Článek

Životopis Philipa Rotha jde do stoupy, autor čelí obvinění ze znásilnění

 
Na osmisetstránkové knize pracoval Blake Bailey téměř deset let. Krátce po vydání teď čelí obvinění, že znásilnil a sexuálně obtěžoval několik žen.
28.04.2021 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Philip Roth (29 článků)
Podobné články

Prezident zavede v Americe fašismus. Série podle Philipa Rotha

 
Kniha Spiknutí proti Americe (The Plot Against America) již zesnulého Philipa Rotha se promění v televizní minisérii. V knize jde o populistického rasistu, který vyhrál volby a zcela změnil Ameriku.
09.11.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Philip Roth (29 článků)

Jakub Smolík ukradl písničku? Roth je o tom přesvědčen!

 
Zpěvák Jakub Smolík (51) měl údajně ukrást svému kolegovi Pavlu Rothovi (56) skladbu Zahrada ticha. Ta byla v osmdesátých letech jedním z největších hitů Pavla Rotha a dodnes ji musí zazpívat na každém vystoupení. „Jakub Smolík má s touto písničkou společné pouze to, že ji ukradl,“ popsal Roth serveru topvip.cz. A co na to říká Smolík? Prý nic neukradl. „Není to pravda. Celá věc se řeší, nebudu to komentovat,“ řekl Šípu Smolík, kterému se prohlášení Rotha rozhodně nelíbilo.
09.09.2011 03:55 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Smolík (55 článků) , Pavel Roth (7 článků)

Cristiano Ronaldo čelí obrovskému skandálu kvůli znásilnění modelky

 
Fotbalista Cristiano Ronaldo čelí velkému skandálu, v němž zaznívají obvinění ze znásilnění, vydírání, podplácení a umlčování. Je dalším slavným mužem, který se musí hájit proti žalobě ze znásilnění. Čtyřiatřicetiletá Kathryn Mayorg z Nevady podala žalobu u soudu v Las Vegas, protože v hotelu tohoto města ji měl fotbalista znásilnit, když opakovaně volala: „Ne, ne, ne!“ Uvádějí to soudní dokumenty s tím, že po ejakulaci se portugalský hráč odtáhl a pronesl: „Obvykle bývám gentleman.“ Ronaldo obvinění popírá. Nicméně případ skutečně vyšetřuje lasvegaská policie. Fotbalista přiznává, že s modelkou souložil, ale podle něj s tím oba souhlasili. Faktem však je, že ji před osmi roky uplatil, aby o incidentu pomlčela.
02.10.2018 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Cristiano Ronaldo (516 článků)

Pražské orgie Ireny Pavláskové: Dvanáct minut orgií a sto minut ničeho, zlobí se diváci

 
Film Pražské orgie natočila Irena Pavlásková podle knížky Philipa Rotha. Ten jezdil pravidelně do Československa a měl zažít pověstné bujaré večírky. Premiéra filmu přišla do kin v roce 2019, takže se autor zfilmování nedožil, aby ho zhodnotil. Diváci jsou ale nekompromisní a poslední film nadějné české režisérky označili mimo jiné za „kravinu“. Dokonce prý Pražské orgie „odflákla“ anebo se ptají, proč to vlastně točila. Televizní premiéru uvidíte v neděli od 20 hodin na ČT1.
15.11.2020 19:21 |

podobné články

Osobnosti: Philip Roth (29 článků) , Irena Pavlásková (38 článků)

Víte, jak správně napsat životopis? Nabízíme 5 tipů,se kterými můžete ohromit personalisty!

