Článek

Zmrazení platů? Pravice pro, KSČM a lidovci nesouhlasí

 
S plánem ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) na zmrazení platů ve veřejném sektoru s výjimkou učitelů, který šéfka státní kasy vyjevila minulý týden v rozhovoru pro Právo, nesouhlasí odbory a ze sněmovních stran ani KSČM či lidovci. Naopak pravicové strany záměr Schillerové nepřidávat příští rok státním zaměstnancům podporují.
09.09.2020 07:00 |

podobné články

Podobné články

Koalice je v otázce platů poslanců rozdělená, ANO a lidovci podpoří zmrazení

 
Vládní koalice je rozpolcená v otázce novely zákona o platech ústavních činitelů. Zatímco lidovci a ANO budou v pátek hlasovat pro roční zmražení platů, sociální demokraté budou pro růst o 2,9 procenta.
04.12.2014 18:03 |

podobné články

Poslanci se pohádali o zmrazení svých platů

 
Návrh Pirátů, STAN a lidovců na zmrazení platů ústavních činitelů a soudců pro příští rok ve středu ve Sněmovně narazil na první překážku. Kvůli časovému presu chtěli předkladatelé projednat zákon ve zkráceném řízení, tedy během jediného hlasování, ale poslanecké frakce ODS a TOP 09 takový krok vetovaly. Návrh na zmrazení prošel prvním čtením.
07.10.2020 19:50 |

podobné články

Poskočí poslancům gáže přes 90 tisíc? Zmrazení platů výbor odmítl, neuspěli ani Piráti

 
Sněmovna asi neschválí návrh SPD Tomia Okamury na zmrazení platů vrcholných politiků na tři roky ani Pirátů na výpočet těchto platů z jiných dat. Rozpočtový výbor se ve středu postavil záporně k úpravám, kterými chtějí Okamura a předseda pirátského klubu Jakub Michálek pozměnit vládní novelu, která má od příštího roku zpomalit růst platů vrcholných politiků, aby nevzrostly odhadem o pětinu. Základní platy poslanců totiž mohou od začátku roku 2019 narůst o cca 20 procent a překonat tak 90 tisíc hrubého.
07.11.2018 18:35 |

podobné články

Piráti navrhují zmrazení platů politiků. Babiš je pro

 
Piráti navrhují zmrazení platů poslanců, ministrů nebo senátorů. Jedná se tak v posledních měsících o další návrh, který upravuje výši platů ústavních činitelů. V květnu navrhla jejich snížení ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je nicméně návrh z pera členky vládní koalice nereálný. Přednost dává tomu pirátskému. Ten by mohli podpořit i komunisté.
16.08.2020 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20969 článků)

Lidovci i ANO se postavili proti zvýšení platů poslanců, čeká se na ČSSD

 
Lidovci oznámili, že budou po svých koaličních partnerech požadovat prodloužení zmražení platů ještě o rok. ANO, které se včera s ČSSD domluvilo na jednoprocentním zvýšení, odpoledne jejich návrh podpořilo. Čeká se, jestli se k nim připojí i třetí koaliční partner. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes zároveň vyzval k tomu, aby do budoucna o výši platů poslanců rozhodovala vláda.
02.12.2014 15:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20969 článků)

Výbor nepodpořil úpravu SPD na zmrazení platů vrcholných politiků

 
Sněmovna asi neschválí návrh SPD Tomia Okamury na zmrazení platů vrcholných politiků na tři roky ani Pirátů na výpočet těchto platů z jiných dat, napsala ČTK.
07.11.2018 17:16 |

podobné články

Maláčová se vzdává. Podpoří opoziční návrh na zmrazení poslaneckých platů

 
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) ve čtvrtek ustoupila od svého návrhu na snížení platů poslanců a podpoří pirátský návrh na zmrazení platů v roce 2021. Vládní koalice ANO a ČSSD spolu s Piráty také chce, aby se platy politiků a ústavních činitelů od roku 2022 odvíjely od průměrné mzdy v celé ekonomice a nikoli jako dosud od průměrné mzdy v nepodnikatelské sféře.
12.11.2020 12:35 |

podobné články

Lidovci a ANO chtějí poslanecké platy na rok zmrazit

 
Nová varianta se objevila v debatě o navýšení platů poslanců od příštího roku. Lidovci přišli v úterý s návrhem na opětovné zmrazení platů ústavních činitelů na dobu jednoho roku, během které by se našlo systémové řešení pro jejich hodnocení. Tento návrh má podporu i hnutí ANO. Jednání bylo v úterý znovu přerušeno.
02.12.2014 14:26 |

podobné články

Ohledně platů zákonodárců to v koalici zase skřípe. Lidovci navrhují prodloužit jejich zmrazení o rok

 
Lidovci navrhují, aby platy zákonodárců zůstaly ještě rok zmrazené. V příštím roce by pak měla nastat systémová změna s navázáním platů na docházku poslanců a platy soudců. ČTK to dnes sdělil lidovecký předseda, vicepremiér Pavel Bělobrádek. Stejný návrh by měl přednést na schůzce koaličních špiček.
02.12.2014 14:11 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1622 článků)

