Článek

Žloutnutí a usychání okurek už vás trápit nebude, když zavedete jednoduchá opatření

 
To, že malé okurky žloutnou a na rostlině vysychají, může mít různé příčiny, ale i jednoduchá řešení. Buďte trpěliví, poskytněte rostlinám dostatek živin, pravidelně a dostatečně zalévejte a zajistěte okurkám potřebné opylovače. Přilákejte na zahrádku včelky a radujte se z plodů své práce.
18.06.2024 07:15 |

podobné články

Podobné články

Žluté listy oleandru upozorňují na nesprávnou péči

 
Nejlepším způsobem, jak se vyvarovat žloutnutí listů oleandru, je poskytnutí správné péče a zařízení vhodných podmínek. I přesto se ale můžete setkat se žloutnutím listů. Co za tím stojí, a jak předcházet žloutnutí?
30.04.2024 09:00 |

podobné články

Na plantáži pro vás sklidí 2500 tun okurek

 
Kde se na jihu Moravy sklízí nejvíc okurek nakládaček? Na plantáži o rozloze asi 40 hektarů u Kuchařovic na Brněnsku! Typicky zelené plody se sklízejí každý třetí den. Okurky tu pro zemědělskou firmu sbírá 120 najatých Ukrajinců. Během sezony se tu urodí asi 2500 tun okurek!
17.07.2009 06:55 |

podobné články

Fuksa: U kontaminace okurek nelze zatím vyloučit teroristický útok

 
Ministr zemědělství Ivan Fuksa (ODS) v úterý v ČT ujistil, že kontroly okurek dovezených ze Španělska nadále probíhají a na řadu přijdou také další druhy zeleniny. Podle něj však ještě není zcela potvrzeno, zda ke kontaminaci okurek došlo u výrobce ve Španělsku nebo u distributora v Německu. Jednalo-li by se o záměr, bylo by to na hranici aktu terorismu, upozornil Fuksa.
31.05.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Fuksa (394 článků)

Okurková sezóna začíná! aneb Velký průvodce zavařováním

 
Tradice domácího nakládání okurek se na našem území drží už více než tři sta let. Jak na to? To vám poradíme v novém okurkovém seriálu. Dnes si můžete přečíst různé vychytávky, rady a tipy, a provedeme vás krok za krokem klasickou přípravou nakládaných okurek.
21.07.2009 12:15 |

podobné články

Lák z okurek jako super surovina

 
Tak schválně... Patříte do skupiny lidí, kteří vylévají nálev z okurek do záchodu, nebo ho dále zužitkováváte? Pokud do té první, tak pozorně čtěte dál! Nejen, že vás může zachránit od kocoviny, pomáhá ale také proti bolesti v krku a nakonec ho můžete využít na konzervování potravin!
12.12.2021 12:20 |

podobné články

Květen, měsíc okurek! 5 osvědčených tipů, aby byla vaše úroda bohatá

 
Když minou Pankrác, Servác, Bonifác, nastává pro řadu zahrádkářů čas okurek. Na zahradu se mohou vyndat předpěstované sazenice, vysévat lze i semínka. Jak na okurky, aby byla vaše úroda letos bohatá?
17.05.2016 06:05 |

podobné články

Být blond je náročné: Otestovali jsme přípravky pro blondýnky!

 
Protože přírodních blondýnek na světě stále ubývá, musíme si prostě pomáhat chemií. Odbarvováním však vlasy dost trpí a také se mění jejich vlastnosti i kvalita. Postupem času, když se barva začíná vymývat, dochází navíc k jejich postupnému nepěknému žloutnutí. Jak tomu všemu zabránit?
23.10.2012 05:20 |

podobné články

Podezřelé biookurky ze Španělska snědlo nejméně pět Čechů

 
Společnosti Country Life se nepodaří stáhnout všech 106 španělských salátových okurek ve kvalitě bio, které se od úterý distribuovaly po Česku. Některé už lidé snědli a další sníst mohli. Ve skladu firmy zůstalo 14 okurek, které jsou podezřelé, že kvůli enterohemorhagické bakterii Escherichia coli vyvolávají krvácivé průjmy.
30.05.2011 03:40 |

podobné články

VRAŽEDNÁ BAKTERIE Z OKUREK! Radíme, jak se jí bránit...

 
Čeští spotřebitelé biozeleniny stále netrpělivě čekají na výsledky testů rizikových okurek. Více než sto kusů z jihu Španělska, které mohou být infikovány nebezpečnou bakterií, se totiž dostalo do prodeje u nás. Nejméně sedm jich zákazníci snědli.
30.05.2011 11:55 |

podobné články

Panika v Česku: 106 okurek s vražednou bakterií v prodeji!

