Článek

ZOO: Po zoologické zahradě se nosí nový páv Albert a pobíhá všemi odsuzovaná zmoklá slepice Andula

 
Sid je nešťastná, smutná a ublížená. Chování spolupracovníků vůči ní je odrazem jejich nespokojenosti s odvoláním ředitelky Roklové a jmenováním Alberta Poláka ředitelem. Sid za celou situaci sice nemůže, ale dav potřeboval viníka, vůči kterému by se obrátil a ona byla snadnou kořistí.
14.01.2023 09:00 |

podobné články

Podobné články

Ne všude chodí Ježíšek – kdo nosí dárky ve světě?

 
Zatímco u nás nosí dárky Ježíšek, kterého sice nikdy nikdo neviděl, ale přesto v něj miliony dětí věří, ve světě děti i dospělí dostávají dárečky od různých postav. My slavíme Vánoce na Štědrý den, kdy si rozdáváme dárky a společně s dětmi, které ještě věří na Ježíška, vyhlížíme, jestli už k nám přišel, v některých zemích se nosí dárky dříve nebo i později. Kdo nosí dárky ve světě? Napadlo vás někdy, kdo nosí dárky třeba v sousedním Rakousku nebo Polsku a kdo má tento nádherný úkol na starosti v takovém Řecku, Španělsku nebo Norsku? Itálie → Babbo Natale, který se podobá našemu Mikuláši, do Itálie přijíždí na saních, které táhnou severští sobi. V Itálii na jihu se dárky rozdávají 24. prosince večer, na severu zase 25. prosince po obědě Anglie → všemi známý Santa Claus, který nosí dárky v noci z 24. na 25. prosince Polsko → v Polsku se o dárky stará svatý Mikuláš, podle pověr mu s dárečky pomáhá andílek Aniolek nebo stařeček s holí zvaný Gwiazdka Francie → Francii má na starosti šprýmař Pere Noel, který ale dárky nedává pod stromeček, nýbrž je různě schovává Bulharsko → děda Koleda Chorvatsko → v Chorvatsku to mají rozdělené, někde totiž nosí dárky děda Bočičnjak a jinde zase Jezus, který chodí ke katolíkům Slovensko → na Slovensku stejně jako u nás se věří na Ježíška Německo → i v Německu rozdává dárky Ježíšek, ovšem pouze na jihu, na severu má tento úkol na starosti Weihnachtsmann, který má rudé vousy, zlobivé děti si bere do pytle a pomocí metly trestá nevěrné ženy Japonsko → Japonsko na Vánoce čeká příchod tradičního bůžka Hoteišó Indie → v Indii se na nikoho nevěří na žádnou nadpřirozenou bytost, dárky si zde lidé rozdávají osobně Argentina → v Argentině nosí dárky Magi, nadpřirozená bytost, která jezdí na koni... Čtěte více Příspěvek Ne všude chodí Ježíšek – kdo nosí dárky ve světě? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
13.12.2017 21:25 |

podobné články

Páv opustil newyorskou zoo, aby se usadil v okně luxusního domu

 
Ze zoo v newyorském Central Parku v úterý zmizel páv. Usídlil se na římse okna v pátém patře luxusního obytného domu v centru města, odkud se nechal obdivovat kolemjdoucími Newyorčany.
05.08.2011 11:55 |

podobné články

Unikátní pivo Zmoklá sova je vyrobené z dešťovky: Můžete ho ochutnat, ale nekoupíte ho

 
Takové pivo jste zřejmě ještě nikdy nepili a nekoupíte ho ani nikde v obchodě. Unikát uvařila brněnská firma ve spolupráci s břeclavským pivovarem. Základem Vyrobila jedenáctistupňového ležáku je totiž dešťová voda! Pivo se jmenuje Zmoklá sova.
08.02.2020 13:30 |

podobné články

Česká pošta: Příležitostný aršík představuje další čtyři zoologické zahrady

 
Česká pošta začíná ve středu 5. 9. 2018 prodávat aršík s příležitostnými poštovními známkami „Ochrana přírody: Zoologické zahrady III“. Po úspěšné emisi Zoologické zahrady I a II přichází její pokračování, které dává možnost představit i další významné zahrady v ČR, tedy ZOO Děčín, ZOO Ústí nad Labem, ZOO Zlín a ZOO Ostrava. Na kuponech a okrajích aršíku jsou vyobrazeny další vzácné druhy zvířat našich předních zoologických zahrad.
06.09.2018 11:45 |

podobné články

Albert v ZOO nejspíš povýší. Bude Roklová litovat?

