Článek

Zoo Praha má prvního vombata: Cooper kadí krychlové bobky a brzy dostane i družku

 
Expozice Darwinův kráter v Zoo Praha, která sem přenesla kus přírody z Austrálie a Tasmánie, má nového obyvatele. Je jím sameček vombata jménem Cooper. Tento roztomilý tvor je nejbližší příbuzný koaly, také tak trochu připomíná plyšového medvídka. Je to úplně první vombat v Česku, brzy by k němu ale měla dorazit i samička. Zatím ale musí zůstat v karanténě a proto ho návštěvníci budou moc spatřit až kolem 10. ledna.
11.12.2021 05:40 |

podobné články

Podobné články

Suverén Cooper: Zoo Praha představila prvního vombata obecného!

 
Pozoruhodný tasmánský vačnatec vombat obecný se již zabydlel v Zoo Praha. Cooper se včera poprvé předváděl fotografům – a rovnou jako suverén!
13.02.2022 12:15 |

podobné články

Zoo Praha: Vombata Coopera přivítá Marek Eben

 
V sobotu 8. 1. 2022 slavnostně představíme nového obyvatele Darwinova kráteru – zástupce tasmánského poddruhu vombata obecného. Přijďte a seznamte se s Cooperem!
04.01.2022 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Marek Eben (491 článků)

Zoo Praha v sobotu představí nového obyvatele: Vombat Cooper přicestoval z Německa

 
Návštěvníci zoologické zahrady v Praze tento týden poprvé uvidí vombata Coopera v jeho novém výběhu v Darwinově kráteru. Roční samec do zoo v české metropoli dorazil na začátku prosince roku 2021, dosud byl ale v povinné karanténě a pobýval v zázemí. Zoo v Troji ho veřejnosti představí v prostorách expozice věnované australské a tasmánské fauně v sobotu ve 12:00.
05.01.2022 16:35 |

podobné články

Co je to za roztomilého mazlíčka? Mládě vombata si zamilujete na první pohled

 
Australská Taronga Zoo se může pochlubit přírůstkem, před jehož výběhem se hromadí davy zvědavých návštěvníků. Mládě vombata chluponosého je totiž velkou vzácností.
20.05.2014 09:00 |

podobné články

Mini Paceman na prvním jízdním videu

 
Na stylového Pacemana jsme docela dlouho čekali a dlouho také nebylo jasné, zda jej vůbec chce automobilka vyrábět. Nyní už je ale auto oficiálně představené, k vidění bude v Paříži, a tady jsou první dvě videa. Vůz se bude prodávat stejně jako ostatní modely Mini - počítejte s verzemi Cooper, Cooper S, Cooper D, Cooper SD a přijít by měla i ostrá varianta JCW. Podle BMW je Paceman prvním vozem Sports Activity Coupe v segmentu prémiových kompaktů. No, nás zajímá spíše to, jak bude jezdit. Zjistíme to během několika příštích měsíců.
16.09.2012 12:20 |

podobné články

V Austrálii našli vzácného bílého vombata

 
V australské Ceduně se snaží o záchranu drobného bílého vombata. Ten je přitom extrémně vzácný. I sami odborníci říkají, že se většinou s bílými expempláři tohoto živočišného druhu často nesetkají i déle než 10 let.
29.10.2011 18:35 |

podobné články

Nejpohodovější zaměstnání? Hlavní pečovatel o vombata

 
Na Flindersově ostrově ležícím severovýchodně od Tasmánie hledají člověka, jehož pracovní náplní by bylo starat se a mazlit s osamělým mládětem vombata jménem Derek. Je to taková krátkodobá brigáda, navíc neplacená. Jde totiž hlavně o zábavu.
06.04.2016 13:00 |

podobné články

Fuj! Cigarety plněné králičími bobky

 
Španělští celníci zabavili cigarety v hodnotě přesahující 28 milionů Kč. Místo tabáku ale obsahovaly králičí bobky.
19.11.2009 12:55 |

podobné články

Bobky, bobky, hrozný strach. Novináři naříkají nad Donaldem Trumpem a vědí, že to politiky bude bolet

 
Čeká nás velká jízda s Donaldem Trumpem. V tom se shodují prakticky všichni komentátoři, zejména poté, co v minulém týdnu rozbil tradice chování k médiím a pak v rozhovoru vyjevil svou skepsi v pokračování současné podoby NATO i EU. Rozdíly jsou pouze v tom, zda v tom vidí naději, nebo jsou naopak zděšeni. To je případ zejména redaktorů v Lidových novinách.
18.01.2017 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5855 článků)

Erika Magdaléna Peprná: Tisíciletá novinka z východu - anatomický atlas pro pokročilé. Předepisuje gynekolog kozí bobky?

 
Co nutí stále více lidí na Západě vyhledávat pomoc tradiční čínské medicíny? Praktiků i pacientů, přes odpor části medicínského establishmentu (spojeného šňůrou “pupečního” penězovodu s farmaceutickým velkoprůmyslem), přibývá raketovým tempem. Milan Kubek, zapřisáhlý odpůrce východní medicíny (neboť předseda naší lékařské komory), neopouští svou mantru: jde o “kozí bobky a šamanismus”. Jeho kolega, jinak stejně proslavený “bijec” MUDr. Roman Prymula, však už mezitím v Hradci Králové začal s čínskou medicínou docela ve velkém experimentovat. Jak je to možné?
14.02.2017 09:40 |

podobné články

Zeman rozdělil společnost na normální lidi a proti nim idioty, soudí Ringo Čech. Bobky na hnoji, zaprodaná média. Nějaký bambula hudebník neumí hrát, tak nadává prezidentovi

