Článek

Zruší Topolánkovu kandidaturu? Jedna z odmítnutých adeptek se toho u soudu domáhá

 
Na Nejvyšší správní soud (NSS) se před dnešním vypršením lhůty obrátili nezaregistrovaní kandidáti na prezidenta Terezie Holovská a Josef Toman. Holovská se domáhá zrušení registrace Petra Hanniga, Marka Hilšera, Jiřího Hynka, Vratislava Kulhánka a Mirka Topolánka, a to kvůli tomu, že někteří poslanci a senátoři podpisem podpořili více kandidátů. Ministerstvo vnitra v duplicitě podpisů nevidí problém, píše ČTK.
29.11.2017 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2414 článků) , Josef Toman (17 článků) , Marek Hilšer (211 článků) , Vratislav Kulhánek (20 článků) , Jiří Kulhánek (50 článků) , Jiří Marek (459 článků) , Petr Marek (200 článků) , Jiří Marek (459 článků)
Podobné články

Plán Bruselu: Kdo nepřijme uprchlíky, musí zajistit návrat odmítnutých. Ale pokud to nestihne včas...

 
GATESTONE INSTITUTE Ve stínu celosvětové pandemie nepohasla snaha Evropské komise vytvořit nový pakt o migraci a azylu s cílem vyřešit hlubokou politickou krizi, kterou v EU otázka migrace nadále představuje. V postoji, zda by Evropská unie měla vůbec nějaké migranty přijímat, je však Evropská komise na hony vzdálena Polsku, Česku a Maďarsku. Bizarní součástí paktu je požadavek na ty, co odmítají migranty přijímat, aby místo toho zajistili návrat odmítnutých žadatelů o azyl do zemí jejich původu. Komu se to nepovede do osmi měsíců, bude muset přijmout jiné přidělené migranty.
20.12.2020 10:10 |

podobné články

Nečas zřejmě stáhne Topolánkovu kandidaturu do čela agentury pro energii

 
Bývalý český premiér Mirek Topolánek se generálním ředitelem Mezinárodní agentury pro energii (IEA) asi nestane. Premiér Petr Nečas totiž v pátek na summit Evropské unie podle zdroje ČTK zřejmě oznámí, že Praha jeho kandidaturu stáhne.
02.02.2011 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2414 článků) , Petr Nečas (9391 článků)

Babiš rád lidi napíná: Případnou kandidaturu na prezidenta v září neoznámím. Změnil jsem to, řekl

 
Předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš neoznámí případnou kandidaturu na prezidenta v září, jak uváděl dřív. Řekl to České televizi (ČT). Uvedl jen, že rozhodnutí oznámí až na poslední chvíli. Přesný termín neřekl. Babiš také nebude pro kandidaturu sbírat podpisy občanů, jak říkal původně. Pokud se rozhodne kandidovat, spolehne se na podpisy poslanců. Těch je potřeba 20 a ANO má ve Sněmovně 72 křesel. Podpisů občanů je pro prezidentskou kandidaturu potřeba sesbírat 50 000.
05.06.2022 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků)

Předseda Evropského soudu pro lidská práva Guido Raimondi navštívil Ústavní soud

 
Předseda Evropského soudu pro lidská práva (dále jen ESLP) Guido Raimondi přijel na pozvání Ústavního soudu do České republiky a dnes v jeho prostorách jednal se soudci Ústavního soudu. Spolu s ním přijeli také Aleš Pejchal, soudce Evropského soudu pro lidská práva zvolený za Českou republiku a Françoise Elens-Passos, vrchní tajemnice Evropského soudu pro lidská práva, jednání byl přítomen také Vít A. Schorm, vládní zmocněnec pro zastupování před Evropským soudem pro lidská práva. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský po přivítání hostů krátce pohovořil o současné situaci na Ústavním soudě a některých aktuálních otázkách, které při své rozhodovací činnosti řeší. Soudkyně Ústavního soudu Kateřina Šimáčková následně přednesla příspěvek na téma aplikace judikatury ESLP v rozhodovací praxi Ústavního soudu. Diskutovalo se také o vztahu judikatury ESLP a institutu obnovy řízení před Ústavním soudem a pan Guido Raimondi otevřel i téma aktuální situace ohledně Dodatkového protokolu č. 16 k Evropské úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod. Cílem tohoto protokolu je rozšíření poradní pravomoci ESLP na otázky práv a svobod chráněných Úmluvou a umožnění vnitrostátním „nejvyšším soudům“, aby si v konkrétním soudním sporu vyžádaly posudek ESLP k otázkám výkladu a použití Úmluvy. Ve hře je však zároveň otázka, které „nejvyšší soudy“ by mohly posudek žádat a odpověď na ni by měl nalézt každý smluvní stát. V České republice by tuto pravomoc mohl mít buď pouze Ústavní soud, nebo i Nejvyšší soud a Nejvyšší správní soud, předseda Ústavního soudu však nechtěl předjímat, jaké řešení by bylo pro Českou republiku nejvhodnější, to bude předmětem dalších jednání.
22.06.2017 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (181 článků)

Sestra Karla Schwarzenberga se domáhá u soudu majetku. Včetně paláce na Hradčanech

 
Nevlastní sestra Karla Schwarzenberga (TOP 09), jenž je představitelem orlické větve šlechtického rodu, Alžběta Pezoldová, která pochází z hlubocké větve, se před českým Ústavním soudem znovu domáhá navrácení majetku. Podle informací České televize usiluje např. o Schwarzenberský palác na pražském Hradčanském náměstí. Za zmínku stojí, že se Pezoldové omluvilo české ministerstvo spravedlnosti.
20.12.2014 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4053 článků)

Sváček vzdal kandidaturu na místopředsedu vrchního soudu

 
Někdejší dlouholetý šéf pražského městského soudu Jan Sváček vzdal svou kandidaturu na funkci místopředsedy Vrchního soudu v Praze. Informaci, kterou dnes přinesl deník Právo, ČTK potvrdil mluvčí ministerstva spravedlnosti Miroslav Konvalina. S působením Sváčka ve vedení vrchního soudu nesouhlasili senátoři a zástupci občanských iniciativ. Vadilo jim, že Sváček údajně zatajoval informace o své komunistické minulosti či navrhoval do funkcí soudců problematické lidi.
27.11.2014 10:25 |

podobné články

Do Bruselu by měl jít Paroubek, možná i někam dál, kontruje Topolánek

 
Předsedové dvou nejsilnějších stran začali přes média řešit otázku českého eurokomisaře. Jiří Paroubek na čtvrteční tiskové konferenci nejprve nevyloučil, že by za určitých podmínek podpořil Topolánkovu kandidaturu. Šéf ODS takovéto spekulace odmítl a dodal, že do Bruselu či někam dál by měl zamířit spíše Paroubek.
01.10.2009 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4410 článků) , José Barroso (124 článků) , Mirek Topolánek (2414 článků)

Topolánek to zabalil, práci sháněl zbytečně

 
Snaha Mirka Topolánka získat křeslo šéfa Mezinárodní agentury pro energii selhala. Bývalý premiér Topolánek minulý týden přiznal současnému premiérovi Nečasovi, že nemá šanci místo získat. V pátek tak Petr Nečas na summitu EU oficiálně oznámí, že vláda stahuje Topolánkovu kandidaturu.
04.02.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2414 článků) , Petr Nečas (9391 článků)

Jiný náboj a obsah, hodnotí senátor Topolánkovu kandidaturu na Hrad

 
Mirek Topolánek, někdejší premiér a předseda ODS, v úterý na tiskové konferenci prohlásil, že na to má. Že snad nikdo nepochybuje o tom, že klání kandidátů zvládne. Už v minulosti, jak během půlhodinky projevu Topolánek uvedl, řídil nejen vládu, ale rovněž celou EU během Českého předsednictví v Radě Evropské unie. Svůj pohled na věc uveřejnil rovněž senátor Ivo Valenta.
07.11.2017 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2414 článků)

Mercedes von Dietrichstein se domáhá majetku odkazem na vlastenectví

 
Okresní soud v Břeclavi v pátek pokračoval v projednání sporu, v němž se Mercedes von Dietrichstein domáhá vydání rodového majetku na Břeclavsku. Dva dny ale na vynesení verdiktu nestačily, soud bude pokračovat na začátku příštího roku.
09.10.2009 22:35 |

podobné články

Exposlanec Janeček se domáhá zaplacení podivné směnky

 
Bývalý poslanec za ODS Jiří Janeček se soudně domáhá zaplacení směnky na dva miliony korun. Ty půjčil ve sněmovně podnikatelce Evě Krejčí.
26.06.2012 07:20 |

podobné články

Pražský exprimátor Svoboda má další problém. Omluvy se od něj domáhá Ivo Rittig

 
Lobbista Ivo Rittig se soudně domáhá omluvy od bývalého primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS). Vadí mu rozhovor pro Lidové noviny, v němž Svoboda naznačil, že Rittig měl podíl na jeho odvolání z funkce. Podle lobbisty to není pravda, stejně jako tvrzení, že se Rittig v souvislosti s odvoláním sešel společně s dalším vlivným podnikatelem Tomášem Hrdličkou s "vysokým činitelem pražské topky". Žalobu na ochranu osobnosti začne tento měsíc projednávat pražský městský soud.
07.07.2015 18:16 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hrdlička (106 článků) , Ivo Rittig (148 článků)

