Článek

Zlikviduje Jourová svobodná média? Nedovolme jí to. Konference v Praze

 
Europoslanci v půlce března podpořili Evropský akt o svobodě médií (EMFA) coby pravidla, která má zajistit „redakční nezávislost veřejnoprávních médií“ či „spravedlivé přidělování státní reklamy“. U nové legislativy, jež dle eurokomisařky Věry Jourové (ANO) reaguje na nátlak na sdělovací prostředky, však Společnost pro obranu svobody projevu (SOSP) varuje, že by se ve skutečnosti mohl stát opak a Komise by například mohla „nepohodlná“ média „odstřihnout“ od inzerce. SOSP se balíčku hodlá věnovat detailně také na své chystané konferenci, která se uskuteční 21. května v Kaiserštejnském paláci. Kromě řady osobností se zeptá na názor na unijní legislativu také lídrů eurokandidátek.
11.05.2024 21:05 |

podobné články

Podobné články

Exnáměstkyně Jourová dostane odškodné 138 tisíc

 
Bývalá náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj Věra Jourová dostane od resortu spravedlnosti více než 138 000 korun. Jourová skončila v roce 2006 v souvislosti s obviněním z přijetí úplatku v kauze Budišov na měsíc ve vazbě. V roce 2008 bylo její stíhání zastaveno a Jourová následně oznámila, že bude po státu požadovat zhruba 3,5 miliónu korun jako náhradu ušlé mzdy a nákladů.
17.06.2010 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Jourová bude ve středu jednat se šéfem Evropské komise o tom, který rezort povede

 
Českou kandidátku na eurokomisařku Věru Jourovou (ANO) čeká ve středu schůzka se šéfem komise Jeanem-Claudem Junckerem. Jednat by mohli mimo jiné o tom, který rezort Jourová povede. Termín schůzky ČTK sdělila Radka Burketová, mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj, které nyní Jourová vede. Jourová dosud nemá sestavený svůj tým, jenž by ji mohl do Bruselu doprovázet.
01.09.2014 12:00 |

podobné články

Jourová své nástupkyni přeje, aby jako nová ministryně obstála

 
Končící ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO) doufá, že její nástupkyně Karla Šlechtová ve funkci obstojí. Ocenila dřívější práci Šlechtové na přípravě strategie evropských fondů. Se svou nástupkyní se Jourová chce brzy sejít a předat jí agendu. Jourová to novinářům řekla ve čtvrtek po setkání s prezidentem Milošem Zemanem.
02.10.2014 17:01 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28075 článků) , Věra Jourová (552 článků)

Přednost evropského práva před národním. Tresty ve vzduchu. Jourová se vyslovila v Rozhlasu

 
Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová (za ANO) se podle svých slov těší na české předsednictví Evropské unii. Jourová je zároveň zvědavá, kdo bude oním členem vlády pro evropské záležitosti. „Hlavním lídrem sice bude premiér, ale také osoba, která bude jako zástupce vlády zasedat na všech jednáních,“ řekla Jourová, která se vztahů s novou českou vládou prý nebojí.
08.11.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

„Nechci, aby mi jednou novináři z celé Evropy plivali na hrob.“ O co jde? Jourová promluvila

 
Eurokomisařka Věra Jourová (ANO) obhajuje nový mediální zákon, který podle některých vydavatelů zavání možnou cenzurou. Zákon je ale podle Jourové pravým opakem cenzury a má redakce chránit před politickým tlakem. Jourová naopak varuje, aby vlády zemí EU nezašly příliš daleko v boji s dezinformacemi směrem k cenzuře, což se týká i České republiky. „Hodně varujeme. Pojďme použít jiné způsoby než zákon, který dá někomu pravomoc rozhodovat,“ uvádí Jourová směrem k boji s dezinformacemi.
27.02.2023 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Jourová: Ukrajina do EU? Už před válkou byla ze 70 procent v souladu s evropskou legislativou. Takže...

