Článek

Známý lékař-antivaxer leží s vážným průběhem covidu v nemocnici: Starají se o něj kolegové, jež urážel

 
Slovenského lékaře, který se proslavil svým odmítavým postojem k vakcinaci proti covidu-19 a zlehčováním pandemie, teď leží s vážným průběhem nemoci ve špitále. Léčí ho ti, které předtím na sociálních sítích urážel. Stále tvrdí, že se covid nejlépe zažehná vitaminem D a ivermektinem?
23.11.2021 10:40 |

podobné články

Podobné články

Bizarní léčby covidu: Rakouský antivaxer si píchal bělidlo. Slováci řeší předávkování léky pro koně

 
Ve světě se množí případy, kdy si lidé vážně ublíží a nebo dokonce zemřou podáním nesprávných léků či přípravků, které nejsou v žádném případě určené k léčbě koronaviru. Rakouský antivaxer tak zemřel podle listu Die Zeit po vpichu bělidla, na Slovensku zase řeší vážný stav lidí, co si sami podali vysoké dávky léku Invermektin, určeného na odčervení koní.
30.11.2021 13:40 |

podobné články

Nadějný lék dorazil do Česka. Bamlanivimab chrání před těžkým průběhem covidu

 
První dodávka léku bamlanivimab chránícího před vážným průběhem covidu-19 od firmy Eli Lilly dorazila do Česka. Na twitteru to uvedla ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová. Podle vyjádření premiéra Andreje Babiše (ANO) na twitteru bylo léčivo doručeno do pražské Thomayerovy nemocnice. Ta jej podle rozhodnutí ministerstva o povolení užívání léku bude předávat dalším nemocnicím pro pacienty, kteří splní podmínky pro jeho použití.
25.02.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23829 článků)

Jacksonův lékař dostal za neúmyslné zabití zpěváka čtyři roky

 
Lékař Conrad Murray byl odsouzen ke čtyřem letům vězení nepodmíněně za to, že nepřímo způsobil smrt zpěváka Michaela Jacksona. Podle soudu hrubě a opakovaně porušil své povinnosti lékaře vůči pacientovi, když umělci opakovaně podával anestetikum propofol. Lékař přišel i o svoji licenci. O výši odškodnění pro zpěvákovy děti rozhodne soud později. Další články k tématu: Za smrt zpěváka Jacksona může jeho lékař, rozhodla porota Do dražby míří postel, na které zemřel „král popu“ Michael Jackson Jacksonův lékař porušil léčbu, tvrdí experti. Obhajobě uštědřili ránu Jackson byl před smrtí téměř slepý, vypověděl jeho lékař Syn afrického diktátora prošustroval miliony za auta i Jacksonovy ponožky Lékař odsouzený za zabití zpěváka Jacksona se odvolá
29.11.2011 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1745 článků) , Michael Jackson (654 článků) , Michael Jackson (654 článků)

Známí slovenští antivaxeři, kteří špatně skončili: Dva zemřeli, třetí leží na kyslíku

 
Na Slovensku se množí případy bojovníků proti opatřením a vakcínám, kteří následně skončí s těžkým průběhem v nemocnici. Po lékařce, která se vysmívala vakcínám, a antirouškaři, jenž blokoval supermarket, kteří nakonec oba zemřeli, nyní leží s těžkým průběhem v nemocnici další doktor, který nadával zdravotníkům.
27.11.2021 07:25 |

podobné články

Blatný: Mladších pacientů s těžkým průběhem je nyní více

 
Těžký průběh covidu-19 vyžadující pobyt v nemocnici mají podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) nyní častěji i mladší lidé. Zhruba šest procent pacientů na jednotkách intenzivní péče jsou mladší 40 let. Řekl to v pátek ČTK a České televizi. Každý desátý s vážným průběhem je ve věku 50 až 59 let.
12.03.2021 12:40 |

podobné články

Zemřel poslanec ODS Ventruba (†71): S těžkým průběhem covidu byl v nemocnici

 
S těžkým průběhem covidu se v nemocnici léčil poslanec ODS Jiří Ventruba (†71). Šéf ODS Petr Fiala to oznámil na plénu ve Sněmovně. Ventruba byl též lékařem - zkušeným brněnským neurochirurgem.
09.03.2021 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2400 článků) , Jiří Fiala (223 článků) , Jiří Fiala (223 článků)

Kamila Nývltová si zoufá: Její kamarád už 3. týden leží kvůli covidu v umělém spánku v trutnovské nemocnici

 
S Kamilou Nývltovou  (31) jsme se sešli v trutnovské nemocnici, kde už 3. týden leží s těžkým průběhem covidu-19 její kamarád, zvukař Ivan. "Každý den čekáme, kdy už se to zlepší. Zatím se mu nechce vstávat, tak uvidíme," řekla Super.cz Kamila.
09.03.2021 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Kamila Nývltová (300 článků) , Ivan Ivan (2223 článků)

