Článek

Zmizení podnikatele Jana (56): Nebezpečí se naplnilo v Sapě?! Objasnění je v zájmu tržnice, říká elitní kriminalista

 
Po pohřešovaném podnikateli z Blanenska už týden pátrají kriminalisté. Jan Vaculík (56) zmizel v tržnici Sapa, když tam jel na obchodní schůzku. Na ni ale podle vyjádření druhé strany nedorazil. Co si o celé věci myslí bývalý kriminalista Josef Doucha, který v minulosti řešil ty nejzávažnější zločiny? Podle něj je možné, že jsou ve hře podnikatelské aktivity, sdělil Blesku.
04.05.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vaculík (10 článků)
Podobné články

Záhadné zmizení podnikatele (55) v Sapě: Našli ho na Vysočině, domů se ale nevrátil! Případ odložen

 
Obrovský strach si prožila rodina podnikatele Jana V. (55) z Černé Hory na Blanensku. Od pondělí 26. dubna byl totiž muž pohřešován - ten den odjel na schůzku do pražské tržnice Sapa a vypařil se. Kriminalisté případ vyšetřovali jako únos. Jan se nakonec našel živ a zdráv, policisté teď zveřejnili detaily: Muže prý našli na Vysočině a žádný trestný čin se nestal, policie proto případ odloží. Muž se nicméně stále domů nevrátil ani o sobě nepodal žádné zprávy, sdělil Blesku jeho nevlastní syn Miroslav.
06.05.2021 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Hora (19 článků)

Záhada v SAPĚ: Podnikatel Jan V. nebyl obětí zločinu, hlásí policie

 
Pohřešovaný podnikatel Jan V. z Blanenska, který byl ve středu v pořádku nalezen, nebyl obětí žádného zločinu. Vyšetřování proto policie odloží. Na webu pražské policie, která se kauzou zabývala, to ve čtvrtek oznámila mluvčí policistů Violeta Siřišťová. Ohradila se také proti spekulacím o zapojení vietnamské komunity do zmizení muže, které se podle ní objevily v médiích. Pětapadesátiletý muž jel minulý týden v pondělí na obchodní schůzku do pražské tržnice SAPA, na kterou se nedostavil. Podle policie ale vedení tržnice na vyšetřování plně spolupracovalo.
06.05.2021 11:50 |

podobné články

Mrazivá slova syna zmizelého Jana v SAPĚ: Táta vybral hodně peněz, slehla se po něm zem

 
Tajemné zmizení podnikatele Jana Vaculíka (56), pocházejícího z Černé Hory na Blanensku, budí mnoho otazníků. V pondělí totiž zmizel neznámo kam z vietnamské tržnice SAPA v Praze, kam dorazil kvůli obchodní schůzce. V rozhovoru pro deník Blesk.cz jeho nevlastní syn uvedl, že podnikatel vybral z účtu větší obnos peněz. 
30.04.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Hora (19 článků)

Pražané se špatné hygieny nebojí, tofu ale oželeli. Gurmánské prohlídky v Sapě táhnou

 
Tofu, které muž vyráběl v Sapě v zaplísněné garáži plné myšího trusu. Ani tato informace ze čtvrtka neodradila labužníky od toho, vyrazit si do největší vietnamské tržnice v České republice na tradiční vietnamské dobroty. Zájem o gurmánskou prohlídku v neděli 10. dubna byl obrovský, dokonce větší než samotná kapacita. Pořadateli Slow Food nezbývalo než vytvořit dvě skupiny, které i tak nepokryly obrovský zájem Pražanů.
11.04.2016 07:40 |

podobné články

V Sapě už se nikdo neztratí. Jakub Bukáček vytvořil geniální aplikaci

 
Doba, kdy se Pražané ztráceli v Sapě, už je tatam. Jakub Bukáček vytvořil aplikaci a web, který lidem pomůže zorientovat se ve vietnamské tržnice, která je označována za město v městě nebo také stát ve státě.
04.05.2016 19:00 |

podobné články

Elitní kriminalista Doucha po popravě novináře: Detaily nájemné vraždy!

 
Vražda slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky šokovala i Česko. Šlo o nájemnou vraždu? Jak se to dá poznat? Nejen na to odpovídá bývalý elitní kriminalista Josef Doucha, který se mj. podílel na dopadení orlických vrahů.
04.03.2018 14:30 |

podobné články

Šokující zmizení podnikatele v Sapě (55): Zinscenoval svůj únos kvůli problémům v podnikání?!

 
Beze stopy zmizel! Devět dní pátrali policisté po podnikateli Janu V. (55) z Blanenska, který se koncem dubna ztratil. Poslední stopy vedly do pražské tržnice Sapa, kde našli odstavené jeho auto s doklady a kde ho také zachytily kamery. Případ začala pražská mordparta řešit jako únos. Všechno ale bylo jinak. Muže našli ve středu ráno na Vysočině živého a zdravého, podle zjištění Blesku svůj únos schválně zinscenoval tak, aby podezření padlo na lidi ze Sapy! Motivem měly být finanční problémy v podnikání.
06.05.2021 17:05 |

podobné články

Za takto rozsáhlou a drahou akcí musí stát konkrétní informace, prohlásil elitní kriminalista

 
Bývalý elitní kriminalista Josef Doucha se pro Blesk.cz vyjádřil k současné policejní akci v Klánovickém lese. Prohlásil, že za akcí tohoto rozměru musí být důležitá skutečnost. Policisté by nezahajovali manévry zbytečně. Co ale opravdu hledají?
15.08.2014 14:05 |

podobné články

Elitní kriminalista k případu pohřešované Míši: Pohřešování nemá promlčecí lhůtu

 
Míša Muzikářová zmizela přesně před půl rokem. Ani šest měsíců pečlivé policejní práce ovšem neodhalilo stopy, které by mohly vést k jejímu vypátrání. Začíná to vypadat, že bude případ odložen. K celé věci se pro Blesk.cz vyjádřil i elitní kriminalista Josef Doucha.
11.07.2017 05:55 |

podobné články

Elitní kriminalista Doucha o vyslýchání vrahů: Úvodní minuty někdy rozhodnou

 
Jak probíhá výslech podezřelého, třeba z vraždy? Každý výslech je individuální a ne každý kriminalista to dokáže. V rozhovoru pro Blesk Podcast svou výslechovou činnost popsal bývalý elitní vyšetřovatel vražd Josef Doucha.
06.02.2021 06:35 |

podobné články

Vinohradský řezník rozporcoval kamaráda: Kriminalista prozradil děsivé detaily z vyšetřování

 
Vinohradský řezník děsil Prahu na přelomu tisíciletí. Ačkoliv zabil „pouze“ jednoho muže, objasnění vraždy trvalo dlouhé roky a k pachateli vedla zprvu jen velká náhoda. A ukázalo se, že se zeměmi třetího světa je velmi složitá spolupráce při vyšetřování vraždy. Vše na přednášce v Muzeu Policie ČR prozradil kriminalista Josef Lottes.
09.06.2016 05:15 |

podobné články

Zmizení podnikatele (55) v Sapě: Našel se, ale... záhada pokračuje! Rodina neví, kde je

 
Zmizel v pražské tržnici Sapa a devět dní se nevědělo, kde je! U jednoho z obchodů po něm zbylo jen jeho porsche. Podnikatele Jana V. (55) z Černé Hory na Blanensku policie nakonec ve středu našla, je v pořádku. Jeho rodina ale zatím stále netuší, kde je a kdy se vrátí domů.
06.05.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Hora (19 článků)

Staroměstská tržnice jako komunitní centrum? „Lidé ani nevědí, kde je,“ říká Ondřej Kobza

 
Staroměstská tržnice v pasáži mezi ulicemi 28. října a Rytířská se má dočkat rekonstrukce. Kavárník a autor mnoha projektů v metropoli Ondřej Kobza s týmem dalších lidí představil svou vizi, jak by se toto místo mohlo proměnit. Předlohou má být před 5 lety obdobně zmrtvýchvstalý objekt tržnice v Bratislavě. Nemělo by jít o prvoplánovou komerci, ale o multifunkční prostor se spoustou možností.
07.08.2018 17:20 |

podobné články

Senior v Kadani skončil po nehodě v potoce: Místní kriminalista mu zachránil život

 
Policista tělem i duší! Kriminalista z Kadaně byl na procházce, ta se ale zvrtla v boj o záchranu života. Senior sjel na kole do potoka a vážně se zranil, kriminalista ho s přítelkyní vytáhl ven. Zachránil mu tím život.
25.05.2020 13:55 |

podobné články

Podnikatel Jan (56) beze stopy zmizel v Sapě: Policie prozradila detaily pátrání! Případ řeší mordparta

 
Obrovský strach prožívá už týden rodina podnikatele Jana Vaculíka (56) z Černé Hory na Blanensku. Ten odjel do pražské tržnice Sapa, na tu už se ale podle druhé strany nedostavil a beze stopy zmizel! Jeho syn Blesku prozradil, že krátce předtím, než se po něm slehla zem, vybral muž z bankomatu vyšší obnos peněz. Případ si převzala pražská mordparta, řeší ho jako trestný čin zbavení osobní svobody. Policie teď pro Blesk prozradila detaily pátrání.
03.05.2021 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Hora (19 článků)

Praha: Smlouva na pronájem holešovické Tržnice se změní

 
Radní hlavního města Prahy Aleksandra Udženija zahájila s nájemcem Pražské tržnice v Holešovicích jednání o revitalizaci celého komplexu, která bude odpovídat územnímu plánu města, požadavkům památkářů a ekonomickým možnostem využití tržnice.
08.03.2011 21:50 |

podobné články

Nájemce Holešovické tržnice dluží Praze 200 milionů

 
AKTUALIZOVÁNO. Praha žaluje firmu Delta Center, nájemce Holešovické tržnice, kvůli dlužnému nájemnému. Delta Center dluží městu 211 milionů korun, řekla dnes ČTK radní pro majetek Aleksandra Udženija (ODS). Delta Center, jejíž vyjádření se nepodařilo zjistit, už dříve existenci pohledávek odmítala. Nájemní smlouva, kterou Praha vypověděla na konci loňského roku, končí v prosinci. V části tržnice by podle radní v budoucnu měla sídlit radnice Prahy 7.
17.05.2012 12:20 |

podobné články

Farmářské trhy, kultura či „masná“ restaurace: Holešovická tržnice oblékne nový háv

 
Už žádné prázdné budovy ve špatném stavu! Do místy chátrající Holešovické tržnice budou Pražané nově chodit třeba na farmářské trhy nebo za kulturou. Úředníci začínají pracovat na projektech přeměny tržnice i jejího celkového rozvoje.
12.09.2017 20:50 |

podobné články

V DEPO2015 v Plzni se otevře stálá tržnice: Nabídne jídlo, sezónní suroviny i workshopy

 
Nový projekt se chystá v plzeňském areálu DEPO2015. Na podzim se v průmyslové hale ze 30. let minulého století otevře stálá městská tržnice. Místo zde najdou farmářské či řemeslné obchůdky a sezónní stánky, vznikne i prostor pro setkávání, trhy, workshopy, přednášky a další akce. Tržnice se propojí i s dalšími aktivitami místní kreativní zóny.
31.03.2018 15:25 |

podobné články