ROZHOVOR Istanbulská úmluva Českou republiku právně k ničemu nezavazuje, nebezpečné tendence v ní prvoplánově nevidím. To říká lidovec Cyril Svoboda, pedagog Vysoké školy CEVRO Institut. Podle něj ale může dokument pomoci tam, kde převažuje islám, a kde k násilí na ženách dochází ve značné míře, například v Turecku. Svoboda se domnívá, že konflikt kolem Istanbulské úmluvy je spíše politický a společenský, než právní.
29.07.2020 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (392 článků)

V Rusku prý šetří útok na českou ambasádu jako přestupek. Nemůžeme se tomu prý vlastně ani divit

 
Ruské ministerstvo vnitra se prý zabývá útoky na českou ambasádu v Moskvě a na konzulát v Petrohradu jako přestupky za drobné výtržnictví. Podle bývalého šéfa české diplomacie Cyrila Svobody ale ve skutečnosti dokonce ani případ neprošetřuje. „Vzájemné vztahy jsou tak špatné, že si v Rusku může dovolit provokaci vůči našemu zastupitelskému úřadu kdokoliv. A může si být téměř jistý, že nebude terčem kritiky nebo sankce Ruské federace,“ myslí si Svoboda.
17.07.2020 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (392 článků)

Cyril Svoboda: Hongkong? USA penalizují za byznys s Čínou. Západ musí zůstat jednotný

 
ROZHOVOR „Čína upevňuje svoji moc, ale to neznamená, že má Západ tento zápas vzdát. Víme i z otevřených zdrojů, že Čína, pokud jde o zákon o bezpečnosti, nehodlá couvnout,“ komentuje mezinárodní dění lidovec, pedagog Vysoké školy CEVRO Institut Cyril Svoboda. Bude záležet hlavně na síle tlaku západních zemí. Pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil i k situaci v USA. Přehodnocování filmů, obrazů i knih považuje za přehnaný důsledek napjaté předvolební atmosféry, protože se dotýká svobody umění i vyjadřování.
06.07.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (392 článků)

„Jste naprostý zoufalec a ubožák!“ Cyril Svoboda to drsně schytal od Zdechovského

 
Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) si nenechal líbit slova bývalého ministra zahraničních věcí a stranického kolegy Cyrila Svobody, jež včera pronesl v ČT24.
20.06.2020 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (392 článků) , Tomáš Svoboda (143 článků) , Tomáš Svoboda (189 článků) , Tomáš Svoboda (56 článků) , Tomáš Svoboda (31 článků)

Cyril Svoboda: USA jsou rozdělené jako za občanské války Sever proti Jihu. Afroameričané půjdou volit. Trump se teď nemůže postavit na jejich stranu

 
ROZHOVOR Současnou rozdělenost Spojených států přirovnává lidovec, bývalý ministr, pedagog Vysoké školy CEVRO Institut Cyril Svoboda k době občanské války Sever proti Jihu. Americký prezident Donald Trump však podle něj ani nemůže jednat jinak, protože by popřel sám sebe. Heslem Amerika na prvním místě totiž myslí především „bílou“ Ameriku. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také odsoudil vyřizování účtů přes sochy: „Je klasickým jevem, že se konflikt projevuje na symbolech. A socha je symbol. Já považuji za ubohé vyřizovat si účty přes sochy, nicméně je to projev a veřejnost na tomto symbolu vyjadřuje svůj názor,“ řekl mimo jiné Svoboda.
16.06.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5094 článků) , Cyril Svoboda (392 článků)

Rusové jsou uraženi. Všichni. Máme nejhorší vztahy od roku 1990, varuje Cyril Svoboda. Náprava bude velmi složitá.

 
ROZHOVOR „Vztahy máme nejhorší od roku 1990, nikdy nebyly tak špatné. Musí být vůle sednout si ke stolu a začít jednat o otevřených otázkách,“ hodnotí česko-ruské vztahy lidovec a pedagog Vysoké školy CEVRO Institut Cyril Svoboda. Upozornil, že ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov otevírá otázku sochy Koněva na mezinárodních fórech, kde nerozlišují, zda kroky dělá samospráva, nebo stát. Očekává proto velmi komplikované období vyjednávání. V rozhovoru se vyjádřil i směrem k Hradu, který odmítá objasnit původ výhrůžného dopisu zesnulému Jaroslavu Kuberovi kvůli cestě na Tchaj-wan. Podle Svobody by Hrad měl rozkrýt karty, protože jediné, co situaci uklidní, je pravda.
22.05.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1117 článků) , Cyril Svoboda (392 článků) , Sergej Lavrov (155 článků) , Jaroslav Svoboda (112 článků)

„Neplatils daně? Máš smůlu.“ Cyril Svoboda k pomoci podnikatelům. Kdo čeká ušlý zisk za zavřenou hospodu...

