ŽIVĚ Špotáková má další medaili. Lepší byla jen Abakumovová

Podívejte se na online reportáž z boje Barbory Špotákové o první českou medaili z MS v atletice v korejském Tegu. Olympijská vítězka a světová rekordmanka sice pátým pokusem překonala svůj letošní výkon hodem 71,58 metru, vzápětí však Ruska Maria Abakumovová opět překonala svůj osobní rekord, když jen o centimetr zaostala za hranicí 72 metrů. Špotáková však získala už šestou medaili ze šampionátů či olympijských her v řadě.
02.09.2011 10:30 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (335 článků) , Maria Abakumovová (10 článků)

TO BYLA BITVA! ŠPOTÁKOVÁ v parádním souboji URVALA STŘÍBRO

Oštěpařka Barbora Špotáková vybojovala na MS atletů v korejském Tegu stříbrnou medaili. Zlato získala Ruska Maria Abakumovová. Třetí skončila Jihoafričanka Viljoenová. Závod oštěpařek nabídla strhující bitvu, v níž hrály hlavní roli právě Špotáková s vítězkou Abakumovovou.
02.09.2011 14:10 |

Nejradši jsme v posteli nebo na kolech, říká přítel Špotákové

Jednatřicetiletá oštěpařka Barbora Špotáková se příští rok stane maminkou. Se svým stejně starým přítelem Lukášem Novotným očekávají v létě narození prvního dítěte. Poprvé se potkali před deseti lety, do oka si ale padli až o tři roky později. Další články k tématu: Nastávající máma Špotáková: Návrat v Riu je mou největší motivací Oštěpařka Špotáková si dá na rok pauzu, s přítelem očekávají potomka Špotáková zvažuje: světový rekord, nebo pauza? Oznámí to dnes? Hlavně, že je večírek. Špotáková slavila s Wohnoutem a Třemi sestrami
13.11.2012 14:45 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (335 článků)

Přijde Abakumovová o medaili? Výsledky testů naznačují, že v Pekingu dopovala

Ruská atletika se musí potýkat s hrozbou dalšího dopingového skandálu. Podle ruských medií odhalilo nové otestování vzorků z olympijských her v Pekingu čtrnáct potenciálních dopingových hříšníků, mezi nimiž nechybí ani oštěpařka Maria Abakumovová či výškařka Anna Čičerovová. Všem nyní hrozí dodatečná diskvalifikace.
25.05.2016 11:35 |

Osobnosti: Maria Abakumovová (10 článků)

Hejnová zlepšila český rekord, Špotáková v Římě vyhrála oštěp

Světová rekordmanka Barbora Špotáková vyhrála na mítinku Diamantové ligy v Římě soutěž v hodu oštěpem. Zlatá olympijská medailistka a mistryně světa jasně zvítězila v druhém nejdelším hodu sezony 68,66 metru, lepší letos byla pouze o 23 centimetrů Ruska Maria Abakumovová. Pro Špotákovou je dnešní její výkon pátým nejdelším hodem v kariéře.
11.06.2010 12:55 |

Špotáková vyhrála Zlatou tretru a vede letošní světové tabulky

Barbora Špotáková vyhrála na mítinku Zlatá tretra v Ostravě soutěž oštěpařek v nejlepším letošním světovém výkonu a rekordu mítinku 67,78 metru. Mistryně světa Maria Abakumovová z Ruska obsadila druhé místo, třetí skončila Australanka Kathryn Mitchellová stejným výkonem 64,34 metru.
25.05.2012 20:00 |

Špotáková vyhrála v Římě hodem 68,65 m, skvělý Bolt běžel stovku za 9,76

Oštěpařka Barbora Špotáková vyhrála závod Diamantové ligy v Římě. Vlastní letošní světové maximum posunula na 68,65 metru a zvítězila o 70 centimetrů před Jihoafričankou Sunette Viljoenovou. Mistryně světa Maria Abakumovová z Ruska skončila výkonem rovných 62 metrů až pátá. O vrchol mítinku se postaral jamajský sprinter Usain Bolt, který po nevýrazné stovce na Zlaté tretře v Ostravě (10,04) své zaváhání napravil a výkonem 9,76 sekundy vylepšil své letošní světové maximum o šest setin. Druhý doběhl do cíle se ztrátou 15 setin jeho krajan Asafa Powell.
01.06.2012 09:55 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (335 článků) , Asafa Powell (38 článků) , Usain Bolt (368 článků) , Maria Abakumovová (10 článků)

Hlavně, že je večírek. Špotáková slavila s Wohnoutem a Třemi sestrami

Velkou oslavu na počest zlaté medailistky Barbory Špotákové hostilo Eurocentrum v jejím rodném Jablonci nad Nisou. V roli hudebních gratulantů vystoupily skupiny Wohnout a Tři sestry. S druhou z kapel si oštěpařka i zazpívala. Další články k tématu: Nejradši jsme v posteli nebo na kolech, říká přítel Špotákové Oštěpařka Špotáková si dá na rok pauzu, s přítelem očekávají potomka Špotáková dostala medaili od Klause, teď ji čeká party se Třemi sestrami
16.11.2012 01:35 |

Barbora Špotáková je vyválčila zlato!

