Článek

Zpěvačka Aurora. Zrnko, které klíčí

 
Jmenuje se podle římské bohyně svítání. Aurora doslova znamená rozbřesk a při poslechu jejího hlasu si nelze nevzpomenout na ikonickou islandskou zpěvačku Björk. Již 17. ledna vystoupí ve Foru Karlín v Praze.
12.01.2019 10:00 |

podobné články

Podobné články

RECENZE: Aurora je melancholická. To je ale málo

 
Aurora Aksnesová se narodila 15. června 1996 v norském Bergenu. Na hudební scénu vstoupila před čtyřmi lety vyzbrojena pouze jménem Aurora a od roku 2013 vydává singly. Žádný z nich nebyl úspěšný. A album All My Demons Greeting Me A Friend to nezvrátí.
04.04.2016 16:45 |

podobné články

Začal ceremoniál na počest Havla. Lidé tleskali a cinkali klíči

 
AKTUALIZACE Na Pražském hradě začala oficiální část pietního ceremoniálu na počest zesnulého Václava Havla. Rakev s ostatky první polistopadové hlavy státu vyjela na lafetě houfnice tažené koňmi z kasáren Hradní stráže v Loretánské ulici směrem k Pražskému hradu. Cestu ke Starému královskému paláci lemovalo 200 vojáků se slavnostní výzbrojí. Na Hradčanském náměstí je podle odhadu policie přes deset tisíc lidí. Při průjezdu rakve překryté českou vlajkou Matyášovou bránou lidé Václavu Havlovi na jeho poslední cestě na Hrad zatleskali a zacinkali klíči. Právě cinkání klíči provázelo listopadové akce roku 1989.
21.12.2011 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5976 článků)

Malá Češka (5) bojovala v Chorvatsku o život, vdechla zrnko kukuřice

 
Malá česká holčička (5) bojovala o život, na dovolené v Chorvatsku totiž vdechla zrnko kukuřice. Dívence pomohli chorvatští vojáci, kteří ji vrtulníkem urychleně transportovali do nemocnice.
26.07.2012 17:20 |

podobné články

Nadpozemská norská zpěvačka Aurora míří do Prahy: Když zpívám, jsem portál, vysvětluje

 
Zpěvačka s nadpozemským hlasem Aurora poprvé vystoupí v Praze. Ve Foru Karlín zazní 19. ledna její velké hity i písně z posledního alba. Česko navštíví v rámci turné k připravované dvojdesce „Infections of a Different Kind“.
01.01.2019 08:20 |

podobné články

RECENZE: Zpěvačka Aurora už zná svou cenu

 
Norská zpěvačka Aurora měla ve čtvrtek večer na svém koncertě v pražském Foru Karlín vyprodáno. České publikum jí rozumí a ona zjevně rozumí jemu. Od první chvíle panovalo mezi oběma stranami v hale neobyčejné souznění.
18.01.2019 09:50 |

podobné články

Křižník Aurora i Bílá hora. Poslanci hledali historické srovnání restitucí

 
Opoziční zákonodárci, kteří v noci na čtvrtek protahovali jednání Sněmovny k církevním restitucím, ve velké míře připomínali dvě historické události, které souvisejí se 7. a 8. listopadem. První z nich se váže na výstřel z křižníku Aurora, který zahájil Velkou říjnovou revoluci, osmý listopad pak na bitvu na Bílé hoře.
08.11.2012 01:00 |

podobné články

Miliardář chce zachránit křižník Aurora

 
Jeden z nejbohatších Rusů Michail Prochorov se nabídl, že zachrání křižník Aurora, který se stal symbolem bolševické revoluce v roce 1917. Slavné lodi nyní hrozí potupné vyloučení z válečného námořnictva a převedení pod křídla petrohradského námořního muzea.
26.12.2009 10:25 |

podobné články

Křižník Aurora je i dále ve výzbroji ruské armády

 
Velení ruského vojenského námořnictva se zželelo fanoušků bolševické historie a odvolalo plány na demobilizaci slavného petrohradského křižníku Aurora a jeho předání do rukou ruské muzejní správy.
22.12.2010 13:10 |

podobné články

Rodiče hledají svoje děti. Ke kinu Aurora nosí stovky svíček

 
Denverské předměstí Aurora vzpomíná na 12 obětí masakru. Jejich památku přišlo uctít asi 200 lidí. Policie stále zjišťuje motiv vraha. Policii se zatím nepodařilo identifikovat všechny oběti.
21.07.2012 07:50 |

podobné články

Aurora se bude znovu plavit. Slavný ruský křižník čeká rekonstrukce

 
Stařičký ruský křižník Aurora, jehož výstřely v roce 1917 zahájily ruskou bolševickou revoluci, projde rekonstrukcí a má být znovu schopný plavby. Časem mu prý vrátí i historickou výzdobu a zbraně. Zatím se mluví o tom, že Auroru dostane do péče námořnictvo a bude z ní cvičná loď. O opravě za 400 milionů rublů (asi 250 milionů korun) rozhodlo ministerstvo obrany, napsal server Lenta.ru. 
14.02.2013 11:15 |

