Článek

Zlé zprávy pro Fialu po uzavření Lipavského. Zapotí se

 
Moderátor MF Dnes Miroslav Korecký má za to, že výhrady vůči Pirátovi Janu Lipavském jsou do jisté míry oprávněné. Naznačil, proč nakonec Zeman ustoupil a Lipavského jmenuje. A nejhorší zprávu pro nastupujícího premiéra si nechal na konec: Zemanovi teď bude Fiala dlužit.
14.12.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (313 článků) , Jan Fiala (313 článků) , Jan Zeman (507 článků)
Podobné články

Zlé překvápko pro Fialu. A celou ODS. Připravil ho Zeman

 
ODS odmítala Lipavského jako ministra zahraničí od samého začátku a výrazná většina členů nechápe, proč za pirátským exposlancem tak důsledně Petr Fiala stál. ParlamentnímListům.cz to řekl vlivný občanský demokrat, který je velmi dobře obeznámený s děním ve vedení i náladami mezi členy ODS. Prezident prý tento spor nehodlá a nemůže prohrát a hledá se úniková cesta pro šéfa ODS a premiéra Fialu. Někteří představitelé ODS prý chlácholili Fialu, že Zeman není v kondici, aby nominaci Lipavského vzdoroval. Přepočítali se.
09.12.2021 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3672 článků)

A je zle: Ukázalo se, o co jde ve věci Lipavského. Blbé pro Fialu

 
Žalovat prezidenta kvůli nejmenování Lipavského? Liberálně orientovaný marketér Martin Jaroš by byl rád, kdyby prezident do volby ministrů „nekecal“. Ale sám má s Lipavským problém. A co si o tomto tématu myslí bývalí poslanci ODS? Podle Kateřiny Dostálové je to hazard v době krize a vláda prý předjímá, že její většina bude platit i u Ústavního soudu. Navíc podle ní jde o vyrovnávání 30 let starých účtů. Petr Tluchoř zase nadhodil, že by vláda mohla vzniknout až v březnu. A bez Pirátů.
09.12.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (567 článků)

A teď je odpovědnost za Lipavského na Fialovi. Novinář z ČT spekuluje o dohodě, která za tím může být

 
Prezident Miloš Zeman v pátek jmenuje vládu včetně sporného kandidáta na ministra zahraničí Jan Lipavského (Piráti), po schůzce v Lánech to tisku oznámil designovaný premiér Petr Fiala (ODS). Prezident tím rezignoval na možnost pomoci nové vládě stát se přijatelnou i pro své odpůrce, zní na sociálních sítích některé z reakcí známých jmen. Nechce se jim věřit, že by si Zeman za takový ústupek nekladl podmínky. Fiala si je snad dobře vědom toho, že výsledky ministrování Lipavského si odteď bere na triko.
13.12.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3672 článků) , Miloš Zeman (27331 článků) , Jan Fiala (313 článků) , Jan Fiala (313 článků)

Jestli Zeman nezmění názor... Vystrčil odkryl karty. Lipavského nepustí

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Událostech ČT k rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat pirátského kandidáta Jana Lipavského ministrem zahraničí uvedl, že v případě Zemanova setrvání na tomto kroku bude zapotřebí vyjasnit prezidentské pravomoci podáním kompetenční žaloby k Ústavnímu soudu. Vyjádřil se rovněž k možnosti, zdali by bylo možné, že nová vláda designovaného premiéra Petra Fialy (ODS) by se ujala funkcí prozatím bez Lipavského.
10.12.2021 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3672 článků) , Miloš Zeman (27331 článků) , Jan Fiala (313 článků) , Jan Fiala (313 článků)

