Článek

Zodiac vraždil i děti! Šifru, která by mohla vést k dopadení, stále nerozluštili

 
Je jen málo tak slavných sériových vrahů, kteří nebyli nikdy dopadeni. Kalifornie má svoji temnou legendu zhmotněnou ve zločinci, který si přezdíval Zodiac. Jeho cílem se stávali především mladí lidé, motiv ovšem dodnes není zcela jasný. Policie mu oficiálně připisuje sedm obětí a do dnešního dne existovalo až 2500 podezřelých.
20.04.2021 06:25 |

podobné články

Podobné články

Zodiac: Šifry sériového vraha

 
Betty Lou Jensen (16) konečně uprosila své rodiče, aby ji pustili na rande s milovaným Davidem Faradayem (17). Manželé souhlasili jen s krajní nevolí, mysleli si, že dcera má na podobné povyražení ještě čas. Později si jistě vyčítali, že na schůzku kývli. Milenci se stali prvními oběťmi sériového vraha, který si říkal Zodiac.
23.08.2010 03:30 |

podobné články

Osobnosti: David Jensen (1 článek)

3 důvody, proč musíte vidět dnešní vynikající detektivku Zodiac: Záhadného vraha se dodnes nepovedlo odhalit!

 
Píše se rok 1969 a noviny San Francisco Chronicle dostávají dopisy od sériového zabijáka, který si říká Zodiac.
18.05.2014 18:30 |

podobné články

RECENZE: Promlouvá k vám Zodiac, vrah zvěrokruhu

 
Kniha zpracovává čtenářsky atraktivní téma, mysteriózní příběh skutečného sériového vraha, který zabíjel v šedesátých letech minulého století a nebyl nikdy vypátrán. Patří k nejtajemnějším pachatelům ve Spojených státech. Podle signatury, kterou se podepisoval (připomínala zvěrokruh), je známý pod jménem Zodiac – vrah zvěrokruhu.
22.01.2015 08:52 |

podobné články

Záhadný vzkaz: Nadšenci po 51 letech rozluštili šifru zvěrokruhového vraha Zodiaca

 
Trojice nadšenců rozluštila jeden ze záhadných vzkazů, který před 51 lety poslal americkému deníku San Francisco Chronicle sériový vrah zvaný Zodiak či Zvěrokruhový zabiják (Zodiac Killer). Informovala o tom v noci na dnešek americká média. Tento vrah ve vzkazech tvrdil, že zabil 37 lidí, policie ho spojuje s pěti vraždami. Nově rozluštěný vzkaz ale zřejmě k odhalení vraha nepovede, píše americký tisk. Na dešifrování však čekají ještě dva vzkazy, z nichž jeden by mohl obsahovat vrahovo jméno.
12.12.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Francisco Francisco (14 článků) , Francisco Francisco (14 článků) , Francisco Francisco (14 článků)

Srbsko zvýšilo odměnu za dopadení Mladiče na 10 milionů eur

 
Srbsko ve čtvrtek zvýšilo odměnu za dopadení bývalého bosenskosrbského generála Ratka Mladiče na 10 milionů eur (246,6 milionů korun). Jak oznámil mluvčí vlády Milivoje Mihajlovič, zvyšuje se také odměna za dopadení exprezidenta Republiky srbská Krajina Gorana Hadžiče, informují agentury AFP a Reuters.
28.10.2010 17:00 |

podobné články

Rodině z Plzně vyhrožuje a už měsíce zapaluje majetek žhář: Za dopadení viníka nabízí odměnu 50 000!

 
Ing. František Machala už je v koncích. Bojí se o sebe i o svou rodinu, proto se rozhodl svůj případ zveřejnit a nabídnout fotky a videozáznam, který by mohl vést k dopadení pachatele. Za informace nabízí padesát tisíc korun jako odměnu.
13.01.2017 21:50 |

podobné články

Pohřešovaná Alice (13), které poslali rodiče šifru: Před zmizením psala o smrti

 
Stále bezvýsledné je pátrání po třináctileté Alici Jelínkové z Chomutovska, která je nezvěstná od pátku. K nalezení školačky nevedly ani tipy od veřejnosti. Podle policie existuje riziko, že by si dívka mohla ublížit. O smrti bohužel psala také před svým zmizením na Facebooku.
23.01.2018 18:00 |

podobné články

Alici (13) stále nenašli: Četla šifru, kterou jí poslali zoufalí rodiče?