Írán nepřistoupí na dočasné zmrazení svého jaderného programu

 
Návrh amerického prezidenta Baracka Obamy na desetileté zmrazení íránského jaderného programu je pro Írán nepřijatelný. Oznámila to íránská agentura Fars, která citovala íránského ministra zahraničí Mohammada Džaváda Zarífa. Obama v pondělí doporučil jako řešení sporu o íránský program desetileté zmrazení, ale přiznal také, že nevěří, že na to Írán přistoupí. Ve švýcarském městě Montreux dnes jednají ministři zahraničí USA a Íránu John Kerry a Zaríf.
03.03.2015 13:01 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2479 článků) , John Kerry (174 článků) , John Kerry (149 článků)

Ústavní soud zamítl návrh směřující proti zmrazení platů soudců

 
Ústavní soud zamítl návrh směřující proti zmrazení platů soudců v letech 2008 až 2010. Nyní soud čte odůvodnění.
24.03.2010 08:50 |

podobné články

Ústavní soud zamítl stížnost soudců na zmrazení platů

 
Ústavní soud (ÚS) ve středu nevyhověl soudcům, kteří se na něj obrátili kvůli zmrazení platů v mezidobí let 2008 až 2010. Stížnost soud v plénu zamítl.
24.03.2010 08:55 |

podobné články

Poslanci by měli schvalovat zmrazení platů vrcholných politiků

 
Poslanci by dnes měli schvalovat zmrazení platů vrcholných politiků a dalších činitelů v příštím roce. Další mimořádné schůze dolní komory svolané na dnešek se týkají třeba protikorupční legislativy nebo nových pravidel oddlužení a řešení dětských dluhů.
20.11.2020 06:55 |

podobné články

Nový šéf pražského dopravního podniku požaduje zmrazení mezd

 
Budoucí šéf pražského dopravního podniku Jaroslav Ďuriš chce jednat s tamními odbory o zmrazení mezd zaměstnanců, velké propouštění nechystá. Podle člena dozorčí rady podniku Oldřicha Schneidera zvoleného za zaměstnance je vyjednávání možné, odboráři ale byli vstřícní už při domlouvání nyní platné kolektivní smlouvy. Petr Pulec z Odborového sdružení pražských dopraváků (OSPD) zmrazení mezd absolutně odmítá. 
29.09.2013 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Nový (89 článků) , Jára Nový (154 článků)

Vystrčil navrhuje zmrazení platů úředníků. Za slova o přerozdělování se omluvil

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) připustil, že chyboval, když v neděli mluvil o tom, že část platu lidí pracujících z domova by mohla jít živnostníkům, kteří jsou bez dostatečného příjmu. Šlo podle něj o špatný příklad. Za původní myšlenkou však stojí. Pro Novinky upřesnil, že by mohlo jít například o zastropování platů části zaměstnanců ve veřejném sektoru.
01.03.2021 16:05 |

podobné články

Tak jak s těmi platy zákonodárců? Koalice se opět neshodla

 
Špičky koalice se ani na dnešním jednání neshodly na variantě, podle které by se upravily mzdy ústavních činitelů. Chtějí věc znovu probrat ve svých poslaneckých klubech. Řekly to novinářům. Lidovci nadále preferují svůj návrh na prodloužení zmrazení platů o rok, ČSSD stojí za návrhem svého šéfa sněmovny Jana Hamáčka, který chce zavést automatický výpočet navázaný na výši průměrného platu. Podle něj by příští rok stouply mzdy zákonodárců asi o tři procenta.
03.12.2014 22:07 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2586 článků)

Stát se dohodl s církvemi na zmrazení mezd duchovních

 
Stát se podle serveru iDnes.cz dohodl s církvemi na zmrazení platů duchovních do roku 2014. Server informuje, že ministr kultury Jiří Besser (za TOP 09) podepíše ve středu se zástupci církví deklaraci, v níž se obě strany zavazují nenavyšovat objem peněz na platy duchovních.
11.01.2011 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Besser (318 článků)

Nehorázné, to tedy ne. Šéfové zvažují skřípnout lidi v německé Škodě Mladá Boleslav, padají silná slova

 
Během setkání představenstva automobilky Škoda Auto s odboráři padl ze strany managementu firmy návrh na zmrazení mezd zaměstnanců automobilky na tři roky. Informoval o tom týdeník Škodovkářský odborář. ParlamentnímListům.cz informaci následně potvrdil předseda škodovkářských odborů KOVO. Návrh na zmrazení platů je zajímavý v kontextu silných hospodářských výsledků firmy a nízké nezaměstnanosti, která tlačí na růst mezd, a to zejména v poptávaných dělnických profesích. V automobilce koncernu Volkswagen (VW), jemuž mladoboleslavská Škodovka patří, se přitom nedávno právě kvůli vyšším platům stávkovalo. A to jsou Slováci nejlépe placenými zaměstnanci VW v regionu.
27.06.2017 13:30 |

podobné články

Platy politikům zmrazit? Snížit? Návrh Pirátů zkouší přebít Maláčová

 
Dojde ke snížení platů ústavních činitelů, nebo k jejich zmrazení? Strany se v tom podle serveru iDNES.cz trumfují, kdy ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje snížení, Piráti zmrazení.
17.08.2020 19:20 |

podobné články