Článek

Zima se hlásí o slovo, do Česka dorazil sníh: Přichází velké ochlazení

 
Na Sněžce se objevil první sníh. V úterý ráno se na nejvyšší hoře ČR objevil jemný poprašek, sněžilo i ve středu, zasněženou krajinou pochlubila i horská služba na Šumavě. Podle meteorologů by mělo v horských oblastech sněžit také v následujících dnech. Je to předzvěst chladnějšího počasí, které k nám míří z Německa.
13.10.2021 10:40 |

podobné články

Podobné články

Do Česka nakoukne skutečná zima, teploty spadnou až k -10 °C. Přidá se i sníh, sledujte radar Blesku

 
Konec týdne bude ve znamení citelného ochlazení a předzvěstí blížící se zimy – ta meteorologická startuje už 1. prosince. Výrazné ochlazení pocítíme jak v ranních minimech, které budou klesat až k -4 °C, v horských oblastech k -10 °C, tak v odpoledních maximech, která budou v porovnání s první polovinou pracovního týdne až o 8 °C nižší. Výrazně se ochladí ale také v hladině 850 hPa, tedy 1500 m nad zemí – ještě ve čtvrtek ráno v ní bylo až 10 °C, o 24 hodin později teplota jen -8 °C. Ochlazení hlásí většina starého kontinentu – v Moskvě se o víkendu ani nejvyšší odpolední teploty nedostanou nad bod mrazu. Extrémní mrazy na toto roční období hlásí Sibiř – rtuť teploměru tam klesá i pod -40 °C.
20.11.2020 06:20 |

podobné články

Zima se hlásí: S víkendem přijde ŠEREDNÉ OCHLAZENÍ A BUDE SNĚŽIT! Předpověď

 
Zima začíná vystrkovat drápky. Zatímco nás celým týdnem provázelo poměrně přijatelné podzimní počasí, s víkendem přichází výrazné ochlazení a ještě ke všemu bude sněžit. Takže je tu definitivně čas vytáhnout bundy, kožichy, rukavice a čepice.
17.11.2018 07:01 |

podobné články

Zima přichází. Nesměle, ale jistě! VELKÁ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

 
Už o víkendu se zima trochu nesměle přihlásí o slovo. Ráznější ochlazení pak očekáváme v příštím týdnu, kdy už by se mohl objevit sníh i ve středních polohách.
28.11.2014 11:15 |

podobné články

První sníh na řadě míst Česka. A meteorologové varují řidiče před ledovkou

 
První sníh se v neděli v podvečer objevil an řadě míst Česka. Na sociálních sítích se tak obhjevují první letošní „úlovky“. I když sníh spíše roztaje, přes noc by se mohl místy udržet alespoň částečně. Tepltoy totiž kelsají k bodu mrazu, zima se pomalu hlásí o slovo. Jak bdue na začátku nového týdne?
18.11.2018 12:35 |

podobné články

Bude zima, bude mráz: Do Česka přichází ochlazení a přinese sníh, napadne i u vás?

 
Během čtvrtka ovlivní počasí v Česku od západu studená fronta a přinese první náznaky blížícího se zimního období. Teploty byly dosud nadprůměrné a v následujících dnech dojde k citelnému ochlazení, bude dokonce i sněžit. Kde bude nadílka a jaké počasí bude v následujících dnech, to eXtra.cz prozradila meteoroložka Dagmar Honsová.
19.11.2020 07:31 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1166 článků)

Týdenní předpověď: Zima se hlásí o slovo, teploty budou klesat a přijde další sníh

 
V posledních dnech se lidé nestačili divit příjemným teplotám a hřejivým slunečním paprskům, které pro toto listopadové období nejsou obvyklé. Ve čtvrtek přišlo ochlazení a první záchvěvy zimy, ta se bude i nadále hlásit o slovo. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu očekávají další pokles teplot a i nadále bude na některých místech sněžit.
23.11.2020 07:31 |

podobné články

Počasí jako na houpačce: Přijde obleva, pak ochlazení

 
Zima, jaro a zase zima! Pořádné teplotní skoky nás čekají v příštím týdnu. Dnes a zítra bude ještě zima, jak se patří, pak přijde obleva a po ní zase ochlazení. Dnes a zítra si užijeme ještě sněžení a teplot okolo nuly nebo i pod ní. Ale pak přijde obleva.
21.01.2018 05:00 |

podobné články

V Česku přituhne, mráz přinese otoky a dušnost. Tisíce tuzemců trápí alergie na chlad

 
Zima se v Česku hlásí o slovo. Tento týden se citelně ochladí, začne sněžit a o víkendu by podle meteorologů měly spadnout teploty pod minus deset stupňů. Problémy mohou mít malé děti, senioři, kardiaci a překvapivě také alergici. Alergií na chlad trpí v Česku okolo 50 tisíc lidí. Nový týden přinese do Česka sníh a mráz. Od pondělí až do neděle si moc slunce neužijeme, z mraků se ale začne sypat sníh a to i v nižších polohách. O víkendu pak teploty místy spadnout i pod -10 °C.Více na http://pocasi.blesk.cz/clanek/zpravy-pocasi/508975/bude-snezit-a-mrznout-snih-zacne-padat-i-v-nizinach-teploty-spadnou-k-11-c?utm_source=pocasi.blesk.cz&utm_medium=copy
28.11.2017 05:30 |

