Článek

„Zůstaneme tam. Nezůstaneme.“ Izrael znervózňuje Američany

 
Premiér Izraele Benjamin Netanjahu naznačil, co se stane, až armáda dokončí operaci, jejímž cílem je eliminovat teroristy Hamásu. Když o Netanjahuově plánu slyšel prezident USA Biden, dal najevo, že se mu nelíbí. Mezitím Palestinec Ahmed Ayesh naznačil, co si o Izraeli myslí. „Toto je statečnost takzvaného Izraele – ukazují svou sílu a moc proti civilistům, nemluvňatům.“ Ale stejně jako z Palestiny jsou slyšet hlasy o bolesti, tak i Izraelci ještě měsíc po teroristické akci rozkrývají nezměrné hrůzy, které 7. října napáchali Palestinci.
08.11.2023 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Benjamin Netanjahu (84 článků) , Ahmed Ahmed (62 článků) , Ahmed Ahmed (1 článek) , Ahmed Ahmed (1 článek)
Podobné články

Miroslav Pořízek: 80 let od vydání manifestu Věrni zůstaneme

 
Měsíc květen bývá spojen každoročně s připomínkou konce druhé světové války. Letos ale také uplynulo rovných 80 let od vydání dokumentu Věrni zůstaneme (15. května 1938). Členkou Petičního výboru Věrni zůstaneme byla také dr. Milada Horáková.
12.05.2018 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (492 článků)

Bárta si pohrál se slovíčky. Promluvil o puči, který začal půjčkou

 
Neformální lídr Věcí veřejných a exministr dopravy Vít Bárta ve svém projevu vyjádřil spokojenost na d tím, že jako řadový poslanec může mluvit poněkud otevřeněji a tak, že se to možná některým lidem sedícím ve sněmovně nebude líbit. "Znervózňuje je, že se jako sponzor strany neschovávám, jak je tadyv zemi zvykem, že dávám médiím k nahlédnutí doknce i své dańové přiznání. A znervózňuje toho některé asi víc," řekl večer před hlasováním o důvěře vládě Bárta.
26.04.2011 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2859 článků)

Babiš: Vývoj mě znervózňuje, ale volných lůžek máme dost

 
Současná epidemiologická situace premiéra Andreje Babiše (ANO) znervózňuje, nemocničních lůžek, včetně těch na jednotce intenzivní péče, s kyslíkem a mimotělním oběhem, je podle něj ale dostatek. Premiér to uvedl v rozhovoru pro Právo.
02.10.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků)

Hamas se rozmyslel a navrhl příměří, Izrael odmítl

 
Izrael v neděli odmítl návrh palestinckého hnutí Hamas na prodloužení humanitárního příměří. Ještě v sobotu však samotný Izrael navrhoval prodloužit klid zbraní, Hamas však tento návrh ignoroval a zahájil ostřelování . Sedmidenní příměří navrhl také americký ministr zahraničí John Kerry, i to však Izrael odmítl.
27.07.2014 16:10 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (174 článků) , John Kerry (149 článků)

Klid zbraní v Gaze: Izrael se po dvou dnech bojů domluvil s islamisty na příměří

 
Izrael a radikální palestinská skupina Islámský džihád se dohodly na příměří v Pásmu Gazy a jejím okolí. S odvoláním na mluvčího palestinské skupiny o tom informovala agentura AP. Izrael informaci zatím nepotvrdil. Podle médií příměří začalo platit v 5:30 místního času (4:30 SEČ). Několik hodin před tím zahynulo při izraelském útoku na Pásmo Gazy šest lidí. Bilance útoků proti radikálům v Pásmu Gazy, které Izrael zahájil v úterý, tak stoupla na 32 mrtvých a téměř sto zraněných.
14.11.2019 06:55 |

podobné články

Konzervativní strana: Izrael má právo se bránit

 
Konzervativní strana vyzývá země Evropské unie i EU jako celek, aby byla zastavena jakákoli finanční pomoc palestinským organizacím. * Konzervativní strana odsuzuje veškeré pokusy o bojkot Státu Izrael a vyzývá vlády zemí Západu, aby organizacím, které k takovému bojkotu vyzývají, odmítly jakoukoli veřejnou podporu, předně samozřejmě finanční. * Je třeba přesunout velvyslanectví České republiky ve Státě Izrael do Jeruzaléma. Ostatně soudíme, že je třeba pozvat Stát Izrael do NATO.
19.05.2021 11:40 |

podobné články

Ministr Vojtěch má obavy: Roušky ne, zůstaneme u respirátorů

 
Roušky, nebo respirátor? Nakonec zůstaneme u respirátoru. To oznámil dnes ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle svých slov nebude v pondělí navrhovat vládě změnu, aby lidé mohli místo respirátorů nosit chirurgické roušky. Píše to server Novinky.cz.
24.06.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1790 článků) , Adam Vojtěch (1384 článků)

Vích (SPD): Opustit EU? Co nám hrozí, pokud zůstaneme a podřídíme se.

 
Představme si, že v Evropské unii zůstaneme. Jak se nám povede? Udržíme si svůj životní styl, na který jsme zvyklí? Obávám se, že nikoliv.
05.10.2021 06:40 |

podobné články

Obama venčil psa!

