Článek

Zookoutek u Brna před rozprodáním zvířat zachránili lidé: Poslali peníze na krmení

 
Lidé se složili na potravu soukromému zookoutku v Radosticích u Brna. Majitelům docházely zásoby krmiva pro chované šelmy a hrozilo, že zvířata budou muset prodat či dokonce nechat utratit.
07.04.2021 09:05 |

podobné články

Podobné články

Kozy sem utekly z jatek: Zookoutek Kamýk se po rekonstrukci otevřel. Co je nového?

 
Zookoutek Kamýk je jednou z oblíbených atrakcí hlavně pro děti, které se v něm dostanou do těsné blízkosti zvířat. Dlouho však byl v již takřka dezolátním stavu, o rekonstrukci se začalo uvažovat již před pěti lety. V roce 2017 původní stavba zmizela a ve čtvrtek nový zookoutek konečně přivítal první návštěvníky.
25.06.2020 20:20 |

podobné články

Krmení nutrií jako hit prvního rande: Pražským ekologům z toho vstávají vlasy hrůzou

 
Krmení labutí už je passé. Hitem poslední doby jsou nutrie. Zatímco se před třiceti lety chovaly jen na maso a na kožichy, dnes se stávají atrakcí ve volné přírodě. Krmení nutrií láká k Vltavě nejen rodiny s dětmi, ale také zamilované. Ekologům z krmení nutrií ale vstávají vlasy na hlavě. Tito škůdci ve městech dělají neplechu, říkají.
12.04.2016 18:30 |

podobné články

Zookoutek u nemocnice musí pryč. Osel hýkal moc hlasitě

 
Zookoutek v Třebíči se musí odstěhovat od nemocnice. Vedení nemocnice protestovalo proti hlasitosti zvířat.
13.10.2009 09:20 |

podobné články

Zookoutek hrůzy. Vyhublá zvířata na Třebíčsku živoří, majitel svůj plán hájí

 
Měl to být zvířecí ráj, místo něj ale přišlo peklo. Michal Novák chtěl v bývalé pile ve Studenci na Třebíčsku vybudovat zookoutek, výsledek je ale tristní. V nedostavěném objektu žije v nevyhovujících podmínkách řada tropických zvířat, upozornil Blesk Zprávy jeden ze čtenářů. Podle Státní veterinární správy byla na místě řada kontrol, které navrhovaly postihy, ale i zákaz chovu kvůli týrání. Novák se brání, že zvířata nevyhovující podmínky nemají, jen jim chybí prostorný výběh. V současné době se jich snaží zbavit, „udal“ už například lvy, největší problémy má prý s prodejem tygra.
10.03.2018 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Novák (11 článků)

Zookoutek hrůzy u Třebíče: Kam zmizel krokodýl nebo vlci? Úřady neví

 
V březnu veřejnost rozhýbal kontroverzní zookoutek hrůzy. Podle očitého svědka mělo na bývalé pile v Ostrovci na Třebíčsku živořit několik exotických zvířat, včetně polárních vlků nebo tygřice. Podle majitele Michala Nováka bylo všechno v pořádku, uznal jen to, že mu chybějí výběhy. Kvůli dlouhodobým problémům ale už tenkrát tvrdil, že zvířata prodá, nebo daruje. Dnes je podle jeho slov objekt prázdný. Dvacátého května dokonce Novák na sociální síť umístil fotografii spící tygřice, kterou měl odvážet, putovala do westernového městečka. Kde jsou ostatní, neví ani Státní veterinární správa.
10.06.2018 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Novák (11 článků)

Krmení pro psa není pro kočku

 
Nabídka krmení pro psy, kočky a další druhy domácích zvířat je tak bohatá, že se zákazník stěží orientuje. Nicméně může si být jist, že zvířecí krmení, to není nic špatného! O kvalitě svědčí i to, že výroba je pod veterinárním dozorem.
07.07.2009 06:35 |

podobné články

Děčín: Zoo startuje komentované krmení zvířat

 
Již tuto neděli začne děčínská zoo s ukázkami komentovaného krmení zvířat. Návštěvníci si je mohou užit v květnu a červnu vždy o víkendu, od července pak denně.
01.05.2011 12:05 |

podobné články

Vánoční krmení zvířat přilákalo do brněnské zoo téměř 2000 lidí

 
Na 2000 návštěvníků dnes zavítalo do brněnské zoo, sledovat vánoční krmení zvířat tak i přes nepřízeň počasí přišlo stejně lidí jako loni. Řekla mluvčí zoo Monika Brindzáková.
24.12.2015 14:30 |

podobné články

Utrácení zvířat by mělo být zažehnáno. Zoo dostanou příspěvek na krmení

 
Zásadní propad příjmů zoologických zahrad, který mohl skončit přesunem zvířat do zahraničí, případně i jejich utracením, by měl vykrýt mimořádný příspěvek na krmivo. Osmadvacet licencovaných zoologických zahrad si na krmení pro zvířata rozdělí až 80 milionů korun.
24.03.2021 09:00 |

