Článek

Znovuotevření Galerie hlavního města Prahy: Návštěvníky na výstavy vpustí jen za určitých podmínek

 
S další vlnou uvolňování vládních opatření kvůli pandemii koronaviru se zpřístupnily veřejnosti brány výstavních síní a galerií. Otevřela se i Galerie hlavního města Prahy (GHMP), která spravuje hned sedm objektů přístupných veřejnosti. Například v pražském Colloredo-Mansfeldském paláci začala výstava Rudolfa Sikory a Vladimíra Havlíka Sníh kámen hvězda strom, v Trojském zámku mohou návštěvníci navštívit instalaci Jana Kováříka nazvanou Colorbond. GHMP zatím neplánuje změny výstavního plánu, jen jednotlivé výstavy proběhnout v jiných termínech. Zájemci o výstavy navíc budou muset počít s dodržováním určitých hygienických i bezpečnostních podmínek. Jakých?
12.05.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Havlík (28 článků)
Podobné články

Galerie hlavního města Prahy oslavuje padesátiny unikátní výstavou!

 
Galerie hlavního města Prahy slaví padesát let od jejího založení. Galerie se toto "životní" jubileum rozhodla oslavit ne typickou výstavou ve znamení prezentace svých nejvýznamnějších a nejznámějších děl, ale při koncepci výstavy kladla důraz na jednotlivá historická období a s nimi spjatými jmény osob, které se kreativně podílely na chodu galerie.
14.10.2013 11:50 |

podobné články

Galerie hlavního města Prahy představila nové grafické logo

 
Galerie hlavního města Prahy (GHMP) má od května nové grafické logo. Pod novou vizuální tváří galerie je podepsán Atelijeur Půda Jana Zachariáše. Vedení galerie jej dnes slavnostně představilo při zahájení sezony v Zámku Troja.
05.05.2015 16:50 |

podobné články

Prezident bude dál jmenovat profesory VŠ. Ale jen za splnění určitých podmínek

 
Prezident Miloš Zeman bude nadále za určitých podmínek jmenovat profesory vysokých škol a osobně jim i předá dekrety, pokud si to rektoři budou přát. Zeman to dnes řekl na tiskové konferenci v Praze. Jednou z podmínek je, aby před samotným jmenováním dostal seznam navržených kandidátů, a pokud vyjádří o některém z nich pochybnosti, aby byla jeho kandidatura ještě prozkoumána.
19.11.2014 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23868 článků)

Bufka rezignoval na funkci ředitele Galerie hlavního města Prahy

 
Ředitel Galerie hlavního města Prahy (GHMP) Milan Bufka tento týden rezignoval na svou funkci. Zveřejnil to ve čtvrtek. S vedením Prahy se dohodl, že skončí k 31. srpnu. Praha chtěla ředitele odvolat kvůli problémům s hospodařením této městské organizace. Bufka, který ve funkci působí od října 2008, ale pochybení odmítl. Ve vedení galerie ho prý nechce současné vedení Prahy.
07.06.2012 14:45 |

podobné články

Praha vypíše výběrová řízení na ředitele galerie, PIS i Symfonického orchestru

 
Pražští radní na svém dnešním programu mají tři výběrová řízení na posty šéfů svých organizací, vedení hlavního města totiž nesouhlasilo s jejich řízením. Jedná se o ředitele Galerie hlavního města Prahy, Pražské informační služby (PIS) a Symfonického orchestru hlavního města Prahy.
17.07.2012 07:40 |

podobné články

Na konci týdne skončí kritizovaný ředitel galerie hlavního města Bufka

 
Po necelých čtyřech letech v pátek ve své funkci skončí kritizovaný ředitel Galerie hlavního města Prahy (GHMP) Milan Bufka. Za svůj největší úspěch považuje výstavu Muchovy Slovanské epopeje v pražském Veletržním paláci. Za největší neúspěch označuje to, že se stále nepodařilo otevřít prostory Pražského domu fotografie v Revoluční ulici. Vedení města Bufkovi vytýkalo především některé problémy s hospodařením galerie, kritizován byl také za projekt Artbanka. Napsala ČTK.
29.08.2012 12:25 |

podobné články

Pražští strážníci zachránili bezdomovce, který uvízl ve vpusti rybníku

 
Dramatickou situaci, která nakonec dobře dopadla, řešili strážníci městské policie ze čtrnáctého pražského obvodu. Ve středu ve dvě hodiny odpoledne přijaly hlídky městské policie oznámení, že vpusti rybníku Chvalka v ulici Na Chvalce zůstal „uvězněn“ muž, nemůže se dostat ven a hrozí, že by se mohl utopit.
20.03.2014 15:15 |

podobné články

Ředitelkou Galerie hlavního města Prahy se stala Juříková

 
Ředitelkou Galerie hlavního města Prahy (GHMP) se stala kurátorka Magdalena Juříková. Do funkce ji v úterý na návrh výběrové komise jmenovala rada města, řekla mluvčí magistrátu Tereza Králová. Nová ředitelka se funkce ujme od listopadu.
16.10.2012 15:05 |

podobné články

Pražská plynárenská: Od kandelábru ke kandelábru

 
Pražská plynárenská a Galerie hlavního města Prahy Vás zvou na mezivánoční procházku historickým centrem Prahy spojenou s výkladem o památkách ve správě Galerie hlavního města Prahy a o užití plynu pro účely osvětlování.
26.12.2016 19:15 |

