Článek

Změny na Kraví hoře: Místo nevyužívaných budov z války bude parčík pro vědátory

 
U brněnské hvězdárny v parku Kraví hora by mělo vyrůst takzvané přírodovědné interaktorium. Jednalo by se o parčík s vědeckou stezkou, hostil by letní kino a různá audiovizuální představení. Od  návrhu města, že tu postaví obří nemocnici, se nakonec ustoupilo.
06.06.2021 10:20 |

podobné články

Podobné články

Nemocnice na Kraví hoře nebude! Po protestech hledá Brno nové místo

 
Po vlně protestů Brno ustoupilo od nápadu postavit další – třetí – nemocnici na Kraví hoře. Pro špitál, do kterého by se měly v budoucnu sloučit dvě stávající nemocnice, bude hledat novou lokalitu.
24.05.2021 14:25 |

podobné články

V Brně mají zbraň proti upírům a vlkodlakům: Na Kraví hoře postavili fotonový tunel

 
Originální zbraň proti vlkodlakům a upírům vybuduje na Kraví hoře brněnská hvězdárna. V pátek 21. prosince zpřístupní veřejnosti fotonový tunel, který bude osazen stovkou LED svítidel.
20.12.2018 12:25 |

podobné články

Jaderný odpad v Česku zamíří na nové místo. Ve hře je Horka i Kraví hora

 
Hlubinné úložiště jaderného odpadu by mělo vzniknout buď v lokalitě Horka pod Velkým Meziříčím, nebo Kraví hora na Žďársku. V ostatních pěti vytipovaných lokalitách se geologický průzkum zatím neuskuteční. Na tiskové konferenci to v pátek řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Starostové z lokalit Horka a Kraví hora jsou jeho vyjádřením zaskočeni. V lokalitě Horka chtějí dát najevo, že úložiště nechtějí.
15.07.2016 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (673 článků)

Brno čeká vodní šílenství: Na Kraví hoře vyrostla obří klouzačka, pojede se 300 metrů

 
Měří 300 metrů a nabízí adrenalin, který v Brně zažijete pouze jeden den v roce. Na Kraví hoře se v sobotu mohou zájemci sklouznout na obří nafukovací skluzavce. Podle pořadatelů je atrakce vhodná nejen pro děti, ale i pro dospělé.
29.06.2018 15:20 |

podobné články

Národní park Podyjí: Bagr na Kraví hoře otevřel cestu rostlinám a broukům pionýrům

 
Na dvou místech se do půdy národního parku na začátku prosince zaryly lžíce bagru. Speciální akce na Kraví hoře a Mašovické střelnici otevřely cestu pro rostliny, brouky a motýly, kteří rádi obsazují holou půdu nebo se vyhřívají na slunci. Pomohou prorazit i mladým rostlinkám vřesu.
01.01.2015 13:52 |

podobné články

Na Kraví Hoře je 100 stupňů: Radnice tu otevřela saunu s výhledem na město

 
Zima až praští, ale z koupaliště na Kraví Hoře vycházejí lidé pořádně rozpálení. Radnice Brno-střed totiž do jeho areálu umístila saunu, kde je až 100 °C. Návštěvníci se mohou kochat pohledem na město. Nejhezčí je to prý večer, kdy je Brno rozzářené tisíci lamp a neonů.
04.03.2018 11:45 |

podobné články

Zděšení na Kraví hoře v Brně: Město tu chce postavit nemocnici!

 
Šok! To je reakce Brňanů na upravený návrh nového územního plánu. Na Kraví hoře, která je plícemi Brna, navrhuje město postavit další nemocnici. Užaslé je z návrhu jak Vysoké učení technické (VUT), na jehož pozemku má špitál stát, tak sousedící hvězdárna i politici.
20.05.2021 15:00 |

podobné články

Parčík místo zarostlého lánu: U železnice v Malé Chuchli vznikne na podzim místo pro relax

 
V souvislosti s převládajícími horky posledních dnů se v Praze přetřásají otázky, zda není nabíledni vysadit v metropoli více zeleně. Ta by totiž podle odborníků měla lépe absorbovat sluneční parno, na rozdíl od betonu či brownfieldů a neudržovaných zarostlých ploch. V Malé Chuchli jednu z takových ploch hodlají přeměnit na parčík.
15.08.2018 15:25 |

podobné články

Brno zkouší na Kraví hoře unikátní osvětlení: Lidem svítí do kroku a pro zvířata je šetrné