 
Pokud chcete napsat dobrý životopis, vžijte se do role zaměstnavatele. Správné CV by mělo být hlavně stručné, ale úderné. Personalisté se shodují na jedné věci – pročtení jednoho životopisu jim v průměru trvá 30 – 60 vteřin. Měli byste se tedy zamyslet především nad tím, jak životopis správně strukturovat a zvýšit tím tak jeho přehlednost. O pár řádek níže se pak dozvíte i další důležité aspekty, kterými byste se při psaní vašeho CV měli řídit.
01.06.2015 10:35 |

podobné články

To je síla: Jiří Krampol čelí obvinění ze znásilnění

 
V domácnosti Jiřího Krampola  (73) a jeho ženy Hanky asi nemůže být chvíli klid. Momentálně herec a moderátor pořadu Nikdo není dokonalý čelí obvinění z pokusu o znásilnění. Z něj jej nařkla bývalá kolegyně Hanky z mateřské školy. Krampol strávil na výslechu na policii dlouhé hodiny.
17.04.2012 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Krampol (896 článků)

Na oslavy KLDR dorazil i herec Depardieu. Čelí obvinění ze znásilnění

 
Severní Korea v neděli 9. září oslavila 70. výročí svého vzniku, masových oslav se účastnil také kontroverzní francouzský herec s ruským občanstvím Gerard Depardieu (69). Herec je spojen s několika skandály: čelí obvinění ze znásilnění a ve své nové vlasti Rusku je na seznamu dlužníků, uvedl deník Daily Mail.
10.09.2018 11:55 |

podobné články

Poslanec čelí obvinění ze znásilnění, úřady tutlají jeho jméno. Jaký mu hrozí trest?

 
Poslanec britské Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona čelí obvinění ze znásilnění. Kvůli vyšetřování se nebude účastnit zasedání Dolní sněmovny, oznámil dnes podle médií předseda komory Lindsay Hoyle. O kterého poslance se jedná, ale není známo.
01.09.2020 19:40 |

podobné články

„Mládež dělá, co vidí v pornu.“ Znásilnění hrozí častěji, varuje Válková

 
V oblasti trestného činu znásilnění je důležitá osvěta, tedy co znásilnění je a co jím není, upozorňuje exministryně Helena Válková (ANO). Blesk.cz řekla také, že dospívající mládež dělá občas to, co vidí v pornofilmech. A pak trestní hranici znásilnění překračuje. Kolem znásilnění přitom panuje v Česku řada mýtů, upozorňuje odbornice Petra Vitoušová. Ten nejdůležitější je, že ženu bez jejího svolení nelze znásilnit.
21.02.2017 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (433 článků)

Podívejte se na krásný sestřih ukazující úžasný herecký talent zesnulého Philipa Seymoura Hoffmana

 
Ztratili jsme velký "herecký talent":http://www.extra.cz/5-absolutne-nejlepsich-roli-nedavno-zesnuleho-herce-philipa-seymoura-hoffmana. O tom nemůže být pochyb. Zemřel v pouhých 46 letech a kvůli takové zdánlivé blbosti, jako je "užívání heroinu":http://www.extra.cz/co-dohnalo-philipa-seymoura-hoffmana-46-k-tomu-ze-si-po-letech-opet-zacal-pichat-heroin, což je jedna z nejhloupějších věcí, které může začít člověk dělat.
05.02.2014 22:30 |

podobné články

Podcast: Dusno na pohřbu Philipa (†99) kvůli Harrymu a Meghan. Jeho smrt jim rodina možná vyčte, řekl odborník

 
Velká Británie přišla v pátek 9. dubna o důležitého člena královské rodiny - prince Philipa, který měl za několik týdnů oslavit sté narozeniny. Alžběta jej pověřila, aby dohlížel na rodinu, ta mu ale v posledních týdnech dělala kvůli Harrymu a Meghan pořádné vrásky. Podle odborníka na britskou královskou rodinu Kamila Rodana bude na jeho pohřbu pořádné dusno, až se všichni setkají osobně. Může se stát, že jim smrt Philipa bude rodina dokonce zazlívat!
10.04.2021 05:05 |

podobné články

Nové knihy - Philip Roth, Douglas Adams i Jan Svěrák

 
V knižních novinkách tohoto týdne se vám dostane do ruky román amerického spisovatele Philipa Rotha Vzala jsem si komunistu, humoristická kniha Smysl Životic, kterou napsal Douglas Adams s Johnem Lloydem, nebo knižní verze kinohitu Jana Svěráka Kuky se vrací.
28.05.2010 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Douglas Adams (1 článek) , Jan Svěrák (210 článků) , Philip Roth (29 článků) , Philip Roth (19 článků) , John Adams (4 články) , Lloyd Adams (1 článek)

