Článek

Znalec opět žádá o prodloužení lhůty na posudek k otravě Bečvy

 
Soudní znalec Jiří Klicpera opět požádal o prodloužení lhůty na vypracování posudku k otravě Bečvy. První termín byl v prosinci, druhý na konci února.
03.03.2021 10:05 |

podobné články

Podobné články

Vyšetřování otravy Bečvy: Znalec podruhé žádá o delší termín na zpracování posudku

 
Soudní znalec Jiří Klicpera požádal o prodloužení lhůty pro vypracování posudku týkajícího se zářijové otravy řeky Bečvy. Je to už podruhé, předchozí termíny uplynuly loni v prosinci a letos v únoru. K otravě došlo loni 20. září.
03.03.2021 12:00 |

podobné články

Otrávená Bečva: Klíčový posudek k zářijové katastrofě stále chybí, znalec žádá více času

 
Policejní vyšetřování zářijové otravy řeky Bečvy pokračuje. Kriminalisté stále nemají klíčový posudek, na jeho vypracování potřebuje znalec více času. Zažádal proto o prodloužení lhůty potřebné k jeho vyhotovení, která skončila v neděli. V tiskové zprávě to dnes ČTK sdělila krajská policejní mluvčí Lenka Javorková. Délku vyšetřování kritizuje mnoho politiků i veřejnost, ekologická katastrofa na Bečvě se stala 20. září.
21.12.2020 09:50 |

podobné články

Viníka otravy Bečvy se opět nedozvíme. Znalec chce více času na vypracování posudku

 
Soudní znalec Jiří Klicpera požádal o prodloužení lhůty pro vypracování posudku týkajícího se zářijové otravy řeky Bečvy. Je to už podruhé, předchozí termíny uplynuly loni v prosinci a letos v únoru. Vypracování posudku, který je pro policejní prověřování případu klíčový, ztěžují podle dnešního Klicperova vyjádření pro ČTK opatření přijatá v souvislosti s pandemií nového koronaviru. Znalec uvedl, že mu stále chybějí i některé podklady.
03.03.2021 09:55 |

podobné články

Vyšetřování Bečvy ještě pokračuje Znalec chce víc času...

 
Kdo zavinil zářijovou otravu řeky Bečvy? Kriminalistům stále chybí klíčový posudek. Znalec požádal o prodloužení lhůty na jeho vypracování. Původní termín vypršel v neděli.
22.12.2020 05:05 |

podobné články

Za otravu Bečvy nemůže Deza, viník už je znám, říká znalec

 
Loňskou otravu řeky Bečvy nezavinila chemička Deza, řekl v pondělí v pořadu Reportéři ČT soudní znalec Jiří Klicpera, který v tomto případu dělal posudek pro policii. Před několika dny v on-line debatě expertů také prohlásil, že viníka už zná. Konkrétní ale nebyl. Odborníci upozorňují, že podle zákona mají znalci povinnost mlčenlivosti.
01.02.2021 22:55 |

podobné články

„Znám viníka otravy řeky Bečvy,“ tvrdí znalec. Chemička Deza to podle něj není

 
Loňskou otravu řeky Bečvy nezavinila chemička Deza, řekl dnes v pořadu Reportéři ČT soudní znalec Jiří Klicpera, který v tomto případu dělal posudek pro policii. Před několika dny v on-line debatě expertů také prohlásil, že viníka už zná. Konkrétní ale nebyl. Odborníci ovšem upozorňují, že podle zákona o znalcích mají znalci povinnost mlčenlivosti.
01.02.2021 23:40 |

podobné články

Soudní znalec uvedl, že zná viníky otravy Bečvy. Chemička Deza to prý není

 
Za otrávení řeky Bečvy, která se stala minulý rok koncem září, nemůže chemička Deza, uvedl v pořadu Reportéři ČT soudní znalec Jiří Klicpera, který vypracoval posudek pro policii. Nehoda, která se v den otravy chemičce stala, s tím prý nesouvisí. Klicpera také před několika dny uvedl, že viníka již zní, konkrétní ale nebyl.
02.02.2021 09:25 |

podobné články

Případ otrávené Bečvy: Znalec řekl, kdo za to může, už mají viníka a Deza to prý není

 
Loňskou otravu řeky Bečvy nezavinila chemička Deza, řekl dnes v pořadu Reportéři ČT soudní znalec Jiří Klicpera, který v tomto případu dělal posudek pro policii. Před několika dny v on-line debatě expertů také prohlásil, že viníka už zná. Konkrétní ale nebyl. Odborníci ovšem upozorňují, že podle zákona o znalcích, mají znalci povinnost mlčenlivosti.
02.02.2021 09:56 |

podobné články

Otrava Bečvy: Znalec dokončil práci, policie čeká na jeho posudek

 
Soudní znalec dokončil práce na znaleckém posudku, který se týká otravy řeky Bečvy z loňského září. Policie nyní čeká na doručení materiálů. Očekává, že se tak stane do konce tohoto týdne, následně budou vyšetřovatelé s posudkem pracovat. Uvedla to krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.
03.05.2021 14:10 |

podobné články

Posudek zkreslil v prospěch Romana Janouška: Znalec putuje k soudu, hrozí mu až tři roky ve vězení

 
Státní zástupce obžaloval znalce, který předkládal posudek v kauze dopravní nehody lobbisty Romana Janouška. Za křivou výpověď a nepravdivý znalecký posudek mu hrozí až tříletý trest a zákaz činnosti. ČTK to dnes řekl mluvčí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Ondřej Šťastný. Jméno obviněného státní zastupitelství nezveřejnilo. Posudky pro Janouška zpracovával dopravní znalec Jiří Doleček a také společnost Dekra Automobil.
29.12.2016 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Roman (41 článků) , Jiří Janoušek (13 článků)

Posudek k Bečvě je komplet, viník je znám, říká soudní znalec

 
Práce na znaleckém posudku týkajícím se zářijové havárie na řece Bečvě dokončil v těchto dnech soudní znalec Jiří Klicpera. V posudku je podle jeho slov uveden i viník nehody. V nejbližší době se posudek v papírové podobě dostane do rukou policejním vyšetřovatelům, kteří jej zatím mají jen v elektronické podobě. Právu to potvrdil samotný znalec.
03.05.2021 16:15 |

podobné články

Policii nadávají, že mlčí o otravě Bečvy. Žádné embargo není, vzkazuje mluvčí

 
Žádné informační embargo na kauzu otravy řeky Bečvy podle policie neexistuje, oznámila mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová. Policie, která čelí kritice za neodhalení viníka, podle ní musí nejdříve počkat na znalecký posudek, jehož lhůta uplyne 20. prosince, píše iDNES.cz.
16.11.2020 22:31 |

podobné články

Otrava Bečvy: Znalec odmítl vinu Dezy a šokoval i policii. Nedovolili jsme mu mluvit, tvrdí

 
Policii překvapilo vyjádření znalce Jiřího Klicpery, který v pondělním pořadu Reportéři ČT řekl, že otravu řeky Bečvy nezpůsobila společnost Deza. Ze strany policie nebyl soudní znalec zbaven mlčenlivosti, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Lenka Javorková. Před několika dny Klicpera v on-line debatě expertů také prohlásil, že viníka zářijové otravy už zná. Konkrétní ale nebyl.
02.02.2021 13:45 |

podobné články

Elfmark (Piráti): Do Bečvy opět unikla neznámá látka, žádáme vyšetření dnešní i zářijové ekologické katastrofy

 
Od úniku kyanidu do řeky Bečvy a následného úhynu 40 tun ryb uplynul již více než měsíc a viník stále nebyl dopaden. Zatímco všichni čekáme na vyšetření této ekologické katastrofy, do řeky Bečvy se dnes opět dostala neznámá látka.
27.10.2020 22:10 |

podobné články

Znalec dokončil posudek k otrávené Bečvě. Pro policii je dokument klíčový

 
Soudní znalec Jiří Klicpera dokončil práce na znaleckém posudku, který se týká otravy řeky Bečvy z loňského září. Policie nyní čeká na doručení materiálů.
03.05.2021 16:05 |

podobné články

Policie znovu nedotáhne kauzu Čapí hnízdo včas. Žádá další prodloužení vyšetřování

 
Policisté požádali o další prodloužení lhůty pro vyšetřování kauzy kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, v níž je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová. Na dotaz ČTK to sdělila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Nový termín lhůty mluvčí neuvedla, s dalšími dotazy odkázala na pražské městské státní zastupitelství, jehož žalobce Jaroslav Šaroch případ dozoruje. Lhůta byla v minulosti prodloužena několikrát, naposledy byla stanovena do konce února.
26.02.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22548 článků) , Jára Nový (157 článků)

Znalec Matlach se brání: Soudkyně Kramného odsoudila, protože se jí nelíbí

 
Soudní znalec Radek Matlach u soudu v Ostravě před několika týdny přednesl posudek, který by Petra Kramného osvobodil. Jenže k osvobození nedošlo. Kramný dostal 28 let ve vězení a dál bojuje o svobodu. Matlach zase o svou čest. Jeho posudek byl totiž jinými znalci označen za diletantství.
03.02.2016 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Radek Petr (229 článků)

Janouškův znalec, který dle soudu úmyslně zkreslil posudek: Odvolal se proti podmínce

 
Bývalý dopravní znalec Jiří Doleček, který podle pravomocného rozsudku úmyslně zkreslil posudek ve prospěch lobbisty Romana Janouška, hledá zastání u Nejvyššího soudu (NS). Dovoláním se pokusil zpochybnit podmínečně odložený trest 1,5 roku vězení, který mu vyměřily pražské soudy. NS dovolání převzal spolu se spisem v prvních červnových dnech, zjistila ČTK z justiční databáze.
07.06.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Janoušek (13 článků)

Do Bečvy zase unikla neznámá látka. Ze stejného místa jako smrtící kyanid

 
Do řeky Bečvy ve Valašském Meziříčí – Juřince unikla neznámá látka. Na hladině řeky se vytvořila pěna. K události vyjížděli hasiči, kteří na místě odebrali vzorky vody, řekl dnes odpoledne ČTK starosta města Robert Stržínek (ANO). Látka se podle něj do Bečvy dostala ze stejného vyústění kanálu, jakým podle zjištění policie před několika týdny do řeky unikl kyanid.
27.10.2020 16:20 |

podobné články