 
ROZHOVOR Situace po krizi bude podle lidovce a bývalého ministra Cyrila Svobody stejně náročná a složitá, jako pandemie samotná. „Nemůžeme obnovit společnost jiným způsobem, než že se budeme učit za běhu,“ říká a zároveň dodává, že vláda by měla stanovit jasnou strategii, jak a komu pomůže, a jaké konkrétní škody bude hradit. Připomíná však, že stát nemá pomáhat všem. Cyril Svoboda zároveň očekává právní bitvy podnikatelů právě o náhrady. Rozhodování soudů se tak stane politicky mnohem významnějším než dříve, protože rozhodnutí soudů budou prý politici používat jako beranidlo.
29.04.2020 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (392 článků)

Přečtěte si to! Já to četla! Hádal se Babišův expert s Písařovicovou o „Metnarův papír“. A pak šel na Stanjuru

 
O návrhu ministra obrany Lubomíra Metnara (ANO) ohledně posílení role vlády v případě ohrožení země se v pořadu Události, komentáře ČT24 vyjádřil mimo jiné také člen KDU-ČSL, poradce premiéra a bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda. Ten se dostal do křížku s moderátorkou Danielou Písařovicovou. A nejen s ní...
01.04.2020 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (392 článků) , Daniela Písařovicová (164 článků)

Vážné ohrožení státu, nejde internet, politici odříznuti... Cyril Svoboda ukazuje stav země, kdy by musel hned rozhodnout premiér

 
ROZHOVOR Třaskavý návrh Ministerstva obrany na možnosti převedení role parlamentu na premiéra prý není nic třaskavého. ParlamentnímListům.cz to řekl exminitr zahraničí a poradce premiéra Cyril Svoboda. Podle něho jde o věc, kterou už dříve vládě opoziční poslanci de facto posvětili a je nutná pro mimořádné situace.
31.03.2020 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (392 článků)

Babiš zvládá koronavirus mimořádně, i komunikačně. Srozumitelný, věcný. On je šestnáct, osmnáct hodin denně pod tlakem, vysvětluje zkušený Cyril Svoboda

 
ROZHOVOR Vláda i premiér dělají, co je v jejich silách. Andrej Babiš zvládá krizi i velmi dobře komunikačně. Podle lidovce Cyrila Svobody je předseda vlády srozumitelný, věcný a nenechá se vytočit k emočním výrokům. „Dokážu si představit, že zejména on je pod tlakem situace možná šestnáct osmnáct hodin denně. To znamená, že předvádí mimořádně dobrou kondici i nervové soustavy. Zvládá to, komunikačně se nedějí žádné chyby,“ vystavil v rozhovoru dobré vysvědčení vládě bývalý ministr. A prozradil, že nosí roušku, kterou mu šila manželka – lékařka.
19.03.2020 16:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18926 článků) , Cyril Svoboda (392 článků)

Cyril Svoboda vzpomíná, jak se stal lidovcem a co následovalo: Nad čím vším se zavřela voda Klausovou amnestií?

 
30 LET POTÉ – KROKY K DEMOKRACII „První šok byl, a to logicky, že úspěšní privatizanti byli (bývalí) členové komunistické strany. Paradoxně se jednalo o ty, kdo vzhledem ke svému členství v komunistické straně působili i v zahraničí a měli úplně jinou zkušenost a jiné vybavení do počátku soutěže,“ říká k devadesátým letům lidovec a bývalý ministr Cyril Svoboda. Při obnovování demokracie v zemi spoluvytvářel zákony o justici i státním zastupitelství. Udělal by dnes něco jinak? Proč nedošlo k výměně soudců z dob socialismu? A z jakého důvodu nedošlo k trestání aktivních komunistů? Na otázky odpovídal pro ParlamentníListy.cz.
28.02.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (392 článků)

Cyril Svoboda natvrdo: Do Rady ČT patří i kritici televize! Třeba dobrý ekonom. A „demoblok“ v čele s Fialou? Nic takového není

 
ROZHOVOR „Historické politické strany se mají soustředit na voliče, který dnes volí hnutí ANO, a získat ho na svoji stranu. Volič nám jasně říká, že nebude rozhodčím v nějakém mravním sporu, kdo je více, nebo méně charakterní,“ vysvětluje lidovec Cyril Svoboda. V rozhovoru také zdůrazňuje, že parlamentní strany v opozici vůbec sjednoceny nejsou, a vůči voličům není fér vytváření iluze, že se jedná o jeden spojený volební blok. „KDU-ČSL má jít vlastní cestou, protože žádný sjednocený volební blok neexistuje,“ říká mimo jiné pro ParlamentníListy.cz
08.02.2020 17:51 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (392 článků)

