Článek

Zpěvačka a textařka Zuzana Michnová ze skupiny Marsyas slaví pětašedesátiny

 
Zpěvačka a textařka Zuzana Michnová, která 31. března slaví pětašedesátiny, patří k nejvýraznějším postavám domácího folku a folkrocku. V 70. letech založila spolu s Petrem Kalandrou a Oskarem Petrem dnes již legendární skupinu Marsyas, kde se později vystřídala řada muzikantů.
31.03.2014 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Oskar Petr (10 článků) , Zuzana Michnová (7 článků) , Petr Kalandra (2 články)
Podobné články

Natáčí se film o Zuzaně Michnové z kultovní kapely Marsyas

 
Režisérka Jitka Němcová si pro celovečerní dokument vybrala mimořádnou osobnost české hudební scény. Zuzana Michnová je spojena hlavně s kapelou Marsyas, jejíž kvalitu už dávno prověřil nejpřesnější kritik - čas. Dodnes je vydávána a používána ve filmech.
09.04.2013 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Michnová (7 článků) , Jitka Němcová (51 článků)

Nová DVD: Klauni, Babovřesky 2, 10 pravidel, jak sbalit holku a Zuzana Michnová a hosté

 
Tento týden vychází na DVD hned několik českých filmů. Klauni režiséra Viktora Tauše konfrontují tři bývalé kamarády, kteří se po letech sejdou, aby to ještě jednou roztočili. Milovníci Troškovy komedie Babovřesky si přijdou na své při sledování dvojky. Unikátní záznam z vyprodaného koncertu Zuzany Michnové, skupiny Marsyas a hostů přináší ojedinělý hudební zážitek.
02.09.2014 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Tauš (37 článků) , Zuzana Michnová (7 článků)

Živí Marsyas vylétli z archívu se syrovou energií

 
Další rarita z hudební historie, na které se specializuje vydavatelství Galén, vylétla z archívu pod názvem V mýdlových bublinách v pečlivě zpracované edici. Živé nahrávky skupiny Marsyas ze sedmdesátých let budou lahůdkou pro fajnšmekry.
01.04.2012 20:55 |

podobné články

Nová DVD: 101 dalmatinů, Na vlásku, Zuzana Michnová - Jsem slavná tak akorát a Zlodějka knih

 
Tento týden vychází animované filmy 101 dalmatinů a převyprávěná pohádka bratří Grimmů Na vlásku. Celovečerní film Zuzana Michnová – Jsem slavná tak akorát je portrét skladatelky, textařky a zpěvačky. Zlodějka knih je příběh dívky, která dokázala v Německu v době druhé světové války změnit svým bližním životy.
13.05.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Michnová (7 článků)

Frontman slavných Jethro Tull Ian Anderson slaví pětašedesátiny

 
Britský zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista Ian Anderson, který 10. srpna slaví pětašedesátiny, se proslavil především jako frontman dnes již legendární skupiny Jethro Tull.
10.08.2012 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Ian Anderson (5 článků)

Robert Plant z Led Zeppelin slaví pětašedesátiny

 
Pětašedesátiny slaví 20. srpna britský zpěvák Robert Plant, kterému přineslo největší slávu účinkování v legendární skupině Led Zeppelin. Po rozpadu skupiny však Plant neusnul na vavřínech. Na rozdíl od některých kolegů z branže stále hledá nové cesty a proniká do všech možných hudebních směrů. Jeho samostatné projekty se tak stále těší velkému respektu.
20.08.2013 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Plant (45 článků)

Pětašedesátiny slaví zpěvák a moderátor Michal Prokop

 
Do vínku dostal zpěvák, kytarista, moderátor a bývalý politik Michal Prokop, který v sobotu oslaví pětašedesátiny, hlas jakoby předurčený zpívat rock, blues či soul. Tento dar zúročil na několika skvělých deskách, včetně legendárního alba Kolej Yesterday.
13.08.2011 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Prokop (74 článků) , Michal Prokop (74 článků)

Helena Vondráčková se připravuje na pětašedesátiny. Prozradila tajemství své skvělé postavy

 
Helena Vondráčková  (64) se už pomalu začíná chystat na svoje červnové pětašedesátiny. "Chystám se uspořádat setkání s přáteli a tentokrát určitě nebudu vařit, abych si to užila i já. Kamarád má cateringovou firmu, takže všechno nechám na něm," řekla Super.cz.
28.03.2012 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (945 článků)

Ťukněte si s celebritou! Textařka Gábina Osvaldová slaví 63!