 
Evropská komisařka pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová hodnotí evropskou reakci na ruskou invazi na Ukrajinu jako rychlou a nezpomalující. Evropská unie i nadále plánuje Ukrajině poskytovat jak humanitární, tak i finanční pomoc, vyhrazeny byly další dvě miliardy. Únava z války je patrná, s „mírotvůrci“ požadujícími konec války za každou cenu Jourová nesouhlasí. Putin „úspěšně“ docílil pokrytí 90 procent občanů Evropské unie Severoatlantickým paktem a snížení závislosti na ruských energiích. Pro přijetí do EU musí Ukrajina splnit stejné podmínky jako ostatní. Jourová dále mluví i o navrhovaném aktu o svobodě médií.
03.04.2023 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Jourová o vládní krizi: Bylo mi trapně a smutno, média jsou u Babiše problém

 
Eurokomisařka Věra Jourová (ANO) pro Blesk.cz připustila návrat do české politiky. Momentálně jí prý připadá vzrušující, řekla ve Studiu Brusel. Jourová v rozhovoru také zhodnotila vládní krizi, kterou prý musela často vysvětlovat svým kolegům. Vyjádřila se i k tajně pořízeným nahrávkám šéfa svého hnutí Andreje Babiše. Podle Jourové je problematické už to, že Babiš vůbec média vlastní. Nebo minimálně do února vlastnil.
24.05.2017 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26296 článků) , Věra Jourová (552 článků)

Lubomír Man: Jaká média jsou pro Věru Jourovou médii svobodnými

 
Eurokomisařka Věra Jourová často mluví o svobodných médiích (nejčerstvěji v pořadu Evropské problémy nejen s energiemi), a o potřebě tato svobodná média podporovat. Člověk poslouchá, jak jí ten termín samozřejmě a volně splývá ze rtů, a ptá se, jaká média to má komisařka vlastně na mysli? A když ji poslouchá dál, pochopí, že má na mysli všechna česká i všechna západní oficiální média, hovořící, jak víme, jedním hlasem. Hlasem Washingtonu a Bruselu o tom, že ďábel sídlí v Moskvě, případně i v Pekingu, duch božský se vznáší jen nad metropolemi Západu, a hlásat cokoli mimo tuto představu je omyl a poklesek, ne-li dokonce cosi horšího.
08.11.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (250 článků) , Věra Jourová (552 článků)

Jourová: EU po invazi zvýšila pomoc pro ukrajinská média, činí přes půl mld. Kč

 
Evropská unie po únorovém začátku ruské invaze zvýšila finanční pomoc pro nezávislá ukrajinská média, aktuálně dosahuje 23 milionů eur (zhruba 560 milionů korun). Na dnešní mediální konferenci Východního partnerství to řekla místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, která má v gesci mimo jiné právě média.
01.12.2022 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Spor o cukr: Unie chce uvolnit kvóty, pěstitelé se bojí, že je to zlikviduje

 
Evropští pěstitelé i zpracovatelé cukru bijí na poplach, Evropská unie totiž chce zrušit regulace pro trh s cukrem. A zpracovatelé se začínají obávat, že je záplava levného cukru z třetího světa zlikviduje.
18.10.2012 07:25 |

podobné články

Kuras si ťuká na čelo: Stejní lidé podporují LGBT, ale i islám. Ten až bude u moci, zlikviduje je

 
Novinář a spisovatel Benjamin Kuras se v rozhovoru pro server Kupředudominulosti.cz věnoval problematice genderu a homosexualismu. A přišel se zajímavým zjištěním – stejní lidé, kteří podporují LGBT, protežují také islám. „Nechápou ale, že až se islám dostane k moci, zlikviduje je,“ dodává.
08.09.2021 22:35 |

podobné články

Foldynova výzva Babišovi s Okamurou. Pokud se opozice nesjednotí, vláda zlikviduje tento národ