 
Prožívají obrovskou bolest a strach o milované dítě! Rodiče spolu s policií pátrají stále po třináctileté Alici Jelínkové z Chomutovska, která o sobě od pátku nedala vědět. Dceři poslali dojemný vzkaz, v němž je zašifrována nabídka dvou setkání. Zprávě prý může porozumět jen pohřešovaná dívka.
21.01.2018 16:10 |

podobné články

Policistka byla u dopadení Berdychova gangu. Přišla o hodnost i plat

 
Frustrace a strach jsou pocity, která vládnou v české policii. Nová reorganizace nepřinesla nic dobrého, myslí si policistka Helena Kahnová, která se také zasloužila o dopadení Berdychova gangu. Přesto stále doufá ve zlepšení.
14.11.2011 19:35 |

podobné články

Za názor výpověď, pokuty, tatarka uskladněná na slunci... Zaměstnanec odhalil neskutečné věci z plzeňské pobočky zahraniční firmy. Tam nás místo reakce přepojili do skladu

 
To, že v pobočkách západních firem ve střední a východní Evropě to zdaleka není jako v jejich „matce“, je veřejným tajemstvím. Po dlouhých letech se na borských polích v Plzni „probudili odboráři a zaměstnanci společnosti Zodiac Aerospace, která vyrábí interiéry do letadel – airbusů. Jde tedy o velmi ziskový segment. Jsou i další společnosti, kde to pod povrchem „bublá“. Ukazuje se, že další z nich je opět zakázkami obležená rovněž francouzská firma podnikající v Plzni – Faiveley Transport Czech a. s. Naší redakci se podařilo získat autentickou výpověď mladého zaměstnance (jeho identitu známe), který si v několika měsících prošel jak plzeňskou pobočkou, tak francouzskou „matkou“. Nebere si servítky, protože společnost opustil.
28.07.2018 14:50 |

podobné články

Pozůstalí: Za dopadení vraha nabízíme 100 000 korun!

 
Bestiální 'Modřanský vrah', který v srpnu šestadvaceti ranami ubodal Janu R. (†48) v jejím bytě, je stále na svobodě! Zoufalí pozůstalí nyní nabízejí odměnu 100 000 za jeho dopadení.
03.10.2009 12:00 |

podobné články

Za dopadení narkobarona Guzmána nabízejí USA pět milionů dolarů

 
Vysokou odměnu pět milionů dolarů (124 milionů korun) vypsaly Spojené státy na informace, které povedou k dopadení narkobosse Joaquína Guzmána, který minulý měsíc uprchl z mexického vězení. Úřady jsou přesvědčené, že nejhledanější zločinec a šéf kartelu Sinaloa přezdívaný Prcek se stále nachází na území Mexika.
07.08.2015 15:50 |

podobné články

Doktor, který pomohl chytit Bin Ládina, sedí 7 let ve vězení. USA mu nepomohly

 
Tvrdili, že mu pomůžou. Po 7 letech ale stále žádná pomoc nepřichází. Doktor Shakil Afridi hrál klíčovou roli v dopadení obávaného teroristy Usáma Bin Ládina, Pákistán jej posléze uvrhl do vězení. Američané od roku 2011, kdy k dopadení došlo, slibují, že se zasadí o jeho propuštění. Zatím bezvýsledně.
23.01.2018 20:30 |

podobné články

Nejnepravděpodobnější nová hollywoodská akční superhvězda? Jake Gyllenhaal!