Jasná rada Minářovi. A alergie na řeči o „nerozumných voličích“. Cyril Svoboda připomíná zásadní fakt

 
ROZHOVOR „Milion chvilek zvyšuje zájem společnosti a vyzývá k podoře opozice. Výsledkem je, že se preference opozičních stran nemění. Jediný logický závěr je, že by Milion chvilek měl představit nějaké nové hnutí a do politické soutěže vstoupit,“ tvrdí lidovec a bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda k tomu, že časopis The Times zařadil organizátora demonstrací Mikuláše Mináře mezi vycházející hvězdy Evropy. V rozhovoru se však věnoval i politice zahraniční, aktuálně k dění na Blízkém východě, k němuž prohlásil, že Spojené státy ani Írán si ve skutečnosti nepřejí vyvolání válečného konfliktu a podle toho se chovají.
14.01.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (392 článků)

Jasná rada Minářovi. A alergie na řeči o „nerozumných voličích“. Cyril Svoboda připomíná zásadní fakt

 
ROZHOVOR „Milion chvilek zvyšuje zájem společnosti a vyzývá k podoře opozice. Výsledkem je, že se preference opozičních stran nemění. Jediný logický závěr je, že by Milion chvilek měl představit nějaké nové hnutí a do politické soutěže vstoupit,“ tvrdí lidovec a bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda k tomu, že časopis The Times zařadil organizátora demonstrací Mikuláše Mináře mezi vycházející hvězdy Evropy. V rozhovoru se však věnoval i politice zahraniční, aktuálně k dění na Blízkém východě, k němuž prohlásil, že Spojené státy ani Írán si ve skutečnosti nepřejí vyvolání válečného konfliktu a podle toho se chovají.
14.01.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (392 článků)

Třetí světová? Už je tu. Cyril Svoboda překvapil. Nové souvislosti

 
Bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda se domnívá, že třetí světová válka už probíhá, ale ne jako v minulém století. Alespoň to uvedl v rozhovoru pro Luboše Xavera Veselého na serveru XTV.cz.
10.01.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (392 článků) , Luboš Veselý (488 článků)

Chyba není ve voličích. Cyril Svoboda naprosto chápe, proč volí Babiše. A nepěkná slova pro lidovce a celou opozici

 
ROZHOVOR „Historické politické strany stojí před otázkou, jak naložit s chováním voliče, a volič preferuje nová hnutí, protože nabízejí mnohem větší pružnost než historické politické strany. To je u nás deklarováno jako vážný politický problém a ohrožení demokracie. Podle mne je to omyl,“ říká lidovec Cyril Svoboda. Tvrdí, že nejde o ohrožení demokracie, ale nový jev, s nímž se politici musejí vypořádat. V rozhovoru současně uvedl, že v boji o křeslo předsedy KDU-ČSL nevidí vnitřní dynamiku a nutnost se o post „poprat“.
04.01.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (392 článků)

Cyril Svoboda: Výročí 17. listopadu? Má jít o setkání lidí, ne o koncert nebo soutěž, proč nejsem na pódiu já a nikdo jiný

 
30 LET OD LISTOPADU 89 „Komunismus se zhroutil sám, což znamená, že musel mít odpůrce a musel mít špatné ochránce. Třetí generace komunistů, která ho měla chránit, selhala. Nemůžeme říci, že se stalo něco samo o sobě,“ říká jasně lidovec a bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda. Podle něj nelze opomínat roli disidentů a odpůrců. V den výročí 17. listopadu by nejraději pražská místa, kudy „šly dějiny“, uzavřel od dopravy a prostor nechal lidem k setkání a povídání. Politik v rozhovoru upozornil, že soudní spravedlnost kvůli činům z minulého režimu jsme už propásli. A navíc přidal několik vzpomínek z doby revoluce.
16.11.2019 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (392 článků)

Cyril Svoboda: Výročí 17. listopadu? Má jít o setkání lidí, ne o koncert nebo soutěž, proč nejsem na pódiu já a nikdo jiný

 
30 LET OD LISTOPADU 89 „Komunismus se zhroutil sám, což znamená, že musel mít odpůrce a musel mít špatné ochránce. Třetí generace komunistů, která ho měla chránit, selhala. Nemůžeme říci, že se stalo něco samo o sobě,“ říká jasně lidovec a bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda. Podle něj nelze opomínat roli disidentů a odpůrců. V den výročí 17. listopadu by nejraději pražská místa, kudy „šly dějiny“, uzavřel od dopravy a prostor nechal lidem k setkání a povídání. Politik v rozhovoru upozornil, že soudní spravedlnost kvůli činům z minulého režimu jsme už propásli. A navíc přidal několik vzpomínek z doby revoluce.
15.11.2019 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (392 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »