Článek

Zmocněnkyně Fuková: Odškodné za protiprávní sterilizace má zatím 275 obětí

 
Odškodnění za protiprávní sterilizaci získalo zatím 275 obětí. Celkem od loňska ministerstvo zdravotnictví dostalo 630 žádostí, vyřídilo tři čtvrtiny z nich. Uvedla to vládní zmocněnkyně pro záležitosti romské menšiny Lucie Fuková.
23.04.2023 14:05 |

podobné články

Podobné články

Zemřela fotografka Eva Fuková

 
Ve věku 88 let ve středu zemřela česká fotografka Eva Fuková, uvedla Míla Dubská, ředitelka pražské galerie Leica, kde měla autorka před dvěma lety retrospektivní výstavu. Svým dílem a jeho významem patřila Fuková podle odborníků mezi zakladatelské a průkopnické osobnosti české fotografie.
25.11.2015 16:00 |

podobné články

Nejvyšší soud rozhodl: Nechtěná sterilizace žen není promlčena

 
Paní Ivetě bylo v roce 1997 devatenáct let a bylo to její druhé těhotenství. Když o sedm let později chtěla třetí dítě, nedařilo se jí otěhotnět. Byla jí totiž provedena sterilizace, ke které před porodem podepsala souhlas. Vrchní soud v roce 2008 nařídil nemocnici omluvu, Nejvyšší soud ale rozsudek změnil a přiřkl jí odškodné s tím, že tento nárok není promlčen.
08.08.2011 08:40 |

podobné články

VIDEO Utrpení zástupce neziskovek: Narazil na bojovníka s Klinikou. Ten vytáhl výbušná čísla. A fakta. A začal nářek

 
V pořadu Proti sobě na webu týdeníku Reflex proti sobě vystoupili Alexander Bellu, starosta za Prahu 3, a Martin Šimáček, ředitel institutu pro sociální inkluzi. Řešili neziskovky, konkrétně plýtvání a financování. Genderová studie o dopadu klimatu na projevy žen prý získala 700 tisíc a 70 % šlo na platy zaměstnanců. A došlo i na Kliniku. „Klinika má můj obrovský respekt,“ tvrdil Šimáček. Prý, co dělá, je základ demokracie. „Protiprávní, protiprávní, protiprávní,“ kontroval Bellu.
01.10.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Martin (6 článků) , Alexander Alexander (416 článků)

Válková skončí jako zmocněnkyně pro lidská práva. Vláda ji odvolala ke konci ledna

 
Vláda dnes odvolala z funkce vládní zmocněnkyně pro lidská práva poslankyni opozičního hnutí ANO Helenu Válkovou. Na pozici skončí k 31. lednu. Vyplývá to z výsledků jednání kabinetu. Návrh na jmenování případného nového zmocněnce či zmocněnkyně dnes vláda v programu neměla.
26.01.2022 22:40 |

podobné články

Řešení situace romských uprchlíků navrhne nový tým, povede ho zmocněnkyně

 
Kroky k řešení situace romských uprchlíků z Ukrajiny navrhne vládě nový tým. Bude ho řídit vládní zmocněnkyně Klára Šimáčková Laurenčíková. Skupinu budou tvořit zástupci příslušných resortů, hasičů, Správy uprchlických zařízení i neziskových organizací, které s běženci pracují. ČTK to po dnešním jednání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny řekla zmocněnkyně. Rada se po nástupu Fialovy vlády sešla poprvé. Debatovala i o dotacích pro organizace, které s uprchlíky pracují.
20.05.2022 21:25 |

podobné články

Vězeňská služba: Vládní zmocněnkyně ve Věznici Světlá nad Sázavou

 
Nová vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková navštívila Věznici Světlá nad Sázavou. Jednalo se o první návštěvu vězeňského zařízení, kterou zmocněnkyně ve své funkci absolvovala.
14.08.2022 07:45 |

podobné články

Rasistické výroky a segregace dětí jsou nepřijatelné, reaguje na senátorku zmocnenkyně

 
Rasistická vyjádření politiků jsou nepřijatelná a dělit děti podle příslušnosti k menšině je nepřípustné, prohlásila vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková. Reagovala tak na vyjádření senátorky Jany Zwyrtek Hamplové o segregaci romských školáků. Podle zmocněnkyně je senátorčina rétorika otevřeně rasistická a je v příkrém rozporu s lidskými právy a demokratickými hodnotami, na nichž česká společnost stojí.
31.03.2023 17:25 |

podobné články

Takhle se lže o vakcíně: Sterilizace, zabíjení i změna DNA, hoaxy straší i ochrnutím

 
Svět a s ním i Česko čeká na spolehlivou vakcínu proti koronaviru, mezitím ale přichází spíš hromada dezinformací. Sterilizace obyvatel, vyhlazení lidstva, ale i postižení ledvin a všeřídící Bill Gates - to jsou jen některé z nich. Někdy zní jako „přitažené za vlasy“, jindy jsou ale tak propracované, že jim lidé věří víc než státním autoritám a seriózním médiím, které informace několikrát kontrolují a ověřují. Velký problém s dezinforamcemi kolem vakcíny má Česko i podle ministra zdravotnictví Jana Blatného. Češi zatím moc neprojevují o očkování proti covidu19 zájem. Ministerstvo přitom má v plánu objednat tolik vakcín, že by se mohli naočkovat všichni obyvatelé a ještě o polovinu víc. To vše, ale až ve chvíli, kdy testy ukážou, že je vakcína opravdu bezpečná a spolehlivá.
30.11.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Bill Gates (214 článků)

Kocáb chce řešit sterilizace romských žen, poslední případ zřejmě v roce 2007

 
Sterilizace romských žen jsou zřejmě stále realitou v českých nemocnicích a k poslednímu případu došlo v roce 2007 na Ostravsku. Sterilizovaná žena chystá trestní oznámení.
20.07.2009 18:55 |

podobné články

Antikoncepce pro ženy, které už nechtějí děti? Ambulantní sterilizace!

 
Jste máma několika potomků, stoprocentně víte, že už děti nechcete a obáváte se vedlejších účinků hormonální antikoncepce? Tak právě pro vás bude vhodná ambulantní sterilizace.
23.09.2013 13:30 |

podobné články

Americké veverky čeká v Británii sterilizace. Země chce ochránit své „zrzečky“

 
Britská vláda připravuje ve snaze ochránit domácí veverku obecnou před nepůvodní veverkou popelavou rozsáhlý program, jehož součástí bude sterilizace samiček invazivního druhu malých hlodavců. Nevládní organizace se mezitím chystají vytvořit „armádu“, v níž by mělo ve prospěch zrzavých veverek působit až 5 000 dobrovolníků, informovala britská média.
25.02.2017 09:50 |

podobné články

Změna pohlaví Čechů bez sterilizace: tak to žádá ombudsmanka Šabatová

 
Sterilizace by neměla být zákonnou podmínkou pro úřední změnu pohlaví lidí, žádá ombudsmanka Anna Šabatová. Jde o jedno z pětice nových doporučení legislativních změn veřejné ochránkyně práv ve zprávě o činnosti za loňský rok, kterou obdrželi poslanci.
01.04.2018 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (533 článků)

Pro úřední změnu pohlaví v budoucnu možná nebude sterilizace podmínkou

 
Sterilizace by v budoucnu nemusela být zákonnou podmínkou pro úřední změnu pohlaví lidí. Příslušnou změnu zákonů připravilo Ministerstvo spravedlnosti, informovala dnes poslance z petičního výboru Martina Štěpánková z Úřadu vlády. Vstřícný přístup v této věci přivítala veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Jde o jedno z jejích legislativních doporučení.
11.12.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (533 článků)

Nemocnice Boskovice obnovuje přístrojové vybavení oddělení Centrální sterilizace

 
V pátek 13. 12. 2019 bylo slavnostně otevřeno nově zrekonstruované oddělení Centrální sterilizace Nemocnice Boskovice.
17.12.2019 17:15 |

podobné články

Porodnice zaměnila dvě novorozeňata: Teď musí zaplatit odškodné skoro 2,5 milionu

 
Celkem 90 000 eur (2,4 milionu Kč) musí podle rakouského soudu zaplatit univerzitní klinika ve Štýrském Hradci jako odškodné za to, že v roce 1990 zřejmě krátce po porodu zaměnila dvě novorozeňata. Odškodné ale dostane jen jedna postižená rodina, protože druhé dítě, které se stalo obětí nedbalosti nemocničního personálu, se zatím nepodařilo nalézt, informovala dnes agentura APA.
12.06.2017 19:05 |

podobné články

Chlapec, který vážil při porodu pouhých 275 gramů, přežil

 
Několik měsíců bojoval v Německu o život chlapec, který se narodil s dosud nejnižší porodní váhou u plodu mužského pohlaví. Po narození měl pouhých 275 gramů, což je pod hranicí, která se považuje za nezbytnou k přežití. Chlapeček je ale díky moderní péči postnatální jednotky nemocnice v Göttingenu mimo nebezpečí.
09.03.2010 11:25 |

podobné články

PLZEŇ má jistých 275 MILIONŮ a vylepšuje koeficient

 
Fotbalisté mistrovské Plzně vydělali úspěšným podzimním vystoupením v evropských pohárech téměř 275 milionů korun, tuto sumu však mohou v dalších zápasech ještě navýšit.
24.11.2011 16:15 |

podobné články

Ferrari 275 GTB4 Steva McQueena prochází renovací

 
Oficiální restaurátorská dílna Ferrari Classiche v Maranellu nedávno převzala jeden z nejzajímavějších vozů, který kdy opustil slavnou továrnu. 275 GTB4, které původně patřilo legendární americké filmové hvězdě - Stevu McQueenovi. Ten si tehdy nové auto přebíral v době natáčení slavného filmu Bullittův případ.
12.06.2012 16:55 |

podobné články

Čtyřdenní Clooneyho svatba stála 275 milionů, fotky prodal jako Pitt

 
Svatba George Clooneyho (53) s Amal Alamuddinovou (36), která se uskutečnila v Benátkách, stála podle odhadů v přepočtu 275 milionů korun. Čtyřdenní oslavy zahrnovaly koktejlové party u bazénů, večeře v pětihvězdičkových hotelech i opulentní svatební recepci. Fotografie prodali novomanželé časopisům People a Hello!.
01.10.2014 09:40 |

podobné články

Osobnosti: George Clooney (820 článků)