 
ROZHOVOR „Kdo zná Miloše Zemana, ví, že Miloš Zeman je bojovník. A jak známo, český král z boje neutíká,“ je si František Ringo Čech jistý tím, že Miloš Zeman bude znovu kandidovat na českého prezidenta. Jeho konkurentům, o kterých se mluví, vzkazuje, že sice obdivuje jejich odvahu, ale že nemají naprosto žádnou šanci. „A sluníčkáři? Pro ně může být také důvod, že Miloš na Vysočině nesrovnal na hnoji bobky podle velikosti,“ říká Ringo Čech.
05.03.2017 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27345 článků)

Západ Německa je slepý a rozcapený. Mají bobky, proti AfD je štvanice. Mám tady problém, svědčí hrdá krajanka z ex-NDR

 
ROZHOVOR „Nechápu, kdo Merkelovou volil, kdo mohl hodit hlas pro stranu, která dostala Německo do katastrofálního stavu. Jasně je na tom znát, jak je Západ slepý,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Bohumila Kamenzová, která podniká v Německu. Všímá si rozhádanosti AfD i ataků vůči ní. „Strana je označována jako fašistická. Mediální kampaň proti ní je úplně šílená, je to štvanice. Žijeme v demokracii, lidé je volili, tak nevím vůbec, proč se rozčilují. To pak není demokracie. Když média a ostatní politici osočují tuto stranu tímto způsobem, je to velice nedemokratické. Mají z nich bobky,“ vypozorovala.
26.09.2017 18:20 |

podobné články

Králíci požírající vlastní bobky rostou rychleji a jsou větší

 
U zajíců a králíků se vyskytuje zvláštní způsob trávení. Savci příbuzní s hlodavci totiž vylučují měkkou stolici, kterou ihned pozřou. Vědci tzv. cerkofagii popsali dávno, ale nebylo jasné, proč ke konzumaci výkalů dochází. Měkké bobky podle čínských odborníků podporují trávení a vedou k většímu příbytku na váze a rychlejšímu růstu.
15.01.2019 10:55 |

podobné články

Ředitel Zoo Praha Bobek na chatu: Jak se daří malému slůněti?

 
Co je nového v pražské zoo? Jak se připravují chovatelé na porod gorily Kamby? Jak se daří mláděti orangutana, nebo čerstvě narozenému slůněti? Zajímají vás informace o knize Bobky od Bobka, kterou napsal sám ředitel? Na to vše na chatu odpovídal ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.
12.02.2013 08:45 |

podobné články

SLADKÁ SMRT: Vinařka se utopila v kádi s kvasícím moštem

 
Pětadvacetiletá vinařka ze španělské provincie León zaplatila životem za oddanou péči o nové víno. Ztratila totiž rovnováhu nad obří kádí s kvasícím moštem, spadla do něj a utopila se. Nerea Pérezová je tragickou obětí rizika, které s výrobou vína souvisí. Při procesu bouřlivého kvašení moštu ve fázi burčáku totiž uniká z kádě velké množství oxidu uhličitého.
06.10.2014 18:00 |

podobné články

Nechutné! Své genitálie vymáchal v kádi na polévku pro vojáky!

 
To se argentinským vojákům asi moc líbit nebude. Ještě předtím, než se ve velké polévkové kádi začalo vařit, si tam koupel vojenský kuchtík. A smál se tomu jako blázen!
25.02.2015 05:05 |

podobné články

Z baculky je kočka: Pavlína z MasterChefa se ukázala v dřevěné kádi tak, jak ji pánbůh stvořil

 
Pavlína Lubojatzky (25) měla velký sen dostat se do povědomí lidí díky svému kulinářskému umění. V Česku v současné době neexistuje prakticky nikdo, kdo by neměl ani nejmenší ponětí o tom, kdo je Pavlínka z MasterChefa. Zatímco v kuchyni Pavlína doslova kouzlí, lidé si k ní cestu nenašli. Nadějná kuchařka si ale ze škarohlídů nic nedělá a nedávno na sociálních sítích ukázala snímek, na kterém je nahá v dřevěné kádi. Tahle holka zkrátka umí ukázat i svoji něžnější stránku.
22.10.2020 16:51 |

podobné články

Další otužilec na scéně! Lucie Křížková nepotřebuje řeku. Koupe se nahá v kádi na dešťovou vodu

 
S otužilci se letos opravdu roztrhl pytel. Moderátorka a modelka Lucie Křížková  (36) ale není nováčkem, začala už dřív. A vypadá to, že k tomu ani nepotřebuje řeku. Vystačí si s kádí.
19.11.2020 06:00 |

podobné články

Zoo postaví nový pavilon goril, kvůli záplavám bude výš

 
Pražská zoo postaví nový pavilon goril, kvůli hrozícím záplavám bude stát v horní části zahrady. Novinářům to dnes řekl ředitel zoo Miroslav Bobek, který o tom jednal s pověřeným primátorem Tomášem Hudečkem (TOP 09). Stavba může vyjít na desítky milionů, zoo chce část peněz získat sbírkou. Celkové škody po povodni podle Bobka nejsou v zoo tak velké, jak se očekávalo. Prvotní odhady byly 160 milionů korun. Bobek nyní předpokládá, že nepřesáhnou 100 milionů korun. Příliš poničený není ani pavilon goril, zoo proto zvažuje, že své maskoty nebude stěhovat do zoo ve Dvoře Králové, ale nechá je v Praze.
07.06.2013 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků)