Článek

Zvedáme platy, musíme. Jurečka u Moravce zachraňoval školní jídelny

 
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) navrhne zvýšení platů ve veřejné sféře od září tzv. první skupině a zaměstnancům ve státní službě od sedmi do deseti procent. Řekl to v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi, kde diskutoval s poslancem ANO Alešem Juchelkou a poslankyní Lucií Šafránkovou (SPD).
23.06.2024 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (74 článků) , Marian Jurečka (1181 článků)
Podobné články

Nejlepší obědy vaří kuchařky ze školní jídelny v Písku! ANKETA

 
Školákům z Písku mohou ostatní závidět. Jejich školní kuchařky vyhrály celostátní soutěž o nejlepší jídlo ze školní jídelny. Kuchařky tak vyvracely pověru, že jídla ze školních jídelen se nedají jíst.
27.10.2011 21:05 |

podobné články

Šokující zjištění: 238 tun jídla! Tolik denně vyhodí školní jídelny v Česku

 
Až 48 tisíc tun jídla ročně, tedy 238 tun každý školní den, vyhodí školní jídelny v České republice. Rodiče tak zbytečně platí 2,5 miliardy korun. Výživoví poradci z Brna chtějí plýtvání omezit. Tvrdí přitom, že znají recept, jak na to!
16.02.2018 16:05 |

podobné články

Mrakodrapy vytlačují z ulic Hongkongu legendární pouliční jídelny

 
Pouliční jídelny a stánky s kantonskými specialitami ještě nedávno spoluvytvářely pravou hongkongskou atmosféru. Jenže tradiční stravovny vytlačují z ulic mrakodrapy i fastfoody, kterým dává přednost místní mládež. Přesto se pouliční jídelny ještě pořád drží při životě, byť jen na vlásku. 
02.06.2015 16:51 |

podobné články

Bolesti hlavy a zvracení. Přes 120 dětí se otrávilo rybou ze školní jídelny!

 
Děti z francouzského městečka Lambersart dnešní oběd ze školní jídelny doma nevychvalovaly. Ač jim ryba na talíři mohla přijít k chuti, to, co následovalo potom, připomínalo spíš noční můru. Více než 120 z nich se totiž otrávilo!
10.01.2014 23:25 |

podobné články

České školní jídelny? Málo ovoce a příliš cukrů a tuků

 
Kontrola České školní inspekce se zaměřila na správné sestavování spotřebního koše, jídelny nejvíce pochybily u mléka.
12.01.2015 11:17 |

podobné články

Zmizela malá Klárka (7): Odešla ze školní jídelny a slehla se po ní zem!

 
Teprve sedmiletá Klárka se nevrátila ze školy domů. Najedla se, odešla ze školní jídelny a slehla se po ní zem. Policisté na Berounsku po dívce pátrají, zaměřují se především na okolí Komárova, kde škola leží.
13.12.2018 17:40 |

podobné články

Zmizela malá Klárka (7): Odešla ze školní jídelny, policisté ji vypátrali!

 
Teprve sedmiletá Klárka se nevrátila ze školy domů. Najedla se, odešla ze školní jídelny a slehla se po ní zem. Policisté na Berounsku po dívce pátrají, zaměřují se především na okolí Komárova, kde škola leží.
13.12.2018 18:11 |

podobné články

Královéhradecký kraj: Zateplení budovy hradecké školní jídelny přinese úspory

 
Královéhradecký kraj ukončil stavební práce na zateplení budovy školní jídelny v Hradci Králové. Investice za necelých 26 milionů korun do budovy v majetku kraje zajistí podstatnou úsporu nákladů na její provoz. Na financování projektu získal kraj dotaci z Operačního programu Životní prostředí ve výši 7,7 milionu korun.
20.05.2021 17:10 |

podobné články

Jurečka udeřil z ČT: Důchody prominentů komunistického režimu půjdou dolů!

 
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) a bývalý premiér Vladimír Špidla (ČSSD). Jurečka prozradil, že už se pracuje na snížení důchodů prominentů bývalého komunistického režimu. Má se to týkat spolupracovníků Státní bezpečnosti a dalších osob. Ale nezůstalo jen u důchodů StBáků. Jurečka věnoval pozornost také finanční pomoci lidem v energetické krizi. Pak Jurečka řekl, že bohužel se obává, že ruský prezident Vladimir Putin nakonec spustí vpád na Ukrajinu.
13.02.2022 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5389 článků) , Vladimír Špidla (350 článků) , Marian Jurečka (1181 článků)