 
Nejsledovanějším domácím miláčkem na světě,  je v posledních dnech bezpochyby Bo, tedy pes prezidenta Obamy a jeho rodiny. Ten se během týdne objevil snad ve všech médiích po celém světě a způsobil hotové šílenství. Ani my samozřejmě nezůstaneme pozadu a ukážeme vám nové zaběry, které zachycují tohoto portugalského vodního psa s jeho novou rodinkou poblíž Bílého domu.
15.04.2009 15:01 |

podobné články

Obludná zeď, u které se krvácelo

 
Mrtvé od Berlínské zdi dodnes nikdo spolehlivě nespočítal. V druhém poohlédnutí se po Berlíně ale nezůstaneme jen v narudlé historii, naopak,...
21.11.2009 10:45 |

podobné články

Kristian Kodet: Na ulici nezůstaneme…

 
Charismatický malíř Kristian Kodet (69), který vlastní několik nemovitostí, se rozhodl prodat dům v luxusní americké čtvrti. Co ho vedlo k prodeji a koupí za získané peníze jiný baráček?
26.12.2017 05:10 |

podobné články

Znalec Blízkého východu: Přítomnost českých vojáků v Afghánistánu škodí. Záměrné bombardování syrských a ruských sil Američany je jen předehrou velkého střetu USA s Ruskem…

 
ROZHOVOR „O propojení takzvaného Islámského státu s SDF a YPG (ať už přímém, nebo zprostředkovaném Američany) svědčí i fakt, že zatímco syrské armádě a jejím spojencům kladla tato teroristická skupina tuhý odpor, v místech ‚bojů s SDF‘, na východním břehu Eufratu, přecházely celé oblasti pod jejich kontrolu podivuhodně hladce, rychle a po předchozí evakuaci islamistů… Právě zde může dojít ve velmi blízké budoucnosti k daleko většímu střetu velmocenských zájmů, a to americko-ruských. Záměrné a opakované bombardování syrských a ruských ozbrojených sil Američany je tedy pouze overturou toho, co nutně přijde,“ říká Petr Markvart, který se dlouhodobě profesně pohybuje v oblasti Blízkého východu (hlavně v Iráku a Sýrii) a v Africe.
20.02.2018 04:45 |

podobné články

„Netahejte lva za ocas.“ Hrozí drsné vyhrocení situace v Sýrii. A nejen tam

 
Izrael opět zaútočil na údajně íránské cíle v Sýrii. Ale tentokrát veřejně. Záminkou byla střela vystřelená na izraelské území. Izrael chce ze Sýrie vyhnat svého úhlavního nepřítele, Írán, a jeho síly. Silná slova padala na obou stranách, jak od izraelského premiéra, tak od velitele revolučních gard. „Netahejte lva za ocas,“ varuje velitel Izrael podle izraelského deníku Jerusalem Post.
21.01.2019 14:01 |

podobné články

Tereza Spencerová: Dohoda o jihu Sýrie - Vymění Izrael klid na hranici za Američany?

 
Dohoda nabízí další krok k ukončení války a zahájení politického procesu výměnou za přijatelné kompromisy od všech zúčastněných – Sýrie bude mít své území, Izrael „své“ Golany, Írán svůj vliv a posílený regionální status, Rusko své „všechno“ a USA možnost vrátit se k „Americe především“.
04.06.2018 11:35 |

podobné články

Vymýcení Hamásu a co přijde zřejmě po něm? Arabista varuje

 
Publicista a arabista Zdeněk Müller tvrdí, že na konfliktu mezi Izraelem a teroristickým hnutím Hamás je patrné, že součástí válek je stále tvrdší komunikační válka. „Potvrzuje se, že první obětí ozbrojených střetů bývá pravda,“ říká Müller s tím, že Hamás se snaží svět přesvědčit o tom, že Izrael cíleně zabíjí palestinské civilisty. Izrael se ale podle Müllera jen brání po hrůzném útoku ze 7. října, který je pro Izraelce jako 11. září pro Američany.
06.11.2023 18:55 |

podobné články

Čtvrtý ročník konference „České Budějovice pro Izrael“

 
Jaký konkrétní obsah může mít pojem „být pro Izrael“, chce ukázat na praktických ukázkách z historie i současnosti letošní, už čtvrtý ročník mezinárodního setkání, které pod názvem „České Budějovice pro Izrael“ pořádá v sobotu 11. června 2011 v jihočeské metropoli místní kancelář Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém (ICEJ).
10.06.2011 09:50 |

podobné články

"Padne-li Izrael, padne i Evropa!" V Praze se sešla stovka demonstrantů podporujících Izrael

 
Přibližně stovka lidí dnes v Praze podpořila Izrael v den, kdy začíná zasedání Valného shromáždění OSN, které má rozhodovat o přijetí palestinského státu. Organizátoři akce upozorňovali, že Palestina s hranicemi před konfliktem z roku 1967 je v rozporu s rezolucemi Rady bezpečnosti OSN.
13.09.2011 21:05 |

podobné články

Nečas podpořil Izrael, má prý právo se bránit

 
Premiér Petr Nečas (ODS) telefonoval o víkendu s izraelským protějškem Benjaminem Netanjahuem ohledně nynějšího konfliktu na Blízkém východě. Nečas je přesvědčen, že Izrael má právo se bránit. O víkendu pokračovaly izraelské nálety na palestinské pásmo Gazy, kterými Izrael reaguje na raketové ostřelování svého území z této oblasti.
18.11.2012 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9418 článků)

Mučí Izrael Palestince ve vazbě? OSN hodlá vyšetřit další podivné úmrtí

 
Zvláštní zpravodaj OSN pro lidská práva Richard Falk dnes požádal o mezinárodní vyšetření smrti palestinského vězně v izraelské věznici. Původně to žádali také Palestinci, ale Izrael to odmítl. Dnes jeho ministr vnitřní bezpečnosti Jicchak Aharonovič řekl, že Izrael zvažuje možnost pozvat mezinárodní skupinu vyšetřovatelů.
27.02.2013 19:45 |

podobné články