Mladík zemřel na brigádě, matka se domáhá odškodnění: Byl pod vlivem drog, tvrdí znalec

 
Hradecký krajský soud odročil případ smrtelného úrazu mladíka na brigádě v Sendražicích na Královéhradecku. Rozsudek by měl vynést 25. dubna. Matka mladíka se domáhá odškodnění ve výši 286.000 korun. Náhradu požaduje od majitele statku, kde se úraz v červnu 2011 stal. Jeho advokát v závěrečné řeči navrhl zamítnutí žaloby.
18.04.2018 12:15 |

podobné články

Že ÚS zruší restituce? Nesmysl, říká Kalousek

 
Poslední kolo bitvy o církevní restituce začíná u Ústavního soudu, kde je bude muset vláda obhájit. A ministr financí Miroslav Kalousek k tomu říká: "Ústavní soud je sice suverénní, ale je součástí svého státu. Pokládám za nesmyslnou představu, že to Ústavní soud zruší," řekl Kalousek. Vládu bude u soudu zastupovat ministr Petr Mlsna.
28.05.2013 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7596 článků)

Neuvěříte, jak vypadala Nikol z Robinsonova ostrova s DLOUHÝMI vlasy: DRSNÁ holka se změnila v MILOU dívenku!

 
Nika Doné je jedna z nejdrsnějších holek v reality show Robinsonův ostrov. Jako jedna z mála si sáhla již při několika soutěžích až na dno, ale důležité je, že boj nikdy nevzdala. Na rozdíl od jiných adeptek, které na ostrově pořád jen fňukají a mají problém s každou prkotinou. Niku si zapamatuje snad každý divák, a to hlavně díky jejímu atypickému vzhledu. Ale kdysi takhle nevypadala. Nika měla v minulosti dlouhé a černé vlasy. Umíte si ji tak vůbec představit?
23.03.2017 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Nika Nika (135 článků)

Půlmiliardový „tunel“ v DPP u soudu: Žalobce chce přehrát odposlechy Rittiga, Dvořáka a dalších

 
Státní zástupce se v kauze údajného tunelování pražského dopravního podniku (DPP) domáhá toho, aby odvolací soud připustil přehrání odposlechů obžalovaných. Obhájci to odmítají. K prvnímu dni odvolacího zasedání u pražského vrchního soudu v pondělí ze 17 obviněných dorazilo šest včetně někdejšího ředitele DPP Martina Dvořáka. Lobbista Ivo Rittig a další obžalovaní se soudu omluvili a dali souhlas s jednáním v nepřítomnosti.
29.06.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Rittig (148 článků)

Borůvková vzdala kandidaturu na místopředsedkyni ČSSD

 
Alena Borůvková vzdala druhý pokus o kandidaturu na post místopředsedkyně ČSSD. V pátek rozeslala prohlášení, ve kterém uvedla, že kandidaturu nepovažuje za reálnou a smysluplnou. S Borůvkovou po čase vyrukovala pražská ČSSD. Vedení strany přitom mělo v plánu v případě dostatečné podpory pokusit se zvolit chybějící ženu do vedení už tuto sobotu.
06.11.2009 10:40 |

podobné články

Zeman oficiálně oznámil kandidaturu na prezidenta

 
Bývalý premiér Miloš Zeman nasbíral 50 tisíc podpisů potřebných pro kandidaturu na prezidenta České republiky. V úterý svoji kandidaturu oficiálně potvrdil.
26.06.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27384 článků)

Fico ve středu oznámí kandidaturu na prezidenta, tvrdí média

 
Slovenský premiér Robert Fico ve středu oznámí svou kandidaturu na prezidenta. Slovenskému deníku Pravda to potvrdil dobře informovaný zdroj z prostředí Ficových sociálních demokratů (Směr-SD). Podle agentury SITA by měl současný předseda vlády svou kandidaturu oznámit ve 14:00 poté, co vystoupí v historické budově Slovenské národní rady a zhodnotí dosavadní práci svého kabinetu.
17.12.2013 18:56 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (986 článků)