Články k osobnosti

Cyril Svoboda

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Cyril Svoboda »
 

Že by se nedal zajistit v Nigérii program pro Fialu? Ale dal. Řekněte pravdu. Cyril Svoboda má jasno

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Já nechci být v historii v seznamu států, které vystupovaly z globální organizace, protože bych se dostal na seznam zemí, s jejichž politikou jsem nesouhlasil,“ sdělil ohledně návrhu ministryně obrany Jany Černochové bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda. O situaci v zahraničí hovořil pro ParlamentníListy.cz i o mnoha jejích aspektech.
12.11.2023 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (459 článků) , Jana Černochová (943 článků)

Ukrajinci jako oběti války? To už Čechům nestačí. Jiný argument, nebo... Cyril Svoboda varuje

 
Paradoxně si myslím, že pětikoalice může vyhrát příští volby jen tak, že nyní riskne, že je prohraje. Tak uvažuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý ministr hned několika resortů Cyril Svoboda. Podle něj je důležité, že se v celé Evropě, nejen v Česku, mění nálada od pozice „vítáme Ukrajince jakožto oběti války“ k pozici „ať mají rovné zacházení všichni, i Ukrajinci“. Je třeba promyslet nové argumenty.
14.09.2023 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (459 článků)

Pokud se obrannou smlouvu s USA nepodaří ratifikovat... Exministr má jasno

 
Právník a bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda souhlasí s principem smlouvy o obranné spolupráci s USA. Několik výhrad má však k jejímu provedení. Nejzávažnější problém vidí v řešení sporů, ve smlouvě není uvedeno, zda se bude soudit podle českého, či amerického práva. Případnou existenci americké základny na českém území smlouva nepředpokládá, ale ani nevylučuje. Smlouva je postavena na vzájemné důvěře mezi ČR a USA. Kdyby se smlouvu nepodařilo ratifikovat, vypadali bychom jako kašpaři, říká Svoboda.
23.05.2023 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (459 článků)

Cyril Svoboda po opilecké ostudě na letišti: Vládní letadlo není hospoda

 
Bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda jako „ostudu české delegace“ komentoval incident z letiště v jihokorejském Soulu, kdy český lékař s hodností podplukovníka v podroušeném stavu plácl přes zadek tamní hygieničku.
14.04.2023 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (459 článků)

Co čeká Ukrajince. Horší a horší, odhalil Drulák. A ještě vážnější věc

 
Zdánlivě správná logika „budeme Ukrajincům dodávat zbraně, aby se udrželi“, neplatí. „My vlastně svými dodávkami zbraní živíme mašinu, která Ukrajinu požírá,“ prohlásil profesor Petr Drulák na veřejné diskusi iniciativy Mír a spravedlnost. Pro Ukrajinu podle něj platí, že každá další mírová možnost je horší, než byla ta včera, a proto je oponentem dodávek zbraní. Bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda upozornil, že k míru musí být obě strany dotlačeny ve chvíli, kdy to ani pro jednu z nich nebude výhodné. Do EU se prý Ukrajina za jeho života nepodívá. Europoslankyně Kateřina Konečná prozradila, co se stane v chráněné budově Evropského parlamentu, pokud neřeknete, že je Rusko teroristický stát.
13.04.2023 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (459 článků) , Kateřina Konečná (486 článků) , Petr Svoboda (650 článků) , Petr Svoboda (641 článků) , Petr Svoboda (650 článků) , Petr Svoboda (56 článků)

Cyril Svoboda: Trump by neměl vyhrát. Začne se mstít

 
Bývalý prezident Spojených států Donald Trump byl v úterý obžalován z falšování obchodních záznamů. Bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS komentoval, jak dění kolem Trumpa vnímá: „Choval se přiměřeně. I soud se k němu choval přiměřeně, nepřišel v klepetech. Teď je na vrcholu a má velkou podporu. Divadlo se povedlo,“ uvedl a zmiňoval, jaké to může mít dopady na americké volby v roce 2024. „Pokud by zvítězil, nebylo by to dobře, je to člověk pomsty,“ dodal Cyril Svoboda k prezidentskému kandidátu Trumpovi.
05.04.2023 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků) , Cyril Svoboda (459 článků)

Jedna Čína, paní Pekarová. Pokud tvrdíte něco jiného, jste v rozporu s EU. Lekce diplomacie od Cyrila Svobody

 
Při návštěvě masívní české delegace na Tchaj-wanu nezaznělo nic nového, co by už před ní nebylo všeobecně známo. Význam této cesty v čele s předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou ukáže až budoucnost. „To znamená, jestli smlouvy nebo dohody, které se uzavřely během návštěvy, budou mít reálný efekt,“ říká pro ParlamentníListy.cz bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda. Razit něco jiného než politiku jedné Číny nemůžeme, protože bychom byli i v rozporu s dokumenty EU.
30.03.2023 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (459 článků)