 
Albert Polák zastává v seriálové zoologické zahradě funkci vedoucího marketingu a komunikace s médii. Nyní se mu však možná otevře možnost kariérního růstu. Co to bude znamenat pro ZOO?
27.09.2022 15:30 |

podobné články

Zoo postaví nový pavilon goril, kvůli záplavám bude výš

 
Pražská zoo postaví nový pavilon goril, kvůli hrozícím záplavám bude stát v horní části zahrady. Novinářům to dnes řekl ředitel zoo Miroslav Bobek, který o tom jednal s pověřeným primátorem Tomášem Hudečkem (TOP 09). Stavba může vyjít na desítky milionů, zoo chce část peněz získat sbírkou. Celkové škody po povodni podle Bobka nejsou v zoo tak velké, jak se očekávalo. Prvotní odhady byly 160 milionů korun. Bobek nyní předpokládá, že nepřesáhnou 100 milionů korun. Příliš poničený není ani pavilon goril, zoo proto zvažuje, že své maskoty nebude stěhovat do zoo ve Dvoře Králové, ale nechá je v Praze.
07.06.2013 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků)

Nechybí někomu nafukovací Andula? Objevila se na premiéře Bony a klid 2

 
Teď se určitě všem pánům, kteří disponují touto "sexuální pomůckou":http://www.extra.cz/tema/sexualni-pomucka, orosilo čelo. Raději se běžte hned přesvědčit, že je vaše nafukovací Andula tam, kde jste ji nechali/osouložili naposled!
22.05.2014 12:45 |

podobné články

A.N.D.U.L.A přiznala velké dluhy: Budu to splácet až do smrti

 
Údajně nejvtipnější blogerka Česka Andula (28) na jednu stranu fňuká, jak jsou na ni někteří lidé zlí, šíří pomluvy, a na stranu druhou ve svých výlevech na sociálních sítích na sebe pokaždé práskne nějakou pikantnost. No a poté se zase diví, co se to o ní píše, a tento koloběh se neustále opakuje dokola. Tentokrát na sebe prozradila dost ošemetnou věc. Moderátorka, blogerka, modelka a sen všech bohatých mužů kolem padesátky Andula je až po uši zadlužená.
26.02.2018 08:55 |

podobné články

A.N.D.U.L.A se bude vdávat: Pochlubila se prstenem s obřím kamenem

 
Česká instagramová hvězda A.N.D.U.L.A oznámila zásnuby. Andula, vlastním jménem Aneta Chovanová, se bude vdávat už podruhé. O ruku ji požádal partner František Doležal, se kterým se influencerka v minulosti už jednou rozešla kvůli nevěře. Andula promluvila o svatbě i dalším miminku.
31.08.2021 12:40 |

podobné články

Krize pár dní po svatbě: Monacký princ Albert II. strávil líbánky 16 kilometrů od své manželky

 
Uběhlo pouhých 11 dní od chvíle, kdy se s velkou pompou ženil monacký princ Albert II . (53) s dlouholetou přítelkyní Charlene Wittstock (33). Na pohled pohádková svatba však již byla zahalena aférou, která na prince vyplavala pouhých pár dní před svatbou. Albert by měl mít totiž minimálně dvě nemanželské děti, které zplodil již v době, kdy tvořil pár s půvabnou Charlene. Nevěsta hned druhý den po církevním obřadu požadovala, aby si Albert nechal udělat testy otcovství . Nyní navíc britský The Sun informoval, že novomanželé strávili odděleně i líbánky v Jihoafrické republice.
12.07.2011 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Charlene Wittstock (42 článků)

Kněžna Charlene: Nechtěla jsem utéct, u oltáře jsem plakala štěstím

 
Nebyla jsem žádná nevěsta na útěku, ohradila se vůči pomluvám manželka monackého knížete Alberta II. Charlene. Po dvou letech promluvila o spekulacích, že chtěla před svatbou utéct a označila je za kategorické lži. Další články k tématu: Monacký kníže Albert II. chystá žalobu, nevěsta mu prý nechtěla utéct Monacký kníže Albert a jeho žena trávili líbánky odděleně Monacký kníže a kněžna si znovu řekli ano, před oltářem a v bílém Monacký kníže Albert II. se oženil, zatím jen civilně Monacký kníže Albert II. si vezme o dvacet let mladší plavkyni
15.07.2013 14:45 |

