Článek

Zítra nastoupí policie na Kliniku. Naposledy, když v Praze vyháněla squattery, to byla pětidenní akce. A nikdo neví, kolik to stálo

 
Kolik mužů zákona zaměstná vyhánění squatterů z obsazeného objektu? Po tom se prostřednictvím zákona o právu na svobodný přístup k informacím pídila policejní odborářka a ředitelka Mobbing Free Institutu a rovněž bývalá policistka Petra Lhotáková. A vysledek? Minimálně lehce rozpačitý...
09.01.2019 22:50 |

podobné články

Podobné články

Policie rozprášila squattery. Obsadili starou kliniku na Žižkově

 
Policie si dnes došlápla na squattery, kteří před týdnem obsadili budovu bývalé polikliniky v Praze na Žižkově. Tři squattery policisté zadrželi - odmítli jejich výzvu. Plán komunitního centra, které mělo v domě nahradit bezdomovce a narkomany, tak zřejmě končí.
10.12.2014 12:56 |

podobné články

Policie zasahovala proti squatterům v usedlosti Cibulka v Praze

 
Speciální pořádková jednotka dnes několik hodin zasahovala u památkově chráněné usedlosti Cibulka v Praze. Snažila se z domu dostat squattery, na které podal trestní oznámení vlastník nemovitosti. Akce skončila zadržením deseti lidí, řekl ČTK mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Tři squattery pak museli záchranáři převést se zraněními do nemocnice.
06.05.2015 10:10 |

podobné články

Pražská policie obvinila tři squattery, kteří opustili Šatovku, hrozí jim až pět let za mřížemi

 
Tři squattery, kteří v pondělí opustili střechu usedlosti Šatovka v Praze 6, obvinila policie z neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. Pokud vyšetřovatelé vyhodnotí, že se trestného činu dopustili jako členové organizované skupiny, případně pokud způsobili škodu velkého rozsahu, bude jim hrozit až pětileté vězení. Jinak jim hrozí maximálně dva roky. Dnes vpodvečer opustil budovu i čtvrtý ze squatterů, který zatím obviněn nebyl.
13.02.2018 22:15 |

podobné články

Policisté vyzvali squattery k odchodu z domu

 
Policie vyzvala po půlnoci dvakrát squattery, aby opustili dům na rohu Apolinářské ulice a ulice Na Slupi v Praze 2. Když to neudělají, policisté zasáhnou.
13.09.2009 05:15 |

podobné články

Policisté se střetli se squattery, tři byli zraněni

 
Pražský squat Milada v Praze 8 začala v úterý dopoledne vyklízet najatá bezpečnostní agentura. Squatteři se proti násilnému vystěhování začali bránit a vylezli na střechu, někteří z nich se střetli s policií. Zraněni byli tři policisté, kteří skončili v nedaleké nemocnici na Bulovce, a také dvojice squatterů. V podvečer začali pracovníci agentury squattery ze střechy sundávat, posledního se jim podařilo dolů dostat po osmé hodině.
30.06.2009 10:20 |

podobné články

Na squattery v Praze dohlédne kamera

 
Na squattery v Truhlářské ulici v centru Prahy dohlédne kamera. Zřídí ji radnice Prahy 1, snímat bude ulici před domem, který dostali k dispozici squatteři po násilném červnovém vystěhování vily Milada.
13.07.2009 15:10 |

podobné články

Filmy Japonce Šóheie jsou hlavním lákadlem pětidenní akce v Plzni

 
Pětice filmů slavného japonského režiséra Imamury Šóheie je hlavním lákadlem pětidenní akce, která začíná ve středu v Plzni. Takzvané Plzeňské ozvěny festivalu japonských filmů a kultury Eiga-sai 2013 nabídnou snímky i dalších japonských tvůrců a dále výstavu fotografií, přednášku o japonské kuchyni, ochutnávku jídel a besedu o natáčení prvního česko-japonského filmu.
05.02.2013 08:30 |

podobné články

Kliniku zatím nechceme, vyvrací ministerstvo zprávu „horlivého úředníka”

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí v pondělí dementovalo zprávu, že přebírá Kliniku na pražském Žižkově, o kterou stát vede dlouhodobý spor s jejími obyvateli, členy Autonomního sociálního centra Klinika. Informaci rozšířil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, který má Kliniku v gesci. Podle mluvčího MPSV Petra Habáně se ale jedná o „horlivost úředníka“. Vedení resortu podle něj přebrání Kliniky zatím ani neprojednalo, natož aby o něm rozhodlo.
04.04.2016 13:55 |

podobné články

Ministr Chovanec chce od policie vysvětlit zásah proti squatterům

 
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) chce, aby mu policejní prezident vysvětlil okolnosti středečního zásahu proti squatterům v památkově chráněné usedlosti Cibulka v Praze. Ministr chce vědět, proč byla nasazena speciální pořádková jednotka, zda byl zásah přiměřený a kolik peněz stál. ČTK to dnes sdělil Jiří Korbel z tiskového odboru ministerstva vnitra. Policie při zásahu zadržela 12 lidí, tři lehce zraněné squattery museli záchranáři převézt do nemocnice. Šéf pražské policie řekl, že zásah byl v souladu se zákonem.
07.05.2015 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1425 článků)