 
63. narozeniny dnes slaví textařka a herečka Gabriela Osvaldová. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky a samozřejmě to zdravíčko!
25.07.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Gabriela Osvaldová (33 článků)

Zpěvačka a textařka popových hvězd se provdala

 
Australská zpěvačka a textařka mnoha hvězd popové scény Sia Furler se provdala. Přítele Erika Anderse Langa si o víkendu vzala v kalifornském Palm Springs, kde spolu žijí.
04.08.2014 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Sia Furler (5 článků)

Textařka Jiřina Fikejzová: Buď to člověk umí, anebo ne

 
Textařka Jiřina Fikejzová v pátek slaví pětaosmdesátiny. "Byla jsem na mateřské dovolené a jednou jsem se tak probírala vzpomínkami, až jsem došla k psaní textů v Lounech. V té době jsem brala Vladimíra Dvořáka jako nejlepšího českého textaře, a tak jsem mu napsala do rádia, jestli bych mu mohla své texty ukázat. Odpověděl mi, dali jsme si schůzku, texty si přečetl a nakonec mi řekl, že mě seznámí s Karlem Vlachem," řekla v rozhovoru Fikejzová.
13.04.2012 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dvořák (36 článků) , Karel Vlach (8 článků) , Jiřina Fikejzová (6 článků) , Karel Dvořák (45 článků) , Karel Dvořák (45 článků) , Karel Dvořák (45 článků)

Budete mrkat na drát. Kultovní česká zpěvačka vytáhla z archivu svou úplně nahou fotku z mládí

 
Zpěvačku, skladatelku a textařku Zuzanu Michnovou netřeba představovat. Hlavní představitelka legendární skupiny Marsyas zaujala režisérku Jitkou Němcovou natolik, že se o ní rozhodla natočit celovečerní film s názvem Jsem slavná tak akorát.
21.08.2013 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Michnová (7 článků) , Jitka Němcová (51 článků)

Keith Richards: Kouření se do smrti nevzdám!

 
Drogy? Prosím. Alkohol? Klidně. Toho všeho se kytarista Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Rolling Stones prohlásil, že se nevzdá kouření ani kvůli nemocem a bude kouřit do posledního dechu.
03.02.2010 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Keith Richards (61 článků) , Keith Richards (61 článků)

Vtipná textařka Gábina Osvaldová zase perlila!

 
Gábina Osvaldová (55), dvorní textařka Lucie Bílé a muzikálů svého muže Ondřeje Soukupa (57), přiznala, že si připadá jako cedník.
09.09.2009 02:10 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2329 článků) , Ondřej Soukup (308 článků)

Textařka Fikejzová slavila 90. narozeniny: Gott se omluvil!

 
Nekompromisní ve sportu i písničkách. Naše nejslavnější textařka a také rekordmanka ve sprintu Jiřina Fikejzová oslavila devadesátku a pochlubila se: „Slova v písních jsem nikdy neměnila.“
15.04.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Fikejzová (6 článků)

Textařka Fikejzová slavila 90. narozeniny: Gott se omluvil!

 
Nekompromisní ve sportu i písničkách. Naše nejslavnější textařka a také rekordmanka ve sprintu Jiřina Fikejzová oslavila devadesátku a pochlubila se: „Slova v písních jsem nikdy neměnila.“
18.04.2017 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Fikejzová (6 článků)

K narozeninám si Zelenková dala dietu. Cítí se o jedenáct let mladší

 
Zpěvačka Jitka Zelenková letos slaví pětašedesátiny a dala si k nim narozeninový koncert, vlastní autobiografii a proteinovou dietu. „Není nad to si nadělit zdraví a mladší věk,“ prozradila v rozhovoru pro iDNES.cz zpěvačka.
12.11.2009 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Rihanna (884 článků) , Serena Williams (297 článků)

Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Bára Poláková slaví 33!

 
33. narozeniny dnes slaví herečka, zpěvačka a textařka Barbora Poláková. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky a samozřejmě to zdravíčko!
03.10.2016 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Poláková (220 článků)

Meryl Streep slaví »65«: Má tři Oscary a zlomené srdce od Jacka Nicholsona!

 
Její herectví oceňují takřka všichni a není role, kterou by nezahrála. Trojnásobná držitelka Oscara Meryl Streep dnes slaví neuvěřitelné pětašedesátiny.
22.06.2014 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jack Nicholson (92 článků)