Článek

Zoo Brno: Nové akvárium v Exotáriu je plné plastu

 
Velmi netradiční akvárium jsme zprovoznili v pavilonu Exotárium. Návštěvníci se mohou na vlastní oči přesvědčit, jak vypadá moře znečištěné plastovým odpadem.
05.07.2020 15:15 |

podobné články

Podobné články

V brněnské zoo mají akvárium plné plastů

 
Akvárium s poměrně slušnou hromadou plastů vybudovala v pavilonu Exotárium brněnská zoo. Názorně tak ukazuje, jak vypadá moře znečištěné plastovým odpadem.
02.07.2020 10:00 |

podobné články

V restauraci prasklo obří akvárium! Zachraň se, kdo může!

 
Když jdete do restaurace, kde mají obří akvárium, dejte si pozor, abyste neseděli blízko něj, byť pohled na rybičky může ukrátit vaše čekání na objednané jídlo. V jednom takovém podniku v americkém Orlandu totiž obří akvárium prasklo!
19.03.2014 16:10 |

podobné články

Nejmenší akvárium na světě se musí plnit kapátkem

 
Díváte se na nejmenší funkční akvárium na světě. Naplní ho pouhé dvě plné čajové lžičky vody. Miniaturní zázrak je vytvořen ze skla. Rozměry jsou obdivuhodné - 30 milimetrů na délku, 24 milimetrů na šířku a hloubka pouhých 14 milimetrů.
23.09.2011 10:35 |

podobné články

Zoo postaví nový pavilon goril, kvůli záplavám bude výš

 
Pražská zoo postaví nový pavilon goril, kvůli hrozícím záplavám bude stát v horní části zahrady. Novinářům to dnes řekl ředitel zoo Miroslav Bobek, který o tom jednal s pověřeným primátorem Tomášem Hudečkem (TOP 09). Stavba může vyjít na desítky milionů, zoo chce část peněz získat sbírkou. Celkové škody po povodni podle Bobka nejsou v zoo tak velké, jak se očekávalo. Prvotní odhady byly 160 milionů korun. Bobek nyní předpokládá, že nepřesáhnou 100 milionů korun. Příliš poničený není ani pavilon goril, zoo proto zvažuje, že své maskoty nebude stěhovat do zoo ve Dvoře Králové, ale nechá je v Praze.
07.06.2013 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (674 článků)

Největší akvárium na světě prasklo, žije v něm 400 žraloků

 
Akvárium v obchodním centru v Dubaji v jednom ze spojů prasklo. Centrum bylo evakuováno. Na místě zasahovali i záchranáři.
26.02.2010 10:15 |

podobné články

Akvárium jako designový klenot: Jak na něj, aby udělalo parádu?

 
Zapomeňte na tradiční a zanesená akvária! Akvárium dnes může být i perfektním doplňkem interiéru. Ať už mořské, nebo sladkovodní, klasické, nebo v podobě živého obrazu na zeď – ve všech případech může být klenotem, který bude dominantou vašeho bytu. Jak na to? Zodpovíme nejčastější dotazy.
31.01.2012 00:20 |

podobné články

Zařizujeme akvárium: Nepodceňujte vybavení akvária!

 
Rybičky jsou oblíbené u rodičů malých alergiků. Poradíme vám, jak správně akvárium pro ryby připravit.
17.09.2012 21:00 |

podobné články

Obří akvárium prasklo a vyplavilo žraloky mezi lidi

 
Sedm metrů dlouhé a tři metry vysoké akvárium vyplavilo mezi návštěvníky nákupního centra v čínské Šanghaji celkem 33 825 litrů vody a několik žraloků a velkých ryb. K nehodě došlo 18. prosince. Zraněno bylo 15 lidí.
04.03.2013 09:15 |

podobné články

Lepší než televize: Založte si akvárium

 
V televizi není na co koukat? Pořiďte si akvárium a bude mít pořád skvělý program. S našimi radami vám jeho založení i následná údržba nedá moc práce.
11.05.2014 05:10 |

podobné články

Obří akvárium prasklo a vyplavilo žraloky mezi lidi

 
Sedm metrů dlouhé a tři metry vysoké akvárium vyplavilo mezi návštěvníky nákupního centra v čínské Šanghaji celkem 33 825 litrů vody a několik žraloků a velkých ryb. K nehodě došlo 18. prosince. Zraněno bylo 15 lidí.
03.08.2015 18:34 |