Policie zadržela v Praze 70 squatterů, problémový byl i politik Stropnický

 
Stoupenci squatterství se v sobotu odpoledne poprali s policií v Praze na Albertově. Squetteři v ulici Na Slupi obsadili jeden dům. Již v 18 hodin policie proti squatterům zasáhla, dva z nich dokonce zadržela kvůli údajnému neoprávněnému držení zbraní. Po 20. hodině se policisté rozhodli squattery vytlačit z uzavřené ulice Na Slupi. Nakonec jich 70 zadrželi. Mezi problémovými účastníky akce byl i zastupitel Prahy 3 za Stranu zelených Matěj Stropnický.
12.09.2009 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (537 článků)

Pětidenní příměří v Jemenu vypršelo, koalice obnovila nálety

 
Ihned poté, co v noci na dnešek v Jemenu vypršelo pětidenní humanitární příměří, obnovila koalice arabských států se Saúdskou Arábií v čele nálety na šíitské povstalce. Další příměří prý v plánu nemá, i když k němu OSN vyzývá, protože ho povstalci porušovali. Bude se však snažit vyhýbat bombardování přístavů, kterými do země proudí humanitární pomoc.
18.05.2015 15:06 |

podobné články

Den D se přiblížil: Zítra pojede Kramný domů? A nebo bude egyptské peklo pokračovat!

 
Už zítra by se mělo rozhodnout o dalším osudu Petra Kramného. Ten je už dva měsíce v Egyptě a místní úřady mu zakázaly vycestovat. Jenže zákaz platí jen do čtvrtka - tedy do zítra. Nikdo ale pořádně neví, co se vlastně bude dít.
02.10.2013 06:10 |

podobné články

Komplikace po porodu: pětidenní dcera Belohorcové nesmí z porodnice domů

 
Zuzana Belohorcová (33) měla v sobotu opustit se svojí dcerou Salmou motolskou nemocnici. Minimálně další dva dny ale v péči lékařů ještě zůstane. Pětidenní Salma dostala novorozeneckou žloutenku.
07.02.2010 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Belohorcová (536 článků)

Vojtek ukázal pětidenní dceru Editu

 
Roman Vojtek s manželkou Terezou se pochlubili pětidenní dcerou Editou. Zpěvák a herec si svoji manželku i s dcerou v pátek v jednu hodinu odpoledne odvezl z pražské porodnice U Apolináře domů.
07.05.2010 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Roman Vojtek (632 článků)

To je nádhera: Šťastná Jitka Čvančarová ukázala svou pětidenní rozkošnou dcerku Elenku

 
Herečka Jitka Čvančarová  (33) poprvé ukázala svoji pětidenní dceru Elenu Emílii. Jitka i s rozkošnou dcerou v doprovodu manžela, tanečníka a choreografa Petra Čadka, dnes krátce po třetí hodině odpoledne opustila pražskou porodnici U Apolináře.
01.02.2012 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Čvančarová (827 článků) , Petr Čadek (204 článků)

Rekord záchranné stanice: Vypiplali pětidenní holátka!

 
Pětidenní veverčátka, která v srpnu vypadla z hnízda, neměla téměř naději. A přesto se záchranné stanici pro veverky Pinky povedl malý zázrak. Z holátek jsou dnes silné zrzečky.
22.11.2016 08:45 |

podobné články

Před 50 lety zavedli v Československu pětidenní pracovní týden

 
Velkou změnu do fungování podniků, ale ve svých důsledcích i celé československé společnosti, přinesl pětidenní pracovní týden, zavedený do praxe oficiálně 29. září 1968, píše ČTK.
28.09.2018 10:20 |

podobné články

Pětidenní slůně se v pražské zoo poprvé ukázalo venku, sotva se drželo na nohou

 
Letos se v pražské zoologické zahradě narodila hned dvě slůňata a obě to jsou samičky. Ty se ve středu přišly předvést i se svými matkami do výběhu v Údolí slonů. Pětidenní slečna předvedla nechtěně dojemnou show, sotva se totiž udržela na nohou.
13.05.2020 15:50 |

podobné články

V porodnici zemřel teprve pětidenní Míša: Maminka obviňuje personál nemocnice

 
Na Slovensku v Trebišově se odehrála ohromná tragédie, při které zemřel v nemocnici teprve pětidenní chlapeček. Maminka zesnulého dítěte viní z jeho smrti personál nemocnice. Vedení nemocnice jakékoliv pochybení odmítá.
26.05.2020 12:35 |

podobné články