Článek

Zpěvák Adam Schlesinger (†52) podlehl koronaviru: O život bojoval na plicní ventilaci

 
Ve věku 52 let zemřel zpěvák a hudební skladatel Adam Schlesinger. Dva týdny bojoval o život na plicní ventilaci v nemocnici v New Yorku, ve středu ráno ale podlehl zákeřnému koronaviru. Schlesinger byl známý především svou hudební tvorbou k filmům, například za píseň ke snímku To je náš hit! byl nominován na Oscara.
02.04.2020 08:21 |

podobné články

Osobnosti: Adam Schlesinger (3 články) , Adam Schlesinger (3 články) , Oscar Oscar (239 článků)
Podobné články

Plicní ventilace některým pacientům škodí? Mezi experty se rozhořela debata

 
Musíme nakoupit více umělých plicních ventilací, ať jsme připraveni na nápor pacientů s nemocí covid-19, urgoval začátkem března ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Koronavirus totiž zasahuje plíce a může způsobit vážné problémy s dýcháním, se kterými se bojuje právě plicní ventilací. Ale opravdu tento přístroj pomáhá? Zahraniční lékaři začínají upozorňovat, že u některých pacientů s covid-19 je plicní ventilace spíše kontraproduktivní. Dat ještě nemají dostatek, ale jejich zkušenosti stojí za pozornost.
19.04.2020 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1375 článků) , Adam Vojtěch (1070 článků)

Zemřel Adam Schlesinger, autor hudby k filmu To je náš hit s Hanksem

 
Americký hudebník Adam Schlesinger zemřel na komplikace spojené s koronavirem. Bylo mu 52 let.
02.04.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Adam Schlesinger (3 články) , Adam Schlesinger (3 články)

Plicní ventilaci ohlídá tomograf, ale v českých nemocnicích jsou jen dva

 
Stovky pacientů v těžkém stavu s covidem-19 jsou u nás napojeny na plicní ventilaci. Přitom lidská chyba při nastavení plicní ventilace jim může už po krátké době plíce nenávratně poškodit. Zabránit tomu dokáže elektrický impedanční tomograf (EIT), přístroj, který lékařům pomáhá se správným nastavením ventilace.
28.03.2021 13:20 |

podobné články

Pacienti s plicní fibrózou jsou covidem-19 ohroženi nejvíc. A trpí depresí z izolace

 
Dušanovi (59) před rokem diagnostikovali idiopatickou plicní fibrózu (IPF). Do té doby o zákeřné plicní nemoci neslyšel. Zdeněk (73) má tuto chorobu již tři roky. Idiopatická plicní fibróza poškozuje plicní sklípky, jizví je – bere plochu k dýchání, plíce tuhnou a člověk se nemůže nadechnout. Pacienti s touto nemocí patří do skupiny, která je nejvíce ohrožena covidem-19, ale zároveň velmi trpí sociální izolací. Lékaři přesto radí, aby pacienti nezanedbávali léčbu. Jak pacienti zvládají pandemii koronaviru?
15.09.2020 05:35 |

podobné články

Za hranu limitů. Čech učí hvězdy nastavit harmonii mezi myslí a tělem

 
Jak se stát ve sportu výjimečným? Jen hodiny intenzivního tréninku už dnes nestačí. Sportovci po celém světě hledají každou maličkost, díky které by získali výhodu nad konkurencí. Hlídají si stravu, dřou v kondiční přípravě, věnují se různým metodám regenerace, snaží se ukočírovat vlastní mysl. Vít Schlesinger je pro ně proto ideálním pomocníkem: na všech zmíněných oblastech pracuje. "Já jen ukazuji cestu a dveře. Ale klíč musí najít sami sportovci," říká 32letý Schlesinger.
10.07.2017 12:00 |

podobné články

Nemocnice Jindřichův Hradec: Pacienti, závislí na umělé plicní ventilaci, mohou být léčeni doma

 
Nemocnice Jindřichův Hradec se stala jedním z regionálních center pro domácí umělou plicní ventilaci v rámci pilotního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny.
21.11.2017 12:45 |

podobné články

Šichta sestřiček z ARO: Je to masakr! Pečují o šest infikovaných koronavirem na plicní ventilaci

 
Lidé o nich říkají, že pracují v první linii. Málokdo si ale umí představit, co zdravotníci, kteří se starají o nakažené koronavirem, prožívají. Jak vypadá směna sester z kliniky ARO Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze, které pečují o šest nakažených pacientů připojených na plicní ventilaci?
31.03.2020 17:25 |

podobné články

V Brně je třetí vážně nemocný s koronavirem: Muž dostává remdesivir a je na plicní ventilaci