podobné články

Státní veterinární správa: Dnes si připomínáme Světový den zvířat

 
Dnes je Světový den zvířat. Na svátek sv. Františka z Assisi – patrona zvířat, si jej již více než osm desetiletí připomínají chovatelé a milovníci zvířat v celém světě. Státní veterinární správa už vzhledem k náplni své práce, nemůže být výjimkou. Jedním z hlavních pilířů její činnosti je problematika správných životních podmínek zvířat, zkráceně nazývaná anglickým názvem welfare. Veterinární inspektoři v této oblasti každoročně provedou několik tisíc kontrol podmínek chovů hospodářských i zájmových zvířat. Důležitá je také osvětová činnost v této oblasti.
04.10.2017 19:40 |

podobné články

Zbídačená Mia v zookoutku málem zemřela. Po dvou měsících je k nepoznání

 
Zookoutek hrůzy ze Studence na Třebíčsku nadzvedl na jaře ze židlí širokou veřejnost. Podle očitého svědectví tam v hrozných podmínkách přežívalo několik zvířat, která měla být původně součástí malé soukromé zoo. Mezi nimi byla i desetiletá tygřice Mia. Když se majitel Michal Novák zbavoval zbytku zvířat, chtěl tygra utratit. Vyhublé šelmy se ale nakonec ujal Šikland. Ten před nedávnem čelil kritice kvůli kauze pomalovaných koníků a kvůli smrti chlapce, který při Prima festu spadl pod kola dětského vláčku a zemřel.
14.08.2018 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Novák (11 článků)

Veřejný ochránce práv: Lidé podceňují chov zvířat – úřady musí při řešení situace důsledně spolupracovat

 
V poslední době přibývá stížností a podnětů souvisejících s chovem zvířat a s případným podezřením z týrání zvířat. Nezřídka se takové případy objevují i v médiích. Problémy mnohdy pramení z podcenění podmínek chovu zvířat, jejich potřeb a projevů. Důsledkem může být ohrožení zvířat týráním a rovněž může docházet k ohrožení zdraví a majetku osob.
05.10.2017 15:45 |

podobné články

Muž omdlel při krmení prasat. Ta ho SEŽRALA!

 
V srbské obci Titel zkolaboval ve chlévě při krmení zvířat devětasedmdesátiletý muž. Když ho našel jeho syn, už ho ožírala domácí prasata!
11.01.2012 06:15 |

podobné články

SŽDC: Zahájení elektrizace trati z Brna do Střelic se blíží

 
Už během několika týdnů by mohla začít první etapa dlouho očekávané elektrizace trati z Brna do Zastávky u Brna. Správa železnic již získala stavební povolení pro první úsek z Brna do Střelic a vybírá zhotovitele stavebních prací. Předmětem projektu je rekonstrukce a elektrizace přibližně desetikilometrového úseku z Brna-Horních Heršpic do Střelic. Traťová rychlost se zvýší na 120 km/h, cestující budou moci využívat dvě nové zastávky. Celkové investiční náklady stavby přesahují dvě miliardy korun, práce by měly trvat 21 měsíců. V rámci druhé etapy dojde ke zdvoukolejnění a elektrizaci navazujícího úseku ze Střelic do Zastávky u Brna.
29.03.2020 20:41 |

podobné články

Zvířecí táta děkuje. Raději než peníze chce krmení pro zvířata

 
Posílejte raději krmení pro zvířata, je potřeba víc než peníze. To vzkazuje všem pomocníkům Ladislav Váňa z Kletečné u Humpolce. Poté, co ho okradli o veškeré úspory, se doslova roztrhl pytel s nabídkami pomoci.
02.07.2012 11:35 |

podobné články

Jsme v koncích. Chovatelé zvířat se o pomoc obracejí na sociální sítě

 
„Jsme v koncích,” tak začíná Facebookový status zookoutku v Radosticích u Brna, který pečuje přibližně o padesátku zvířat. Kvůli dlouhotrvajícímu lockdownu tu přišli o návštěvníky a tím také o jediné příjmy. Na pomoc určenou zoologickým zahradám soukromí chovatelé nedosáhnou. Aby měli z čeho pořídit krmení pro svá zvířata, obracejí se se žádostí o pomoc na veřejnost. A zdá se, že to může fungovat.
27.03.2021 11:35 |

podobné články

Zoufalý plán Richarda Genzera: Rozprodá majetek?! Jsem minus 4 miliony, hlásí

 
V práci byl naposledy v březnu a podle toho taky vypadá jeho bankovní účet. Chybí mu potlesk, ale hlavně peníze. Richard Genzer (53) si proto pohrává se zoufalým plánem, že si přivydělá rozprodáním majetku.
08.12.2020 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Richard Genzer (521 článků)

Zvířecí táta Váňa si do útulku pořídil lvy! Sousedé mají strach

 
Ladislav Váňa, který provozuje zookoutek v Kletečné na Pelhřimovsku a kde se stará o stovky převážně handicapovaných zvířat má problém. Pořídil si dva nové exotické přírůstky - lva a lvici, ale to se nelíbí lidem z okolí. Bojí se, že šelmy utečou a někomu něco udělají.
16.06.2014 21:55 |

podobné články

Peníze dali i vyhořelí z Frenštátu Mikulenkovi: Lidé poslali 8 milionů!

 
Tisíce lidí cítí s nešťastníky, které tragédie zasáhla. Lidé posílají především oděvy a peníze. Přišlo už 8 milionů. Peníze poslali i manželé Mikulenkovi z Nového Jičína. Ti, kteří sami loni vyhořeli.
22.02.2013 07:40 |

podobné články