Oštěpařka Barbora Špotáková podruhé vyhrála olympijské hry. V londýnském finále vedla od prvního pokusu a triumf z Pekingu obhájila v letošním světovém maximu 69,55 metru. Špotáková získala pro českou výpravu osmou medaili a druhé zlato po veslařce Miroslavě Knapkové.
09.08.2012 23:30 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (335 článků) , Miroslava Knapková (50 článků)

Barbora Špotáková vyválčila zlato!

10.08.2012 00:15 |

Pořádně se mi ulevilo, řekla Špotáková po kvalifikaci

Když se oštěpařka Barbora Špotáková před svým prvním kvalifikačním hodem svlékla z tepláků, její odhodový loket "zdobila" nepřehlédnutelná bandáž. Lékaři, maséři a fyzioterapeuti jí kloub zpevnili tejpem a obvazem. I soupeřky si toho všimly. Výkon světové rekordmanky ale překvapil možná i ji samotnou. Lepší průběh boje o postup do finále mistrovství Evropy si Špotáková nemohla přát.
28.07.2010 16:20 |

Finále snů. Špotáková je stříbrná, dál hodila jen Ruska

Špotákovou překonala jen Ruska Maria Abakumovová
02.09.2011 14:00 |

Bára Špotáková dostala metál a pořádně ji to sebralo

Druhé olympijské zlato, vítězství v Diamantové lize, neohrožené držení světového rekordu… Oštěpařka Barbora Špotáková toho letos získala hodně a na přebírání medailí a ocenění je zvyklá. Od neděle má ale jednu hodně speciální medaili navíc, může se pyšnit státním vyznamenáním, které jí udělil prezident Václav Klaus u příležitosti vzniku republiky.
29.10.2012 09:35 |

Osobnosti: Václav Klaus (9143 článků) , Barbora Špotáková (335 článků)

ŠPOTÁKOVÁ VYBOJOVALA BRONZ! Hejnová přišla o medaili až v závěru

Obhájit dvě olympijská zlata se jí sice nepodařilo, přesto neodjede česká oštěpařka Barbora Špotáková z Ria s prázdnou. V páté sérii se česká reprezentantka vyhecovala k pokusu dlouhému 64,80 metru a o pouhé 2 cm překonala do té doby bronzovou Polku Marii Andrejczykovou, která na tuto výzvu už odpovědět nedokázala. Obrovské zklamání naopak prožívá Zuzana Hejnová, které v závěru závodu na 400 metrů překážek vyfoukla bronzovou medaili Američanka Ashley Spencerová.
19.08.2016 04:10 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (335 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Oštěpařku Špotákovou v Dauhá porazila jen Abakumovová

Česká oštěpařka Barbora Špotáková zahájila sezonu hodem dlouhým 67,33 metru.
14.05.2010 20:50 |

Barbora Špotáková porodila syna! Bude to atlet, věští dědeček

Další parádní kousek se povedl světové rekordmance v hodu oštěpem Barboře Špotáková. Tentokrát ale nejde o atletiku. Špotáková porodila dnes ráno syna jménem Janek.
24.05.2013 11:15 |

Oštěpařka Špotáková je matkou. Porodila syna Janka

Oštěpařka Barbora Špotáková se stala matkou. Dvojnásobná olympijská vítězka v pátek ráno porodila syna, kterého s přítelem Lukášem Novotným pojmenovali Janek. Další články k tématu: Konečně mám klid, říká Špotáková, zlatá oštěpařka v očekávání
24.05.2013 13:55 |

FOTO Boj Češky s Ruskou v nejúžasnějším závodu historie

Špotáková vs. Abakumovová na fotkách od Reuters
03.09.2011 00:10 |

Na finále musí přijít jiná Bára, ví oštěpařka Špotáková

Do finále závodu oštěpařek na mistrovství světa v korejském Tegu postoupily ze čtvrteční kvalifikace obě české reprezentantky, Barbora Špotáková i Jarmila Klimešová. Světová rekordmanka Špotáková si účast ve finále zajistila prvním hodem (63,40 metru)
01.09.2011 08:30 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (335 článků) , Jarmila Klimešová (4 články)

Bára Špotáková: Tyčinky na rekord!

Pohoda, klídek. Dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Bára Špotáková (31) dostala od svého sponzora houpací deku, 72 krabic müsli tyčinek a dalších 29 kousků k tomu. Že číslu nerozumíte? „Věřím, že osobní rekord 72,28 metru překonám ještě letos,“ věštila Špotáková.
07.09.2012 12:10 |