 
A je to jasné! V Česku se skutečně prodávaly okurky kontaminované vražednou enterohemoragickou bakterií Escherichia coli. 120 kusů podezřelé šarže okurek skončilo v  prodejnách sítě zdravé výživy Country Life a dalších obchodech.
30.05.2011 12:05 |

podobné články

Prodej okurek způsobený aférou přestal klesat, řekl ředitel supermarketů Billa

 
Pokles prodejů okurek způsobený obavami zákazníků z epidemie střevní nákazy v Německu se vrací k normálu, řekl dnes novinářům obchodní ředitel supermarketů Billa Petr Dupal.
14.06.2011 12:15 |

podobné články

Hasiče na Žatecku zaměstnaly okurky

 
Nová směna začala výjezdem plným okurek. Profesionální hasiči ze stanice Žatec vyjeli v 06:57 na dopravní nehodu nákladního vozu s návěsem k obci Hořetice. Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o kamion značky MAN s návěsem, převážející 25 tun volně ložených okurek.
22.07.2014 18:20 |

podobné články

Takhle se plýtvá jídlem v Česku: Tuny okurek skončily na hnoji. Rozežranost nebo lenost?

 
Tuny tlejících okurek, zápach a hejna much! Tak dopadla sklizeň v Brodě nad Dyjí. Nakládačky místo v obchodech skončily na hnoji. Důvod? Byly moc velké.
16.08.2016 11:15 |

podobné články

Svině, charisma láhve od okurek, zhodnotil Zeman Sobotku. Ten reagoval poznámkou o čím dál horším rozpadu osobnosti

 
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro TV Barrandov přirovnal úřadujícího premiéra Bohuslava Sobotku ke „svini“ a prohlásil o něm, že je to člověk „s charismatem lahve od okurek“. Předseda vlády si to ale nedal líbit a Zemanovi vrátil úder. A v tu chvíli nastoupil na scénu Jiří Ovčáček.
23.06.2017 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Jana sklidila přes 70 kilo okurek a prozradila recepty! Nejlepší nakládačky, omáčka i salát

 
Také vaší děti chroupou okurky od rána do večera, zavařujete a děláte rychlokvašky? Přesto je okurek čím dál víc….Stejnou zkušenost má i Jana Riebe z Tálína na Písecku. Sklidila jich zatím už nejméně 70 kilo a o své oblíbené recepty se podělila.
05.08.2021 08:05 |

podobné články

Získejte bohatou úrodu okurek: 3 jednoduché tipy na šplhací pomůcky

 
Tajemstvím úspěšné sklizně okurek jsou šplhací podpěry, díky kterým rostliny zůstávají zdravé a lépe se o ně pečuje. Existují různé typy popínavých pomůcek, které se liší materiálem a tvarem a můžete si je. V dnešním článku si představíme tři nejlepší.
26.04.2024 17:30 |

podobné články

Alena Schillerová bojuje s Fialou okurkami. Zavádějící kritikou přestřelila, sama chybu odmítá a dál útočí do premiéra

 
Alena Schillerová se na svém Instagramu pokusila pomocí zavařovacích okurek ukázat, jak je v Česku draho. "Vážení přátelé, na téhle malé kyselé okurce teď panu Fialovi vysvětlím, proč prohrál volby. Právě jsem ji vytáhla z úplně obyčejné sklenice za 91 korun. Přesně tak, 91 korun za hromádku kyselých okurek," napsala v příspěvku, na který se však dočkala spousty negativních reakcí. "To kupovala v Praze na letišti, ne?" reagoval například jeden ze sledujících. Schillerová následně přidala další příspěvek, kde svůj předchozí post obhajuje.
25.06.2024 05:10 |

podobné články

Martan (SPO): Když lesníci pláčí a bio-sluníčkáři se radují

 
120 000 kubíků dřeva padlo ve vichřici při bouři dne 19. srpna 2017 v lesích Národního parku Šumava v oblasti Stožecka. Ve skutečnosti začíná nová etapa velkoplošného usychání lesů.
03.09.2017 21:10 |

podobné články

Krása solných polí: Sůl, moře a pot dělníků, co se nezastaví od rozednění

 
Přestože je moře slané a získání soli z něj by tak nemělo být těžké, skutečnost je na hony vzdálená představám. Zvlášť, když musíte na pole těsně před svítáním, než začnou venku teploty stoupat ke čtyřicítkám. Namáhavá práce však lahodí oku pozorovatele, který se může kochat krásnými obrazci, do nichž dělníci sůl při usychání shrabávají.
16.05.2021 16:10 |

podobné články