Ombudsman: Jídelny by měly dětem umožnit ohřát si vegetariánský oběd z domova

 
Ombudsman Pavel Varvařovský tvrdí, že by školy a školky měly vycházet vstříc vegetariánům a umožnit dětem ohřát si ve školní jídelně bezmasé obědy přinesené z domova. Školám nelze nařídit, aby dětem v tomto ohledu vycházely vstříc. To ale podle ochránce práv neznamená, že nemohou být jídelny k jejich potřebám tolerantní.
16.05.2013 16:50 |

podobné články

Sto tisíc obědů denně v popelnici: Jídelny je nemohou snadno darovat. Zachraň jídlo volá po změně absurdních pravidel

 
Každá jídelna či fast food denně vyhodí 1,8 až 24,9 kilogramů hotového jídla, které by se normálně dalo sníst. Podle propočtů iniciativy Zachraň jídlo jen školní jídelny v Česku denně vyhodí přinejmenším 37 500 obědů. Jenže darování nadbytečných porcí je tu komplikované – kvůli hygienickým i daňovým překážkám.
05.09.2021 05:05 |

podobné články

Školní jídelny v Česku: 40 % z nich vaří špatně!

 
Platíte dětem obědy ve školní jídelně a věříte, že dostávají takové jídlo, které by podle dětských lékařů jíst měly? Chyba! Česká školní inspekce v loňském roce odhalila, že 40 % kontrolovaných jídelen nedodržuje výživové normy.
13.01.2012 12:10 |

podobné články

Jurečka u Moravce: Lidé tu mají práci, a to není samozřejmé

 
Hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), někdejší ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Vít Samek. Jurečka popsal, jak vláda Petra Fialy (ODS) pomáhá v nelehkých časech lidem. A Schillerová i Samek se hned přihlásili o slovo. „My se nemůžeme smířit s tím, že z té vlády zazní, že my těm chudým něco dáme, aby ještě nezemřeli hlady,“ konstatoval Samek.
08.05.2022 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6532 článků) , Marian Jurečka (1181 článků)

Mejdan státních výdajů skončil, ohlásil od Moravce Jurečka. Ale asociální politiku prý dělat nebude

 
V nedělních Otázkách Václava Moravce se setkali ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), ekonomka Eva Zamrazilová a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Posledně jmenovaný hned na Jurečku vystartoval, že Fialova vláda mluví o pomoci lidem, ale je riziko, že jim nepomůže dostatečně. „Je tu jeden velký problém, pane redaktore,“ obrátil se na Moravce během své palby do vlády. Zamrazilová vytáhla na světlo další velký problém.
09.01.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1181 článků)

ČSSD: Zvýšením příspěvku na chráněná místa zvedáme platy zdravotně postižených

 
Poslanecká sněmovna v rámci projednávání vládní novely zákona o zaměstnanosti schválila pozměňovací návrh poslankyně Miroslavy Strnadlové, kterým se zvyšuje příspěvek na zaměstnávání zdravotně postižených osob. Kompenzace jejich zaměstnavatelům se zvyšuje na 9.500 Kč měsíčně.
04.02.2017 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Strnadlová (3 články)

Premiér Babiš: Zvedáme platy kantorů, přesto nejsou odbory spokojené

 
Komentář na facebookovém profilu k událostem minulého týdne
28.10.2019 13:25 |

podobné články

Srnka vběhla do nemocnice a neomylně zamířila do jídelny

 
Do zdravotnického zařízení v Leavenworthu v americkém státě Washington koncem minulého týdne zavítal neobvyklý návštěvník. Skrze automatické dveře tam vběhla mladá srnka a namířila si to rovnou do jídelny.
29.08.2011 14:05 |

podobné články

Když americké fast-foody nahradily sovětské jídelny

 
S trochou nadsázky by se dalo říct, že sovětské časy měly něco do sebe. Alespoň co se týče nedostatku "tučné", nutričně výživné stravy. Aspoň pak lidé tolik netloustli. Obezita sice není něco, co bychom poznali až po revoluci, v takovém Kazachstánu se s ní ale setkávají – alespoň tedy v takové míře – poprvé. Když kazašské tradiční jídlo a sovětské jídelny ve městech nahradily fast-foody amerického střihu, v zemi se zrodila "první generace s obezitou". 
31.10.2015 12:00 |

podobné články

Národní památkový úřad: Otevření nově restaurované Malé jídelny na zámku v Litomyšli

 
Návštěvníci Státního zámku Litomyšl budou mít od soboty 9. 9. 2017 po sedmi letech opět šanci nahlédnout do dlouho nepřístupné tzv. Malé jídelny. Pokoj se bude otevřen u příležitosti aranžérské výstavy Květiny na zámku v Litomyšli.
03.09.2017 13:00 |

podobné články