Diktatura. Pavel má problém. Zaorálek ukázal na prezidenta

 
Prezident Petr Pavel ve středu uzavře svou první zahraniční cestu. Stejně jako předchozí čeští prezidenti směřoval na Slovensko. Tady pronesl několik vět, nad nimiž kroutili hlavami hned dva bývalí ministři zahraničí – Cyril Svoboda (KDU-ČSL) a Lubomír Zaorálek (ČSSD). Odmítli Pavlův nápad na společné zahraniční cesty Pavla s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. Zaorálek poté promluvil o hrozící diktatuře.
14.03.2023 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2860 článků) , Cyril Svoboda (459 článků) , Petr Pavel (2642 článků) , Zuzana Čaputova (87 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (42 článků) , Pavel Svoboda (42 článků)

Nevíme, co se bude dít v arabském světě, islámském, takže... Rada od diplomata pro Petra Pavla. Důležité

 
Sílu a respekt prezidenta Petra Pavla ukážou státníci, kteří zamíří do Prahy. Zkušený diplomat a bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) vzpomenul, že v 90. letech přijeli za Václavem Havlem lídři z celého světa. Nové hlavě státu navíc doporučil udržování rozmanitosti – od energií až po bezpečnost.
04.02.2023 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6451 článků) , Cyril Svoboda (459 článků) , Petr Pavel (2642 článků) , Václav Svoboda (299 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Petra Svoboda (230 článků)

Vzít Rusům, dát Ukrajincům? Radši ne, to se vymstí. Cyril Svoboda překvapil

 
Estonsko se chystá zabavit majetek, který zmrazilo po ruské invazi na Ukrajinu. To, co zabaví, chce poslat na pomoc Ukrajině. Estonský ministr zahraničních věcí to odůvodnil tím, že kdo napáchal škody, musí za ně zaplatit kompenzace. Estonsko se stane první zemí EU, která použije zmrazený ruský majetek ve prospěch Ukrajiny, a to ve chvíli, kdy sama Evropská komise zvažuje, jak naložit se zmrazenými prostředky. Mělo by Česko následovat Estonsko a hledat cestu, jak by samo mohlo poslat ruské peníze na Ukrajinu, protože pomoc je nutná hned? Nebo by radši mělo vyčkat na celoevropské řešení, u kterého nebudou žádné pochybnosti, jestli je právně v pořádku? O tom se hovořilo v pořadu Českého rozhlasu, jehož hostem byl exministr zahraničních věcí Cyril Svoboda (KDU-ČSL).
11.01.2023 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (459 článků)

Zdrojů musí být víc. Ale zavřít kohout natrvalo? Cyril Svoboda vládu zklame

 
Putinovi se podařilo sjednotit Severoatlantickou alianci. Diplomacie nemá být házena do kouta a Ukrajina nesplňuje podmínky pro vstup do NATO. Cyril Svoboda, lidovec, zkušený diplomat, bývalý ministr zahraničí pro ParlamentníListy.cz shrnul rok 2022. Mimo jiné také popsal, proč považuje chování českého státu vůči zájemcům o křeslo prezidenta za arogantní.
27.12.2022 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (459 článků)

Zrušit EU? Ne! Něco jiného. Cyril Svoboda navrhl zásadní věc

 
„Korupce je zkrátka v nějaké míře všudypřítomná,“ říká ke korupčnímu skandálu v Bruselu zkušený politik KDU-ČSL a bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda. Hlavní příčinu vidí ve výběru politiků, kteří v orgánech Evropské unie působí – jde většinou o politiky druhé a třetí kategorie, což přináší problémy. Tento přístup je prý nutné změnit.
17.12.2022 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (459 článků)

Pan Síkela nedostane jedničku s hvězdičkou... Zkušený diplomat Cyril Svoboda pozoruje české předsednictví

 
Podle Západu a Ukrajiny, dokud se ruští vojáci nestáhnou, nebude se vyjednávat. Ale Rusko se stáhnout nehodlá. Patovou situaci by podle lidovce Cyrila Svobody vyřešila pragmatická osobnost typu Henryho Kissingera, ta ale v Evropě chybí a ani se nerýsuje. Zkušený diplomat, bývalý ministr zahraničí a pedagog CEVRO Institutu tvrdí, že dokud budou podmínky ultimativní, nepohnou se jednání ani o milimetr.
04.12.2022 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (459 článků)

„Jednej s Ruskem o míru.“ Tlak na Zelenského poroste. Neoficiálně. Cyril Svoboda tuší, co přijde a proč

 
Demokraté i republikáni potřebují nové kandidáty na prezidenty. Myslí si to lidovec a bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda, který pro ParlamentníListy.cz shrnul výsledky voleb ve Spojených státech amerických. Prezident Joe Biden by měl uznat, že věk pracuje na každém a jeho předchůdce Donald Trump utržil z pohledu Svobody celkem dvě porážky.
12.11.2022 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků) , Cyril Svoboda (459 článků) , Joe Biden (1023 článků)

