Článek

Zpěvák Miro Žbirka: Šlo o to, povzbudit se navzájem

 
Miro Žbirka patří k těm hudebníkům, kteří v posledních dnech odehráli online koncert ze svého domova. V přímém přenosu potěšil tisíce fanoušků, později ho viděly další statisíce. Momentálně doma skládá nové písně a přeje si, aby nastalá situace kolem koronaviru netrvala dlouho.
23.03.2020 10:15 |

podobné články

Podobné články

Miro Žbirka: Nikdo dnes v pop-music nechce být za hodného, tím se liším

 
Zpěvák Miro Žbirka nemá na kontě za svou dlouhou kariéru žádné velké skandály a stále je považován za slušňáka. V současném showbyznysu to vnímá jako dobrý způsob, jak se odlišit. Sám ovšem ví, že negativní informace by mu dělaly větší propagaci. Další články k tématu: Žbirka vs. dubstep? Poslouchejte novinku, v níž ukázal odvrácenou tvář VIDEO: Hudba roku 2022? Na narozeninách Óčka věští Vondráčková i Žbirka VIDEO: Utekli mi noví Rolling Stones! Jak to, ptá se „beatlesák“ Žbirka „Narozeniny? Ty slavím celý rok,“ směje se před šedesátkou Miro Žbirka VIDEO: Nechal bych se tu zamknout, řekl Žbirka po práci v Abbey Road
02.05.2013 15:30 |

podobné články

Najdete tam podobu? Miro Žbirka spolupracuje se synem Davidem

 
Slovenský hudebník Miro Žbirka koncem minulého týdne vypustil do světa své studiové dvojalbum s jednoduchým názvem MIRO. Vzniklo ve Studiu 2 v londýnské Abbey Road a podílelo se na něm mnoho významných osobností. Anglickou část například otextoval Pete Brown, o slovenské texty se Žbirka podělil se svým dlouholetým spolupracovníkem Kamilem Peterajem. To je i případ singlu Live, ke kterému už existuje i klip. A právě na tom Žbirka spolupracoval se svým synem Davidem, který po něm možná nepodědil vizáž, zato umělecké sklony ano.
21.09.2015 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Pete Brown (1 článek)

Miro Žbirka chystá své historicky první akustické turné!

 
Zpěvák Miro Žbirka (56) zasvětil letní měsíce přípravám nové desky a především historicky prvnímu akustickému turné ve své úspěšné kariéře. Punc výjimečnosti a exkluzivity dávají Acoustic tour Miro Žbirka 2009 už samotná místa konání - divadelní sály po celé republice.
04.09.2009 12:05 |

podobné články

Miro Žbirka natočil symfonické album, představí ho i ve Státní opeře

 
Zpěvák Miro Žbirka natočil nové CD se symfonickým orchestrem Capella Istropolitana. Představí ho na čtyřech podzimních koncertech turné Miro Žbirka Symphonic Tour 2011.
25.07.2011 15:10 |

podobné články

Miro Žbirka: Turné k desce Abbey Road bude velký comeback Mariky Gombitové

 
Miro Žbirka si splnil dětský sen. Nahrál desku v legendárním studiu Abbey Road v Londýně a nyní se s novými písněmi a anglickými muzikanty vydá na turné. Jako speciálního hosta si pozval Mariku Gombitovou, pro kterou to bude velký návrat na koncertní pódia. „Vždy když píšu duet, jako první mi automaticky naskočí její jméno. Rád pro ni něco napíšu, ale musí to chtít i ona. Za ta léta, co se známe, jsem se naučil, že rozhodující je, zda Marika chce točit. Uvidíme po turné,“ řekl Žbirka v rozhovoru na dotaz, zda chystají nový materiál.
31.08.2016 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Marika Gombitová (237 článků)

RECENZE: Miro Žbirka v euforii i s nadhledem

 
Miro Žbirka nahrál album Miro ve vysněném studiu v Abbey Road v Londýně, a splnil si tak sen. Se svými spolupracovníky vytvořil dílo, které je nadčasové, pokojné, dospělé a příjemné.
07.10.2015 10:55 |

podobné články

Miro Žbirka: Šlo mu o život!

