Článek

Zpěvačka prozradila pohlaví dítěte, které vychovává genderově neutrálně

 
Britská zpěvačka Paloma Faith (38) po třech letech v rozhovoru prozradila pohlaví svého dítěte. Rozhodla se jej totiž vychovávat genderově neutrálně a její fanoušci doposud nevěděli, jestli má syna, nebo dceru.
02.07.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Paloma Faith (14 článků)
Podobné články

Moje děti budou genderově neutrální, říká zpěvačka Paloma Faith

 
Loni v prosinci se britská zpěvačka Paloma Faith (36) poprvé stala maminkou. S francouzským partnerem Leymanem Lahcinem (30) by chtěla mít další potomky. Zpěvačka zatím neprozradila jméno ani pohlaví prvního dítěte. Prohlásila však, že ho bude vychovávat genderově neutrálně.
16.08.2012 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Christová (176 článků) , Ivan Kraus (90 článků)

Z dívek budou matky! Tahle věta rozpoutala genderové peklo! Kdo je mamánek a kdo úplný idiot?

 
Českým internetem se opět šíří naprosto nesmyslná kauza, kterou rozvířil Vít Klusák. Toho pohoršila báseň Jiřího Žáčka Maminka, která není podle jeho slov genderově vyvážená. Jenomže je tenhle poprask okolo žáčků prvního stupně základní školy nutný? Dětem základní školy je nejspíše úplně jedno, jestli je básnička vyvážená genderově nebo není. Ti mají úplně jiné starosti, tak nač jim přidělávat další?
16.01.2017 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Žáček (59 článků) , Vít Klusák (96 článků)

Rozvoral (SPD): Genderové šílenství propagované OSN a EU odmítáme

 
Organizace spojených národů (OSN) v zájmu dosažení celosvětové genderové rovnosti doporučuje v rámci komunikace užívat genderově neutrální jazyk, který by zcela odstranil užívání mužských a ženských rodů, např. pro označení povolání.
09.06.2020 18:05 |

podobné články

Pink se rozhodla vychovávat své děti genderově neutrálně

 
Zpěvačka Pink (38) odmítá svým potomkům vnucovat jakékoliv zažité stereotypy. Své dvě děti nechce ovlivňovat genderovými koncepty a hodlá jim nechat svobodu v tom, s kterým z pohlaví se budou identifikovat. Americká hvězda má s manželem Careym Hartem (42) dceru Willow (6) a syna Jamesona (1).
09.03.2011 12:55 |

podobné články

Veronika Arichteva prozradila pohlaví miminka. Bude to holka, nebo kluk?

 
Herečka Veronika Arichteva  (34) ještě před porodem prozradila pohlaví miminka. Žádná párty na oslavu k příchodu dítěte, kde často nastávající maminky přátelům prozradí, co nosí pod srdcem, se ale nekonala. Veronika pohlaví dítěte vyklopila bez mučení sama.
19.06.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Veronika Arichteva (547 článků)

Bývalý pilot podstoupí změnu pohlaví, čekal na ni sedmdesát let

 
Brit James Rose je bývalý důstojník a pilot RAF. Už od devíti let ale prý cítil, že je ženou uvězněnou v mužském těle. Po hormonální léčbě se teď dočká i fyzické proměny. Ve svých osmdesáti letech podstoupí změnu pohlaví. Další články k tématu: Úřady povolily osmiletému chlapci změnu pohlaví, z Joeyho je Josie Lesbické matky umožnily osmiletému synovi změnu pohlaví Americká holčička může být chlapeček, změna pohlaví dětí rozděluje lékaře Američan, který podstoupil částečnou změnu pohlaví, otěhotněl
02.05.2012 12:30 |

podobné články

A je to venku! Pohlaví i jméno dítěte Terezy Ramby konečně prozrazeno

 
Dlouhou dobu tajila Tereza Ramba (30) jméno svého prvorozeného potomka. Herečka, která se proslavila ještě pod svým rodným příjmením Voříšková, na sociálních sítích nazývala dítko jenom Slunce a stejně tak neutrálně hovořila i o jeho pohlaví. Dnes už se však ví, zda jde o chlapečka nebo holčičku a jak se vlastně jmenuje!
14.02.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Ramba (313 článků)

Elon Musk nebude mít holčičku ani chlapečka: O genderové identitě rozhodne dítě samo

 
Zpěvačka Grimes (31) nebude rozhodovat o pohlaví miminka, které čeká s úspěšným podnikatelem Elonem Muskem (48). Na sociální síti napsala, že nechají dítě samo rozhodnout o své genderové identitě. Nechce fanouškům prozradit ani zvolené jméno pro děťátko, protože si myslí, že by se ostatní smáli a nepochopili by jeho pravý smysl.
24.02.2020 14:01 |

podobné články

Osobnosti: Elon Musk (132 článků)

EU by se Srbskem měla jednat neutrálně, myslí si Klaus

 
Prezident Václav Klaus podpořil ambice Srbska stát se co nejdříve členem EU. Unie by podle něj měla se Srbskem jednat stejně neutrálně jako s jinými kandidátskými zeměmi a na přístupové rozhovory si najít čas.
29.08.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10087 článků)

Vláda se vyjádří k zákazu prodeje státních lesů. Nejspíš prý „neutrálně"

