Článek

Ztraceného Tomáše (15) hledali ve Svratce i v oboře Holedná: Teď není, kde hledat, vzkazuje rodina

 
Ani dvě velké pátrací akce ze středy a čtvrtka bohužel nepřinesly žádné světlo do zmizení Tomáše Pospíšila (5) z Brna. Zatímco ve středu Povodí Moravy upustilo řeku Svratku a desítky policistů, strážníků a hasičů prohledávali její korytu, ve čtvrtek rodina a dobrovolníci propátrávali oboru Holedná. Bezvýsledně. Jiskřička naděje, že Tomáš žije, ale stále existuje. Rodina to nevzdává.
21.04.2021 10:20 |

podobné články

Podobné články

Pruhovaná nadílka v oboře Holedná: Narodilo se tu 20 divokých selátek

 
V  oboře Holedná na svět vykoukla asi dvacítka selátek. Roztomilá prasátka se nesmí krmit a neměla by být rušena nadměrným hlukem. Maminky bachyně je zatím schovávají a pečlivě se o ně starají.
28.03.2021 09:35 |

podobné články

Rodina pohřešovaného Tomáše z Brna se nevzdává: Pátrání pokračuje v oboře Holedná

 
Patnáctiletý Tomáš Pospíšil z Brna se pohřešuje již více než týden a ani středeční celodenní pátrání do případu nevneslo nový pohled. Desítky policistů, hasičů a dalších profesionálů prohledávali upuštěnou řeku Svrátku, avšak bez výsledku. Stále tak existuje naděje, že je Tomáš někde v pořádku. Rodina zmizelého tak ve čtvrtek dopoledne poprosila dobrovolníky, aby pátrali v terénu obory Holedná.
22.04.2021 12:50 |

podobné články

Obora Holedná: Tamní obyvatele si zamilujete, přijdou se vám kouknout do očí

 
Tip na zajímavý výlet, odpolední procházku nebo protažení těla při kondičním běhu nabízí na okraji Brna obora Holedná. Unikátní oplocená honitba mezi městskými sídlišti Kohoutovice, Jundrov a Bystrc láká už léta zástupy návštěvníků. Proč? Mufloni, daňci a jeleni sika Dybowského si vás po příchodu zvědavě prohlížejí – a často hodně zblízka.
04.01.2017 10:35 |

podobné články

Žalobce zrušil obvinění Mynářova muže za zakázky v Lánské oboře. Policie mluví o milionové škodě

 
Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) zrušilo usnesení o zahájení trestního stíhání tří lidí kvůli těžbě kamene v Lánské oboře na Kladensku. Věc se vrátila zpět policii, řeší se právní kvalifikace. Informaci České televize potvrdil ČTK mluvčí NSZ Petr Malý. U soudu je zároveň podaná obžaloba na dvě fyzické a jednu právnickou osobu kvůli manipulaci veřejné zakázky na druhou etapu opravy svahů v Lánské oboře, zrušení usnesení na tento případ podle mluvčího nemá vliv. Pražský hrad dnešní rozhodnutí NSZ uvítal.
27.08.2020 11:30 |

podobné články

Záchranáři našli tělo chlapce, utopeného ve Svratce

 
Záchranáři našli v pátek v poledne u Vojkovic na Brněnsku tělo patnáctiletého chlapce, který se ve čtvrtek utopil při koupání v řece Svratce v Rajhradicích.
11.06.2010 16:10 |

podobné články

Na Svratce budou odstřelovat bariéru z ledových ker! Hrozí totiž záplavy

 
Povodí Moravy plánuje v dopoledních hodinách odstřel ledových ker ve Svratce v Tišnově a v obci Březina u Tišnova. V Jihomoravském kraji jsou i v neděli stále zvednuté hladiny řek.
26.02.2012 09:00 |

podobné články

Na Svratce odstřelují ledovou bariéru. První výbuch byl úspěšný

 
Povodí Moravy v dopoledních hodinách nechalo odstřelit ledové kry ve Svratce u obce Březina u Tišnova. Obecně se na jižní Moravě stále drží zvýšené hladiny řek.
26.02.2012 10:45 |

podobné články

V řece Svratce našli mrtvého muže: Zřejmě se utopil

 
V řece Svratce v Brně-Bystrci objevila policie v neděli v podvečer mrtvolu muže (†52). Pravděpodobně utonul.
27.11.2016 18:20 |

podobné články

Minus pět? Otužilci si v Brně při novoroční koupeli ve Svratce lebedili

 
Diváci zachumlaní v bundách se třásli zimou, třicítka otužilců si při tradiční novoroční koupeli v řece Svratce v Brně-Bystrci naopak užívala. Jde o novoroční tradici, která se letos uskutečnila už po šestačtyřicáté.
01.01.2017 23:20 |

podobné články

Děsivý nález v Brně: V Svratce plavala urna s ostatky, vylovily ji děti

 
Neuvěřitelnou „rybu“ vylovily ve čtvrtek děti trénující na lodích na řece Svratce v Brně. Všimly si, že ve vodě pluje pohřební urna. Jak se později ukázalo, nebyla prázdná.
05.06.2020 16:20 |

podobné články

Záhada urny, která plavala ve Svratce: Do řeky ji hodil zloděj, který ji omylem ukradl

 
Skupina dětí našla před měsícem v řece Svratce v Brně urnu se zpopelněnými ostatky zesnulého. Jak se nyní ukázalo, pozůstalí za to nemohli. To se jen zloděj zbavoval věci, kterou předtím omylem ukradl.
10.07.2020 13:15 |

podobné články

Ztraceného Jozefa (†41) našli v hrozném stavu: Roztrhal ho medvěd?!

 
Hrůzný pohled se naskytl záchranářům, kteří na Malé Fatře hledali ztraceného turistu Jozefa (†41). Muže našli bohužel mrtvého a jeho tělo bylo v hrozivém stavu. Patrně ho napadl medvěd.
11.05.2018 11:45 |

podobné články

Turisti jsou v šoku: Přírodní park nabízí divoká zvířata v oboře i NA TALÍŘI!

 
Milovníci a ochránci zvířat z Curychu zuří. Kanton nesoucí stejné jméno jako jeho správní město je totiž místem, kde se nachází přírodní park Langenberg. Rozprostírá se v lesích u Langnau am Albis a nabízí procházky mezi divokými zvířaty. Ta však člověk nevidí jen v oboře, ale také na talíři v restauraci, kterou park provozuje.
09.10.2014 15:00 |

podobné články

V Milovicích se zabydlují pratuři, předci krav

 
Pět krav a jednoho býka pratura, předka dnešních krav, přivezli v úterý chovatelé a ochránci přírody z Nizozemska do Čech. Pratuři se zabydlují v oboře u středočeských Milovic, kde už od ledna žijí divocí koně. Zvířata budou zatím žít odděleně. Mladé jalovice s býkem jsou v menší aklimatizační oboře, ale asi po měsíci by se měly obory propojit a zvířata tady podle ochranářů přírody ze společnosti Česká krajina budou společně spásat zdejší bujnou vegetaci.
13.10.2015 13:30 |

podobné články

Lesy ČR činí opatření proti suchu: Vodní kanály v oboře Soutok zaplní voda z Nových Mlýnů

 
Vodní bilanci v lužních lesích obory Soutok na Břeclavsku dnes vylepší voda z Novomlýnských nádrží. Lesy ČR, které oboru spravují, se dohodly s Povodím Moravy, takže se v úterý 28. března ráno začal upouštět sedminásobek obvyklého množství vody vytékající z Nových Mlýnů. Kolem poledne se zaplní tůně, slepá ramena i vodní kanály v oboře, kde kromě jelení, dančí a černé zvěře žijí také na vodě závislí živočichové a rostliny.
28.03.2017 20:40 |

podobné články

Rodina hledala ztraceného otce. Našel se živý

 
Dobrý konec mělo pátrání po ztracením Vlastimilu Rychtovi z Počátek. Ztraceného otce hledala celá rodina, muž se našel živý a v pořádku.
21.03.2011 09:55 |

podobné články

Zemanovo „komando“ je zpět z Číny. Našli ztraceného prezidentova poradce?

 
Jeli do Číny hledat ztraceného poradce, výsledek jejich pátrání je ale nejasný. Hradní kancléř Vratislav Mynář (50), jeden z vysokých činitelů čínské CEFC Jaroslav Tvrdík (49) a poradce Martin Nejedlý (51) včera přistáli na pražské Ruzyni.
17.03.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26013 článků) , Vratislav Mynář (1246 článků)

Psi utekli z bazaru. V oboře roztrhali čtyři daňky

 
Čtyři daňky roztrhali v oboře u Nítovic na Jindřichohradecku dva psi. Policisté případ vyšetřují jako přestupek.
16.05.2009 09:20 |

podobné články

V lánské oboře prý někdo otrávil zvěř, uhynulo deset jelenů

 
Deset uhynulých jelenů objevili na počátku září lesníci v oboře u Lán na Kladensku. Domnívají se, že vysokou zvěř někdo úmyslně otrávil. Trestní oznámení na neznámého pachatele podali teprve nyní.
13.10.2010 16:25 |

podobné články