Zeman „zařízl“ Lipavského. A Železný z ČT se neudržel, muselo to ven

 
K rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat pirátského kandidáta Jana Lipavského ministrem zahraničí se již vyjádřil také moderátor České televize Jakub Železný. Zdali je Lipavského kvalifikace nedostatečná na to, aby mohl řídit českou diplomacii, se moderátor zamyslel se vzpomínkou na dočasné vedení resortu ministrem vnitra v demisi Janem Hamáčkem (ČSSD). Lipavský na rozdíl od Jana Hamáčka VŠ vzdělání má, napsal moderátor. Při diskusi o kvalifikaci ukázal také směrem k Hradu.
11.12.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3327 článků) , Miloš Zeman (27331 článků) , Jakub Železný (171 článků)

Průšvih: Měl srandu z Lipavského cesty na Ukrajinu. A přišel Veselovský

 
Horké chvíle zažívá v posledních hodinách poslanec Patrik Nacher (za ANO) za svůj sarkastický komentář ohledně cesty ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) na Ukrajinu. „Bomba, která změní situaci,“ pobavil se Nacher po oznámení cesty Lipavského, jejímž cílem má být vyjádření podpory územní jednoty a suverenity Ukrajiny. Mnoho komentátorů však na podobný humor naladěno nebylo. „Teda to je trapný,“ ozvalo se od novináře Respektu a začaly se přidávat známé tváře české žurnalistiky včetně Martina Fendrycha, Martina Veselovského, Jindřicha Šídla či moderátorky ČT Světlany Witowské. Nacher nakonec zablokoval možnost diskuse.
06.02.2022 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (389 článků)

„Rambo“ Lipavský: Všichni mu šli na pomoc. Ale ukázal se problém

 
Posměšky na adresu ministra zahraničí Jana Lipavského způsobily, že řada jiných politiků vytáhla své fotky v helmách. Například Mirek Topolánek, Marian Jurečka či Jan Hamáček. A ti, kdo neměli fotky z vojenského prostředí, si řekli, že plastové na stavbě stačí. Například předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová nebo Lipavského pirátští kolegové z Prahy. Přidali se také novináři, ale ne všichni úplně na straně Lipavského. Moderátor Tomáš Jirsa poznamenal, že si lidé předtím bez pohoršení dělali legraci ze vzhledu Aleny Schillerové, a Matyáš Zrno zase zavzpomínal, jak přesvědčoval Alexandra Vondru, ať si nenechá helmu vnutit.
09.02.2022 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2407 článků) , Tomáš Jirsa (94 článků) , Alexandr Vondra (1342 článků) , Jan Hamáček (3327 článků) , Marian Jurečka (954 článků)

„Magistr... pardon, bakalář.“ Mynář přede všemi potupil Lipavského. A už je zle

 
Přeřeknutí kancléře Vratislava Mynáře, který při jmenování tituloval ministra zahraničí Jana Lipavského magistrem, načež se opravil na bakaláře, je podle některých novinářů zbytečným kopancem osádky Hradu do začínajícího ministra.
17.12.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1401 článků)

A najednou je zle? Holec dohrál kauzu „Rambo Lipavský“. Jedovatě

 
Ačkoliv vláda slíbila, že už nebudou takové komunikační zmatky jako za Babiše, tento slib byl porušen, míní Petr Holec ve svém pravidelném pořadu, protože „Vlasta Válek jede bomby“. A navíc, vláda možná dostane vlastní gól od Senátu. A také se obul do Lipavského. „Jestli tohle vidí Putin, tak je to všechno v pohodě, na Ukrajinu nevlítne jediný ruský voják, protože jestli v té dotykové linii se vyskytuje někdo takový, tak je mír navždycky,“ smál se „vojínu Honzíkovi“. Návštěva Ukrajiny byla prý stejně k ničemu. Podotkl, že Aleně Schillerové se všichni smáli, ale u Lipavského je oheň na střeše.
10.02.2022 09:05 |

podobné články

ODS na Vysočině podpořila na předsedu Fialu. Hlasů bylo tolik, že je ani nepočítali

 
Občanská demokratická strana na Vysočině na svém regionálním sněmu nominovala na předsedu strany jejího dosavadního šéfa Petra Fialu. Podle krajského předsedy – senátora a místopředsedy ODS Miloše Vystrčila ho podpořila drtivá většina hlasujících. „Nepočítal jsem to, ale řekl bych, že jsme Petra Fialu nominovali téměř jednomyslně,“ řekl Vystrčil.
02.11.2019 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3672 článků) , Miloš Fiala (41 článků)

