Článek

Znalec dokončil posudek k otrávené Bečvě. Pro policii je dokument klíčový

 
Soudní znalec Jiří Klicpera dokončil práce na znaleckém posudku, který se týká otravy řeky Bečvy z loňského září. Policie nyní čeká na doručení materiálů.
03.05.2021 16:05 |

podobné články

Podobné články

Posudek k Bečvě je komplet, viník je znám, říká soudní znalec

 
Práce na znaleckém posudku týkajícím se zářijové havárie na řece Bečvě dokončil v těchto dnech soudní znalec Jiří Klicpera. V posudku je podle jeho slov uveden i viník nehody. V nejbližší době se posudek v papírové podobě dostane do rukou policejním vyšetřovatelům, kteří jej zatím mají jen v elektronické podobě. Právu to potvrdil samotný znalec.
03.05.2021 16:15 |

podobné články

Otrávená Bečva: Klíčový posudek k zářijové katastrofě stále chybí, znalec žádá více času

 
Policejní vyšetřování zářijové otravy řeky Bečvy pokračuje. Kriminalisté stále nemají klíčový posudek, na jeho vypracování potřebuje znalec více času. Zažádal proto o prodloužení lhůty potřebné k jeho vyhotovení, která skončila v neděli. V tiskové zprávě to dnes ČTK sdělila krajská policejní mluvčí Lenka Javorková. Délku vyšetřování kritizuje mnoho politiků i veřejnost, ekologická katastrofa na Bečvě se stala 20. září.
21.12.2020 09:50 |

podobné články

Posudek zkreslil v prospěch Romana Janouška: Znalec putuje k soudu, hrozí mu až tři roky ve vězení

 
Státní zástupce obžaloval znalce, který předkládal posudek v kauze dopravní nehody lobbisty Romana Janouška. Za křivou výpověď a nepravdivý znalecký posudek mu hrozí až tříletý trest a zákaz činnosti. ČTK to dnes řekl mluvčí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Ondřej Šťastný. Jméno obviněného státní zastupitelství nezveřejnilo. Posudky pro Janouška zpracovával dopravní znalec Jiří Doleček a také společnost Dekra Automobil.
29.12.2016 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Roman (40 článků) , Jiří Janoušek (13 článků)

Otrava Bečvy: Znalec dokončil práci, policie čeká na jeho posudek

 
Soudní znalec dokončil práce na znaleckém posudku, který se týká otravy řeky Bečvy z loňského září. Policie nyní čeká na doručení materiálů. Očekává, že se tak stane do konce tohoto týdne, následně budou vyšetřovatelé s posudkem pracovat. Uvedla to krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.
03.05.2021 14:10 |

podobné články

Případ otrávené Bečvy: Znalec řekl, kdo za to může, už mají viníka a Deza to prý není

 
Loňskou otravu řeky Bečvy nezavinila chemička Deza, řekl dnes v pořadu Reportéři ČT soudní znalec Jiří Klicpera, který v tomto případu dělal posudek pro policii. Před několika dny v on-line debatě expertů také prohlásil, že viníka už zná. Konkrétní ale nebyl. Odborníci ovšem upozorňují, že podle zákona o znalcích, mají znalci povinnost mlčenlivosti.
02.02.2021 09:56 |

podobné články

Za slova o Bečvě bych si nafackoval, řekl Brabec ve Sněmovně

 
Ministr Richard Brabec (ANO) v pátek ve Sněmovně promluvil o otrávené řece Bečvě, v níž uniklý kyanid 20. září zabil desítky tun ryb. Odmítl, že by se pokusil vyšetřování ovlivnit, aby pomohl nedaleké chemičce Deza, která patří do holdingu Agrofert ze svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše (ANO). Musí se podle něj počkat na závěry policie.
13.11.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21743 článků) , Richard Brabec (451 článků)

Osudový den pro Věru M.: Dnes zazní klíčový posudek! Co v něm je?

 
Osudový bude dnešek pro Věru M. (50), bývalou zdravotní sestru rumburské nemocnice, obžalovanou z vraždy šesti pacientů. Zazní totiž klíčový znalecký posudek. A podle předběžných informací může hovořit ve prospěch obžalované.
21.01.2016 05:25 |

podobné články

Otec otrávené rodiny v Egyptě už má své fanoušky. Na Facebooku mu založili stránku na jeho podporu, proti těm, co si myslí, že je vrah

 
"O Petrovi Kramném, otci otrávené rodiny":http://www.extra.cz/otec-rodiny-otravene-v-egypte-konecne-promluvil-ctete-co-rekl-televizni-kamere, se stále ještě spekuluje jako o možném vrahovi své ženy Moniky (†36) a dcery Klárky (†8). V diskuzích pod články, které informují o novinkách v tomto případu, se stále objevují převážně útočné komentáře těch, kteří jsou přesvědčeni o tom, že právě Petr je vrah.
17.08.2013 12:05 |

podobné články

Znalec Matlach se brání: Soudkyně Kramného odsoudila, protože se jí nelíbí

 
Soudní znalec Radek Matlach u soudu v Ostravě před několika týdny přednesl posudek, který by Petra Kramného osvobodil. Jenže k osvobození nedošlo. Kramný dostal 28 let ve vězení a dál bojuje o svobodu. Matlach zase o svou čest. Jeho posudek byl totiž jinými znalci označen za diletantství.
03.02.2016 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Radek Petr (225 článků)

