Článek

Znáte původ přísloví 'jako sedláci u Chlumce?'

 
Přísloví "dopadnout jak sedláci u Chlumce" jistě dobře znáte. Událost, podle které vzniklo a která se odehrála před téměř 250 lety, však dnes už tak známá není. Pojďme si ji na její výročí připomenout.
25.03.2020 10:55 |

podobné články

Podobné články

„Zeman škodí venkovu.“ Drahoše podpořili sedláci, prezidenta potravináři

 
Prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše ve čtvrtek ráno do Prahy přijeli podpořit sedláci z Asociace soukromého zemědělství ČR. Zorganizovali jízdu 25 traktorů, kterou Drahoše doprovodili z pražských Lysolají, kde bydlí, na Vítězné náměstí. Současný prezident Miloš Zeman, který je v nadcházející volbě Drahošovým protikandidátem, podle zástupců asociace dlouhodobě škodí tradičnímu českému venkovu. V Drahošovi sedláci vidí příležitost ke změně. Naopak Potravinářská komora ČR by si přála, aby na Pražském hradě byl znovu Zeman.
25.01.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23619 článků) , Jiří Drahoš (1140 článků)

Jde ještě zachránit český venkov? Sedláci nabízejí řešení

 
Žádná politická strana dosud nevytvořila ucelenou a jasnou představu o podobě našeho zemědělství a venkova, se kterou bychom se mohli jako soukromí sedláci - podnikatelé a občané identifikovat a která by také byla dlouhodobě životaschopná.
14.03.2017 21:10 |

podobné články

Čeští sedláci „válcují“ argobarony: Jaroslav, Jiří a další chrání půdu jako naši předci

 
Čtyři muži, kteří se rozhodli vzdát hold české přírodě. Čtyři příběhy, které ukazují, že i dřina na poli může přinášet smysl života. V Česku stále existují poctiví sedláci, kteří by pohled na své kvetoucí sady a zpívající ptáky nevyměnili za nic na světě. O půdu se starají tak, aby v ní bylo co nejvíce životadárných živin, místo škodlivé chemie sahají po hnoji. Chytrými metodami si dokážou opatřit vodu i v regionech, které hlásí mimořádné sucho. Podívejte se, jak to dokázali.
17.02.2020 06:40 |

podobné články

Lídr českých sedláků: Každého ministra, který by s námi nepočítal, donutíme, aby nás bral vážně

 
ROZHOVOR Čeští sedláci nemohou očekávat moc vstřícné kroky vzhledem k tomu, z jakého prostředí přicházejí lidé do politiky. Jsou to podle nich lidé k minulému režimu, s kterým mají sedláci ty nejhorší zkušenosti, minimálně kritičtí. „Ale soukromí zemědělci jsou v České republice natolik silnou a etablovanou skupinou, že těžko může někdo z ministrů přijít s tím, že s nimi nepočítá. S takovým ministrem, respektive s takovým názorem bychom ho velmi rychle vymetli, to musím říci naprosto otevřeně. Takže ať přijde do čela resortu ministr z jakékoli názorové platformy, i třeba té, která se neblíží té naší, my ho přinutíme k tomu, že nás bude brát vážně,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Asociace soukromého zemědělství Josef Stehlík.
03.01.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (20 článků)

Faux pas Ivanky Trump: Chtěla sdílet moudro, popletla si přísloví?

 
Uživatelé Twitteru se pustili do Ivanky Trump. Dcera amerického prezidenta Donalda Trumpa na své zdi sdílela čínské přísloví. Lidé ale tvrdí, že takové „moudro“ do čínské slovesnosti rozhodně nepatří. Dokonce ani Číňané si nejsou jistí, zda vůbec takové přísloví existuje. Není to poprvé, kdy za svůj příspěvek sklidila kritiku kvůli citátům slavných, vloni mylně přisoudila smyšlený citát Albertu Einsteinovi, informovala stanice BBC.
13.06.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (82 článků) , Donald Trump (4886 článků)

Slavní v politice I.: Úspěchy, znechucení i výprask a ostuda!

 
Jako celebrity získaly slávu a obdiv, jako politiky je však lidé, až na výjimky, většinou nechtěli. Už příští víkend budou další volby a známé tváře mezi kandidáty opět nechybějí. Připravili jsme pro vás přehled umělců, kteří se v minulosti ucházeli o přízeň voličů. Většina z nich dopadla jak sedláci u Chlumce.
06.10.2014 05:20 |

podobné články

Slavní v politice II.: Úspěchy, znechucení i odchod s výpraskem a ostudou!

 
Jako celebrity získaly slávu a obdiv, jako politiky je však lidé, až na výjimky, většinou nechtěli. Už příští víkend budou další volby a známé tváře mezi kandidáty opět nechybějí. Připravili jsme pro vás přehled umělců, kteří se v minulosti ucházeli o přízeň voličů. Většina z nich dopadla jak sedláci u Chlumce.
08.10.2014 05:05 |

podobné články

VIDEO Ladislav Bátora soutěžil v AZ kvízu dvakrát, poprvé dopadl jako sedláci u Chlumce

 
Kontroverzní úředník ministerstva školství Ladislav Bátora před svou politickou kariérou soutěžil v televizním AZ kvízu, kde si přišel na slušnou sumu.
18.01.2012 12:05 |

podobné články

Nešťastná Kynychová: Dluží statisíce! Přijde o svoje fitko?

