Článek

Žranice podle Bondyho: V Disku otevřou Masoráj

 
Nikdy neinscenovaná hra Egona Bondyho Ministryně výživy se stala inspirací pro třetí absolventskou inscenaci studentů 4. ročníku herectví katedry činoherního divadla DAMU. Hru s názvem Žranice připravili studenti 5. ročníku režie Adam Skala a Kamila Krbcová, kteří se zhostili i režie a dramaturgie projektu. Autoři se kromě díla filosofa a dramatika Bondyho inspirovali i filmem Velká Žranice Marca Ferreriho nebo dramatic-kými díly českých surrealistů. Ve dvojí premiéře uvede inscenaci s názvem Žranice ve dnech 16. a 17. listopadu divadlo DISK.
27.10.2017 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Egon Bondy (11 článků)
Podobné články

Test pevných disků: Zálohujte na externí kvalitní HDD

 
Časopis dTest otestoval dvacet sedm externích pevných disků, z toho jedenáct 3,5 palcových a šestnáct 2,5 palcových. Povzbudivé je, že většina disků prokázala dobrou kvalitu, pouhé dva byly vyhodnoceny jen jako uspokojivé.
20.11.2009 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Will Ferrell (32 článků)

V moskevské věznici si trestanci užívají opulentní "žranice" v římském stylu

 
Rusové opět nevěřícně kroutí hlavou nad tím, kam plynou jejich peníze z daní. Trestnice v zemi sice většinou kritizují pro zneužívání vězňů a porušování lidských práv, ta v Serpuchově u Moskvy ale naopak chápe trestání poněkud zvráceně. Z vězení unikly fotky opulentní žranice v římském stylu, na které tekly proudem drahé nápoje a ve velkém se konzumoval kaviár či hamburgery z McDonald‘s.
24.07.2011 11:40 |

podobné články

Egona Bondyho oživili ve Švandově divadle

 
Režisérka a herečka Viktorie Čermáková uvede Šamana podle předlohy kultovní postavy undergroundu Egona Bondyho 15. února v suterénním Studiu Švandova divadla.
07.01.2014 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Egon Bondy (11 článků) , Viktorie Čermáková (3 články)

V Praze byl odhalen poeziomat, první zazněly verše Bondyho

 
Na náměstí Míru v Praze byl dnes odpoledne odhalen automat na verše - poeziomat. Dílo podle návrhu Ondřeje Kobzy, autora projektu veřejně přístupných pian či šachových stolků v ulicích, odhalil ministr kultury Daniel Herman a starostka Prahy 2 Jana Černochová. Jako první z jukeboxu zazněly verše básníka Egona Bondyho.
02.03.2015 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Egon Bondy (11 článků) , Jana Černochová (421 článků) , Daniel Herman (603 článků) , Daniel Herman (1064 článků)

Konzervatoř zatrhla dívce recitovat „vulgárního“ Bondyho! Její učitelka dostala vytýkací dopis

 
Studentka třetího ročníku herectví na brněnské konzervatoři Pavla Limmlová si vybrala jednu z básní Egona Bondyho, sestavila z ní koláž a vystoupila na Poděbradských dnech poezie, kde získala cenu Českého rozhlasu. Na truc škole, která s dílem plným vulgarismů, jak bylo pro undergroundového básníka typické, nechtěla mít nic společného.
03.05.2017 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Egon Bondy (11 článků)

Ivan Bednář: Pravidla slušného chování nebo cenzura?

 
Studentka brněnské konzervatoře Pavla Limmlová nacvičila báseň Egona Bondyho, obsahující množství nejhrubších vulgarit, z nichž často opakované slovo „prdel“ patří k těm nejmírnějším. Školní komise studentce vystoupení zakázala. Studentka však školní příkaz nerespektovala a na Poděbradských dnech poezie s básní Egona Bondyho vystoupila.
08.05.2017 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Egon Bondy (11 článků) , Ivan Ivan (984 článků)

V Disku se herci i publikum statečně perou s komedií Carla Goldoniho

 
Některým komediím sluší přívlastek mistrovské. A jsou pěkně obtížné. K takovým patří Goldoniho Poprask na laguně. Secvičili ho v Disku i s lagunou na scéně Karla Čapka herečtí čtvrťáci a režisérští a dramaturgičtí druháci magisterského studia DAMU.
25.02.2011 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (121 článků)

Na disku Mass Effectu 3 byl (prý) objeven obsah Omega DLC

 
Před pár týdny bylo zjeveno, že se chystá další DLC k Mass Effectu 3 a nyní se zdá, že skupinka šikovných hráčů vykutala na disku s původní hrou jeho obsah. Prý. Snad. Každopádně ony zprávy a informace o zápletce onoho DLC nezní nevěrohodně, už kvůli vazbám na herní události. Půjde o DLC retrospektivní a zabývat se bude, jak název napovídá, semeništěm hříchu,...
25.09.2012 15:35 |

podobné články

Jak na počítač (VII.): Kdy má smysl defragmentovat disk?