podobné články

Legendární křižník Aurora se po téměř třiceti letech dal znovu do pohybu

 
Více než 27 let byl zakotven u petrohradského nábřeží. Až nyní se historický křižník Aurora vydal za doprovodu remokérů na 40 kilomentrů dlouhou cestu do Kronštadtu, kde jej čeká oprava. Na přesun legendárního plavidla se přišly podívat stovky lidí.
21.09.2014 17:01 |

podobné články

Přemysl Votava: Schází jen křižník Aurora…

 
V Praze je rušno, slyšíme vzletná hesla o demokracii a o boji proti totalitě. Všude kolem nás planoucí oči, bojová nálada, k revoluci je blízko. V davu vidíme i šibenice… Schází již jen křižník Aurora na Vltavě a pak na signál z Aurory vyrazit na Pražský hrad a zúčtovat s totalitou. Tedy nejspíš s tou polistopadovou.
18.11.2018 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Pražský (5 článků) , Přemysl Pražský (6 článků)

5 kočiček narozených v roce 1989: Za tyto fotky se cinkat klíči vyplatilo!

 
V roce 1989, který pro naši zemi tolik znamenal, se narodilo několik slavných krásek, které by bez cinkání klíči možná prodávaly v lahůdkách nebo vstávaly každý den v pět ráno do fabriky.
17.11.2015 14:06 |

podobné články

Protest proti „arogantnímu“ Mládkovi: Brzkovští cinkali klíči kvůli ministrovi

 
V Brzkově na Jihlavsku dnes přibližně sedm desítek lidí protestovalo proti údajné aroganci ministra průmyslu a obchodu (MPO) Jana Mládka (ČSSD). Podle zástupců obcí, které nesouhlasí s plány na těžbu uranu v ložisku Brzkov - Horní Věžnice, Mládek prohlásil, že je zhnusen kampaní, která se proti těmto plánům vede. Přítomní vyjádřili protest dvěma minutami ticha a cinkáním klíči. Podle mluvčího MPO Františka Kotrby ale Mládek nikoho neurážel, pouze byl nucen reagovat na hrubě zkreslené a občany matoucí informace.
18.03.2016 19:45 |

podobné články

České celebrity proti "mlátičce" Ondráčkovi: Demonstrovaly na náměstích, cinkaly klíči!

 
Poté, co poslanci zvolili novým šéfem parlamentní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů komunistu Zdeňka Ondráčka, se v pondělí večer vydali lidé v 11 českých městech proti tomuto kroku demonstrovat. V Ostravě, Brně, Praze a dalších městech to vypadalo jako za sametové revoluce. České vlajky, protikomunistická hesla, zvonění klíči. K protestům se připojila i celá plejáda českých celebrit, které jmenování muže, který v roce 1989 zasahoval proti tehdejším protirežimním demonstrantům, nadzvedlo ze židlí...
06.03.2018 12:45 |

podobné články

V Chomutově cinkali klíči proti Řápkové

 
Nespokojení občané Chomutova cinkali v předvečer dvacátého výročí sametové revoluce klíči před tamní radnicí. Provolávali heslo „ Zamknout a odejít.“
17.11.2009 10:50 |

podobné články

Potlesk pro Václava Havla a zvonění klíči, lidé se loučili s prezidentem

 
Tisíce lidí ve středu na pražském Hradčanském náměstí vzdaly úctu zesnulému prezidentovi Václavu Havlovi. V okamžiku, kdy se přiblížila dělová lafeta s rakví pokrytou státní vlajkou, přítomní začali spontánně tleskat a cinkat klíči.
21.12.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5976 článků)

V Brně se cinkalo. Ne klíči, ale skleničkami

 
Na brněnském náměstí Svobody se v pondělí konala nejveselejší demonstrace. Po rozzlobených odborářích, naštvaných studentech, nadšených fanoušcích hokeje, náměstí obsadili vinaři. Necinkalo se s klíči, ale skleničkami.
01.05.2012 14:20 |

podobné články

17. listopad, revisited

 
Na výročí sametové revoluce se vyrojí komentáře a názory, typicky s víceméně převažujícím postojem. Ten letošní – kromě toho, že se vlastně ani moc neslavilo – byl v duchu „tak takhle jsme si to, když jsme cinkali klíči, nepředstavovali“. Když raději pominu, že naprostá většina z těch, která „cinkala klíči“, ve skutečnosti seděla zalezlá u televize a ven vyšla možná až okolo generální stávky, kdy bylo jasné, že je vyhráno, musím souhlasit s jedním. Ani já jsem si to takto nepředstavoval. Představoval jsem si, že to bude mnohem horší.
04.12.2013 09:40 |

podobné články