 
V různou dobu různá intenzita světla. Tak by se dalo ve zkratce popsat biodynamické osvětlení, které začala testovat brněnská hvězdárna a planetárium. Změnu poznají ti, kteří míří na Kraví horu ve směru z náměstí Míru.
26.10.2019 09:20 |

podobné články

Praha 8 vyčistí a opraví parčík u říčky Rokytky v Libni. Přibudou lavičky a zeleň

 
Parčík u říčky Rokytka nebude ostudou Libně. Praha 8 slibuje jeho vyčištění a celkovou opravu. Nově tady přibude zeleň, lavičky a dojde i k opravě zdejších chodníků.
06.08.2018 12:30 |

podobné články

Rychlost automobilů v Kraví Hoře zpomaluje unikátní cedulka: »Sú tu aji děcka a ožralí!!!«

 
Vinaři z 260 sklípků pod Kraví Horou v Bořeticích na Břeclavsku žádali, aby obec snížila v oblasti maximální povolenou rychlost. Neuspěli...
17.10.2011 12:10 |

podobné články

Sluníčko přeje Brňanům koupání: Kraví hora pojede až do víkendu, otevřel i biotop v Komárově

 
Nečekaně vysoké teploty potěšily Brňany, kteří si chtějí prodloužit léto u vody. Šanci mají na koupališti na Kraví hoře, radnice Brno střed totiž rozhodla o prodloužení sezóny až do 20. září. Navštívit lze i přírodní koupaliště v Brně-Komárově.
14.09.2020 14:45 |

podobné články

V Bořeticích zarazili horu: V republice Kraví hora platí od soboty přísný zákaz vstupu do vinice!

 
Na pradávnou tradici zarážení hory navázali v sobotu vinaři z Bořetic na Břeclavsku. Prezident Svobodné spolkové republiky Kraví hora Bořetice a členové jeho vlády zakázali vstup do vinice. Porušení se bude tvrdě trestat. Na dodržování budou dohlížet hotaři.
23.08.2020 12:45 |

podobné články

Volili i recesisté z Kraví hory. Prezident vybral svého „spřáteleného kolegu“

 
Přímá prezidentská volba vzbuzuje zájem. K urně se v jihomoravských Bořeticích dostavila i kompletní vláda recesistické „Svobodné republiky Kraví hora“. Zkušený kravihorský prezident ve slavnostním kroji vysvětlil, že chce pomoci v rozhodování spřátelené České republice.
26.01.2013 11:40 |

podobné články

Vinklátová (SLK): Kraví roklí přes Jelení vrch až do Psího kostela

 
Skryté skvosty Libereckého kraje. Místa, o nichž se tolik neví, ale přesto mají čím zaujmout. Jedním z takových je oblast v okolí Ralska, která láká na zvířecí motivy, ať už to je Havraní skála, Kraví rokle, Psí kostel nebo Jelení vrch.
15.08.2020 22:35 |

podobné články

Totální proměna náměstí Míru v Brně: Na Kraví horu novou kolonádou! Postaví i klubovnu a byty

 
Dlouhá tramvajová smyčka, obchod a zpustlá oblast, která dříve patřila armádě. Náměstí Míru se nachází jen sedm minut tramvají od centra města a je branou do oblíbeného parku Kraví Hora. Jeho současný neupravený dojem změní rozsáhlá rekonstrukce.
15.05.2021 15:10 |

podobné články

Hejtman Netolický: Průsaky do půdy jsou v zatím neřešených případech minimální. Ujistil mě šéf společnosti Synthesia

 
hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s generálním ředitelem společnosti Synthesia Josefem Liškou. Hlavním tématem jednání byl především aktuální stav odstraňování starých ekologických zátěží v areálu společnosti, ale také činnosti spojené s demolicí nevyužívaných budov či o aktuálních problémech dopravní infrastruktury v okolí areálu a situaci s dostupností pracovních sil v pardubickém regionu.
01.06.2016 20:30 |

podobné články

Pietní místo v Brodě bude skromné, travnatý ovál s chodníkem

 
Bez výraznějšího uměleckého prvku a jen s drobnou úpravou povrchu bude Uherskému Brodu připomínat místo šíleného běsnění „brodského kata“ Zdeňka Kováře pietní parčík. Zde lidé bezprostředně po tragédii z letošního února symbolicky zapalovali svíčky.
09.06.2015 04:05 |

podobné články

Měsíc bude na dosah Země: Brněnská hvězdárna nafoukne obří modely vesmírných těles

 
Unikátní možnost prohlédnout si zblízka obrovité modely planety Země a Měsíce budou mít od pondělí 10. srpna lidé v Brně. Pracovníci Hvězdárny a planetária na Kraví hoře totiž nafouknou zmenšeniny obou vesmírných těles. Každá bude mít průměr deset metrů.
09.08.2020 12:55 |

podobné články