Janouškův znalec, který dle soudu úmyslně zkreslil posudek: Odvolal se proti podmínce

 
Bývalý dopravní znalec Jiří Doleček, který podle pravomocného rozsudku úmyslně zkreslil posudek ve prospěch lobbisty Romana Janouška, hledá zastání u Nejvyššího soudu (NS). Dovoláním se pokusil zpochybnit podmínečně odložený trest 1,5 roku vězení, který mu vyměřily pražské soudy. NS dovolání převzal spolu se spisem v prvních červnových dnech, zjistila ČTK z justiční databáze.
07.06.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Janoušek (13 článků)

Viníka otravy Bečvy se opět nedozvíme. Znalec chce více času na vypracování posudku

 
Soudní znalec Jiří Klicpera požádal o prodloužení lhůty pro vypracování posudku týkajícího se zářijové otravy řeky Bečvy. Je to už podruhé, předchozí termíny uplynuly loni v prosinci a letos v únoru. Vypracování posudku, který je pro policejní prověřování případu klíčový, ztěžují podle dnešního Klicperova vyjádření pro ČTK opatření přijatá v souvislosti s pandemií nového koronaviru. Znalec uvedl, že mu stále chybějí i některé podklady.
03.03.2021 09:55 |

podobné články

Vyšetřování Bečvy ještě pokračuje Znalec chce víc času...

 
Kdo zavinil zářijovou otravu řeky Bečvy? Kriminalistům stále chybí klíčový posudek. Znalec požádal o prodloužení lhůty na jeho vypracování. Původní termín vypršel v neděli.
22.12.2020 05:05 |

podobné články

Znalec, který se zastal Kramného, jde před soud!

 
Role se vyměnily. Zdravotní sestra Věra Marešová (54) je volná, před soud teď míří znalec Radek Matlach (44), podle jehož posudku zabila draslíkem šest pacientů v nemocnici v Rumburku. Hrozilo jí doživotí, viny ale byla zproštěna. Znalec bude muset obhájit svůj posudek, který je podle obhájkyně Marešové nepravdivý.
14.10.2016 11:00 |

podobné články

Půlrok od katastrofy na Bečvě. Policie tápe, aktivisté vyšetřují na vlastní pěst

 
Od tragické havárie na řece Bečvě, která za sebou nechala více než čtyřicet tun uhynulých ryb, uplynul přesně půlrok. Katastrofa stále není vyšetřena. Policisté přešlapují na místě a čekají na znalecký posudek soudního znalce Jiřího Klicpery. Ten opakovaně žádá o prodloužení lhůty ke zpracování posudku.
22.03.2021 11:30 |

podobné články

Špinavá válka Rathových o dědictví? Do redakce Blesku přišel falešný posudek o otci

 
Ve věrohodně vypadající obálce někdo do redakce Blesku poslal ještě věrohodněji vypadající dokument: Posudek objednaný soudem, že Ratmír Rath (†83) nemohl ve svém stavu před smrtí vědět, co podepisuje, když vše odkázal synovi Davidu Rathovi (51). Jenže posudek je falešný! Kdo hraje špinavou hru?
29.06.2017 19:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4585 článků)

Pět úderů Babišovi. Teď stažený ocas? Wollner a ČT asi špatně vsadili

 
Již pět reportáží přinesl tým Marka Wollnera o otrávené Bečvě. Ovšem v té páté promluvil soudní znalec, který se kauzou zabývá. I když možná neměl. Uvedl, že zná viníka. Ale případ prý bude trvat dlouho, protože je potřeba jej usvědčit. „Byli jsme v DEZE, víme, jak to tam je a DEZA je skutečně mimo podezření tak, jak to řekla inspekce hned na začátku,“ řekl pro ČT.
02.02.2021 10:50 |

podobné články

Za otravu Bečvy nemůže Deza, viník už je znám, říká znalec

 
Loňskou otravu řeky Bečvy nezavinila chemička Deza, řekl v pondělí v pořadu Reportéři ČT soudní znalec Jiří Klicpera, který v tomto případu dělal posudek pro policii. Před několika dny v on-line debatě expertů také prohlásil, že viníka už zná. Konkrétní ale nebyl. Odborníci upozorňují, že podle zákona mají znalci povinnost mlčenlivosti.
01.02.2021 22:55 |

podobné články

„Znám viníka otravy řeky Bečvy,“ tvrdí znalec. Chemička Deza to podle něj není

 
Loňskou otravu řeky Bečvy nezavinila chemička Deza, řekl dnes v pořadu Reportéři ČT soudní znalec Jiří Klicpera, který v tomto případu dělal posudek pro policii. Před několika dny v on-line debatě expertů také prohlásil, že viníka už zná. Konkrétní ale nebyl. Odborníci ovšem upozorňují, že podle zákona o znalcích mají znalci povinnost mlčenlivosti.
01.02.2021 23:40 |

podobné články

Soudní znalec uvedl, že zná viníky otravy Bečvy. Chemička Deza to prý není

 
Za otrávení řeky Bečvy, která se stala minulý rok koncem září, nemůže chemička Deza, uvedl v pořadu Reportéři ČT soudní znalec Jiří Klicpera, který vypracoval posudek pro policii. Nehoda, která se v den otravy chemičce stala, s tím prý nesouvisí. Klicpera také před několika dny uvedl, že viníka již zní, konkrétní ale nebyl.
02.02.2021 09:25 |

podobné články