Článek

ŽIVĚ: Jak to vypadá na Petříně? Na bobech či sáňkách tu mohou dovádět děti i dospělí

 
Minulý týden vzbudilo pořádný rozruch sáňkování či lyžování na Petříně. Ani ne tak skutečnost, že proslulou pražskou horu berou Pražané doslova útokem, ale spíše vyjádření ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), že je to dle jeho mínění protizákonné. Jak později vyplynulo na povrch, sáňkovat, lyžovat či bobovat se na Petříně smí jen někde. Jak to tam nyní vypadá?
13.02.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2557 článků)
Podobné články

Policisté na Petříně rozehnali děti na bobech: Porušily nařízení i vyhlášku

 
Na Petříně bylo v úterý pěkně živo. Na sněhu dováděly nejen děti na bobech a saních, přišli si také zalyžovat i dospělí a někdo vytáhl i snowboard. Zimní radovánky však skončily po příchodu pražských strážníků, kteří skupiny lidí rozehnali. K situaci se vyjádřili i ministr Jan Blatný (50) a Jan Hamáček (42).
09.02.2021 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2557 článků)

Miliardář na Petříně: Janeček s Lilií vytáhli sáňky a vysmáli se Hamáčkově vyhlášce

 
V reakci na úterní události na Petříně, při nichž policisté rozehnali děti na bobech a lyžaře, se iniciativa sousedů z Malé strany, mezi něž patří například autor úspěšných kampaní Petr Václavek nebo skladatel a hudebník Varhan Orchestrovič Bauer (52), rozhodla ve středu vytáhnout sáně a boby a projet se po Petříně. Nechyběl mezi nimi ani miliardář Karel Janeček (47) a jeho partnerka Lilia Khousnoutdinova (32), kteří pro Extra.cz řekli pár slov.
10.02.2021 19:51 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janeček (372 článků)

Autodrom otevře o prázdninách velký závodní okruh nejen školákům

 
Mostecký autodrom otevře o pololetních prázdninách v pátek 3. února velký závodní okruh veřejnosti. Nejen školáci si tak od 09:00 do 16:00 hodin mohou zajezdit na běžkách, nebo se jen po okruhu projít. Příležitost k prohlídce dráhy „na vlastní nohy“ ale mají všichni. Rodiny mohou vyvézt potomky na sáňkách či bobech a provětrat i své psí mazlíčky.
31.01.2017 18:35 |

podobné články

Zastavené vleky nevadí, sjezdovky znovu obsadily děti

 
Sjezdovky v některých lyžařských areálech v sobotu opět obsadily děti, které je spolu s rodiči sjíždějí na bobech a sáňkách. Stejně jako v předchozích dnech nemohou návštěvníci využít vleky, neboť zimní střediska jsou na základě rozhodnutí vlády kvůli koronaviru mimo provoz.
02.01.2021 14:40 |

podobné články

Jeden z největších jeřábů v ČR je k vidění na Petříně. Staví most k lanovce

 
Na stavbě nového mostu pro lanovou dráhu na Petříně pracuje nevídaný stroj. Druhý největší jeřáb v Česku. Jeho přesun na vrch do stanice Nebozízek v noci na úterý nebyl jednoduchý. Demontováno muselo být několik lamp, které mu stály v cestě. Jeřáb bude na Petříně do páteční noci. Kromě samotného mostu musí usadit i nové nástupiště a vstupní schodiště.
21.01.2016 17:35 |

podobné články

Velký přehled míst, kde si můžete v Praze zasáňkovat: Jde to i v centru

 
Zasněžená Praha láká příznivce zimních sportů. Ti mají možnost se v hlavním městě odreagovat na sáňkách, bobech, bruslích nebo běžkách i bez toho, že by porušovali vyhlášku. Na některých místech však musí využívat jen vyznačené plochy. Fanoušci sjezdového lyžování či jízdy na snowboardu ovšem v historicky cenných městských parcích svůj oblíbený sport provozovat nemohou.
10.02.2021 12:46 |

podobné články

Reportérka se rozjela na bobech s mikrofonem připojeným ke kameře

 
Letošní zima zatím se sněhem nešetří, a tak se dá bobovat třeba i ve španělském Madridu. Reportérka televizní stanice Cuatro Lidia Camonová se při natáčení proto rozhodla, že na závěr svého vstupu odjede z kopce na bobech. Při tom se jí ale mikrofon, který měla kabelem stále připojený ke kameře, zachytil o spodek "pekáče". Z kopce se tak řítila nejen ona, ale i kamera.
06.01.2011 11:30 |

podobné články

Hory si vybírají další oběti: Lyžařku (15) a dívku (9) zraněnou na bobech odvážely vrtulníky

 
Neposlušné počasí má na svědomí další vážné nehody na českých horách. Na zledovatělém povrchu ve skiareálu na Zadově si patnáctiletá dívka přivodila těžké zranění nohy. V Harrachově se vážně zranila dívka, která bourala s tatínkem na bobech.
30.12.2013 15:35 |

podobné články

Sněhová bouře v USA přinesla i radostnou událost: Shirley porodila na bobech!

