Článek

Zuna (TOP 09): Budeme dál prosazovat přijetí Istanbulské úmluvy. Žen se bát nemusíme

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Istanbulské úmluvě.
19.03.2024 20:15 |

podobné články

Podobné články

Polsko couvá od vypovězení Istanbulské úmluvy. Vstupují do toho koaliční hrátky

 
Server Euractiv přišel se zprávou, že Polsko nejspíše od Istanbulské dohody jen tak neodstoupí. Včera jsme informovali o tom, že polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro oznámil úmysl odstoupit od Istanbulské úmluvy. Vláda o tom měla jednat včera. Včera však o tom jednat odmítla. „Neexistuje žádné oficiální, jednoznačné rozhodnutí týkající se Istanbulské úmluvy,“ vzkázal vedoucí kanceláře předsedy vlády polské televizi. Prý se jednalo o předčasné a emocionální vyjádření.
28.07.2020 19:20 |

podobné články

Křesťané a křesťanky za přijetí Istanbulské úmluvy

 
V posledních několika měsících se stáváme svědky toho, jak se představitelé různých církví snaží zmařit ratifikaci tzv. Istanbulské úmluvy (resp. Úmluvy Rady Evropy o prevenci a boji proti násilí na ženách a domácímu násilí).
19.10.2018 20:30 |

podobné články

Okamura (SPD): K přijetí Istanbulské úmluvy v ČR nesmí dojít

 
Komentář na facebookovém profilu k ČSSD ve vládě a návrhu na přijetí Istanbulské úmluvy
18.11.2018 21:25 |

podobné články

Rozkol u Fialy: Papír, co se líbí neziskovkám. Jde o mnoho

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) požádal o odklad projednání Istanbulské úmluvy do ledna 2023. Vysvětluje to tím, že úmluvu je ještě nutné politicky projednat. Proti tomu se zvedla velká vlna odporu ze strany těch, kteří v Istanbulské úmluvě vidí jakousi spásu před domácím násilím a sexuálně motivovanými trestnými činy. Rozkol panuje i ve vládnoucí pětikoalici, neboť zejména pro mnohé Piráty je dokument něčím, co je potřeba schválit nejlépe ihned. Pojďme si tedy připomenout (nejen) klíčové body, na kterých je nejčastěji stavěna kritika Istanbulské úmluvy a také postoje některých politických představitelů.
02.02.2022 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (832 článků) , Pavel Fiala (368 článků)

Varovná slova švédského psychiatra. Takové děti vyrostou. Senátorka Chalánková varuje před Istanbulskou úmluvou

 
„V Istanbulské úmluvě její zastánci říkají, že to neznamená nic, co bychom museli doplňovat do naší české legislativy. Tak já se ptám, proč musíme trvat na ratifikaci Istanbulské úmluvy, když nebudeme muset nic doplňovat do české legislativy? Proč máme přijímat nadnárodní úmluvu, když naše české zákony mají veškeré instrumenty, které by měly potírat tyto trestné činy,“ ptá se senátorka Jitka Chalánková v rámci diskuse o Istanbulské úmluvě, jejíž ratifikaci ministr spravedlnosti Pavel Blažek o rok odložil za nesouhlasu zastánců úmluvy.
06.02.2022 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (173 článků) , Pavel Blažek (832 článků)

Blažek chce odložit projednání Istanbulské úmluvy. Vláda se k ní staví vlažně

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) požádal o odklad projednání Istanbulské úmluvy do konce ledna 2023, napsal Deník N. Odklad projednání úmluvy odsuzující mimo jiné domácí násilí a sexuální obtěžování, kterou Česko před lety podepsalo, ale stále neratifikovalo, vysvětluje potřebou politických debat. Podle deníku má současná vládní koalice premiéra Petra Fialy (ODS) k úmluvě spíše vlažný postoj. Fiala serveru na dotaz, zdali on sám je pro ratifikaci dokumentu, či nikoli, neodpověděl.
31.01.2022 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6333 článků) , Pavel Blažek (832 článků) , Pavel Fiala (368 článků)