Nové knihy - Jaroslav Rudiš, Philip Roth i Jackie Collinsová

 
Knižní pulty tento týden obohatí novela Jaroslava Rudiše Konec punku v Helsinkách, tragikomický román Philipa Rotha Druhý život nebo napínavý příběh Jackie Collinsové s názvem Naivní mrcha.
08.10.2010 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Philip Roth (29 článků) , Philip Roth (19 článků) , Jackie Collins (17 článků) , Jaroslav Rudiš (56 článků)

Nové knihy - Philip Roth, Patricia Cornwellová i Jean-Claude Izzo

 
Z aktuálních knižních titulů nepřehlédněte nový román Philipa Rotha Pokoření, další napínavý příběh z pera Patricia Cornwellové se jmenuje Faktor Scarpettová a k tomu nejlepšímu v krimi žánru patří Marseilleská trilogie Jean-Claude Izzoa, jejíž první díl právě vychází.
11.03.2011 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Philip Roth (29 článků) , Philip Roth (19 článků) , Patricia (52 článků)

Nové knihy: Roth, Kundera, Nesvadbová, Karjel a Zuna

 
Novinky nabízejí pokračování série próz Philipa Rotha, další svazek esejů Milana Kundery, povídky a fejetony Báry Nesvadbové, vyprávění Matěje Hořavy z českých vesnic v rumunském Banátu i trojici děl švédských autorů. Nemohou chybět ani komiksy a to hned dva.
28.11.2014 07:11 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kundera (120 článků) , Philip Roth (29 článků) , Bára Nesvadbová (211 článků)

Pavlásková natáčí Pražské orgie

 
Režisérka Irena Pavlásková začala natáčet Pražské orgie podle předlohy známého amerického spisovatele Philipa Rotha. Odehrává se v 70. letech v Praze, kam přijíždí slavný americký spisovatel Nathan Zuckerman a setká se s absurditou totality i večírky undergroundových umělců.
25.09.2018 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Philip Roth (29 článků) , Irena Pavlásková (38 článků)

Orgie z dob totality: Takhle bude v novém filmu vypadat Štěpánek z Básníků

 
Režisérka Irena Pavlásková začala natáčet film Pražské orgie. Scénář napsala podle slavné knihy nedávno zesnulé americké literární legendy Philipa Rotha. V hlavních rolích se představí kanadský herec Jonas Chernick a ruská herečka Kseniya Rappoport. Pavel Kříž už má za sebou první natáčecí dny, takže víme, jak bude jako pražský beatnik vypadat.
27.09.2018 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Philip Roth (29 článků) , Pavel Kříž (234 článků) , Kseniya Rappoport (1 článek) , Jonas Chernick (1 článek) , Irena Pavlásková (38 článků)

Pavel Kříž: ORGIE!

 
Režisérka Irena Pavlásková (58) začala natáčet film Pražské orgie! Scénář napsala podle novely nedávno zesnulého amerického spisovatele Philipa Rotha (†85). A snímek obsadila samými hvězdami!
10.12.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Philip Roth (29 článků) , Pavel Kříž (234 článků) , Irena Pavlásková (38 článků)

Nová DVD: Pražské orgie, Temná tvář Brooklynu a Pat a Mat: Kutilské trampoty

 
Podle knihy Philipa Rotha Pražské orgie natočila Irena Pavlásková stejnojmenný film. Edward Norton a Bruce Willis hrají hlavní role v dramatu Temná tvář Brooklynu. Populární nešikové Pat a Mat mají nové Kutilské trampoty.
21.04.2020 07:01 |

podobné články

Osobnosti: Bruce Willis (350 článků) , Edward Norton (13 článků) , Philip Roth (29 článků) , Irena Pavlásková (38 článků)