Články k osobnosti

Colin Powell

  65. ministr zahraničních věcí USA

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Colin Powell »
 

Biden, Obama i Bush uctili památku Colina Powella. Exšéf diplomacie zemřel na covid, měl i rakovinu

 
Osobnosti z politických a armádních kruhů USA včetně amerického prezidenta Joea Bidena se dnes připojily k rodině a známým na pohřbu bývalého amerického ministra zahraničí Colina Powella. První černoch, který kdy šéfoval americké diplomacii, zemřel 18. října ve věku 84 let. Podle agentury AP se na něj ve washingtonské „národní katedrále“ vzpomínalo jako na zásadového a pokorného člověka, jehož kariéra může být příkladem pro budoucí generace.
05.11.2021 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Colin Powell (5 článků) , Joe Biden (840 článků)

Zemřel Colin Powell. Všechny jeho úspěchy překryla válka v Iráku

 
Ve věku 84 let zemřel na komplikace spojené s onemocněním covid-19 bývalý republikánský ministr zahraničí Spojených států Colin Powell. Powell, jenž byl prvním afroamerickým ministrem zahraničí USA, během svého působení ve vládě George Bushe mladšího musel řešit zejména konflikty v Iráku a v Afghánistánu.
18.10.2021 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Colin Powell (5 článků) , George George (854 článků)

Zemřel Colin Powell. Jako první Afroameričan šéfoval americké diplomacii

 
Ve věku 84 let dnes ráno zemřel Colin Powell, bývalý republikánský ministr zahraničí USA, který pomáhal připravit půdu pro americkou invazi do Iráku z roku 2003.
18.10.2021 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Colin Powell (5 článků)

Zemřel Bushův ministr zahraničí (†84), měl potíže s covidem. Stál u odvety za 11. září

 
 Ve věku 84 let dnes ráno zemřel Colin Powell, bývalý republikánský ministr zahraničí USA. Příčinou úmrtí byly komplikace spojené s covidem-19, uvedla jeho rodina v prohlášení na facebooku. Powell, první americký ministr zahraničí černé barvy pleti, byl proti nemoci plně očkován.
18.10.2021 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Colin Powell (5 článků)

„Clintonová vyslala dvojnici,“ míní kospirátoři. Generál ji označil za packalku

 
Je to ona, nebo její dvojnice? O to se teď přou tisíce lidí. Zastánci konspiračních teorií věří, že poté, co se Hillary Clintonová zhroutila, musela rychle dát najevo, že bude v pořádku. Proto po pár hodinách vyslala před objektivy fotoaparátů svůj »klon«. Bohužel prý ale ne příliš povedený… Kromě konspiračních teorií však řádí i hackeři. Ukradli totiž poštu amerického exministra zahraničí Colina Powella, který Clintonovou zkritizoval. Nešetřil však ani Trumpa.
14.09.2016 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Colin Powell (5 článků)
« Předchozí 1 Další »