Článek

Zjednodušení daní? Ale kdepak, Stanjura chce jen od lidí víc peněz, vzkazuje Šichtařová

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ K rekordní voličské účasti při třetí přímé volbě hlavy státu Markéta Šichtařová nepřispěla. „Zúčastním se až druhého kola, kde budu volit proti osobě, kterou považuju za ještě horší než druhou,“ vysvětluje pro ParlamentníListy.cz ředitelka analytické a konzultační společnosti NEXT FINANCE. Za úmyslem ministra financí Zbyňka Stanjury údajně zjednodušit daňový systém zachováním pouze dvou sazeb daně z přidané hodnoty místo stávajících tří vidí především motivaci vlády zvýšit daňové příjmy.
15.01.2023 16:50 |

podobné články

Podobné články

Šichtařová: Mně by nevadilo, kdyby nám EU stopla dotace! Víme, co by s námi udělalo euro, zažili jsme to

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Díky intervencím jsme měli možnost si nanečisto vyzkoušet, jak by se nám žilo s eurem, tvrdí ekonomka Markéta Šichtařová, která chválí rozhodnutí vlády nestanovovat cílový termín pro přijetí společné evropské měny. Myšlenka zelené energie, která se momentálně v Evropě tlačí, je podle ekonomky naivní a nedomyšlená. Země, které skutečně ekologii zatěžují, z nás mají tak akorát srandu. Čína se stává velmi nebezpečnou velmocí. A ta si rozhodně s nějakými ekologickými předpisy nedělá hlavu. Naší slabosti využije. A může se jí otevřít cesta k naší kolonizaci podobně, jako už dnes Čína zkolonizovala polovinu Afriky," ukazuje Šichtařová druhou stranu mince. Věří také, že zastavení dotací ze strany EU v rámci kauzy Agrofert nepostihne celé Česko, kdyby ale zastaveny byly, žádná velká škoda by to prý nebyla. "Podporují se tím projekty, které by bez dotací patrně nebyly životaschopné," uzavírá Šichtařová problém společných evropských peněz.
16.12.2018 20:35 |

podobné články

Babišova opatření? Buzerace živnostníků, tvrdí ekonomka Šichtařová

 
Místo represe by výběr daní podle ekonomky Markéty Šichtařové zefektivnila lepší motivace živnostníků, zjednodušení systému a snížení daní. Čím víc se bude na živnostníky tlačit, tím víc budou podle ní tlačit oni proti státu a riskovat. 
12.04.2015 21:16 |

podobné články

Markéta Šichtařová si s příchodem premiéra Fialy ťuká na čelo. Takhle chce „řídit“ epidemii?

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Podle makroekonomické prognózy Raiffeisenbank se česká ekonomika neobejde bez propouštění státních zaměstnanců, revize koronavirových pomocí a nových daní. „Zvyšování daní je velmi hloupý a likvidační krok. Ale propouštění státních zaměstnanců je víc než žádoucí a rušení údajných covidových pomocí také,“ tvrdí pro ParlamentníListy.cz Markéta Šichtařová. Ta údajná pomoc totiž napáchala víc škod než užitku, naprosto vychýlila z rovnováhy trh práce, přinesla vysokou inflaci i zdražování bydlení.
28.11.2021 17:25 |

podobné články

Šichtařová: EU jako nechvalně známá pyramida. Přijde náraz

 
Ekonomka Markéta Šichtařová se ve svém blogu na serveru iDnes.cz zaměřila na hospodářskou politiku eurozóny, na kterou je možné se podle jejích slov dívat jako na klasický systém pyramidové hry. „To je hra, která funguje tak dlouho, dokud se do ní zapojuje stále víc hráčů, respektive je do ní pumpováno stále víc peněz,“ uvedla Šichtařová.
18.07.2021 08:30 |

podobné články

Doma netopit, vzít si svetr? Ekonomka Šichtařová přichytila Pekarovou při základní neznalosti. Tady je

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Každá další snaha o vybrání a přerozdělení dodatečných peněz na zmírnění sociálních důsledků inflace povede k pravému opaku zamýšleného: „Ještě více sníží hospodářský růst a opět se přetaví do inflace,“ upozorňuje pro ParlamentníListy.cz Markéta Šichtařová v reakci na chystaná opatření vlády v čele s daní z nepřiměřených zisků. Doporučení předsedkyně Sněmovny, abychom v zimě nosili o svetr více, hodnotí jako nepochopení základní ekonomické zákonitosti. V pravidelném nedělním rozhovoru došlo i na „čuňárnu“, o níž uvažuje ministr financí Zbyněk Stanjura.
21.08.2022 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (449 článků)

Vyšší daně? „Nikdo si nemůže být jist!“ Plesl si všiml, co chystá Stanjura

 
„Nebudeme zvyšovat daně,“ prohlašovala jasně vláda premiéra Petra Fialy (ODS) po svém nástupu i během několika předchozích měsíců vládnutí. Stačilo však jen pár týdnů a vládní postoj ke zvyšování daní už není zdaleka tak skálopevný. „Nikdo si nemůže být jist,“ vzkazuje již nyní za vládu ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Fialův kabinet dle něho nemá při debatě u zvyšování daní „žádné limity“. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl si povšiml, co chystá „fialová ODS v nejlepší formě“.
01.07.2022 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (390 článků) , Petr Fiala (4922 článků) , Zbyněk Stanjura (449 článků) , Jaroslav Fiala (151 článků)