 
Kabinet se postaví patrně neutrálně k novele lesního zákona, která by zabránila až na výjimky privatizaci státních lesů. Vláda podle předběžného stanoviska pro pondělní zasedání uvede, že snahu Středočeského kraje vítá, jeho předloha však má nedostatky.
21.12.2014 15:06 |

podobné články

Vláda se postavila neutrálně k zrušení poplatků za lidové písně

 
Vláda se postavila neutrálně k senátnímu návrhu, kterým by byly prakticky zrušeny autorské poplatky za produkci folklórních písní neznámých autorů. Podle předběžného stanoviska ale kabinet bude zastávat při jednání o předloze v Parlamentu názor, že výjimka pro folklórní vystoupení z ohlašovací povinnosti autorskému svazu by mohla přinést všem stranám právní nejistotu. Vláda dnes podle mluvčího Martina Ayrera schválila také novelu autorského zákona z dílny ministerstva kultury.
08.02.2016 12:56 |

podobné články

Vláda se postaví k úpravě vysílání vojáků do misí asi neutrálně

 
Patrně neutrálně se vláda postaví k poslanecké ústavní novele, která by rozšířila právo kabinetu rozhodnout o vyslání vojáků do zahraničí bez souhlasu obou parlamentních komor. Úpravu podle předběžného stanoviska pro pondělní zasedání ministři věcně podpoří, měli by ale upozornit na to, že ke změnám Ústavy by se mělo přistupovat výjimečně. Zprávu přinesla ČTK.
03.12.2016 13:10 |

podobné články

Víc než Viewegh v sukních: Tahle zrzavá spisovatelka vychovává 2 malé děti, vydala 5. román a v kinech má i film

 
Bude to znít genderově nevyváženě, nicméně stát se úspěšnou spisovatelkou je pro ženu o dost náročnější než pro muže. Zvláště když vychovává děti. Příkladem toho, že všechno jde a čas na psaní se dá vždycky najít, je spisovatelka Radka Třeštíková. Od roku 2014 vydala už pět knih, tu poslední nedávno, a do kin teď vstoupil film Po čem muži touží, na jehož scénáři pracovala. A k tomu má dvě děti předškolního věku.
02.10.2018 13:35 |

podobné články

Sněhurka a Popelka, urážka holčiček. Volejte docentku Chocholouškovou. Řádění genderistek a feministek došlo rázné odpovědi

 
ANKETA „Případnou snahu o přeměnu pohlaví trpaslíků z jakýchkoliv důvodů rezolutně odmítám. Věřím, že by se mě v tomto postoji zastaly i všechny ostatní pohádkové bytosti,“ konstatoval v anketě ParlamentníchListů.cz o genderové vyváženosti školních učebnic a pohádek Martin Kupka (ODS). „Až genderoví aktivisté zařídí, že nějaká Boltová porazí Bolta a Jaromír Jágr zvítězí v soutěži krásy nad Taťánou Kuchařovou, až zařídí, že muž bude rodit a žena bude mít sperma, pak bude jejich kritika genderové nevyváženosti oprávněná. Do té doby patří do blázince. Docentka Chocholoušková si s nimi určitě poradí,“ uvedl senátor Michael Canov.
09.02.2017 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2825 článků) , Taťána Kuchařová (925 článků) , Michael Martin (47 článků) , Michael Michael (1602 článků) , Martin Michael (36 článků)

Nepálci mohou mít v pasech uvedeno třetí pohlaví. Úřady to povolily

 
Nepálské úřady začaly oficiálně uznávat třetí pohlaví v cestovních dokladech. Obyvatelé Nepálu tak ve svém pasu mohou mít v kolonce pohlaví napsáno písmeno „O“ (other – jiné). Podobné nařízení už platí na Novém Zélandu a Austrálii, kde se pro třetí pohlaví používá písmeno „X“ (intersexuální). Třetí pohlaví uznává také Německo, které ale neumožňuje, aby bylo uváděno v cestovních dokladech. 
11.08.2015 10:40 |

podobné články

Víme, jak budou vypadat potomci Kate Middleton a prince Williama. Líbí se vám?

 
Vévodkyně z Cambridge nedávno nechtěně "prozradila pohlaví svého dítěte":http://www.extra.cz/tehotna-kate-middleton-prozradila-pohlavi-ditete-muze-za-to-tenhle-medved a Británie se může radovat, že jim jednou na trůn usedne další královna.
26.03.2013 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Kate Middleton (1007 článků)

Holka, nebo kluk? Těhotná kráska Fajksová konečně prozradila pohlaví dítěte

 
Miss Earth 2012 Tereza Fajksová  (29) se těší na svého prvního potomka, kterého počala v červenci. Teď konečně prozradila i pohlaví dítěte.
05.10.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Fajksová (260 článků)

Naše dítě rozhodne o svém pohlaví samo, říká těhotná přítelkyně Elona Muska

 
Zpěvačka Claire Elise Boucherová (31), známá jako Grimes, čeká s partnerem, miliardářem Elonem Muskem (48), své první dítě. Ona i její přítel se rozhodli svého potomka vychovávat neutrálně, bez označení pohlaví.
05.03.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Elon Musk (132 článků) , Ona Ona (114 článků)

Režisér Matrixu Larry Wachowski se stal ženou, říká si teď Lana

 
Sedmačtyřicetiletý režisér Matrixu Larry Wachowski prohlásil, že je konečně ženou. Po deseti letech užívání hormonálních přípravků je jeho změna pohlaví u konce. Nyní se jmenuje Lana. Další články k tématu: Bývalý pilot podstoupí změnu pohlaví, čekal na ni sedmdesát let Lesbické matky umožnily osmiletému synovi změnu pohlaví Britka čtrnáct let neviděla dceru, vrátila se jí domů jako muž Americká holčička může být chlapeček, změna pohlaví dětí rozděluje lékaře Změna pohlaví: z ženy na muže je to jednodušší
30.07.2012 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Larry Wachowski (10 článků)