Studentka (17) s těžkým průběhem covidu varuje: „Virus není pro mladé lidi žádný vtip“

 
Sedmnáctiletá studentka skončila v nemocnici s těžkým průběhem covidu. Kvůli infekci se jí na jedné z plic vytvořila nebezpečná sraženina, mnoho odpůrců očkování ale za jejím zdravotním stavem vidí „nebezpečnou“ vakcínu. Dívka se o své zkušenosti rozhovořila na twitteru. Varovala mladé, že covid není ani pro ně žádný vtip.
31.08.2021 16:35 |

podobné články

Medik radí - 7. díl - Prohlídka mrtvoly na místě činu

 
A je to tu. Očekávaný další díl "Medik radí". Dnešní díl se bude zabývat tématem, pro laiky docela morbidním, nýbrž pro mě převelice zajímavým - a to ohledaní mrtvoly a potvrzení smrti. Ja to tedy je? Jak lékař pozná, že člověk je mrtvý? Co vše musí dále provést? Dozvíte se níže:) Když je lékař přivolán na místo činu, musí nejprve zjistit, zda je člověk živý, nebo zda je již skutečně mrtev. Pokud dotyčný žije, musí lékař hned udělat vše pro jeho záchranu. Ale i v tomto případě je nutné, aby si lékař dobře všiml polohy zraněného a též polohy předmětů, které by mohly se smrtí souviset. Pokud má lékař podezření, že již smrt nastala, musí toto skutečně prověřit. Důkaz smrti je v některých případech obtížný. Jednoznačný důkaz může pochopitelně podat encefalograf (EEG), který však nebývá vždy k dispozici. Co se týče elektrokardiografu (EKG), měření je nutné opakovat několikrát po sobě a výsledky nemusí být vždy jednoznačné.V každém případě je nutné zjistit, zda ustal tep a vyzkoušet reakci zornic (ta ovšem také nemusí být jednoznačnou známkou smrti). Proto se také používá tzv. Tonelliho příznak . Ten spočívá v tom, že pokud se stiskne oko dvěma prsty, je zornice oválná, pokud třemi je trojhranná. Tento příznak se objevuje již několik okamžiků po smrti a trvá asi 2 hodiny. Nevýhodou ovšem je, že tato deformace se neprojevuje u utopenců nebo v případě očního zákalu. Zrovna tak u oběšených ještě dlouho po smrti nedochází k deformaci zornic. Poměrně jednoduchou zkoušku k potvrzení smrti navrhl Balthazar. Jeho metoda spočívá v tom, že éter vstříknutý pod kůži se vstřebá, pokud je v těle ještě jiskra života. Pokud je člověk mrtev, po vytažení jehly vytryskne éter zpět. Pro provedení této zkoušky plně stačí 1–2 ml éteru, který lze pro lepší názornost obarvit eosinem. Pokud již lékař dospěl k závěru, že dotyčný je skutečně mrtvý, zjistí: a) Jaká je teplota těla – povětšinou se měří v rektu teploměrem. b) Zda jsou vyvinuty posmrtné skvrny (jak jsou umístěny a jakou mají barvu). c) Zda je již vyvinuta posmrtná ztuhlost. d) Zda jsou viditelné známky nějakého poranění. e) Zda se již neprojevují známky hniloby. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04.08.2009 09:40 |

podobné články

Milan Kňažko leží v nemocnici s těžším průběhem covidu

 
Milan Kňažko (75) má koronavirus a leží v nemocnici. Slovenský herec a bývalý politik apeloval na sociální síti, aby lidé nemoc nepodceňovali.
29.09.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kňažko (89 článků)

Remdesivir nepomáhá, vzkazuje WHO. Co jí vadí na léku, který zachránil i pražského taxikáře?

 
Světová zdravotnická organizace (WHO) vydala stanovisko, v němž nedoporučuje používat lék remdesivir proti covidu-19. Podle ní chybějí jakékoli důkazy, že přípravek zvyšuje šance na přežití pacientů s touto nemocí či že u nich snižuje potřebu plicní ventilace. Antivirotický lék remdesivir získal celosvětovou pozornost coby potenciálně účinný lék pro pacienty s vážným průběhem covidu-19 a zdravotníci jej čím dál častěji používají při léčbě pacientů v nemocnici. Jeho skutečná účinnost v klinické praxi nicméně zůstává nejistá.
20.11.2020 07:10 |

podobné články

Moravskoslezský kraj řeší nedostatek lůžek pro pacienty s těžkým průběhem covidu

 
Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák v neděli dopoledne zveřejnil na své sociální síti informace o tom, že v regionu docházejí lůžka pro pacienty s těžkým průběhem covidu-19.
14.03.2021 14:50 |

podobné články

Britská mutace koronaviru: Přenáší se prý na horách! Přibývá mladých pacientů s těžkým průběhem

 
Každotýdenní nájezdy davů lidí do českých a moravských hor si začínají vybírat svou covidovou daň. Nemocnice v Podbeskydí i Podkrkonoší se plní mladšími ročníky s vážným průběhem nákazy. Zřejmě za to může její britská mutace.
03.02.2021 10:20 |

podobné články

Petr Čtvrtníček bojuje s těžším průběhem covidu

 
Petra Čtvrtníčka (56) hospitalizovali v pražské motolské nemocnici s covidem. Podle našich informací herec bojuje s těžším průběhem nemoci.
25.09.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čtvrtníček (215 článků)

Izraelský lék v akci: Pacienti s těžkým průběhem covidu opustili po pěti dnech nemocnici

 
Izraelci informují, že i druhá část testování léku EXO-CD24 proti těžkému průběhu covidu-19 vypadá velice úspěšně. Lék, vyvinutý v telavivské nemocnici Ichilov, byl během druhé fáze testování nasazen v Řecku a výsledkem podle serveru The Jerusalem Post je, že většina pacientů po podání léku opustila nemocnici již do pěti dnů.
08.08.2021 14:45 |

podobné články

Lékař Barták se v nemocnici schovává. Kryjí ho kolegové, píše bulvár

 
Pražský lékař Jaroslav Barták se v nemocnici v klidu a v luxusu schovává před spravedlností. Kryjí ho přitom kolegové. Touto teorií se zabývají bulvární deníky Blesk i Aha.
30.08.2011 07:05 |

podobné články

Mladík (17) s nožem napadl taxikáře: Poté mu ukradl auto! Řidič leží s vážným zraněním v nemocnici

 
Policie na Vysočině zadržela sedmnáctiletého mladíka, který podle ní 5. listopadu napadl nožem řidiče taxislužby. Obvinila ho i z loupeže a stíhá ho na svobodě. V případě odsouzení mu hrozí až pět let vězení. Sedmačtyřicetiletý řidič skončil s vážným zraněním ruky v nemocnici. Soud mladíka neposlal do vazby.
09.11.2021 12:15 |

podobné články

I psi mají chřipku!

 
Epidemie chřipky má v Česku již 29 obětí, XXX lidí leží s vážným průběhem v nemocnici, další se potí v posteli doma. Smrtící viry neohrožují jen nás, ale také naše čtyřnohé mazlíčky. Trpí stejnými nemocemi, mají teplotu, rýmu, kašel. Dobrá zpráva ale je, že člověk nemůže svého pejska chřipkou nakazit!
27.01.2013 21:05 |

podobné články

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky: Ilona Csáková brojí proti zneužívání covidu mocnými

 
Ilona Csáková  (50) a Roman Horký z kapely Kamelot natočili klip k písni V dlouhém zatmění, což je protest song proti zneužívání covidu-19, které podle nich vede k potlačení svobody a manipulacím. „Kdo káže vodu, pije víno teď, Jidáš se v roušce ukrývá, na konci tunelu je nová zeď, v zemi, kde nikdo nezpívá,“ zní mimo jiné v písni. „Vše se nese na vlně smutku,“ řekla Super.cz Ilona Csáková , která společně s Romanem Horkým vtiskla do písně vše, co v momentální situaci cítí. „Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky. Věříme, že si k ní najdete cestu a bude vám dlouho svítit jak malá baterka v temnotách páchnoucích bažin a močálů navzdory mocným, kteří se rozhodli uchopit a svázat náš společný osud,“ dodala Csáková. Chci se nadechnout a zpívat dál. Ilona Csáková netušila, že z téhle písně bude protestsong „Nemoci zneužívají jednotlivci či světové elity, kterými jsme manipulováni ve prospěch jejich zájmů. Měli bychom si všichni uvědomit, že nám kradou naši svobodu, o tom ta naše píseň je,“ říká Csáková, která nesouhlasí ani s očkováním proti covidu. „Nevěřím obsahu vakcín, už jen z toho důvodu, že nejsou prověřené a ověřené, a nikdo nám nezaručí na 100 procent, že budou bez nežádoucích účinků,“ dodala pro Super.cz Csáková , jež jinak proti očkování není. „Jiné vakcíny se ale zkoumají a zkoušejí řadu let, což se o této říct nedá.“ Nenechám si šťourat v hlavě špejlí. Ilona Csáková ostře okomentovala dění kolem koronaviru a odsoudila případné očkování Csáková si myslí, že vakcinace svým způsobem povinná bude, ač vláda tvrdí opak. „Vše to spěje pomalu a jistě k povinnému očkování, nakonec může být i nepovinné, ale znevýhodní se ti, co se nenechají. Doufám ale, že k žádným restrikcím nakonec nedojde,“ míní zpěvačka. A jak Csákovou, jež nedávno vydala novou desku , ovlivnily zákazy vystupování? „Zvládáme to jako rodina, ale už jsem se pustila do pátrání po maturitním vysvědčení ze střední pedagogické školy, mohlo by se brzy hodit,“ vtipkovala na závěr zpěvačka, jež by se tak mohla vrátit ke své původní profesi.
04.12.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Ilona Csáková (580 článků) , Roman Horký (31 článků)