Ekonomka Šichtařová elitám: Sedíte si všichni na vedení. Děsí mě, čemu všemu říkáte extremismus. Komu chcete pomáhat? Charitu ať dělají bohaté země

 
Politici si „dost urputně sedí na vedení“. Hrozí soumrak svobodného trhu. „Každý zásah ekonomiku víc a víc poškozuje,“ důrazně varuje renomovaná ekonomka Markéta Šichtařová. Líp bude, až zbankrotují ti, kteří jsou katastrofálně zadlužení. „Nechme zbankrotovat Řecko a mějme vyrovnané rozpočty,“ bije na poplach Šichtařová. Jen silná ekonomika totiž může odolat všem hrozbám. „Charitu mohou dělat jen bohaté země,“ uvedla také v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
19.03.2015 13:15 |

podobné články

Ekonomka Šichtařová elitám: Sedíte si všichni na vedení. Děsí mě, čemu všemu říkáte extremismus. Komu chcete pomáhat? Charitu ať dělají bohaté země

 
CIVILIZACE A MY Politici si „dost urputně sedí na vedení“. Hrozí soumrak svobodného trhu. „Každý zásah ekonomiku víc a víc poškozuje,“ důrazně varuje renomovaná ekonomka Markéta Šichtařová. Líp bude, až zbankrotují ti, kteří jsou katastrofálně zadlužení. „Nechme zbankrotovat Řecko a mějme vyrovnané rozpočty,“ bije na poplach Šichtařová. Jen silná ekonomika totiž může odolat všem hrozbám. „Charitu mohou dělat jen bohaté země,“ uvedla také v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
19.03.2015 13:46 |

podobné články

Z Berlína přichází socialismus jak z praku. Naplno proti zdi. Šichtařová vidí důvod k obavám

 
„Během funkčního období nové vlády s vysokou pravděpodobností dojde k navýšení dalších daní,“ konstatuje pro ParlamentníListy.cz velmi znechuceně ředitelka analytické společnosti Next Finance Markéta Šichtařová. Do situace, kdy máme hlubší schodek než v minulém roce, jsme se však podle jejího mínění vůbec nemuseli dostat, protože příjmy státního rozpočtu máme letos vyšší než loni. Drasticky ale narostly výdaje, rozházelo se víc veřejných peněz vybraných na daních a o tolik se ještě víc nafoukl veřejný dluh.
05.12.2021 16:10 |

podobné články

Je to v rozkladu. Kde jsou ty stovky miliard? Andrej Babiš si ve sněmovně hlasitě povídal s Laudátem

 
Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura měl dnes v rámci písemných interpelací dotaz na ministra financí na Andreje Babiše (ANO) kvůli počtu pracovníků finanční správy a také kvůli výběru daní. „Kampaň (kolem lepšího výběru daní) skončila před rokem a půl a není to vidět. Když někdo neříká celou pravdu, tak na to pak také doběhne,“ zaútočil při tom Stanjura v reakci na opětovný a nicneříkající přednes Babiše ve sněmovně o tom, jaký zůstal na poli finanční správy nepořádek kolem výběru daní po vládách ODS.
12.03.2015 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25710 článků) , Zbyněk Stanjura (449 článků)

Válka o ČT: Výbuch smíchu a vzteku ve Sněmovně. Klaus ml. řekl, co zažíval v ODS, Stanjura nebyl rád

 
Předseda poslaneckého klubu ODS a první místopředseda Fialovy partaje Zbyněk Stanjura se rozpálil hned na úvod volby členů Rady České televize, která dnes probíhá v Poslanecké sněmovně. Stanjura žádal hlavu předsedy volebního výboru Stanislava Berkovce, teatrálně napodoboval jeho dikci a vykřikoval o komunistických uličních výborech. Jeho extempore znechutilo bývalého poslance ODS Václava Klause, který si vzal slovo a seznámil Sněmovnu s tím, jak funguje v klubu ODS sám Stanjura.
11.03.2020 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků) , Zbyněk Stanjura (449 článků)

Zdražování v Česku a Schillerová pod palbou: Můžete za to i vy, útočil Stanjura

 
Alena Schillerová (za ANO) a Zbyněk Stanjura (ODS) se v neděli střetli v Partii na CNN Prima News mj. nad tématem zdražování. Schillerová hájila vládní kroky, Stanjura míní, že se vláda pod problémy s inflací podepsala, byť žádná vláda nemá v rukách takové nástroje, aby to zcela sama zvládla. Jenže ta Babišova špatně hospodaří a způsobila rekordní schodky, poznamenal Stanjura.
26.09.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (449 článků)

Přesvědčovat lidi z jejich vlastních daní, co si mají myslet? Ekonomka Šichtařová se zhrozila nad tím, co Drahoš navrhl ve veřejnoprávním médiu

