Článek

Živé juboxy na 5 pražských náměstích: Zpěvomaty rozezněly ulice Prahy už posedmé

 
Sedmý ročník hudebního projektu Zpěvomat, při kterém skupinky zpěváků a muzikantů kolemjdoucím zazpívají vybranou píseň či skladbu, se uskutečnil hned na několika místech v Praze. Cílem bylo především pobavit kolemjdoucí, zvláště pak v současné době koronavirové pandemie, kdy veškerá kultura a koncerty musejí být omezeny.
15.09.2020 05:50 |

podobné články

Podobné články

Flašinet kam se podíváš: Tóny mechanické hudby v rámci festivalu rozezněly pražské ulice

 
Začátek srpna už tradičně patří flašinetům a flašinetářům. Centrum Prahy rozezněly svým nezaměnitelným zvukem už posedmé. Festival s názvem Flašinet žije! každoročně představuje toto dnes už trochu pozapomenuté umění. Kromě českých flašinetářů se letos divákům představili i umělci ze sousedního Slovenska.
11.08.2020 19:35 |

podobné články

Na náměstích v Jihlavě, Třebíči a H. Brodě jsou betonové zábrany

 
Na Vysočině je v souvislosti s teroristickým útokem v Berlíně výrazně posílen počet policejních hlídek. Policisté vyzbrojení dlouhými zbraněmi monitorují situaci v místech s větší koncentrací lidí, hlavně na náměstích, kde jsou nejrůznější předvánoční kulturní a společenské akce. Na centrálních náměstích v Jihlavě, v Třebíči a v Havlíčkově Brodě byly během dneška instalovány na vybraných místech betonové zábrany, píše ČTK.
21.12.2016 22:05 |

podobné články

Za Václava Havla se rozezněly zvony. Duka: Jsem ti vděčný za svou svobodu

 
V pravé poledne začal ve svatovítské katedrále minutou ticha smuteční obřad a zádušní mše za zesnulého Václava Havla. K minutě ticha vyzval arcibiskup Dominik Duka. Při té příležitosti se rozezněly po Praze sirény a zvony na všech pražských kostelích. Duka později ve své řeči kromě jiného připomněl: "Jasně mi zní ,Václave, tvá slova na uvítanou papeže Jana Pavla II. Řekl jsi: ´Nevím, zda vím, co je to zázrak. Ale to, že tu jste, je zázrak´."
23.12.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5958 článků) , Dominik Duka (1061 článků)

VIDEO: Hlasité díky zdravotníkům! Na jejich počest se rozezněly zvony i houkačky, takhle děkovali v Praze

 
Hlasité houkání se v poledne neslo z různých koutů Prahy. Jako poděkování zdravotnímu personálu za jeho nasazení a obětavost během koronavirové pandemie se rozezněly zvony i houkačky vozidel záchranné služby. Zvláštní dík patří sestřičkám, které dnes slaví Mezinárodní den zdravotních sester.
12.05.2020 12:45 |

podobné články

Ulice očima odborníka Novotného: Knobloch - pedofilní vládce bytu, Nuselák - osud Hybnerové a největší zadek, jaký kdy periferní kampaň viděla!

 
Někdo by měl říct olympiádě, že jsou tu důležitější věci, namátkově třeba Slavia Praha, prsa snowboardistky Samkové a samozřejmě Ulice! Nebo ještě jinak. Kurva, to na Nově nevědí, že to není o tom, že olympiáda je důležitá věc a musí dostat přednost. Sakra, ale tak ta otázka přece nestojí. Primární má být přece zákon ulice, zákon, kterým se musí dramaturgie televize Nova propříště řídit jako nejvyšším poselstvím, totiž NEEXISTUJE NA SVĚTĚ NIC DŮLEŽITĚJŠÍHO NEŽ ULICE!!!! Mě doprdele nezajímá, že zrovna startují sdruženářky na patnáct a půl kilometru překážek s malorážkou a hromadným startem! Je mi jedno že venku je olympiáda, drakiáda nebo heydrichiáda! Do hajzlu, je Ulice, Ulice, Ulice a já chci Miládku v depresi a Peška ve své nekonečné demenci a ne Vichnara!!!!!
23.02.2014 18:15 |

podobné články

Frenštátem se rozezněly zvony za oběti útoku šíleného Antonína B. Zabil i tři děti

 
Úderem 15. hodiny se dnes Frenštátem pod Radhoštěm rozezněly zvony. Za oběti výbuchu byla také odsloužena bohoslužba před frenštátskou radnicí.
03.03.2013 08:50 |

podobné články

Na památku padlých vojáků se v poledne rozezněly sirény a zvony

 
Na památku čtyř českých vojáků, kteří zemřeli v úterý po útoku sebevražedného atentátníka v Afghánistánu, se ve čtvrtek v poledne v Česku rozezněly zvony a sirény. Rozhodla o tom vláda. Ministři také na začátku jednání uctili padlé minutou ticha. Den smutku ani státní smutek vyhlášen nebude. Prezident Miloš Zeman udělí vojákům medaile.
10.07.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24967 článků)