Rakušane, vytáhni peněženku. Cyril Svoboda ministra nešetřil, neměl důvod

 
„Rakušan by měl vzít vlastní peněženku a zaplatit náklady ze svého. Je to jediná správná reakce. Ze státního rozpočtu na to neměla jít ani koruna,“ doporučil Cyril Svoboda (KDU-ČSL) ministrovi vnitra, co udělat po vyvěšení české a ukrajinské vlajky s Putinem v pytli na mrtvoly. Bývalý ministr zahraničí a pedagog institutu CEVRO současně upozornil, že nejde o vlajky, ploty a další gesta, ale o pocit rozdělení poválečné Evropy, vztah k Rusku a svobodu Ukrajiny.
02.11.2022 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (459 článků)

Rakušane, vytáhni peněženku. Cyril Svoboda ministra nešetřil, neměl důvod

 
„Rakušan by měl vzít vlastní peněženku a zaplatit náklady ze svého. Je to jediná správná reakce. Ze státního rozpočtu na to neměla jít ani koruna,“ doporučil Cyril Svoboda (KDU-ČSL) ministrovi vnitra, co udělat po vyvěšení české a ukrajinské vlajky s Putinem v pytli na mrtvoly. Bývalý ministr zahraničí a pedagog institutu CEVRO současně upozornil, že nejde o vlajky, ploty a další gesta, ale o pocit rozdělení poválečné Evropy, vztah k Rusku a svobodu Ukrajiny.
02.11.2022 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (459 článků)

To šlo rychle: Cyril Svoboda bourá kavárnu. Babiš, Putin... Silné info

 
Jen co proběhla informace, že někdejší ministr zahraničí a expředseda KDU-ČSL Cyril Svoboda sbírá v Senátu podpisy pro svou kandidaturu na prezidenta republiky, liberálně orientované osobnosti ho odmítly jako „proruského“. Argumentují zejména jeho účastí v diskusním panelu ruské televize RT, kde zasedl po boku Vladimira Putina. Svoboda měl sdělit, že nic jako „evropské hodnoty“ nezná. Europoslanec Zdechovský (KDU-ČSL) usuzuje, že exministr by mohl být kandidátem Andreje Babiše na Hrad. Babišovi coby premiérovi ostatně radil. Expremiér nicméně nedávno uvedl, že „jeho“ kandidátem bude osobnost z řad hnutí ANO. Během čtvrtečního dopoledne Svoboda oznámil, že sběr podpisů končí a kandidovat nebude.
13.10.2022 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5204 článků) , Andrej Babiš (26070 článků) , Cyril Svoboda (459 článků)

Tak nic: Cyril Svoboda to odpískal. „Nesehnal podpisy.“ „Babišovina? Ne.“

 
Jak rychle začala, tak rychle skončila. Řeč je o kandidatuře bývalého ministra a diplomata Cyrila Svobody na úřad prezidenta republiky. Lidové noviny přišly dnes dopoledne se sdělením, že sám Cyril Svoboda všechny spekulace ukončil a sběr podpisů zastavil. Jednalo se prý o rychlou akci, ale vzhledem k načasování už by nebyla možná odpovídající kampaň. Zaznělo ale také, že když zjistil, že nic nesežene, uťal to.
13.10.2022 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (459 článků)

Tak nic: Cyril Svoboda to odpískal. „Nesehnal podpisy.“ „Babišovina? Ne.“

 
Jak rychle začala, tak rychle skončila. Řeč je o kandidatuře bývalého ministra a diplomata Cyrila Svobody na úřad prezidenta republiky. Lidové noviny přišly dnes dopoledne se sdělením, že sám Cyril Svoboda všechny spekulace ukončil a sběr podpisů zastavil. Jednalo se prý o rychlou akci, ale vzhledem k načasování už by nebyla možná odpovídající kampaň. Zaznělo ale také, že když zjistil, že nic nesežene, uťal to.
13.10.2022 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (459 článků)

To šlo rychle: Cyril Svoboda bourá kavárnu. Babiš, Putin... Silné info

 
Jen co proběhla informace, že někdejší ministr zahraničí a expředseda KDU-ČSL Cyril Svoboda sbírá v Senátu podpisy pro svou kandidaturu na prezidenta republiky, liberálně orientované osobnosti ho odmítly jako „proruského“. Argumentují zejména jeho účastí v diskusním panelu ruské televize RT, kde zasedl po boku Vladimira Putina. Svoboda měl sdělit, že nic jako „evropské hodnoty“ nezná. Europoslanec Zdechovský (KDU-ČSL) usuzuje, že exministr by mohl být kandidátem Andreje Babiše na Hrad. Babišovi coby premiérovi ostatně radil. Expremiér nicméně nedávno uvedl, že „jeho“ kandidátem bude osobnost z řad hnutí ANO. Během čtvrtečního dopoledne Svoboda oznámil, že sběr podpisů končí a kandidovat nebude.
13.10.2022 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5204 článků) , Andrej Babiš (26070 článků) , Cyril Svoboda (459 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »