Článek

„Zrušme Senát!“ říká kandidát do Senátu, filmový režisér Miloš Zábranský

 
Zrušme Senát, to je výzva pro všechny, říká český režisér a scénárista Miloš Zábranský, který do horní komory parlamentu kandiduje ve volebním obvodě 13 Tábor. Pokud by v zářijových volbách uspěl, návrh na zrušení Senátu by byl jeho prvním aktem. Jednotlivec může navrhovat, zakládat petice, bojovat, aby hlasy voličů nezmizely. Je to hlavně na lidech, na občanech, na voličích, koho podpoří, dodává v rozhovoru s Petrem Žantovským.
15.09.2022 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zábranský (2 články)
Podobné články

„Zrušme Senát!“ říká kandidát do Senátu, filmový režisér Miloš Zábranský

 
Zrušme Senát, to je výzva pro všechny, říká český režisér a scénárista Miloš Zábranský, který do horní komory parlamentu kandiduje ve volebním obvodě 13 Tábor. Pokud by v zářijových volbách uspěl, návrh na zrušení Senátu by byl jeho prvním aktem. Jednotlivec může navrhovat, zakládat petice, bojovat, aby hlasy voličů nezmizely. Je to hlavně na lidech, na občanech, na voličích, koho podpoří, dodává v rozhovoru s Petrem Žantovským.
15.09.2022 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zábranský (2 články)

Zemřel adiktolog Zábranský (†52). Muž, který Čechům pomohl k legálnímu konopí v lékárnách

 
Ve věku 52 let zemřel uznávaný český epidemiolog a adiktolog Tomáš Zábranský (†52). Na sociální síti Facebook o tom informoval jeho přítel Zdeněk Strnad. Zábranský se zabýval zejména možnostmi využití léčebného konopí. Přátelé a kolegové připomínají, že to byl on, kdo Čechům pomohl zpřístupnit léčebné konopí v lékárnách.
07.07.2021 19:00 |

podobné články

Vystrčil chce šetřit? Tak ať zruší Senát a pro lidi budou stovky milionů

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil z ODS skutečně zaujal svým výrokem o pracujících na home office. Vzal by jim prý část platu. Všimli si i v Trikolóře a přišla tvrdá kritika. „Zrušme Senát a ušetříme stovky milionů, aneb jak se ODS stala socialistickou stranou. Uvědomuje si Vystrčil, že…“ Nakonec se vše vysvětlilo. Omluvil se, byl to špatný příklad. Úředníci ale zapláčou.
01.03.2021 20:05 |

podobné články

Piráti: Kandidát do Senátu na Praze 10 zneužil osobní údaje svých pacientů pro politickou agitaci

 
Kandidát do Senátu na Praze 10 za TOP 09 a chirurg Jiří Holubář rozeslal svým pacientům z malešické polikliniky dopis, ve kterém je vyzývá, aby pro něho hlasovali při senátních volbách. Porušil tím zákon o ochraně osobních údajů a Piráti na něj proto podali stížnost k Úřadu pro ochranu osobních údajů. „Podle nás je nehorázné, že lékař tímto způsobem zneužije osobní údaje svých pacientů, aby u nich agitoval před volbami,“ uvádí pražský zastupitel za Piráty a student práv Adam Zábranský.
11.10.2016 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Adam (53 článků)

Spisovatel Zábranský, kterému nadávají do fašistů: Společnost je rozdělená. Ale úplně jinak, než se říká

 
Spisovatel David Zábranský se zamyslel nad tím, jak je to doopravdy s rozdělením. V textu pro časopis Argument.cz dospěl k závěru, že toto rozdělení společnosti běží po trochu jiných liniích, než se tradičně říká.
12.02.2018 16:20 |

podobné články

David Zábranský pro PL: Pražské kavárně se v Česku prostě nelíbí, v tom to vězí

 
ROZHOVOR Jedni obyčejní lidé nenávidí druhé obyčejné lidi. Tak vidí spor mezi tzv. „pražskou kavárnou“ a příznivci prezidenta Miloše Zemana pražský spisovatel David Zábranský. Ten na sebe již upozornil nejen tím, že za svůj první román získal cenu Magnesia Litera, ale rovněž divadelní hrou „Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny“, v níž vyjádřil částečné pochopení pro jednání Zemana. Ředitel redakce ParlamentníchListů.cz se Zábranského ptal na jeho vidění propasti mezi „elitami“ a „lidem“ v naší zemi, na vnímání odkazu Václava Havla i na to, kdo podle jeho mínění vlastně je Miloš Zeman.
02.01.2018 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6305 článků) , Miloš Zeman (27444 článků)

Spisovatel Zábranský velmi rozčílí své kolegy: Zeman chtěl být sjednotitelem jako Masaryk. Co se z něj stalo, to způsobili i jeho kritici

 
Spisovatel David Zábranský byl hostem rozhovoru Reflex.cz. Podle něj chtěl být prezident Miloš Zeman novým Masarykem – sjednotitelem. „Za to, co se z něj stalo, můžou jeho kritici,“ míní.
26.10.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27444 článků)

Víte, co by to bylo, kdyby neexistoval Senát? ptá se kandidát ODS a dává příklad

 
ROZHOVOR „Senát má pověst ospalého odkladiště vysloužilých politiků, ale já věřím, že v Senátu lze řadu věcí změnit a udělat spoustu dobrého pro náš region. A na to člověk ještě musí být při síle,“ řekl nám Pavel Staněk, kandidát do Senátu za ODS ve volebním obvodu Hradec Králové.
21.07.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Staněk (41 článků)

Kubera o přímé volbě: Podepsali jsme si rozsudek smrti, teď budou chtít zrušit Senát

 
Přímá volba prezidenta má v Senátu minimální podporu, ale senátoři pro ni ruku stejně zvednou. Bojí se totiž mediálního tlaku, který se bude jen stupňovat. Až se nakonec řekne: zrušme Senát, beztak k ničemu není. Taková je budoucnost očima senátora a primátora Teplic Jaroslava Kubery.
01.02.2012 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1148 článků)

Chalupa (ANO): Migranti útočili a politici jako obvykle neudělali nic

 
Zrušme armády, policisty, zrušme hranice, přestaňme mluvit o vlastenectví, přestaňme se honit za umělou inteligencí a robotikou - úplně postačí si zakoupit si Korán a naučit se jej nazpaměť.
27.07.2018 15:10 |

podobné články

Zrušme EET do 100. narozenin Babiše a dejme mu k roku 2054 dárek, vyzývají Piráti

 
Zrušme elektronickou evidenci tržeb (EET) až do 100. narozenin premiéra Andreje Babiše (ANO) v roce 2054, bude to pro něj takový narozeninový dárek, vyzval ve Sněmovně kolegy poslance Pirát Mikuláš Ferjenčík. Vláda chce odložit povinnost EET do konce roku, ve středu návrh projednají poslanci.
06.05.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24854 článků)

Veverka (Piráti): „Šíření toxikomanie“ je gumový bolševický paragraf, zrušme ho

 
Kriminalizace konopí dnes nemá smysl. Jako svobodný občan se musím vzepřít proti gumovému „komunistickému“ paragrafu o šíření toxikomanie, který umožňuje stíhání, zavírá lidem ústa a upírá jim základní svobodu názoru a projevu. Zrušme ho.
21.09.2020 20:05 |

podobné články

Žijeme v moderním koncentráku, zblblí lživýmí médii. Zrušme Českou televizi, radí Milan Knížák po zážitku s epidemií

 
Český hudebník Milan Knížák se rozpovídal o tom, že žijeme v „moderním koncentráku“. Hovoří tak v souvislosti s epidemií koronaviru, která nám přinesla zásadní informaci, a sice že média s veřejnoprávní televizí v čele dávají lživé informace a zneužijí každou šanci, která jim dá možnost se zviditelnit. Zároveň i Babišův kabinet podle něj předstírá, jak jim jde o naše zdraví a jak na své občany myslí. „Vyžeňme neschopnou vládu a zrušme Českou televizi,“ nabádá.
12.11.2020 20:16 |

podobné články

David Zábranský: Až zemřou staří, bude dobře? To připomíná buldozery z Osvětimi, pane Pehe. Chcete-li spokojené stáří a milosrdnou smrt, nechte toho

 
ROZHOVOR Pálení volebních lístků Miloše Zemana a podobné projevy během voleb? Nevkus, uvádí spisovatel a dramatik David Zábranský. „Já se dokonce domnívám, že v tom konečném výsledku voleb krom voličů hraje roli i jakási nepoznaná vyšší moc, která těm blázivým paličům volebních lístků prostě nedá do ruky ten dáreček, o který tolik stojí. Dokud se nepolepší, mají smůlu, holt,“ říká v první části povolebního rozhovoru pro ParlamentniListy.cz, ve kterém komentuje i propíraný výrok politologa Jiřího Pehe.
04.02.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (461 článků) , Miloš Zeman (27444 článků)

Kandidát do senátu Čekan: Nebýt v EU, nemuseli jsme být jen vazaly vyspělých států EU

 
Kandidatura do senátu je pro mne velkou výzvou, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz starosta a kandidát do senátu Pavel Čekan (ČSSD). A ačkoliv přiznává, že není ještě úplně rozhodnut, kterou ze svých priorit by v senátu akcentoval jako první, v tom, co chce změnit, má jasno. Prozradil nám také, proč nelituje svého rozhodnutí hlasovat proti vstupu Česka do EU. A nejen to…
28.07.2016 11:25 |

podobné články

Svobodová (OMMO): Zrušme senát, volme „Babišovo hnízdo“ aneb Orwellův odkaz

 
Když v roce 1996 proběhly historicky první volby do senátu od doby, co otcové zakladatelé Československa v ústavě z r. 1920 umožnili volby do senátu, uplynula nějaká ta voda.
16.10.2016 16:00 |

podobné články

Zrušme Senát, je na nic, říká většina Čechů

 
Průzkum společnosti SANEP ukázal, že občané ve svých názorech potvrzují to, co již mnozí (nejen) politici vyslovili. Senát podle nich naprosto neprokázal svou důležitost a měl by se zrušit.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Zábranský: Pro play-off uděláme maximum

 
Šéf hokejové Komety Brno Libor Zábranský chystá opatření k postupu do předkola play-off.
02.02.2011 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Libor Zábranský (6 článků)