Článek

Zlomové rozhodnutí: Německo pošle Ukrajině Leopardy. Zelenou mají i Poláci

 
Německo pošle Ukrajině tanky Leopard 2 a povolí to i spojencům, jako je Polsko, informoval zpravodajský magazín Spiegel.
24.01.2023 21:35 |

podobné články

Podobné články

Americký generál věří: Leopardy otevřou Ukrajině cestu na Krym

 
Německo ve středu rozhodlo, že pošle Ukrajině tanky Leopard 2 a povolí to i spojencům. Americký generál Ben Hodges věří, že dodávky těžkých zbraní změní dynamiku bojů a pomohou na cestě k znovunabytí Krymu a vytlačení Rusů, uvedl to v rozhovoru pro iROZHLAS.cz.
26.01.2023 20:15 |

podobné články

USA: Putin se bojí Prigožina. Začíná stranit pravidelné armádě

 
Německo se zdráhá poslat své tanky Leopard 2 na Ukrajinu. Polská vláda na to konto oznámila, že své Leopardy pošle na Ukrajinu bez ohledu na to, co o tom soudí vláda v Berlíně. A vláda Spolkové republiky Německo naznačila, že odeslání Leopardů na Ukrajinu nebude Polsku bránit. Mezitím britská BBC popisuje, jak se pomalu vrací život do Lymanu. Ruská děla duní jen 25 kilometrů od města. Co se stalo s lidmi, kteří ruské okupanty v Lymanu vítali?
23.01.2023 09:20 |

podobné články

Německé tanky proti Rusku: Berlín poskytne Ukrajině Leopardy, USA Abramsy

 
Německo oficiálně souhlasí s dodáním německých tanků Leopard 2 ukrajinské armádě, která se brání ruské invazi, a v prvním kroku poskytne Ukrajině 14 tanků Leopard 2A6. Dnes o tom na žádost kancléře Olafa Scholze rozhodla spolková vláda, oznámil kancléřův mluvčí Steffen Hebestreit. Vpodvečer americký prezident Joe Biden oznámil, že USA dodají Ukrajině 31 pokročilých tanků M1 Abrams.
25.01.2023 13:40 |

podobné články

Pokud by Polsko odeslalo Leopardy Ukrajině, Berlín by nic nenamítal

 
Pokud by Polsko odeslalo tanky německé výroby Leopard Ukrajině, Berlín by nic nenamítal, uvedla dnes německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková ve vysílání francouzské stanice LCI. Německý kancléř Olaf Scholz přitom dosud dodávky tanků Leopard Kyjevu třetími zeměmi odmítal. Německý ministr obrany Boris Pistorius pak ve vysílání ARD řekl, že očekává brzké rozhodnutí o dodávce tanků na Ukrajinu, ať už bude jakékoli.
23.01.2023 00:55 |

podobné články

Osobnosti: Boris Boris (33 článků)

Válka: Luhansk zaplavují ruské zálohy. Polsko chce poslat Leopardy. Z Moskvy hrozí globální tragédií

 
Rusů je obrovské množství. Do Luhanské oblasti povolali nově mobilizované. Získat zpět byť jen metr ukrajinské půdy je teď nesmírně složité. V tomto duchu promluvil šéf Luhanské oblasti Serhij Hajdaj. Popsal, co se teď na luhanské frontě děje. Z Varšavy mezitím zaznívá, že na Ukrajinu pošle německé tanky Leopard, které má polská armáda k dispozici, bez ohledu na to, co o tom soudí vláda v Berlíně. A z Moskvy zaznělo hlasité varování.
22.01.2023 17:45 |

podobné články

Poláci nechápou. V Kyjevě prý banderovci napadli jejich fotbalové fanoušky

 
Ačkoli Polsko dlouhodobě hovoří SPÍŠE ve prospěch Ukrajiny při sporech s Ruskem, neboť mají Poláci velmi neblahé zkušenosti s počínáním Rusů ve své vlasti, teď se Poláci velmi zlobí na ukrajinské fotbalové fanoušky, kteří v Kyjevě ztloukli polské fotbalové nadšence. Ukrajinská média ale celou situaci líčí trochu jinak.
24.08.2015 21:22 |

podobné články

Česko pošle pomoc proti ebole za čtyři miliony korun

 
Česká republika pošle do zemí západní Afriky postižených epidemií eboly humanitární pomoc ve výši přes čtyři miliony korun. O rozhodnutí kabinetu dnes informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), podle něhož Česko pošle například ochranné pomůcky nebo rukavice.
01.10.2014 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9580 článků)