 
Jake, kterému bude v prosinci teprve třicet, není v Hollywoodu žádným nováčkem. Hrál ve filmech prvoligových režisérů, jako je Zodiac Davida Finchera, Mariňák Sama Mendese či Zkrocená hora Anga Leeho, za který byl Gyllenhaal nominován na Oscara a získal za něj cenu BAFTA. Snad ale kromě Mariňáka (kde má většinu času uniformu) nikdo netušil, co se v něm skrývá! Dosud seriózní herec dramatických úloh zhodnotil ve filmu Princ z Persie: Písky času jednak svou sexy roztomilost (oči má jak smutný basset, který náhle zahlédne kostičku a zajiskří hravým, rošťáckým pohledem), také ale předvedl, že pod tričkem skrývá neuvěřitelnou figuru s tak vyrýsovanými svaly, že se fanynkám až tají dech… Kdo by to byl do něj řekl, že?
07.06.2010 23:55 |

podobné články

Osobnosti: Jake Gyllenhaal (82 článků) , Ang Lee (8 článků) , Sam Mendes (72 článků)

Milé dámy, chcete vidět penis herce Bena Afflecka? Není problém, stačí jít do kina na film Zmizelá!

 
Všechny dámy, které "mají rády herce Bena Afflecka":http://www.extra.cz/ben-affleck-ma-byt-novym-batmanem-fanousci-se-bouri-a-dokonce-proti-nemu-podepisuji-petici, by měly zpozornět. Můžou totiž vidět na velkém plátně jeho penis. Stačí jít do kin na "thriller Zmizelá od režiséra Davida Finchera":http://www.extra.cz/3-duvody-proc-musite-videt-dnesni-vynikajici-detektivku-zodiac-zahadneho-vraha-se-dodnes-nepovedlo-odhalit, kde ho ukazuje!
10.10.2014 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Ben Affleck (279 článků)

Jsem synem sériového vraha! Exkluzivní rozhovor s autorem amerického bestselleru

 
Gary L. Stewart chtěl jediné - zjistit, kdo byl jeho biologický otec, který ho odložil na schodech domu. Po dvanácti letech pátrání dospěl k přesvědčení, že je synem nejděsivějšího seriového vraha Ameriky, jehož policie nikdy nedopadla. Svůj příběh popsal v knize Zodiac – nejnebezpečnější ze všech zvířat.
21.12.2014 12:50 |

podobné články

Létání budoucnosti? Cestující se do letadla naskládají jako kostičky tetrisu

 
Máte po každé cestě s nízkonákladovou leteckou společností otlačená kolena? Pak vás příliš nepotěší nový systém uspořádání sedadel, který si nechal patentovat jeden z největších výrobců leteckých sedaček  Zodiac Seats France. Nejenže seberou další místo na nohy, ale ještě si budou cestující po celou dobu letu koukat do obličeje.
15.07.2015 15:16 |

podobné články

Policisté jsou znovu na stopě Zodiacovi: Dopadnou konečně sériového vraha?

 
Až čtyři desítky obětí se připisují nechvalně proslulému sériovému vrahovi, kterému se přezdívá Zodiac (Zvěrokruh). Ten řádil v 60. a 70. letech v Kalifornii, své oběti si vybíral podle znamení zvěrokruhu a dosud se ho nepodařilo vypátrat. Policisté věří, že nové vyšetřování je konečně dovede na stopu obávaného sériového vraha.
17.11.2017 20:15 |

podobné články

FOTO Zvyšte mzdy, nenažranci! Čeští dělníci se postavili Francouzům. Křičeli, nadávali, vypískali ředitele

 
REPORTÁŽ Na Plzeňsku věc nevídaná. Kolem tří stovek protestujících před branami podniku. Odboráři a zaměstnanci francouzského koncernu Zodiac Aerospace manifestovali za vyšší mzdy, kratší týdenní pracovní dobu a další sociální výhody, které u jejich kolegů v zemi galského kohouta jsou již řadu let naprosto normální. Akci zorganizovali místní odboráři za podpory odborového svazu KOVO, a zatímco na krajském úřadu pořádali tiskovou konferenci po jednání Rady, magistrát města podle pátečního údivu primátora Martina Zrzaveckého (ČSSD) nevěděl o ničem a regionální hospodářská komora ani nevyslala, stejně jako krajský úřad, „zvěda“ na Borská pole. Do Plzně údajně „čistou náhodou, shodou okolností“ dorazil vysoký představitel nového vlastníka této velmi prosperující firmy.
26.06.2018 10:00 |

podobné články