Sobotka navrhne, aby se ve čtvrtek rozezněly sirény na památku osmi obětí

 
Památku obětí masového vraha Zdeňka Kováře uctil v Uherském Brodě premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). U pietního místa položil dvacet rudých růží a zapálil svíčku. Novinářům sdělil, že tragédií se bude ve středu zabývat vláda. Společně s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) navrhne, aby se ve čtvrteční poledne rozezněly po celé České republice sirény.
02.03.2015 09:41 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9553 článků)

Čest jejich památce! Po celém Česku se rozezněly zvony a sirény za oběti masakru

 
Českem se dnes v poledne rozezněly sirény a zvony na památku obětí útoku v Uherském Brodě. V tamní restauraci minulý týden třiašedesátiletý muž zastřelil osm lidí a pak sebe. O symbolické připomínce tragické události spuštěním sirém na dvě minuty a dvacet sekund rozhodla vláda, farnosti ke zvonění vyzvala Česká biskupská konference.
05.03.2015 13:00 |

podobné články

Česko rozezněly v poledne zvony jako dík zdravotníkům

 
Po celém Česku se během úterního poledne rozezněly zvony jako symbolické poděkování zdravotníkům za nasazení při epidemii koronaviru u příležitosti Mezinárodního dne zdravotních sester.
12.05.2020 13:30 |

podobné články

Radio City už posedmé rozsvítí Prahu

 
Pražské radio City 93,7 FM už posedmé spojilo s osobnosti české kulturní scény – tentokrát s Janem Potměšilem, Marthou Issovou, Kryštofem Hádkem, Vojtou Dykem a Janou Strykovou, aby společně zorganizovali unikátní předvánoční charitativní projekt, ve kterém spojí celou Prahu prostřednictvím největšího symbolu pražských Vánoc, vánočního stromu na Staroměstském náměstí.
04.11.2013 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Kryštof Hádek (233 článků) , Jan Potměšil (99 článků) , Vojtěch Dyk (835 článků) , Martha Issová (309 článků) , Jana Stryková (163 článků)

Radio City posedmé rozsvítilo Prahu a pro děti z Krče vybralo téměř čtvrt milionu

 
Pražské radio City 93,7 FM už posedmé organizovalo neobvyklý předvánoční charitativní projekt, ve kterém spojilo celou Prahu prostřednictvím největšího symbolu pražských Vánoc, vánočního stromu na Staroměstském náměstí.
02.12.2013 18:20 |

podobné články

Netradiční cesta do práce: Češi sbírali nábytek na náměstích! Všechno bylo zdarma!

 
To byla mela! Na nejznámějších náměstích v Praze, Brně a Ostravě včera časně ráno kolemjdoucí nacházeli volně rozestavěné židle, stolky a další drobný nábytek. A to všechno si pohotoví lidé mohli vzít zdarma domů! Akci pořádala společnost IKEA, která tak připravila skutečně nevšední překvapení!
27.08.2011 12:05 |

podobné články

Klaus: Negativními výkřiky na náměstích svět běžet nemůže

 
Jenom křikem na náměstích a negativními články v médiích svět běžet nemůže a je třeba vnímat hlavně ty pozitivní věci. S takovým poselstvím dorazil prezident Václav Klaus do městečka Odry, kde ve středu zahájil oficiální třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje.
25.04.2012 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10230 článků)

Brno ustoupilo opilcům: V parcích a na náměstích dovolilo popíjet alkohol

 
Orouškované lidi nahradí koncem května v centru Brna podroušená individua. Beztrestně. Zastupitelé totiž na návrh Pirátů drtivou většinou 46 z 55 hlasů rozhodli, že od konce května se bude moci veřejně pít alkohol bez omezení v městských parcích a na čtyřech náměstích v centru, na Jakubském, Dominikánském, Zelňáku a Římském.
14.05.2020 13:05 |

podobné články

Kvůli Lidušce, která umírala v lese, máme na náměstích stromky: Zachránil ji Těsnohlídek

 
Tradici stromků s kasičkami, kam se vybírají peníze na chudé a osiřelé děti,  vymyslel spisovatel Rudolf Těsnohlídek. Jedno takové roční děťátko totiž zachránil v lese, opuštěné a podchlazené. Byla to sedmnáctiměsíční Ludmila Kosourová, díky níž se na českých a moravských náměstích staví už od roku 1924 vánoční stromky.
23.12.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Těsnohlídek (9 článků)

Kevin Costner bude posedmé otcem

 
Americký herec a zpěvák Kevin Costner se ve svých 55 letech stane už posedmé otcem. Oscarový herec a idol žen šťastnou novinu oznámil v rozhovoru pro německý společenský magazín Bunte.
18.03.2010 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Kevin Costner (84 článků)

Kevin Costner se stal posedmé otcem: Má dceru Grace!

 
Kevin Costner zažívá nebeskou radost. Posedmé se totiž stal tatínkem.
04.06.2010 01:30 |

podobné články

Osobnosti: Kevin Costner (84 článků)

ON-LINE: Váňa vyhrál posedmé Velkou pardubickou

 
Josef Váňa se opět postavil osudu a posedmé vyhrál Velkou pardubickou.
10.10.2010 15:10 |

podobné články