podobné články

Kritizovaný ředitel Galerie hl. m. Prahy Bufka to vzdal. Oznámil rezignaci

 
Po necelých čtyřech letech v pátek ve své funkci skončí kritizovaný ředitel Galerie hlavního města Prahy (GHMP) Milan Bufka. Za svůj největší úspěch považuje výstavu Muchovy Slovanské epopeje v pražském Veletržním paláci. Za největší neúspěch označuje to, že se stále nepodařilo otevřít prostory Pražského domu fotografie v Revoluční ulici. Vedení města Bufkovi vytýkalo především některé problémy s hospodařením galerie, kritizován byl také za projekt Artbanka.
29.08.2012 12:30 |

podobné články

Husák (TOP 09): Řediteli Galerie hl. m. Prahy chybí nadhled a tolerance

 
Boj o Slovanskou epopej, která byla dlouho předmětem sporů mezi Moravským Krumlovem a Prahou, sice skončil již na podzim loňského roku, někteří představitelé Prahy a Galerie hlavního města Prahy (GHMP) v čele s ředitelem galerie Milanem Bufkou se nicméně stále nedokázali přenést přes to, že někdo měl jiný názor na věc a bojoval za svá stanoviska.
12.05.2012 15:20 |

podobné články

Slovanskou epopej už spravuje Galerie hl. města Prahy

 
Praha převzala správu výstavy Slovanské epopeje v Moravském Krumlově. Výstavní plochu si Galerie hlavního města pronajala od společnosti Incheba, majitele zámku. Hlavní město tak vystřídá dosavadního provozovatele výstavy - město Moravský Krumlov.
11.03.2011 22:40 |

podobné články

Občané za svá práva: Krnáčová nemůže být primátorkou hlavního města Prahy

 
Občané za svá práva: Krnáčová nemůže být primátorkou hlavního města Prahy Naše sdružení se dlouhodobě zabývá problémy hlavního města Prahy. Volební kampaň do Zastupitelstva hl.m. Prahy má sloužit k tomu, aby si občané mohli vybírat z jednotlivých kandidátů podle jejich dosavadní činnosti.
26.09.2014 10:20 |

podobné články

Radní chce odvolat ředitele Galerie hl. m. Prahy, epopej je drahá

 
Pražský radní Václav Novotný (TOP 09) navrhne odvolání ředitele Galerie hlavního města Prahy (GHMP) Milana Bufky. Důvodem jsou problémy s hospodařením této městské organizace. O odvolání musí rozhodnout rada hlavního města. Bufka ve funkci působí od října 2008.
15.05.2012 15:10 |

podobné články

Ředitelkou galerie Prahy má být Juříková, která pracovala pro Železného

 
Ředitelkou Galerie hlavního města Prahy (GHMP) by se měla stát kurátorka Magdalena Juříková. Do funkce ji v úterý doporučila výběrová komise. Návrh ještě musí schválit rada hlavního města. Informovalo o tom tiskové oddělení pražského magistrátu. Nová ředitelka by se měla funkce ujmout od listopadu.
25.09.2012 10:55 |

podobné články

Galerie hlavního města Prahy poodhalí historii středověkých domů

 
Galerie Hlavního města Prahy zve na prohlídky historických výstavních objektů. V neděli 11. srpna v 14.00 se otevřou i běžně nepřístupné prostory jako kaple, sklepení či koncertní sál Domu U Kamenného zvonu. Následující neděli, tedy 18. srpna, pro změnu uvítá ve skrytých prostorách Dům U Zlatého prstenu v Týnské ulici. Obě prohlídky jsou zaměřeny na historii staveb.
09.08.2013 12:30 |

podobné články

Národní galerie nečekaně zavřela. Jsou za tím spory s bezpečnostní agenturou

 
Národní galerie v Praze musela v sobotu nečekaně zavřít všechny své budovy. Bezpečnostní agentura, která budovy galerie střeží, totiž v pátek vypověděla galerii smlouvu. Agentura tvrdí, že galerie porušovala závazky vůči firmě. Galerie naopak uvádí, že agentura porušovala své povinnosti.
25.02.2017 17:40 |

podobné články

Krnáčová (ANO): Praha ocení režiséra Formana a profesora Chválu

 
Rada hl. m. Prahy dnes souhlasila s udělením čestného občanství hl. m. Prahy filmovému režisérovi Miloši Formanovi jako zvláštního projevu úcty a ocenění mimořádných zásluh v oblasti filmového umění a šíření věhlasu hlavního města Prahy ve světě a stříbrné medaile hl. m. Prahy profesoru Jiřímu Chválovi jako zvláštního projevu úcty a ocenění mimořádných zásluh o rozvoj pražské kulturní scény a šíření české hudební tvorby a věhlasu hlavního města Prahy ve světě. Návrhy na ocenění musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.
04.04.2017 14:10 |

podobné články

STAN: Přiměli jsme vládu otevřít hranice

 
Hnutí STAN vítá znovuotevření hranic za určitých podmínek. Teď už není důvod podávat podnět Ústavnímu soudu, kterou připravili senátoři za STAN a nasbírali i příslušný počet podpisů.
24.04.2020 10:50 |

podobné články