 
Sever Spojených států úpí pod nárazy mrazivé zimy, poslední sněhová bouře přinesla ale jednu velmi radostnou událost: žena z Philadelphie porodila zdravou holčičku. Ne v sanitce nebo v autě, ale na bobech!
26.01.2014 07:35 |

podobné články

Tragédie v Jeseníkách: Mladík se zabil při jízdě na bobech

 
Na sjezdovce v lyžařském areálu Kopřivná v Malé Morávce na Bruntálsku se v úterý večer zabil osmnáctiletý chlapec. Na bobech zřejmě nezvládl prudkou jízdu na zledovatělém technickém sněhu a v plné rychlosti narazil do sněžného děla. Trať byla v době neštěstí mimo provoz.
30.12.2015 09:50 |

podobné články

Ministr Jurečka: Děti i dospělí se při Týdnu lesů dozví, jak se obnovuje les

 
Pomáháme lesům růst je heslem letošního Týdne lesů, který potrvá do 13. května. Akce však lesníci připravili na celý měsíc květen. V rámci Týdne lesů si mohou děti i dospělí po celé České republice za asistence lesníků vyzkoušet například, jak se sbírají semena lesních dřevin a zkusit si práci lesních dělníků při sázení stromků v lese. Mohou také navštívit lesní školky a seznámit se s pěstováním sazeniček.
11.05.2016 12:25 |

podobné články

Primátor Svoboda se rozčiloval na Petříně: Jak to, že u komunistů klidně ukazují srp a kladivo?

 
Kromě KSČM a ČSSD slavili 1. máj i občanští demokraté, a to na Petříně. Proslov zde měla jedna z nejvýraznějších tváří ODS, pražský primátor Bohuslav Svoboda. Ve své řeči ostře kritizoval komunisty.
01.05.2013 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (734 článků)

Na Petříně padl rekord v líbání, Havlovi jen přihlíželi

 
Nový český rekord v počtu dvojic líbajících se pod rozkvetlým stromem vytvořily páry, které se v sobotu sešly na pražském Petříně. Pod známou rozhlednou se během dne políbilo 711 párů, řekl organizátor akce Zdeněk Novák.
01.05.2010 17:40 |

podobné články

Hromadná líbačka na Petříně: Padl rekord!

 
Nový český rekord je překonán! A to v té nejpříjemnější disciplíně, v líbání. Pod rozkvetlými stromy se na Petříně vášnivě líbalo neuvěřitelných 711 párů!
01.05.2010 19:00 |

podobné články

Na Petříně překonali rekord. Líbalo se tam 711 párů

 
Nový český rekord v počtu dvojic líbajících se pod rozkvetlým stromem vytvořily páry, které se sešly na pražském Petříně.
01.05.2010 19:30 |

podobné články

Na Petříně padl rekord v líbání pod rozkvetlou třešní

 
Na pražském Petříně padl dnes odpoledne rekord v počtu párů líbajících se pod rozkvetlou třešní. Prvomájový polibek si na prostranství před rozhlednou dalo 108 párů. Byl tak překonán loňský rekord, kdy se tam v jeden okamžik líbalo 66 párů. Na splnění příslušných pravidel na místě dohlížel komisař pelhřimovské agentury Dobrý den, která české rekordy registruje.
01.05.2012 16:05 |

podobné články

Kinobus pod petřínským nebem už dnes večer

 
Letošní letní turné mobilního kina odstartuje dnes večer v Praze u rozhledny na Petříně projekce filmu Petra Nikolaeva Lidice. Kinobus do začátku září postupně navštíví až třiadvacet lokalit v Praze a blízkém okolí. Dalšími tituly na Petříně budou Hřebejkovy snímky Medvídek a Kráska v nesnázích.
10.06.2012 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nikolaev (72 článků)

Další pocta zesnulému Havlovi. Na Petříně zřejmě vyroste socha životní velikosti

 
Bývalému prezidentu Václavu Havlovi se k ulicím, pomníkům a letišti zřejmě přidá další pocta. Spolek pro výstavbu sochy prezidenta zahajuje tažení na jeho plastiku v životní velikosti. Dílo by mělo vyrůst na pražském Petříně. Autorkou je sochařka Barbora Daušová.
10.11.2012 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5954 článků)

Před revolucí vlála na Petříně americká vlajka, teď tu svítí duha. Prague Pride začala

 
Stalo se už tradicí, že v den zahájení Prague Pride se na pražském Petříně duhově nasvítí gloriet, který stojí v zahradě velvyslanectví USA. Také letos Američané vyjádřili podporu festivalu LGBT lidí, a proto od pondělního večera budova opět září. Právě nasvícení glorietu a zároveň koncert na Střeleckém ostrově odstartovaly 5. ročník Prague Pride.
10.08.2015 23:00 |

podobné články