Koalice organizací s Českou ženskou lobby vyzvala k ratifikaci Istanbulské úmluvy

 
Koalice nevládních organizací Hlas proti násilí vyzvala politiky a političky k ratifikaci takzvané Istanbulské úmluvy. Přijetí této mezinárodní dohody proti domácímu a sexuálnímu násilí, která má zajistit pomoc obětem i práci s pachateli, chce iniciativa podpořit kampaní s příběhy týraných či znásilněných žen.
10.12.2019 06:30 |

podobné články

Okamura k Istanbulské úmluvě: Neuvěřitelná arogance, diktát a zrůdnost

 
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se na svém facebooku vyjádřil k Istanbulské úmluvě, o které se aktuálně hodně diskutuje. Podle jeho slov jde o naprostou zrůdnost. „Odmítáme, aby se EU vměšovala do našich vnitřních záležitostí a jsme proti ratifikaci škodlivé neomarxistické Istanbulské úmluvy, což je genderová totalitní zrůdnost, která má rozbíjet rodiny a která vyvolává ‚třídní nenávist‘ žen proti mužům, diskriminaci mužů a pozitivní diskriminaci žen,“ uvedl Okamura.
29.05.2023 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3133 článků)

Dusno ve Sněmovně. Střetli se tam odpůrci a zastánci Istanbulské úmluvy

 
Odpůrci i zastánci přijetí takzvané Istanbulské úmluvy proti násilí na ženách a domácímu násilí se dnes odpoledne střetli ve Sněmovně. Sněmovní petiční výbor uspořádal veřejné slyšení poté, co obdržel petice s víc než 10 000 podpisů proti dokumentu i na jeho podporu. Na debatu dorazilo přes 150 lidí.
06.11.2018 18:50 |

podobné články

„Otevřete oči!“ Klaus ml. odhalil tanečky kolem „Istanbulu“. Zlá realita

 
ROZHOVOR Voliči by měli konečně otevřít oči, říká pro ParlamentníListy.cz předseda Trikolóry a poslanec Václav Klaus v reakci na dění kolem (ne)schvalování Istanbulské úmluvy v českou vládou. “Lež jako věž!” Komentuje Klaus způsobem, jakým premiér Babiš schválí výsledky nedávného evropského summitu. Konkrétně též vyjmenoval, proč musíme důrazně odmítat přijetí Istanbulské úmluvy, jde prý o hodně.
29.07.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11099 článků)

Chalánková (ODS): Premiér Babiš by měl vysvětlit konkrétní dopady Istanbulské úmluvy na život a právo v ČR

 
Se seznamem konkrétních dotazů na dopady případného přijetí Istanbulské úmluvy se otevřeným dopisem obrátila na premiéra Andreje Babiše senátorka Jitka Chalánková.
08.09.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26256 článků) , Jitka Chalánková (173 článků)

Istanbulská úmluva by měla projít vládou do sněmovny. Jen hysterie a lži, vzkázal jejím odpůrcům topakř

 
V Česku se schyluje k vládnímu projednání Istanbulské úmluvy Rady Evropy a z vlády zaznívá, že text úmluvy zřejmě vláda v příštím týdnu předloží k posouzení Parlamentu. Podle vládní zmocněnkyně pro lidská práva Kláry Šimáčkové Laurenčíkové je úmluva pro mnohé lidi kontroverzní jen proto, že se jí říká „Istanbulská“. „Vytvořil se kolem ní příběh o tom, že zasahuje do rodinného života nebo ohrožuje české tradice a kulturu,“ uvedla pro SeznamZprávy.cz. „Pouze lži o zákazu Velikonoc a hysterie okolo genderů,“ pustil se do jejích odpůrců také poslanec TOP 09 Michal Zuna. Racionální argumenty proti ratifikaci prý zatím neslyšel.
10.06.2023 18:05 |

podobné články

Istanbulská úmluva by měla projít vládou do sněmovny. Jen hysterie a lži, vzkázal jejím odpůrcům topkař

