Článek

ŽIVĚ: Sněhová spoušť v Praze pokračuje! Potíže na železnici, zpožděné autobusy i tramvaje

 
S velkými problémy musejí počítat řidiči v Praze a okolí. Dopravu komplikuje sníh, který zasypal Česko už v noci na pondělí, další napadl i v noci na úterý. Na některých místech se vytvořila také ledovka. Problémy mají autobusy, vlaky a kvůli zapadaným výhybkám i tramvaje. Stalo se i několik nehod, obešly se bez vážnějších následků. Podle meteorologů by dnes v metropoli mělo sněžit už jen ojediněle, bude ale mrznout. Někteří lidé nadílku vzali doslova sportovně - už v pondělí se například na Karlově mostě objevili běžkaři, do centra plánují vyrazit i v úterý.
08.02.2021 08:20 |

podobné články

Podobné články

Vlaky, autobusy, tramvaje, metro a auta na Smíchově „pod jednou střechou “: Architekti představili revoluční terminál

 
Odborníci skoro rok hledali cestu, jak sladit představy pro železnici, autobusy, metro, tramvaje a auta v jednom dopravním uzlu. V listopadu seznámili veřejnost s novým projektem pro Smíchovské nádraží. Současná budova by se měla proměnit v polyfunkční terminál, bránu do západní Prahy.
10.11.2018 07:20 |

podobné články

Sněhová spoušť ochromila dopravu na Praze-východ. Autobusy mají velká zpoždění, některé nevyjely

 
Husté sněžení, které ve středu odpoledne zasáhlo Prahu-východ, zkomplikovalo nejednomu člověku cestu. Autobusy nabírají velká zpoždění, blokují je havarované automobily i ledovka. To se týká zejména obcí Strančice, Velké Popovice, Kamenice či Babice.
09.01.2019 17:30 |

podobné články

V Praze přibylo za čtyři roky na 10 kilometrů pruhů pro autobusy

 
V ulicích hlavního města přibylo za necelé čtyři roky 10 kilometrů pruhů pro autobusy MHD. Pro tramvaje pak vzniklo 30 křižovatek, které projedou přednostně před automobily, autobusy jich získaly dokonce 40. ČTK to sdělil Pavel Macků z odboru marketingu organizace Ropid. Ta sestavuje v Praze jízdní řády a trasy linek.
28.07.2014 13:55 |

podobné články

Některé tramvaje a autobusy v Praze mění trasu i jízdní řád

 
Některé tramvaje a autobusy v Praze mění od neděle svou trasu i jízdní řád. Zatímco část spojů bude posílena, jiné naopak pojedou méně často nebo budou zcela zrušeny. Lepší dopravní spojení čeká především obyvatele Barrandova nebo Řepí.
29.11.2009 09:55 |

podobné články

Auta, tramvaje i autobusy v zácpě: To je doprava v Praze roku 2018! Vadí vám kolony? Jste zpovykaní Pražané, řekla Krnáčová

 
Nekonečné kolony. Stojí v nich nejen auta. Tramvaje a autobusy kvůli nim nabírají až 40minutová zpoždění a některé, aby se nezasekly, musí na objízdné trasy. Mosty v havarijním stavu, z metra se dá vystoupit jen někde. To je doprava v Praze roku 2018. A to opomeňme problémy kvůli nedostavěnému městskému okruhu.
14.03.2018 12:05 |

podobné články

Přípravy na stávku v ČR vrcholí, některé vlaky nahradí autobusy

 
Čtvrteční stávka zasáhne nejcitelněji dopravu v Praze, kde budou nejen stát vlaky, ale z většiny i autobusy a tramvaje MHD, metro zřejmě po půlnoci nevyjede z depa. Částečně bude ochromena veřejná doprava také v Brně, Olomouci či v Ústí nad Labem. Zato Ostrava by měla být bezproblémová, místní odbory zde vedly stávku již před týdnem. Železniční doprava bude stát všude bez výjimky, kraje se však pokouší nahradit alespoň některé spoje autobusy.
15.06.2011 18:45 |

podobné články

V Praze 5 se srazily tramvaje: Mezi Smíchovským nádražím a Barrandovem jezdí autobusy

 
Od devíti hodin nejezdí tramvaje mezi Hlubočepy a Zlíchovem. Došlo tady ke srážce dvou tramvají. Místo nich mezi zastávkami Smíchovské nádraží a sídliště Barrandov jezdí autobusy X-12.
18.12.2017 10:50 |

podobné články

Začínají opravy metra na lince C. Jak přes léto pojedou autobusy, tramvaje a metro v Praze?

 
Přes léto si oproti zbytku roku trošku uleví pražské autobusy, tramvaje a také soupravy metra. Regionální organizátor pražské integrované dopravy (ROPID) totiž plánuje jejich omezení večerního a nočního provozu. Některé linky budou zrušeny, intervaly budou prodlouženy. Opatření souvisí s očekávaným nižším počtem cestujících přes léto. Od soboty 4. července zároveň startuje výluka kvůli výměně pražců na lince C pražského metra.
25.06.2020 11:45 |

podobné články

VELKÉ ZMĚNY V DOPRAVĚ: Které autobusy a tramvaje zruší?