podobné články

Volejte úhořovcům, prosí japonské akvárium

 
Japonské akvárium Sumida v Tokiu přišlo s poněkud zvláštní výzvou. Poprosilo Japonce, aby natočili na video vzkaz jejich úhořovcům Hassovým. Následně pracovníci rozmístili tablety a rybám vzkazy přehrávají. Tato plachá stvoření totiž během karantény odvykla přítomnosti lidí, což ztěžuje ošetřovatelům práci.
04.05.2020 10:30 |

podobné články

Truhlář ze Semilska vydlabal unikátní akvárium z více než 250 let staré lípy

 
Celý rok pracoval truhlář Petr Hartig ze Semilska na akváriu, které je unikátním tím, že je vyrobené z jednoho kusu stromu. Posloužila mu při tom více než 250 let stará lípa, kterou loni pokácel orkán Sabina. Akvárium, jež si truhlář cení na čtvrt milionu korun, je nyní vystavené v jilemnickém kulturním domě.
03.04.2021 15:20 |

podobné články

Balená voda obsahuje mikročástice plastu. Nikdo neví, co to s lidmi udělá

 
Více než 90 procent všech balených vod obsahuje mikročástice plastu, které v ní poletují a které lidé nevyhnutelně konzumují. Zjistil to výzkum iniciovaný neziskovou novinářskou organizací Orb Media na Newyorské státní univerzitě. Mezi problematickými vodami byly například výrobky značek Aqua nebo Evian. Zjištění šokovalo Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), která v reakci oznámila, že bude zkoumat vliv plastů na lidský život.
18.03.2018 05:20 |

podobné články

Gretin naštvaný obličej děsí zaměstnance: Odrazuje je od používání plastů

 
Greta Thunberg (16) je aktuálně nejznámější aktivistkou, která bojuje za dobro naší planety. Možná právě proto si ji v Izraeli zvolili jako vhodnou inspiraci, jak odradit zaměstnance od používání plastů. Její naštvaný výraz vylepují nad kelímky a lžičky, které se nacházejí u kávovaru. A opravdu to funguje. Spotřeba plastů se tam výrazně snížila.
11.11.2019 12:45 |

podobné články

FOTO: Pražská zoo představila mláďata kriticky ohroženého druhu želvy

 
Pražská zoo ve čtvrtek představila nová mláďata sladkovodní želvy batagura bengálského, který patří mezi nejohroženější druhy sladkovodních želv. Trojská zoo je jediná instituce mimo Asii, která želvy představuje veřejnosti. Jejich novým domovem se stalo akvárium v pavilonu Čambal, který sdílí s gaviály indickými.
05.08.2021 15:25 |

podobné články

Akvárium v zoo je plné ryb, které... Plavou mezi odpadky!

 
Šokovat návštěvníky se rozhodla brněnská zoo. Jedno z akvárií s exotickými rybami naplnila nejrůznějšími plasty. Zoologové tím chtějí upozornit na znečištění moří tímto odpadem.
27.06.2020 05:10 |

podobné články

Zatopená pražská zoo otevře ve středu, zatím jen horní část

 
Částečně zatopená pražská zoo se znovu otevře už ve středu, přístupná ale bude pouze horní část zahrady, řekl ředitel zoo Miroslav Bobek s tím, že chce jednat o rozšíření protipovodňové ochrany u zoo. Gorily, kterým voda zatopila pavilon a kterých se dočasně ujme zoo ve Dvoře Králové, se mají stěhovat příští týden. Stěhování do jiných zoo možná čeká i další zvířata, jejich azyl přitom může trvat měsíce.
04.06.2013 16:30 |

podobné články

Podívejte se na další hrůzostrašné obrázky ze zoo smrti! Tady umírají zvířata po desítkách!

 
O indonéské Surayaba Zoo jsme "už jednou psali":http://www.extra.cz/je-tohle-nejhorsi-zoo-na-svete-11-smutnych-fotek-z-mista-kde-nemaji-vubec-zadnou-uctu-ke-zviratum. Jde o "zoologickou zahradu":http://www.extra.cz/tema/zoo, která se honosí nepěkným označením "nejhorší zoo na světě". Někteří o ní mluví také jako o "zoo smrti".
05.04.2014 10:45 |

podobné články

Radost ve Dvoře Králové: V zoo se narodilo první hroší mládě od roku 1989

 
V ZOO Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku se ve středu narodilo mládě hrocha. Naposledy se hroch ve dvorské zoo narodil v roce 1989. Další hroch jiné samici by se v zoo mohl narodit během několika týdnů. ČTK to řekla mluvčí zoo Andrea Jiroušová. Dvorská zoo se specializuje na Afriku, velmi úspěšná je v chovu nosorožců či žiraf.
18.12.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Králová (9 článků)