podobné články

Ochlazení a nový sníh prodloužily u nás lyžařskou sezónu

 
Ochlazení a nový sníh prodloužily lyžařskou sezonu na českých horách. V minulém týdnu se oteplilo, ale počasí v posledních dnech lyžařům zase přálo. Většina skiareálů tak nyní hlásí dobré podmínky, místy se tloušťka sněhové pokrývky stále pohybuje kolem metru.
14.03.2013 19:30 |

podobné články

Do Česka dorazil sníh. Meteoroložka přidala varování pro řidiče

 
Do Česka dorazil sníh. První poprašek se objevil v noci na sobotu na horách, například na šumavské Kvildě. Meteorologové upozorňují, že zatímco v sobotu bude v nížinách místy pršet, právě na horách se může objevit sníh. A prozradili také, jestli sv. Martin přijede na bílém koni.
09.11.2019 09:05 |

podobné články

Do Česka přišla zima: Na horách nasněžilo až pět centimetrů!

 
S menším zpožděním dorazil zřejmě do Česka sv. Martin na bílém koni. Během noci z pátku na sobotu totiž na některých místech napadl sníh, Klínovec ozdobilo dokonce pět centimetrů bílé pokrývky. Zdá se, že zima už přichází.
21.11.2015 13:25 |

podobné články

Deště zažehnaly nejhorší sucho v české půdě. Sníh ale chybí

 
Deště v posledních dnech sice téměř zažehnaly v Česku sucho v půdě v hloubce do jednoho metru, zemědělce ale znepokojuje chybějící sníh. Leží prakticky jen na horách ve vyšších polohách, což znamená, že v březnu a v dubnu, kdy sníh odtává, už se nebude voda v půdě doplňovat. Zima sice ještě neskončila a stále může sníh napadnout, předpovědní modely už však velkou šanci sněhovým srážkám nedávají, řekl ČTK Miroslav Trnka z projektu InterSucho.
06.02.2020 07:45 |

podobné články

Českou republiku čeká brutální zima! A mrznout začne už za pár dnů!

 
Od víkendu náš čeká výrazné ochlazení. Čtvrtek příštího týdne bude posledním dnem, kdy si užijeme příjemných teplot. Pak už nás čeká jen ochlazení a dokonce už i sníh.
26.10.2017 11:00 |

podobné články

Česko zažilo mrazivé ráno, na Jizerce bylo -4 °C. Přijde sníh i déšť, sledujte radar Blesku

 
Česko hlásí citelné ochlazení - po sobotním přechodu vlnící se studené fronty do Česka proudí studený vzduch od severozápadu, který srazil nedělní ranní teploty ojediněle pod bod mrazu - např. Přibyslav -2,2 °C, Konstantinovy Lázně -2 °C, Žatec 0 °C, Karlovy Vary 1,4 °C a Liberec 1,4 °C. Na horách jsme místy pod nulou výrazněji - Jizerka v Jizerských horách hlásila jen -4 °C. Studená rána, ojediněle s teplotami pod bodem mrazu, očekáváme celý příští týden, v kombinaci se srážkami se může tvořit náledí. Ochlazení pocítíme i v odpoledních maximech, zatímco ještě v sobotu nejvyšší odpolední teploty na jižní Moravě stoupaly ke 20 °C, od neděle už to budou teploty jen kolem 10 °C. Na horách očekáváme déšť se sněhem nebo sněžení.
11.10.2020 10:05 |

podobné články

První sníh napadl v Beskydech, Jeseníky hlásí 5 centimetrů. Zima stihne i Zemana

 
I v úterý bude do Česka proudit studený vzduch od severozápadu, což pocítíme po celý den, upozorňuje meteoroložka dagmar Honsová. Studenou frontu pocítili již i v Beskydech, kde napadl v noci první sníh. Roztaje však poměrně rychle, od středy se i tam čeká opět oteplení. Úterní ráno však přineslo přízemní mrazíky a teploty nízké mj. i v metropoli Praze. Z Jeseníků hlásí 5 centimetrů sněhu, na Praděd se tam přitom chystá prezident Miloš Zeman.
25.09.2018 05:55 |

podobné články

Zima už je tady. Přesvědčte se, zda jste na ni opravdu připraveni

 
Zima už se hlásí konečně o slovo, a ač se zatím neprojevila v plné své síle, je venku již poměrně chladno. Po ránu vás mohou potkat mrazíky, přes den nestoupne teplota o moc výše, než na 5°C. Také vám taková zima vadí? Pak určitě platí staré české přísloví „To chce klid a nohy v teple!“
30.11.2015 15:05 |

podobné články

Na silnicích pozor! Někde leží sníh, někde námraza, jinde hrozí silný vítr

 
Zdá se, že se zima konečně hlásí o slovo. Tedy alespoň na silnicích. Na řadě míst země jsou silnice namrzlé, někde napadl sníh a dopravu navíc komplikuje silný vítr.
12.01.2014 09:20 |

podobné články

Sníh napadl na severu i v Praze, bouraly dva autobusy. Hrozí náledí, sledujte radar Blesku

 
Meteorologické jaro klepe na dveře, o slovo se však po dlouhé době hlásí zima. Na řadě míst v Česku totiž napadl nový sníh. Komplikuje dopravu nejen na severu Čech.
29.02.2020 08:05 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Přichází skandinávský mráz!

 
Zima plná extrémů pokračuje. Po oteplení dorazil o víkendu mrznoucí déšť, sníh a nyní přichází i silný mráz. Ve středu by mělo být ráno i minus 18 stupňů.
08.02.2021 05:10 |

podobné články