 
Strašák zvaný exekuce se netýká jen asociálních živlů a ztracených existencí, potkat může doslova každého z nás včetně slušných lidí. Nepříjemnou zkušenost s exekucí mají i české celebrity a aktuálně známá cvičitelka a maminka tří dětí Hanka Kynychová (44). Tu do trablů dostal odvážný nápad s internetovou televizí. Nakonec ale dopadla jako sedláci u Chlumce: O natočená videa přišla a dluží balík!
11.03.2013 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Hanka Kynychová (227 článků)

Kim Kardashian si chtěla udělat selfie se slonem, ale pěkně ostrouhala! Chtěl jí sežrat vlasy!

 
"Kim Kardashian":http://www.extra.cz/tema/kim-kardashian si vlastně založila kariéru na tom že dělala trapné "selfie":http://www.extra.cz/tema/selfie fotky svého "velkého zadku,":http://www.extra.cz/tema/velky-zadek které pak vystavovala na web a čekala na obdivné komentáře lidí, kteří buď nemají mozek nebo oči. Teď se však pokusila o další level svého fotografického umění, když se pokusila vyfotit se "slonem":http://www.extra.cz/tema/slon. A ten ji hnal tak, že Kim dopadla jak sedláci u Chlumce.
02.04.2014 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kardashian (1285 článků)

Doběla vytočená Uršula Kluková (74) práskla dveřmi: Sbohem, divadlo!

 
Chtěla přispět se svou trochou do mlýna a dopadla jak sedláci u Chlumce. Řeč je o herečce Uršule Klukové, která se naštvala na své kolegy a zřejmě navždy opustila divadelní prkna.
05.11.2015 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Uršula Kluková (58 článků)

Vít Klíma: Voliči falešnou levici nepotřebují a volit ji nebudou

 
V tisku se čím dál častěji objevují analýzy, proč „levice“ dopadla v komunálních volbách jak „sedláci u Chlumce“.
12.10.2018 17:40 |

podobné články

5 novoročních předsevzetí, která si určitě nedávejte! Zase dopadnete jak sedláci u Chlumce

 
Také patříte mezi zoufalce, kteří si dávají novoroční předsevzetí? Vždyť už nyní víte, jak to dopadne. Myslíte si, že to zvládnete a že přestanete kouřit a budete cvičit. Jenže to jste si slíbili o silvestrovské noci, když jste měli v krvi alkohol. Realita bude jiná.
01.01.2020 16:05 |

podobné články

Převrácený kamion blokuje dopravu do Chlumce nad Cidlinou

 
Dopravu na silnici první třídy z Hradce Králové do Chlumce nad Cidlinou komplikuje převrácený kamion. Zraněného řidiče vyprostili hasiči.
15.03.2011 10:35 |

podobné články

Hejtman Bubeníček: Bitva u Chlumce ještě neskončila, zbývá porazit falešné kritiky

 
Před 200 lety se na území Ústeckého kraje odehrála jedna z nejvýznamnějších historických událostí – bitva u Chlumce. Napoleon se zde střetl s tzv. Českou armádou (tvořená vojsky Rakouska, Pruska a Ruska). Na bojišti vyhasly životy více jak dvaceti tisíc mužů, zcela zničeno bylo šest obcí v našem kraji (Chlumec, Stradov, Žandov, Přestanov, Roudné a Dolní Varvažov), zahynulo mnoho civilistů.
11.02.2013 19:40 |

podobné články

Řidička u Chlumce nad Cidlinou srazila a usmrtila chodkyni. Nešla po přechodu

 
V Novém Městě u Chlumce nad Cidlinou na Hradecku srazila dnes před polednem řidička osobního auta třiaosmdesátiletou ženu. Chodkyně zraněním na místě podlehla.
31.05.2016 15:20 |

podobné články

Nehoda autobusu se školáky u Chlumce nad Cidlinou: Zraněno je 8 dětí!

 
Školní autobus naboural u Chlumce nad Cidlinou do konstrukce kruhového objezdu. Na místě je 11 zraněných, z toho 8 školáků. Řidič vozu měl zřejmě zdravotní potíže.
14.12.2017 16:10 |

podobné články

Pod mužem na rybníku u Chlumce se propadl led: Zachraňovali ho hasiči

 
Na Starochlumeckém rybníku u Chlumce nad Cidlinou na Hradecku se v pátek odpoledne prolomil pod šestašedesátiletým mužem led. Z vody jej zachránili hasiči. V hradeckém kraji jde v krátké době o druhý případ, kdy hasiči zachraňovali lidi, pod nimiž se probořil led. Ve středu se pod dvěma lidmi prolomil při bruslení na nádrži Rozkoš na Náchodsku.
02.03.2018 19:30 |

podobné články

Šrámek (ANO): Zemědělská půda trpí, chybí nám zvířata a zdravý selský rozum

 
Staří sedláci a zemědělci neměli zdaleka takové vzdělání, jako my dnes, ale od svých předků znali přísloví a poučky, které respektovali.
28.09.2015 17:46 |

podobné články