 
Prahu brzy čekají velké změny v hromadné dopravě. Kvůli novým stanicím metra se zruší některé autobusy a tramvaje. Podívejte se, zda se změna týká i vaší trasy...
19.01.2015 10:26 |

podobné články

Mezi Palmovkou a Kobylisy nejezdí tramvaje: DPP kvůli poruše nasadil autobusy

 
V obou směrech nejezdí tramvaje mezi zastávkami U Kříže a Stejskalova. Technici dopravního podniku řeší poruchu trakčního vedení. Místo linek 3, 10 a 24 jezdí v úseku autobusy.
03.10.2017 08:00 |

podobné články

Tramvaje, metra, autobusy: PRAHA MĚNÍ BARVY

 
Vyhazování peněz »do luftu«! Nápad vedení Prahy barevně sjednotit autobusy, tramvaje a metro v metropoli pořádně »vytočil« opoziční poslance na magistrátu. Má prý stát až 100 milionů! Opozici vadí nejen plýtvání penězi, ale také neprůhledný výběr návrhu.
13.07.2020 12:15 |

podobné články

Praha schválila zásadní revoluci: Natře tramvaje a autobusy

 
Šedočervený vzhled budou mít v budoucnu autobusy, tramvaje, ale i příměstské vlaky pražské integrované dopravy. Schválili to podle informací iRozhlas.cz pražští radní. Mimo jiné se také řešila výstavba lanové dráhy mezi Prahou 6 a Prahou 8.
03.08.2020 19:50 |

podobné články

Na Karlovo náměstí se v sobotu v 0:30 vrátí tramvaje a autobusy

 
Na pražské Karlovo náměstí se v úseku mezi Morání a ústím Resslovy ulice po měsíci a půl vrátí tramvaje. Dopravní podnik (DPP) již téměř dokončil kompletní opravu tramvajové tratě a tramvaje se na náměstí vrátí v sobotu brzy ráno. ČTK to sdělil mluvčí DPP Jiří Štábl.
08.08.2014 11:05 |

podobné články

Zasekaná Praha: Nehoda tramvaje a dvou aut na Smíchově, Jižní spojka stála

 
Dopravu na Smíchově ráno zkomplikovala nehoda tramvaje a dvou osobních aut, která se stala v Nádražní ulici. Kvůli zásahu složek integrovaného záchranného systému bylo místo neprůjezdné nejen pro tramvaje, ale i pro autobusy a automobilovou dopravu. Řidiči si počkají také na Jižní spojce, na magistrále nebo v Liberecké ulici.
06.11.2019 09:15 |

podobné články

Obrovské lidské gesto: Řidič tramvaje zastavil, zablokoval provoz, aby pomohl stařence přejít

 
Gesto hodné gentlemana. Řidič tramvaje číslo 24, který vezl cestující ulicí Dukelských hrdinů do centra, udělal něco, co se jen tak v dnešní době už nevidí. Když z tramvaje spatřil stařenku, která o berlích přecházela velice pomalu silnici, tramvaj zastavil, vystoupil a pomohl jí bezpečně přejít na druhou stranu, poté se vrátil zpátky do tramvaje a pokračoval v jízdě.
02.06.2016 14:30 |

podobné články

V Brně nosí roušky i dvě tramvaje! Jmenují se draci a jsou tajným experimentem

 
Dvě brněnské tramvaje jezdí ode dneška s rouškami. Jedná se o tramvaje, které dostaly název podle známého symbolu Brna – draka. Tramvaje s rouškami jsou vtipem, ale i symbolem brněnské soudržnosti.
27.03.2020 16:35 |

podobné články

FOTO: Tramvaje na Václaváku přestaly jezdit před 40 lety. Jak to tehdy vypadalo a kdy se vrátí?

 
Letos v prosinci je to už 40 let, co mezi horní a spodní částí Václavského náměstí, tedy mezi stanicemi metra Muzeum a Můstek, nejezdí tramvaje. Jejich provoz skončil v roce 1980 poté, co bylo zprovozněno metro – předpokládalo se totiž, že podzemní dráha tramvaje zcela nahradí. To se ale nestalo. Jak to na Václaváku vypadalo, když tudy ještě tramvaje jezdily, a kdy se sem vrátí?
30.12.2020 17:25 |

podobné články

Spoušť na hlavním nádraží a pes hrdina! Lumpy s hasičákem honil čtyřnohý tanečník Lucas

 
Psí hrdina Lucas chytl lumpa! Na hlavním nádraží v neděli večer muži poničili a vystříkali hasicí přístroj. Spoušť viděla a vyfotila jedna z přihlížejících a pak i se svým psem nasedla do tramvaje. Hned za ní do vozu vběhli právě ti muži, které předtím viděla probíhat halou s hasičákem! Vystoupili na stejné zastávce, osmiletý Lucas, který je cvičený, se těhotné paničce hned vytrhl a za utíkajícími mladíky vyrazil. Jednoho z mužů zanedlouho v ulicích Žižkova dopadl.
01.12.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Lucas Lucas (3 články) , Lucas Lucas (3 články) , Lucas Lucas (3 články)

Soutěžte s Blesk Hobby o 1x sněhová fréza

 
Nenechte se zaskočit sněhem a vyhrajte sněhovou frézu v hodnotě 16 000 Kč! Sněhová fréza je neocenitelnou výbavou rodinného domu, chaty nebo chalupy. Díky sněhové fréze můžete zapomenout na každodenní zimní starosti spojené s úklidem přívalů sněhu. S pomocí frézy je odklidíte rychle, pohodlně a snadno. Sněhová fréza je ideální na chodníky, vjezdy, cestičky, terasy apod.
13.12.2013 12:10 |

podobné články