podobné články

Albert daruje milion porcí jídla potřebným. Chce jim pomoct udělat hezké Vánoce

 
Pro potřebné, kteří si nemohou ve vánočním čase zajistit dostatek jídla, připravily prodejny Albert milion porcí potravin. Distribuce daru čerstvých a trvanlivých potravin probíhá ve spolupráci s Českou federací potravinových bank. Pravidelnými dary neprodaných potravin pomáhají prodejny Albert v průběhu celého roku, mimořádný dar milionu porcí tuto pomoc ještě navýší. Celkově tak Albert letos daruje minimálně 4,2 milionu porcí potravin sociálně znevýhodněným lidem, organizacím a spolkům.
15.11.2021 08:05 |

podobné články

Paví uprchlík z Bohumína zaměstnává policisty: Po velké výpravě ho čeká domácí vězení

 
Páv zvaný útěkář momentálně pravidelně zaměstnává strážníky v Bohumíně na Karvinsku. Toulavý páv z Mauglího ranče v parku Petra Bezruče se zřejmě odmítá smířit s velikostí svého domova a nemine tak týden, kdy by městští policisté neřešili oznámení o pávovi, který se promenáduje bohumínskými ulicemi. „V minulých dnech dokonce podnikl i velkou dobrodružnou výpravu,“ řekla mluvčí radnice Lucie Kolková.
08.11.2016 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (62 článků)

Ptačí chřipka se objevila i na severu Čech: Uhynuli pštrosi, labuť i páv

 
V Razicích na Teplicku objevili veterináři menší ohnisko ptačí chřipky. Na nemoc upozornil chovatel, kterému uhynula labuť, dva pštrosi a páv. Všechna zbývající zvířata v chovu budou muset být utracena. Letos je to 28. ohnisko nákazy v České republice, informoval dnes mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.
04.04.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1217 článků) , Petr Čech (103 článků)

Kuriozita v Karviné: Páv Karel chodí každý den do optiky a prohlíží se tam v zrcadlech

 
Takového zákazníka jen tak někde nemají. Do optiky v Karviné den co den pyšně nakráčí páv. Prohlédne se v zrcadlech, mrkne do výloh a nakonec si dřepne doprostřed prodejny.
16.06.2021 11:15 |

podobné články

Ostravská zoo začala chovat nejvzácnějšího daňka

 
Velmi vzácný daněk mezopotámský přibyl do ostravské zoologické zahrady. Tento jelenovitý druh patří k nejohroženějším a nejvzácnějším zvířatům naší planety a zatím se nevyskytoval v žádné české zoologické zahradě. Ostravská zoo získala na konci ledna tři samce daňka mezopotámského ze zoo v německém Stuttgartu.
25.02.2012 13:55 |

podobné články

Covidem onemocněly kočky v pražské zoo

 
Nákazu covidem-19 testy nově prokázaly i u páru koček krátkouchých chovaných v pražské zoologické zahradě. Choroba se v zoo už dříve potvrdila u dvou lvů indických a gorilího samce Richarda. Jejich zdravotní stav se lepší, uvedl v úterý ředitel zoo v Troji Miroslav Bobek. Zoologické zahrady v Česku jsou nyní kvůli epidemii koronaviru uzavřené.
02.03.2021 14:50 |

podobné články

ZOO: Půjde Sid na veterinu?

 
Děj se odehrává v české zoologické zahradě Dvůr Králové nad Labem a vypráví příběh bohaté Sidonie Novotné, dědičky sklářského impéria. Ta si však chtěla splnit svůj životní sen a stát se ošetřovatelkou v zoologické zahradě. Místo toho, aby odjela studovat managment do Spojených států amerických tak, jak chtěla její babička, utekla z domova a začala pod jménem Anička pracovat v ZOO.
20.07.2022 07:30 |

podobné články

Dvouletý tygr z Plzeňské zoo odcestoval na Ukrajinu

 
Do ukrajinské zoologické zahrady Limpopo u Lvova vypravili chovatelé plzeňské zoo dvouletého stopadesátikilogramového samce vzácného tygra ussurijského Césara. Tři tygří samečky Cicera, Césara a Cyrila porodila v plzeňské zoo tygřice Tsamara v červnu 2011. V zahradě kromě samice zůstává poslední z trojice mladých tygrů Cicero. I pro něj chovatelé hledají nový domov, kam by mohl co nejdříve odcestovat, řekl dnes mluvčí zoo Martin Vobruba.
07.10.2013 18:10 |

podobné články