Článek

Zvlněné dálnici D47 chybí podloží: Musí se zbourat!

 
Na dálnici D47 chybí přímo pod asfaltovým povrchem vozovky kamenná drť, která má stavbu stabilizovat. Dálnice, která byla otevřená teprve v roce 2008, se podle expertů musí zbourat a postavit znovu!
24.10.2013 10:35 |

podobné články

Podobné články

Stav dálnice D47 prověří další měření, shodlo se ministerstvo s Eurovií

 
Stavební společnost Eurovia se s ministerstvem dopravy dohodla na dalším postupu ohledně oprav zvlněné dálnice D47. Obě strany se domluvily na měřeních, která by ukázala, zda je podklad dálnice v souladu s projektem. Firma zároveň odmítla, že by v podloží komunikace chyběly vrstvy, což prokázaly sondy, které nechalo před 14 dny provést Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).
11.11.2013 14:01 |

podobné články

Hojda (KSČM): Bude ustavena vyšetřovací komise k dálnici D47?

 
Dálnice D47 neustále víří hladinu politických ožehavých témat. Je pravdou, že na stavbu D47 byl do podloží použit pro dálniční stavby netradiční materiál. Jedná se o struskový odval a studený odval z vysokopecního procesu užívaného na našem území pouze na Ostravsku, ale v zahraničí také, zejména v Belgii a severní Francii.
28.07.2014 10:15 |

podobné články

Birke (ČSSD): Hnutí ANO a Úsvit bojkotují šetření ohledně dálnice D47

 
Jsem přesvědčen, že lidé mají právo vědět, jaká pochybení se při přípravě a výstavbě dálnice D47 stala a kdo je způsobil. Bohužel kvůli bojkotu ze strany ANO a Úsvitu je komise pro vyšetření stavby dálnice D47 již řadu týdnů paralyzována. Ani dnes obě strany do komise své členy již potřetí nenominovaly. Proto jsem předsedy poslaneckých klubů ANO a Úsvitu písemně vyzval, aby do 7. listopadu dodali jména svých nových zástupců v komisi. Pokud budou ANO i Úsvit pokračovat v bojkotu komise, je zcela jasné, že je to hnutí ANO a hnutí Úsvit, které nechtějí vyšetřit, co je příčinou závad na dálnici D47. Činnost komise bude zatím pokračovat bez nich. V úterý 1. listopadu máme naplánovány první výslechy svědků.
28.10.2016 04:30 |

podobné články

Dobeš bude reklamovat ostravskou dálnici

 
O úsek dálnice D1 na Ostravsku, dříve označovaný jako D47, se zřejmě povede největší reklamační spor v historii českého stavebnictví. Měsíc poté, co Ředitelství silnic a dálnic poprvé upozornilo na stavební odpad a suť v podloží zvlněné dálnice, vycházejí podle server iDNES.cz najevo další problémy.
17.12.2011 14:55 |

podobné články

To snad není možné! Na D47 chybí jedna vrstva silnice a hrozí její zbourání!

 
Na dálnici D47 chybí přímo pod asfaltovým povrchem vozovky kamenná drť, která má stavbu stabilizovat. Část již zprovozněné dálnice tak bude podle expertů zřejmě třeba zbourat! S tímto zjištěním přišel ministr dopravy Zdeněk Žák.
24.10.2013 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (148 článků) , Zdeněk Žák (148 článků)

Poruba říká nesmysly, tvrdí Dobeš. Za D47 stát platit nebude

 
Ministr dopravy Pavel Dobeš je, podle vyjádření pro deník Právo, šokován slovy bývalého šéfa Ředitelství silnic a dálnic Reného Poruby. Rozhodně odmítá, že by čelil nátlaku kvůli zvlněné dálnici D47.
13.05.2012 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků)

Kus dálnice D47 se musí zbourat. Demolice bude stát více než stavba

 
Na zhruba dvoukilometrovém úseku od 153. do 155. kilometru dálnice D47 mezi ostravským Hrušovem a Rudnou chybí pod asfaltem mechanicky zpevněné kamenivo a štěrkodrť, které má stavbu stabilizovat. 
24.10.2013 18:05 |

podobné články

U zvlněné D47 platil stát údajně za jiný podklad, než jaký byl použit

 
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) získalo podle svých slov klíčový důkaz - znalecký posudek, týkající se stavby dálnice D47 u Ostravy. Ta se krátce po dokončení začala vlnit, za což může podkladový materiál. Podle posudku stát celou dobu platil za něco jiného, než je dodaná ocelárenská struska. Sdělila to mluvčí ŘSD Martina Vápeníková.
02.04.2012 18:05 |

podobné články

Antikorozní ocel na mostech D47 masivně rezaví a odpadává po kilech

 
Dálnice D47 u Ostravy má po zvlněné vozovce další problém. Z mostních konstrukcí, které jsou opatřeny speciální antikorozní úpravou, odpadávají masivní zkorodované pláty a dovnitř zatéká. Ve čtvrtek na to upozornil Radiožurnál.
03.05.2012 08:55 |

podobné články

Inspekce se nebude zabývat zastavením vyšetřování týkající se D47

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se nebude zabývat rozhodnutím protikorupční policie o odložení trestního oznámení podaného kvůli podezření z nedodání původně sjednaného stavebního materiálu na zvlněné úseky dálnice D47. Kauza tak definitivně končí bez obvinění. Inspekce není oprávněna přezkoumávat rozhodnutí policie, řekla mluvčí GIBS Radka Sandorová. Podle ní tyto kompetence přísluší státnímu zástupci. Na inspekci se v srpnu obrátilo Ředitelství silnici a dálnic (ŘSD), které se s odložením případu nechtělo smířit.
18.09.2013 15:25 |

podobné články

Jarolím z VV čelí trestnímu oznámení kvůli D 47. Kvůli zvlněné dálnici

 
Společnost Eurovia podala trestní oznámení na místopředsedu Věcí Veřejných Tomáše Jarolíma. Ke stejnému kroku se rozhodl i generální ředitel firmy Martin Borovka. Důvodem je Jarolímovo vystoupení na téma zvlněné dálnice D 47 na tiskové konferenci s předsedou Véček Radkem Johnem. Jarolím tvrdí, že si jej právníci Eurovie vybrali jako nejsnažší cíl - nemá totiž poslaneckou imunitu.
21.08.2012 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Zvlněná D47 stála místo vedoucího pracovníka ŘSD. Byl odvolán

 
Pověstnou dálnici D47 spojující sever Moravy s Polskem provází problémy. Povrch silnice se začal vlnit a na dálnici se proto musí jezdit pomalu. Některé z mostů jsou po pěti letech fungování v dezolátním stavu. Ředitelství silnic a dálnic tvrdí, že zhotovitel stavby musí provést nápravu. Dokonce kvůli tomu přišel o místo jeden z předních představitelů ŘSD, protože podle názoru pražského vedení firmy nevymáhal nápravu dostatečně razantně.
04.01.2012 23:15 |

podobné články

Stavební práce na dálnici D1 opět stojí. Dělníci nepracují, prý kvůli podloží

 
Stavební firma OHL ŽS podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opět přerušila práce na rozšiřování krajnic v opravovaném úseku dálnice D1 mezi Lhotkou a Velkou Bíteší na Vysočině. Firma si stěžuje na nevyhovující stav podloží silnice, které jí znemožňuje v pracích pokračovat, řekl na dnešním setkání s novináři generální ředitel ŘSD David Čermák. Firma ale tvrdí, že na úseku dál pracuje.
26.09.2013 14:25 |

podobné články

Další problém dálnice D8: Hýbe se podloží. V termínu ji možná neotevřou

 
Na rozestavěné dálnici D8 se objevily další problémy se stabilitou podloží. Konkrétně jde o úsek nedaleko Prackovic nad Labem, který sousedí s úsekem, na němž se už v minulosti sesul svah. Pokud budou problémy ohrožovat dopravu, bude posunut termín otevření dálnice. Původně byl stanoven na 17. prosince. Na úterním setkání s novináři to řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).
11.10.2016 14:40 |

podobné články

ŘSD podává trestní oznámení kvůli D47, zřejmě na vlastní lidi

 
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) podává trestní oznámení kvůli problémům se stavbou dálnice D47. Píší to dnešní Lidové noviny (LN). Oznámení podle deníku zřejmě směřuje na někdejší pracovníky ŘSD. Loni uspělo ŘSD s první arbitráží kvůli D47, když rozhodčí soud uznal, že si tři stavební firmy neoprávněně účtovaly miliony korun. Stát ale kvůli promlčení věci získal jen malou část nárokované částky.
08.01.2014 14:05 |

podobné články

Stát zvítězil v dalším sporu o D47, získá zpět 75 milionů korun

 
Stát zvítězil v dalším arbitrážním sporu týkajícím se dálnice D47. Rozhodčí soud dal za pravdu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), že společnost Skanska a.s. v rámci výstavby D47 úseku mezi obcemi Hladké Životice a Bílovec nesprávně a v rozporu se smlouvou fakturovala ŘSD valorizaci cen stavebních prací.
27.03.2015 10:06 |

podobné články

Vyšetřovací komise k výstavbě D47 se rozpadá. Odešli další tři členové

 
Sněmovní vyšetřovací komisi k výstavbě dálnice D47 u Ostravy opustilo několik členů. Už dřív rezignovali dva členové za hnutí ANO a dnes se k nim přidala iniciátorka vzniku komise, poslankyně za Úsvit Olga Havlová. Nevěří tomu, že by komise pod vedením Jana Birkeho (ČSSD) něco vyšetřila. Birke označil rezignaci Havlové za překvapivou. Sněmovna by podle něj měla doplnit nové členy komise, která zkoumá, jaká pochybení při stavbě dálnice D47 vznikla a kdo je způsobil.
13.09.2016 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Olga Havlová (116 článků)

Zvlněnou dálnici na Ostravsku budou zkoumat zahraniční odborníci

 
Na posouzení situace kolem zvlněné dálnice D47 na Ostravsku se budou podle ministra dopravy Pavla Dobeše zřejmě podílet i zahraniční odborníci. Řešit by se mohl jednat stav vozovky, která je výrazně zvlněná, i mostů, které jsou po pěti letech provozu prý na konci své životnosti.
14.01.2012 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků)

Příčina zvlnění dálnice D47 by měla být známa za měsíc

 
Ministerstvo dopravy a společnost Eurovia CS se nemohou shodnout na příčině problémů se zvlněnou dálnicí D47. Ministerstvo poslalo firmě 901 reklamací. Na dálnici se nyní budou dělat tzv. rozhodčí vrty, které by do měsíce měly odhalit příčinu.
18.03.2012 14:15 |

podobné články