Německo daruje Česku tanky Leopard 2A4. Nejmodernější typ si musí koupit

 
Česká republika by měla darem dostat německé tanky Leopard 2A4 a dokoupit si nejmodernější Leopardy 2A7, řekl Novinkám Andrej Čírtek, konzultant společnosti KMW, jež tyto tanky vyrábí.
17.05.2022 22:10 |

podobné články

Poláci jsou pornonárod, odhalil průzkum

 
Poláci jsou sice národem, který nejvíc demonstruje oddanost papežskému stolci, ale za zavřenými dveřmi svých bytů milují sex a hříšnosti stejně jako národy nevěřící. Ba dokonce mnohem víc než ony. Poláci jsou totiž za USA, Brazílií, Pákistánem a Čínou pátým národem s nejvyšší oblibou v pornu. V Polsku ho sleduje 85 procent uživatelů internetu.
23.07.2010 00:45 |

podobné články

Zamilovaná Evropa – Poláci preferují sex, Němci peníze

 
Češi vyjadřují lásku květinami, Poláci nikdy nepřestanou intenzivně milovat, Rakušané hledají partnery v klubech a pro Němce je důležitá důvěra a finanční zabezpečení. Jak moc je ve vztahu důležitý dobrý sex? Nejvíce na něj nedají dopustit Poláci.
23.02.2016 14:15 |

podobné články

Německo pošle Ukrajině systém protivzdušné obrany, oznámil Scholz

 
Německo Ukrajině dodá systém protivzdušné obrany IRIS-T. Oznámil to dnes kancléř Olaf Scholz ve Spolkovém sněmu.
01.06.2022 14:55 |

podobné články

Ministerstvo financí k povinnosti řidiče předkládat zelenou kartu

 
Ministerstvo financí rozhodovalo v přezkumném řízení, zda povinnost řidiče předložit zelenou kartu při silniční kontrole je splněna i při předložení v elektronické podobě na displeji mobilního telefonu. MF dospělo k závěru, že uvedenou povinnost takto splnit lze, a proto zrušilo rozhodnutí správních orgánů nižších stupňů, která naopak vycházela z právního názoru, že zelenou kartu je třeba předložit výlučně v listinné podobě.
31.12.2021 16:30 |

podobné články

Hejtman Kuba: Jihočeský kraj pošle Ukrajině zdravotnický materiál za 7 milionů korun

 
Zdravotnický materiál za zhruba sedm milionů korun pošle na pomoc válkou zmítané Ukrajině Jihočeský kraj.
28.02.2022 21:10 |

podobné články

Jsme ve válce, říká Fiala. Česko posílá Ukrajině zbraně za 400 milionů, první várka už dorazila

 
Vláda se v neděli po poledni mimořádně sejde, aby jednala o aktuální bezpečnostní situaci vyvolané ruskou agresí vůči Ukrajině. Česko pošle Ukrajině zbraně za dalších 400 milionů, oznámila v ČT ministryně obrany Jana Černochová (ODS). První vlak s pomocí  pro Ukrajinu už podle armády dorazil na místo určení, další se chystá.  Kvůli situaci na Ukrajině se v neděli také sejde krizový štáb ministerstva zahraničních věcí. O svých závěrech má informovat veřejnost v odpoledních hodinách.
27.02.2022 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4922 článků)

Poláci zase chtějí po Němcích několik miliard z válečných reparací

 
Když to doma nefunguje tak, jak by si vedení přálo, vždycky se najde někdo, kdo "za to může". Škála těch, na koho se hodila vina za cokoliv, byla v minulosti pestrá: Ať už to byli Židé, imperialisté, vrazi z Wall Streetu, komunisté, Saddám Husajn, mezinárodní terorismus, migranti, ruští hackeři nebo Brusel. Je však s podivem, že i 72 let po válce se stále najdou ti, kdo si jako fackovacího panáka vyberou Německo kvůli údajným miliardám nezaplacených reparací z druhé světové války. Teď tento trumf zase po čase znovu vytáhli z rukávu Poláci.
05.08.2017 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Saddám Husajn (116 článků)

Oáza se Číňanům nepovedla, tak poušť aspoň zakryli zelenou sítí

 
Plánovači z čínské provincie Che-nan chtěli na okraji tamního města Čeng-čou vytvořit zelenou oázu. Místo toho ale jejich chybou vznikla poušť s dunami. Problém vyřešili tím, že oblast zakryli zelenou síťovinou, aby připomínala zamýšlenou oázu. Zelená jako zelená.
22.05.2014 10:15 |

podobné články

Číňané místo oázy vytvořili poušť. Tak ji aspoň zakryli zelenou tkaninou

 
Komunisté se praxe Potěmkinových vesnic nevzdali ani v tomto tisíciletí. Důkazem jsou soudruzi z čínské provincie Che-nan a z tamního města Čeng-čou. Tam chtěli na okraji aglomerace vytvořit zelenou oázu. Místo toho vznikla poušť s dunami. A tak soudruzi přispěchali se zelenou síťovinou a celou oblast aspoň zakryli. Zelená jako zelená.
25.05.2014 10:30 |

podobné články

Pilc (Svobodní): Co si představujete pod slovy „dát něčemu zelenou“?

 
Opakovaně se v médiích můžeme dočíst, že politici „dali zelenou“ digitálnímu rádiu. Naposledy například, že britští politici „dali zelenou“ digitálnímu rádiu ve výbavě osobních automobilů. Skutečně je tomu tak?
26.08.2020 19:10 |

podobné články

Jak na to? aneb Staňte se šelmou, oblečte leopardí vzor!

 
Milujete kočkovité šelmy? Leopardy? My také! Proto jsme vám přinesly tři varianty, jak se můžete obléct do leopardího vzoru!
21.03.2012 06:10 |

podobné články