ODS na Vysočině podpořila na předsedu Fialu. Hlasů bylo tolik, že je ani nepočítali

 
Občanská demokratická strana na Vysočině na svém regionálním sněmu nominovala na předsedu strany jejího dosavadního šéfa Petra Fialu. Podle krajského předsedy – senátora a místopředsedy ODS Miloše Vystrčila ho podpořila drtivá většina hlasujících. „Nepočítal jsem to, ale řekl bych, že jsme Petra Fialu nominovali téměř jednomyslně,“ řekl Vystrčil.
03.11.2019 01:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3672 článků) , Miloš Fiala (41 článků)

To bude pro Fialu zlé. Po jeho a Babišově projevu se to ukázalo

 
„Babiš si to teď užívá. Profesor Fiala to neměl jednoduché složit vládu z pěti stran. To je úkol pro titána, zvláště když mu tam dávají lidi jako Lipavského, kteří si ještě ničím neprošli, nemají zkušenosti. Je jasné, že Lavrov by si ho namazal na chleba. Anebo takoví jako Pekarová Adamová, kterým jde huba rychleji než mozek. Po celou dobu byla jejich politika Antibabiš. Na nic jiného se nesoustředili, jenom aby ho odstřelili. Teď jim to Babiš bude vracet,“ objasnil PL.cz k projevu expremiéra ve Sněmovně komunikační expert Jiří Mikeš.
12.01.2022 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Fiala (284 článků) , Jiří Fiala (284 článků)

Turisté prchají z Maďarska, uzavření se dotkne tisíců Čechů. A co zaplacené zájezdy?

 
Uzavření hranic, které ohlásilo od 1. září Maďarsko, se dotkne tisíců českých turistů. Podzimní měsíce totiž představují vrchol turistické sezóny, kdy do Maďarska směřuje vůbec nejvyšší počet českých turistů. Případné uzavření hranic navíc může také opětovně postihnout turisty, kteří plánovali pobyt v Maďarsku na jaře a přeložili jej na podzim. V tiskové zprávě to uvedla Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA). Podle ní postoje maďarské vlády k případnému uzavření hranic nebyly předem avizovány a stávající situaci považuje za šokující. Mluvčí českého ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová sdělila, že uzavření hranic se zřejmě nebude týkat průjezdu přes Maďarsko. Česko se také snaží vyjednat řešení pro už zaplacené zájezdy do Maďarska po 1. září.
29.08.2020 13:55 |

podobné články

Potupa Lipavského, pugéty na rozloučenou a Havlíčkovo trojí předávání. Česko má novou vládu

 
Prezident Miloš Zeman v pátek na zámku v Lánech jmenoval novou vládu. Včetně dlouho odmítaného ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), u kterého ale kancléř Vratislav Mynář nejprve špatně vyslovil titul. Právě vzdělání Lipavskému Zeman vyčítal. Premiér Petr Fiala (ODS) i noví ministři měli celý den plné ruce práce, po ceremonii je čekalo první vládní jednání, kde kabinet rozhodl, že nebude žádat o prodloužení nouzového stavu. Premiér uvedl do úřadů všechny ministry. Hned třikrát úřad předával Karel Havlíček (ANO) - nejprve ministerstvo dopravy, pak průmyslu a obchodu a nakonec i úřad pro vědu. Blesk Zprávy sledovaly dění v podrobné reportáži.
17.12.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Petr Fiala (3672 článků) , Miloš Zeman (27331 článků)

Zeman prý nechce jmenovat Lipavského ministrem. Nic o tom nevíme, vyvrátili Piráti spekulace pro eXtra.cz