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Přesvědčovací kampaň za přijetí eura, jak navrhuje prezidentský kandidát Jiří Drahoš, by byla jednak neuctivá k vůli lidí, ale dala by se chápat i jako zneužití veřejných peněz. Markéta Šichtařová to považuje nejen proto, že soupeř Miloše Zemana pro druhé kolo přímé volby přiznává, že má o tomto tématu jen obecné povědomí. V souvislosti s ohlášenou ztrátou ČNB analytička připomíná, že v důsledku intervencí centrální banky proti koruně došlo k přerozdělení bohatství od domácností k zahraničním spekulantům.
14.01.2018 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27758 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků)

Malé firmy krachují, politici jsou v pohodě. Doplatí na to všichni, varuje Šichtařová

 
Ekonomka Markéta Šichtařová kroutí hlavou nad počínáním vlád řady zemí, které se v covidových časech tváří, jako by měly k dispozici nekonečné množství peněz a mohly uměle udržovat zaměstnanost a dotacemi pomoct firmám, které samy zavřely. Šichtařová však upozorňuje, že jednoho dne peníze dojdou. Trpět budou především menší firmy.
25.12.2020 10:35 |

podobné články

„Přijímejte migrující pracovníky.“ Markéta Šichtařová drtí tuto výzvu MFF. Promlouvá i o narušení mzdové hierarchie v české společnosti a o půlročním flámu studentů placeném z našich daní

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Jádrem problému stárnutí populace je fakt, že stále méně ekonomicky aktivních lidí má financovat stále více ekonomicky neaktivních. Ale s imigrací počet ekonomicky neaktivních naopak ještě roste. Tak reaguje Markéta Šichtařová na výzvu Mezinárodního měnového fondu, aby vyspělé ekonomiky problém řešily přijetím migrujících pracovníků. Komentuje také narušení mzdové hierarchie v české společnosti a odmítá, aby půlroční flám zvaný program Erasmus platili studentům ze svých daní pracující Evropané.
15.04.2018 18:10 |

podobné články

„Přijímejte migrující pracovníky.“ Markéta Šichtařová drtí tuto výzvu MMF. Promlouvá i o narušení mzdové hierarchie v české společnosti a o půlročním flámu studentů placeném z našich daní

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Jádrem problému stárnutí populace je fakt, že stále méně ekonomicky aktivních lidí má financovat stále více ekonomicky neaktivních. Ale s imigrací počet ekonomicky neaktivních naopak ještě roste. Tak reaguje Markéta Šichtařová na výzvu Mezinárodního měnového fondu, aby vyspělé ekonomiky problém řešily přijetím migrujících pracovníků. Komentuje také narušení mzdové hierarchie v české společnosti a odmítá, aby půlroční flám zvaný program Erasmus platili studentům ze svých daní pracující Evropané.
15.04.2018 18:35 |

podobné články

Kalousek: Zvýšení daní? Stanjurovi budou nadávat, já ho podporuji. Někdo to zaplatit musí

 
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) připustil zvyšování daní pro firmy, které dosahují mimořádně vysokých zisků. V rozhovoru pro Seznam Zprávy potvrdil, že bude žádat sněmovnu o schválení další půjčky 50 mld. Kč a schodek rozpočtu tak dosáhne 330 mld. Kč. Uvedl také, že nedodrží slib o nezvyšování daní a naopak prohlásil, že zvyšování daní není v tuto chvíli tabu.
04.07.2022 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (449 článků)

„To si vážně nepřejete. Opravdu ne!“ Markéta Šichtařová popsala, jak naši ekonomiku určitě neoživovat. Zle by to dopadlo

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Snížení daní vrací svět k normálnosti a nechává víc dýchat ty, kteří jsou schopni fungovat a z ekonomických problémů nás vytáhnout. Markéta Šichtařová vítá doporučení Koronavir týmu Národohospodářské fakulty VŠE v Praze, protože už propadala depresím, že snad všichni normální ekonomové někam vysublimovali. Jednoznačně souhlasí také s navrhovaným snížením výdajů z rozpočtu, protože i to vede ke snížení přerozdělování. A ke zmražení peněz pro neziskovky s výjimkou sociálních služeb, což je také součástí tohoto doporučení, mělo dojít už dávno.
12.04.2020 17:26 |

podobné články

Zdechneme? Šichtařová spočítala vládě covid. Nebude se líbit

 
Ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu na serveru iDnes.cz rozčílila na vládu. Ta nás podle jejích slov vrhá pod záminkou covidu do chudoby. Podle jejích slov tu totiž máme skoro-lockdown. Netrpíme covidem, dle ní, ale diletantstvím těch, kdo se zhlédli v nově získané moci a hodlají z toho vyždímat maximum. "I kdyby ekonomika a společnost měla na jejich péči zdechnout – musíme se dle vládní představy řádně zadlužit. Prý čím víc se zadlužíme, tím zdravější ekonomiku budeme mít," popisuje Šichtařová.
20.10.2020 13:05 |

podobné články