 
Třetího pacienta ve vážném stavu, který je nakažen koronavirem covid-19, přijala ve středu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Muž ve vyšším věku byl napojen na umělou plicní ventilaci a dostává lék Remdesivir. Na jižní Moravě, která má více než milion obyvatel, jsou kvůli této nemoci tři vážně nemocní.
05.08.2020 11:50 |

podobné články

FNUSA: Návrat k plánovaným operacím bude velmi pozvolný

 
Ve čtvrtek bylo ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně celkem 107 pacientů s onemocněním COVID-19. Třináct na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci (čtyři také na přístroji ECMO), tři pacienti na umělé plicní ventilaci na ortopedické JIP a jeden na neurologii. Zdravotní stav všech je vážný.
27.11.2020 09:25 |

podobné články

FNUSA: Na mikulášské odběry s čerty přišlo padesát dárců

 
Momentálně máme ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně celkem 88 pacientů s onemocněním COVID-19. Šest je na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci, dva pacienti na umělé plicní ventilaci jsou na ortopedické JIP. Zdravotní stav všech je vážný.
02.12.2020 14:25 |

podobné články

Slavný skladatel (†52) zemřel na koronavirus! Pláčou i Grant a Barrymoreová

 
Ve věku 52 let zemřel americký zpěvák a skladatel Adam Schlesinger, který vytvořil několik nezapomenutelných filmových písní, za něž byl nominován i na Oscara. Podlehl nákaze koronaviru.
02.04.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Adam Schlesinger (3 články) , Adam Schlesinger (3 články) , Oscar Oscar (239 článků)

Lékaři: Díky zákonu klesne počet plicních nemocí

 
Možnost ústupu závažných plicních chorob jako jsou rakovina plic, chronická obstrukční plicní nemoc, plicní fibrózy nebo astma, čekají v nejbližších letech čeští plicní lékaři. Důvodem je zákon, který od 31. 5. 2017 zakazuje kouření v restauracích a dalších krytých veřejných prostorách. Na stejný den připadá i Světový den bez tabáku. Plicní nemoci jenom v tuzemsku připraví ročně o život více než 10 000 lidí, léčba stojí miliony korun, za nejčastější rizikový faktor vzniku respiračních chorob označují lékaři kouření, a to jak aktivní, tak pasivní.
30.05.2017 15:40 |

podobné články

Vojtěch chce kvůli koronaviru dokoupit plicní ventilace. Česko jich má třikrát víc než Itálie

 
Ministerstvo zdravotnictví chce nakoupit 150 umělých plicních ventilací, na které jsou odkázáni pacienti s nejtěžším průběhem nemoci COVID-19 způsobované novým typem koronaviru. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) je v Česku 20 přístrojů na každých sto tisíc obyvatel, což je podle náměstka Romana Prymuly třikrát více než v Itálii. Jeho slova potvrdil i plicní lékař, kterého Blesk Zprávy oslovily.
09.03.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1375 článků)

Česko má třetí oběť koronaviru, babičku (†71) nakazila rodina. Vojtěch odrazuje od návštěv

 
Ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze v úterý zemřela žena (†71). V nemocnici ležela dva dny s plicní chorobou, testy u ní prokázaly přítomnost koronaviru, kterým se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) nakazila v rodině. Žena také měla další zdravotní problémy. Napojena na plicní ventilaci byla od včerejška.
24.03.2020 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1375 článků)

Dřív byla Ema (12) úplně zdravé dítě: Teď kvůli koronaviru bojuje o život na plicní ventilaci!

 
V nemocnici v americké Atlantě leží ve vážném stavu holčička známá jako Ema. Té byl už patnáctého března diagnostikován zápal plic a v pátek byla pozitivně testována na Covid-19. Dívka je zatím stabilizovaná, ale je napojena na plicní ventilátor!
23.03.2020 14:30 |

podobné články

Na hranici mezi životem a smrtí: Plzeňský lékař popsal svůj těžký boj s koronavirem

 
Je lékař, ale nyní byl na druhé straně. Jako pacient s těžkým průběhem koronaviru bojoval plzeňský anesteziolog (61) o život napojený na umělou plicní ventilaci ve FN Plzeň.
28.04.2020 14:15 |

podobné články

Rektor UK Zima: Zažil jsem covid na vlastní kůži. „Chřipečka“ to opravdu není

 
Bojoval o holý život. Rektor Univerzity Karlovy profesor Tomáš Zima prodělal velmi těžkou verzi koronaviru. Byl na mimotělní ventilaci a kvůli embolii prodělal náročnou plicní operaci. Pomalu se vrací do života, ale s následky se bude potýkat ještě dlouho, jak řekl v rozhovoru pro Právo a Novinky.cz.
26.02.2021 11:05 |

podobné články

Jaroslava (59) trpí plicní chorobou: Lék jí prodlouží život, pojišťovna ho nechce proplatit

 
Před třemi lety se u Jaroslavy (59) objevilo úporné kašlání, které neustupovalo. Lékaři jí diagnostikovali nemoc, která se řadí mezi plicní fibrózy. Choroba poškozuje plicní sklípky, jizví je – bere plochu k dýchání, plíce tuhnou a člověk se nemůže nadechnout. Pro Jaroslavu je momentálně nadlidský výkon vyjít jen pár schodů, mrzí ji, že kvůli nemoci nestačí své tříleté vnučce. Vloni v srpnu jí svitla naděje, kdy jí lékaři doporučili novou antifibrotickou léčbu, která by jí prodloužila život. Tu jí ale pojišťovna zatím odmítla proplatit.
19.03.2021 05:40 |

podobné články

Známý country zpěvák se nakazil koronavirem a bojuje o život! Smutná slova manželky

 
Country písničkář John Prine (73) je po onemocnění COVID-19, které nový typ koronaviru způsobuje, hospitalizován a bojuje o život. Ještě v neděli byl v kritickém stavu, dnes se jeho stav mírně zlepšil, stále je ovšem připojen na plicní ventilaci.
31.03.2020 10:50 |

podobné články