 
V Česku se schyluje k vládnímu projednání Istanbulské úmluvy Rady Evropy a z vlády zaznívá, že text úmluvy zřejmě vláda v příštím týdnu předloží k posouzení Parlamentu. Podle vládní zmocněnkyně pro lidská práva Kláry Šimáčkové Laurenčíkové je úmluva pro mnohé lidi kontroverzní jen proto, že se jí říká „Istanbulská“. „Vytvořil se kolem ní příběh o tom, že zasahuje do rodinného života nebo ohrožuje české tradice a kulturu,“ uvedla pro SeznamZprávy.cz. „Pouze lži o zákazu Velikonoc a hysterie okolo genderů,“ pustil se do jejích odpůrců také poslanec TOP 09 Michal Zuna. Racionální argumenty proti ratifikaci prý zatím neslyšel.
10.06.2023 19:05 |

podobné články

„Jsou za hlupáky!“ Od předsedy Svobodných zní k příznivcům Istanbulské úmluvy nepříjemná slova

 
Ratifikace Istanbulské úmluvy může postavení žen i zhoršit, varuje ve svém komentáři na Facebooku předseda Svobodných Libor Vondráček. Podle něj žádný podobný dokument nepotřebujeme, a upozorňuje, že v argumentáři Rady Evropy ke kontroverzní úmluvě se dají najít pasáže, které příznivci dokumentu příliš neocení.
08.08.2020 21:40 |

podobné články

Senátorka Chalánková píše Babišovi kvůli Istanbulské smlouvě. Rozpory, chybějící informace. Kolik tedy bude genderů?

 
Senátorka Jitka Chalánková dlouhodobě bojuje proti přijetí Istanbulské úmluvy. Vzhledem k tomu, že v poslední době zesílily tlaky na přijetí tohoto dokumentu v rámci Evropské unie (dokonce se údajně má spekulovat, jak by mohla být členským státům vnucena prostřednictvím evropského práva), zaslala otevřený dopis premiéru Andreji Babišovi, kterého žádá o informace, co by to pro Českou republiku znamenalo.
16.09.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (173 článků)

Seberou vám děti. Namontují kamery? Významný odborník našel děsivé věci v Istanbulské úmluvě

 
Psycholog Jeroným Klimeš, jenž se zabývá převážně psychologií rodiny, se na svém webu rozepsal o Istanbulské úmluvě. Podle něj je příliš obecná a extremistická. Obává se, že výsledkem Istanbulské úmluvy by mohlo být také více rozpadlých rodin a více odcizených rodičů. Proč? Například proto, že do partnerských konfliktů úřady těžko vidí. A mohou úřady do našich bytů namontovat kamery? Jak vnímá Klimeš, není řečeno, že ne.
25.10.2018 10:10 |

podobné články

Lidovci nesouhlasí se zavedením Istanbulské úmluvy do českého právního řádu

 
Lidovci nesouhlasí s ratifikací Istanbulské úmluvy. Podle nich je nadbytečná, násilí na ženách dostatečně postihují české zákony. Novinářům to po jednání celostátního výboru KDU-ČSL řekl předseda strany Pavel Bělobrádek.
06.11.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1642 článků)

Odsoudíme chlapa-násilníka rychleji, ušetříme! Sněmovní debata o Istanbulské úmluvě přinesla překvapení

 
V Poslanecké sněmovně se sešly hned dvě petice týkající se Istanbulské úmluvy. Ta první dohodu podporuje, ta druhá před důsledky paktu, kladoucího si ambiciozní cíl vymýcení domácího násilí, varuje. K oběma peticím se ve Sněmovně konalo i veřejné slyšení, kde byly prezentovány argumenty zastánců úmluvy, a stejně tak i jejích odpůrců.
07.11.2018 14:00 |

podobné články

Majerová Zahradníková (Trikolóra): Skutečně nerozumím názvům jednotlivých pasáží Istanbulské úmluvy

 
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2019 – ústní interpelace premiéra Babiše k zamýšlené ratifikaci Istanbulské úmluvy
05.12.2019 20:20 |

podobné články