 
Defragmentace disku je nástroj, který znovu uspořádá data na pevném disku a opět spojí fragmentované soubory, takže počítač může fungovat efektivněji a vy pracovat rychleji. V dalším díle našeho seriálu si vysvětlíme, kdy má defragmentace smysl.
19.11.2013 15:11 |

podobné články

Film Marťan bude o deset minut delší. Možná dojde i na výrobu hnojiva Mattem Damonem

 
Sci-fi film Marťan (2015) bude mít na Blu-ray discích o deset minut delší stopáž, než měl snímek v kinech. Součástí disku bude také audiokomentář režiséra Ridleyho Scotta, scenáristy Drewa Goddarda a autora knižní předlohy Andyho Weira. Režisér je známý tím, že rozšířené verze jeho filmů celkový dojem vylepšují, připomíná web Collider. V jednom ze starších rozhovorů filmař s úsměvem uvedl, že ho mrzí, že se do kinosestřihu nedostala scéna, která přibližuje to, jak hlavní postava (Matt Damon) vyměšuje na cestách, čímž získává potřebné hnojivo na pěstování brambor. Není však jisté, jaké scény bude prodloužená verze obsahovat. Součástí bonusů na disku bude také několik vymazaných scén.
04.05.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Matt Damon (169 článků) , Ridley Scott (84 článků)

Hrajete hry? Poradíme, jak ušetřit i několik gigabajtů místa na disku!

 
Klienti herní platforem mohou na disku zanechat i gigabajty nepotřebných dat. K jejich odstranění lze využít nástroje, které je detekují a promažou automaticky. Důkladnější očista může zahrnovat i vestavěné prohlížeče.
20.12.2016 13:00 |

podobné články

Jan Urbach: Bílý dům ničí dokumenty, WikiLeaks vypisují odměnu

 
Americký internetový portál “The American Mirror” informuje o výzvě WikiLeaks a vypsání odměny za informace o ztrátě důležitých dokumentů z období působení administrativy prezidenta Baracka Obamy. „Nabízíme odměnu 20 tisíc dolarů za informace vedoucí k zatčení nebo odhalení kohokoli z Obamovy administrativy, kdo ničí důležité údaje," uvedl zdrojový mikroblog WikiLeaks na Twitteru. Před touto výzvou WikiLeaks informovaly o ztrátě pevného disku o velikosti dvou terabytů s informacemi o administrativě prezidenta Clintona. Na disku prý mohly být některé tajné informace.
05.01.2017 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2417 článků)

Kuba a USA otevřou vzájemné ambasády 20. července

 
Kuba a Spojené státy po prosincové obnově vzájemných diplomatických vztahů otevřou 20. července si ve svých státech vzájemně otevřou ambasády. Vyplývá to údajně z dopisu amerického prezidenta Baracka Obamy jeho kubánskému protějšku Raúlu Castrovi. 
01.07.2015 17:01 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2417 článků)

24. narozeniny Sámera Issy: Řádil s fanynkama!

 
5:00 – Miláček dívek a ctihodných paní, zpěvák Sámer Issa, ve středu večer v Palffy Palace Clubu oslavil své 24. narozeniny. Kromě povinné »žranice« a hektolitrů alkoholu předvedl gratulantům dlouho nacvičovanou hodinovou show a při nevázaném veselí navíc zulíbal desítky krásek!
07.08.2009 02:10 |

podobné články

Osobnosti: Sámer Issa (618 článků)

Největší hamburgrová žranice! Reprezentujte Česko

 
Ham. Máte rádi „hambáče“? Pak zúročte svůj apetýt a přihlašte se na mistrovství světa v pojídání hamburgerů. Vyhrát můžete i 346 000...
13.09.2009 14:45 |

podobné články

Pivní festivaly: chlast, kapely a žranice

 
V létě vyvalí pivovary sudy ven a začínají pivní slavnosti. Je červen a my vám přinášíme přehled na další víkend, kde můžete ochutnat pěnivý mok a pořádně se pobavit.
14.06.2011 00:25 |

podobné články

Festivalové finále: Umění, šperky za milióny a žranice v Grandhotelu Pupp

 
V sobotu večer, kdy Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary končil, ženy naposledy odhalily ve vysokých rozparcích toalet nohy a vnady vyštafírovaly v hlubokých dekoltech. Na after party do Grandhotelu Pupp odhadem přišlo na tisíc hostů, aby zde vypilo litry vína, piva, vyplenilo rautové stoly do mrtě. A nastává čas na otázku: Jaký byl letošní festival?
07.07.2013 13:00 |

podobné články

Umění, nebo skandál? Poslední večeře jako žranice v benátském paláci

 
Ten den bylo asi jasno, možná tak, že z Benátek byly vidět až modravé vrcholky Alp, což bývá jen párkrát do roka. Pro malíře Paola Veroneseho (1528–1588) však ráno nezačalo šťastně. Dostal předvolání, aby se dostavil před benátský inkviziční tribunál. Byla polovina léta roku 1573, den stanovený pro výslech byl 18. července. Důvodem byl Veroneseho skandální obraz Poslední večeře Páně.
31.08.2013 15:35 |

podobné články

Žranice, nebo jednohubky? Víme, jak vypadala svatební tabule Bartošové a Rychtáře

 
Byla to vůbec svatební hostina? Iveta s Pepou po obřadu na uhříněvské radnici zamířili na jídlo do jedné říčanské restaurace. Kdo byl ještě přítomný? A co novomanželé jedli? My to víme!
25.09.2013 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6722 článků)