 
Prezident Miloš Zeman předpokládá, že bude vetovat návrh na jednoho ministra nově vznikající vlády Petra Fialy (ODS). Jméno neuvedl, kandidáta ale osobně nezná. Podle serveru iDNES a rádia Frekvence 1 se ale jedná o nominanta na ministra zahraničí Jana Lipavského z Pirátů. Ti ale pro eXtra.cz popřeli, že by oním problémovým článkem měl být právě Lipavský.
18.11.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3672 článků) , Miloš Zeman (27331 článků) , Jan Fiala (313 článků) , Jan Fiala (313 článků) , Jan Nic (28 článků)

Klaus ještě přidal. Lipavský? Raději ať nečte. Došlo i na sudetské Němce

 
Řešení sporu – ohledně rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat pirátského kandidáta na ministra zahraničí Jana Lipavského – za pomoci kompetenční žaloby u Ústavního soudu je podle bývalého prezidenta Václava Klause „nedůstojné“. Míní, že na všech kandidátech by se měli prezident s premiérem společně shodovat. V komentáři pro server iDnes.cz se někdejší prezident blíže podíval i na samotného kandidáta na ministra zahraničí. „Myslím, že na tuto funkci Jan Lipavský nemá,“ zaznělo; a došlo i na sbližování se Lipavského se sudetskými Němci.
10.12.2021 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10745 článků) , Miloš Zeman (27331 článků)

Zeman naložil Lipavskému, Fialova vláda v prvním kroku ustoupí? Koalice má dvě varianty

 
„Vy jste změna, my jsme změna,“ radoval se po volbách lídr koalice Spolu a nyní i designovaný premiér Petr Fiala (57, ODS). Jenže prezident Miloš Zeman (77) je pořád stejný, a tak se rozhodl novému kabinetu pořádně zavařit. V pátek dokonce zveřejnil detailní důvody, proč Lipavského v současné podobě nejmenuje  Koalice stran budoucí vlády má dvě varianty, uvedla ČTK. Místo Lipavského by ale zatím byl pověřen řízením ministerstva zahraničí buď designovaný premiér Petr Fiala (ODS), nebo předseda Pirátů Ivan Bartoš, který má vést ministerstvo pro místní rozvoj. Koalice by pak řešila spor s prezidentem kompetenční žalobou k Ústavnímu soudu. Lipavský, jak dnes uvedly také Lidové noviny, by diplomacii de facto řídil z pozice prvního náměstka.
11.12.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3672 článků) , Miloš Zeman (27331 článků)

„Musí Lipavského jmenovat. Nemusí. Musí! Nemusí!“ Schillerová s Bartošem u jednoho stolu. Nevídaná přestřelka

 
V první hodině Partie na CNN Prima News se střetli končící ministryně financí za ANO Alena Schillerová a pravděpodobný budoucí ministr pro místní rozvoj a digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti). Hned v úvodu se pořádně pohádali kvůli prezidentu Zemanovi. Zatímco Schillerová trvala na tom, že Zeman nemusí jmenovat Jana Lipavského ministrem zahraničí, pokud nechce, Bartoš to viděl opačně. A Schillerová začala pálit do celé koalice pěti stran.
12.12.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (507 článků) , Ivan Ivan (2423 článků)

50 miliard eur na západ. Babiš trhá Pekarovou i Lipavského. Za zahraničí

 
ROZHOVOR Expremiér Andrej Babiš se pro ParlamentníListy.cz opřel do vládních předáků. Nelíbí se mu činnost šéfky sněmovny Pekarové Adamové a ministra zahraničí Lipavského. Podle něho vůbec nepochopili důležitost V4. Babiš připomíná, že v těchto zemích má Česko významné partnery a západní státy si z V4 ročně berou 50 miliard eur na dividendách. Česká zahraniční politika by se dle jeho slov měla orientovat na ekonomickou diplomacii a ne poučovat jiné nebo napomáhat ke změnám režimů. „Hleďme na české zájmy a nemějme ambice zachraňovat světový mír. Nejsme světová velmoc,” konstatuje Babiš.
26.01.2022 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Jan Farský (294 článků) , Vít Rakušan (451 článků)