 
Zpěvák Miro Žbirka (57) se znovu narodil. Po velkých bolestech, kdy musel být hospitalizován a podstoupil operaci, se mu však velmi ulevilo. Bál se totiž nejhoršího.
10.03.2010 11:05 |

podobné články

Legendární zpěvák Miro Žbirka: Přehnal to s alkoholem a zkolaboval

 
Slovenský zpěvák Miro Žbirka (64) se nikdy netajil tím, že má oblibu v alkoholu. Přesněji měl, zamlada. Bohémský život se mu však vymstil. Opil se a zkolaboval.
24.11.2016 19:10 |

podobné články

Zpěvák Miro Žbirka: Také někdy mívám depky

 
Double Album je druhá kolekce, kterou zpěvák a hudebník Miro Žbirka nahrál v londýnských Abbey Road Studios ve spolupráci s producentem Robem Cassem a britskými muzikanty, kteří doprovázeli mimo jiné Paula McCartneyho.
12.10.2018 10:00 |

podobné články

Miro Žbirka překonal těžkou nemoc a slaví koncertem: Zahrají i zahraniční hvězdy

 
Zpěvák Miro Žbirka (67) má za sebou náročné období, ve kterém zápasil se zákeřnou nemocí. Nyní už je však zdravý a plný sil a pilně se připravuje na dnešní koncert, který se bude konat v pražské O2 areně. Slovenský zpěvák si pozval i zahraniční hvězdy, které dnes večer vystoupí po jeho boku.
03.12.2019 16:10 |

podobné články

Po sebevraždě bratra mi skončilo dětství, říká Miroslav Žbirka

 
Profík za každých okolností. Tak někomu zpěvák Miroslav Žbirka (64), přezdívaný Meky, opravdu může připadat. Ale v monografii Miro Žbirka - Zblízka ho hudební publicista Honza Vedral vylíčil v jiném světle. Co vše na sebe prozradil?
02.12.2016 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Žbirka (26 článků)

Miro Žbirka: Že si ze mě dělají legraci hip-hopeři, nevím

 
Slavný slovenský zpěvák Miro Žbirka v pátek odpovídal na dotazy čtenářů Novinek v on-line chatu. Dozvěděl se od nich novinku, že ho parodují hip-hopeři.
30.10.2009 10:35 |

podobné články

Miro Žbirka bojuje proti X Factoru

 
Zpěvák Miro Žbirka se netají tím, že se mu nelíbí pořady typu X Factor, které jsou dílem Simona Cowella a přidal se k víc než 700 000 lidí, kteří originálním způsobem protestují proti nadvládě finalistů soutěže X Factor v prestižní britské hitparádě.
14.12.2009 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Simon Cowell (120 článků)

Miro Žbirka se připojil ke kampani proti X Factoru

 
Zpěvák a skladatel Miro Žbirka se připojil ke kampani, která právě běží na Facebooku a na stránkách renomovaných hudebních časopisů např. Billboard, Q, New Musical Expres.
14.12.2009 10:15 |

podobné články

Miro Žbirka se připojil ke kampani proti SuperStar!

 
Zpěvák a skladatel Miro Žbirka se připojil ke kampani, která právě běží na Facebooku a na stránkách renomovaných hudebních časopisů.
15.12.2009 00:50 |

podobné články

Miro Žbirka: S královnou Alžbětou II. se už známe...

 
Osobně se setkal s britskou královnou Alžbětou II.. Poklonil se jí a vyprávěl jí o svém původu. Zpěvák a muzikant Miro Žbirka (59). Viděli se před čtyřmi lety během její historicky první návštěvy na Slovensku. Během svého programu si našla čas na shledání s vybranými osobnostmi slovenského sportovního a kulturního života.
06.02.2012 05:15 |

podobné články

Miro Žbirka oslaví šedesátiny v O2 Aréně se symfonickým orchestrem

 
Skladatel, zpěvák a kytarista Miro Žbirka oslaví ve čtvrtek 8. listopadu šedesáté narozeniny. Jako dárek sobě i svým fanouškům se rozhodl odehrát mimořádný koncert v pražské O2 Aréně se symfonickým orchestrem a mnoha hosty.
11.04.2012 09:45 |

podobné články

Neuvěřitelné, ale Miro Žbirka slaví 60 let!

 
Těžko se tomu dá věřit, ale je to tak. Zpěvák Miro Žbirka právě dneska slaví 60. narozeniny.
21.10.2012 17:40 |

podobné články

Miro Žbirka: Můj život odpočítal Paul McCartney

 
Zpěvák Miro Žbirka oslavil 21. října šedesáté narozeniny. V létě natočil dvě písničky v londýnském Studiu 2 v Abbey Road, nyní vychází Complete Box s jeho patnácti alby a ve čtvrtek odehraje výroční koncert v pražské O2 Areně.
08.11.2012 11:40 |

podobné články