Články k osobnosti

Claude Chabrol

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Claude Chabrol »
 

Zemřel francouzský herec Maistre, zloduch z Angeliky

 
Ve věku 91 let zemřel francouzský herec François Maistre, který natočil na 50 filmů a spolupracoval s věhlasnými režiséry jako Luis Buñuel, Jacques Rivette, Henri Verneuil a Claude Chabrol, napsal v úterý deník Le Figaro. Čeští diváci znají Maistrea především jako intrikánského knížete de Condé ze série filmů o Angelice.
17.05.2016 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Claude Chabrol (6 článků) , Jacques Rivette (5 článků) , Henri Verneuil (3 články) , Luis Buñuel (3 články) , François Maistre (3 články)

Zemřel hrabě de Condé z Angeliky, herec Maistre se dožil 91 let

 
Ve věku 91 let zemřel francouzský herec François Maistre, který natočil na 50 filmů a spolupracoval s věhlasnými režiséry – Luisem Buñuelem, Jacquesem Rivettem, Henrim Verneuilem a Claudem Chabrolem. Čeští diváci znají Maistrea především jako intrikánského knížete de Condé ve filmech o Angelice.
17.05.2016 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Claude Chabrol (6 článků) , Jacques Rivette (5 článků) , Henri Verneuil (3 články) , Luis Buñuel (3 články) , François Maistre (3 články)

Zemřel francouzský herec Francois Maistre, zloduch z Angeliky

 
Paříž - Ve věku 91 let zemřel francouzský herec François Maistre, který natočil na 50 filmů a spolupracoval z věhlasnými režiséry jako Luis Buñuel, Jacques Rivette, Henri Verneuil a Claude Chabrol. Čeští diváci znají Maistrea především jako intrikánského knížete de Condé ve filmech o Angelice. Po boku hvězd Romy Schneiderové a Roda Steigera si Maistre zahrál například v Chabrolově dramatu Nevinní se špinavýma rukama v roce 1974. Hrál často i divadlo, kromě pařížských scén se objevoval i na divadelních festivalech. Herec, který podle Le Figaro zemřel v pondělí v oblasti Paříže, se zapsal do paměti mnohých diváků také v seriálech o komisaři Maigretovi a lupiči-džentlmenovi Arsènu Lupinovi.
17.05.2016 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Rod Steiger (1 článek) , Claude Chabrol (6 článků) , Jacques Rivette (5 článků) , Henri Verneuil (3 články) , Luis Buñuel (3 články) , François Maistre (3 články)

V 77 letech zemřela herečka francouzské nové vlny Marie Duboisová

 
Ve věku 77 let zemřela francouzská filmová herečka Marie Duboisová, která se proslavila v období francouzské nové vlny v 60. letech. Do svých filmů ji obsazovali režiséři jako Jean­-Luc Godard, Claude Chabrol, Alain Resnais, Louis Malle nebo Luchino Visconti.
16.10.2014 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Luchino Visconti (2 články) , Claude Chabrol (6 článků) , Louis Malle (1 článek) , Alain Resnais (9 článků)

Zemřel režisér Claude Chabrol, průkopník francouzské "nové vlny"

 
Jeden z nejvýznamnějších francouzských režisérů, Claude Chabrol, v neděli zemřel ve věku 80 let. Informuje o tom server zpravodajské stanice BBC.
12.09.2010 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Claude Chabrol (6 článků)

Zemřel francouzský filmový režisér Claude Chabrol

 
Ve věku 80 let zemřel v neděli ráno francouzský filmový režisér Claude Chabrol, jeden z nejvýznamnějších představitelů francouzské nové vlny. Agentuře AFP to řekl šéf kulturního odboru pařížské radnice Christophe Girard.
12.09.2010 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Claude Chabrol (6 článků)
« Předchozí 1 Další »