 
Poslanec Jaroslav Foldyna nabádá opoziční předáky, aby se přestali hádat. Pokud se ANO a SPD rozdělí, zlikviduje tato vláda národ i zemi. Vládní koalici podle něj takové tenze nehrozí, tu drží pohromadě koryta a strach z hněvu zahraničních loutkovodičů.
18.02.2023 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (776 článků)

Jourová chce přesvědčit ministry za ANO k přijetí kvót pro ženy

 
Eurokomisařka Věra Jourová navštívila v pondělí dopoledne v Praze jednání vlády, která nedávno potvrdila své záporné stanovisko k evropské směrnici, jež má zavést genderové kvóty pro obsazování dozorčích rad velkých firem. Proti přitom před týdnem hlasovali hlavně její bývalí vládní kolegové z ANO. Jourová se je bude snažit v následujících dvou měsících přesvědčit, aby změnili názor.
15.12.2014 12:18 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Jourová chystá novou směrnici o rovnováze práce a rodiny

 
Eurokomisařka Věra Jourová chystá novou směrnici o rovnováze pracovního a soukromého života. Evropské komisi ji chce předložit do konce roku. Návrh má nahradit připravovanou směrnici o mateřské dovolené v EU, kterou řada členských států odmítá. Jourová to dnes řekla v Praze na konferenci o slaďování práce a rodiny.
26.06.2015 15:41 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Jourová: Vztah lidí k EU nespraví reforma, ale národní politici

 
Vztah lidí k Evropské unii ovlivní více chování národních politiků než její reforma, řekla dnes v rozhovoru pro ČTK eurokomisařka Věra Jourová. Nejen v České republice podle ní není dost lídrů, kteří by se hlásili k tomu, že rozhodnutí Bruselu jsou také jejich rozhodnutí. Jourová se v Praze účastnila kulatého stolu Národního konventu o EU, který se zabýval reformou unijních institucí. Z diskuse podle ní vyplynulo, že Česko si zachovává tradičně skeptický pohled, ale zároveň se na reformě chce podílet.
17.02.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Nečas a Radičová přijdou na konferenci k 60. výročí Rádia Svobodná Evropa

 
Konference s názvem Svobodně! o historii Rádia Svobodná Evropa k 60. výročí zahájení vysílání do Československa se ve čtvrtek v Senátu zúčastní premiér Petr Nečas a slovenská premiérka Iveta Radičová. Konference se koná v rámci speciálního projektu, který k výročí přichystal Český rozhlas.
05.05.2011 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9422 článků) , Iveta Radičová (126 článků)

Jourová o Kočí: Politika zblbne i padesátníka, natož holku z ulice

 
Věra Jourová je specialistkou na získávání dotací – orientovat se v nich umí jako jedna z mála opravdu perfektně. Na okamžik se zdálo, že to budou právě dotace, které jí srazí vaz, ale nakonec přece jen spravedlnost zvítězila. I když jen částečně. Odškodného od státu se totiž Jourová stále nedočkala.
19.04.2012 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Jourová by mohla dostat dopravu a vesmír

 
Evropská komise už má plný seznam kandidátů na unijní komisaře. Nechybí na něm ani česká ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová. Celkově je na seznamu jen sedm žen. Jourová by mohla podle EurActivu získat oblast dopravy a vesmíru.
04.09.2014 12:31 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Babišovi by slušel post vicepremiéra, říká Jourová

 
Hnutí ANO s prezidentem Milošem Zemanem neuzavřelo žádnou dohodu v souvislosti se služebním zákonem. V rozhovoru pro Právo to řekla místopředsedkyně ANO Věra Jourová. Sama je toho názoru, že lustrační zákon je přežitý. Jourová potvrdila zájem ANO o účast na vládě, sama by přijala post ministryně pro místní rozvoj. Nemyslí si však, že prezident má za povinnost jmenovat všechny kandidáty navržené na ministry.
08.12.2013 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28075 článků) , Věra Jourová (552 článků)