Článek

„Žijete v atmosféře strachu.“ Běloruská aktivistka pro Blesk zhodnotila rok po volbách

 
V pondělí 9. srpna uplynul rok od prezidentských voleb v Bělorusku. Oficiálně prý znovu zvítězil dlouholetý prezident Alexandr Lukašenko, podle opozice, Evropské unie i dalších států však byly výsledky zfalšované v jeho prospěch. V Bělorusku následovala vlna masových mírových protestů, na které režim tvrdě odpověděl represemi. Komentář pro Blesk Zprávy k bouřlivému roku, který mají Bělorusové za sebou, nabídla členka lidsko-právní organizace Vjasna Natallja Sacunkevičová.
10.08.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (237 článků)
Podobné články

Česko zastavuje lety z Běloruska a do Běloruska

 
Ministr zahraničí Jakub Kulhánek z ČSSD a vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) oznámili, že Česko zastavuje lety do Běloruska a z Běloruska. Jde o výraz protestu proti tomu, že běloruský diktátor Alexandr Lukašenko přinutil přistát stroj soukromé společnosti Ryanair v Bělorusku a nechal v něm zatknout opozičního novináře. Ostatní cestující mohli poté pokračovat.
26.05.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (237 článků)

Za utlačovaný lid Běloruska! Aktivistka svolává na Staromák

 
Aktivistka Veronika Vendlová svolává demonstraci na podporu utlačovaných lidí v Bělorusku. Akce se uskuteční v pondělí na Staroměstském náměstí v Praze. Do české metropole totiž přijíždí vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská, kterou Vendlová a další její příznivci označují za regulérní zvolenou prezidentku Běloruska.
05.06.2021 15:35 |

podobné články

„Lukašenko je psychopat!“ Aktivistka popsala pro Blesk těžký život v Bělorusku

 
Představitelé běloruské opozice tento týden převzali v Bruselu Sacharovovu cenu za svobodu myšlení. Politická aktivistka Veranika Capkalová, která společně se Svjatlanou Cichanouskou a Mariou Kolesnikovovou tvoří trojici v čele demokratického hnutí, při rozhovoru pro Blesk Zprávy odhalila, jaké jsou další kroky v boji za demokratické Bělorusko, i to, čím by jim Evropa skutečně pomohla. Alexandra Lukašenka, který se po srpnových volbách, které běloruská opozice i Evropská unie považuje za zmanipulované, prohlásil za prezidenta, označila za psychopata.
19.12.2020 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (237 článků)

Žijete se skutečným mužem, nebo pubertálním pablbem? Poznáte to podle těchto 4 znaků!

 
Máte po svém boku skutečného muže, nebo žijete vedle pubertálního pablba bez špetky zodpovědnosti? Pokud neznáte odpověď okamžitě, pomůžou vám k tomu tyto 4 znaky. Jestli se dozvíte, že žijete s děckem, dejte od toho radši ruce pryč.
24.09.2016 07:35 |

podobné články

Jak se zbavit strachu ze zubaře

 
Pro mnohé z nás bývá návštěva zubaře nesmírně stresující zážitek, který často odkládáme až do poslední chvíle. Teprve, když se začnou ozývat bolesti, často zkroušeně hledáme lékařskou pomoc. Je velmi důležité uvědomit si, že pravidelná prevence u zubaře podchytí včas drobné problémy, aniž bychom museli trpět bolestí. Úzkostný pocit strachu se obvykle dostaví přesně v okamžiku, kdy se usadíme do zubařského křesla. Vidíme všechny ty lesklé nástroje, v hlavě se nám promítne všechno, co jsme kdy o stomatologických zákrocích zaslechli a vůbec si nevzpomeneme, že ten náš zubař dosud pokaždé pracoval bezbolestně. Strach zažene pravidelná péče Řešením nesmyslného strachu ze zubaře je prevence. Pravidelné zubní kontroly a samozřejmě správná každodenní péče, jsou nejlepšími pojistkami před bolestivými zákroky. Preventivní návštěvy zubaře a specialisty na ústní hygienu pomáhají udržet úsměv zdravý. Usmívejme se na sebe v zrcadle, ukažme své zuby, svůj zdravý úsměv. Pokud budeme dodržovat správnou péči a chodit na prohlídky  pravidelně po půl roce, strach brzy zmizí sám. S každou další prohlídkou bude strach menší a menší. Zbavte se strachu z neznámého Pokud přeci jen obavy ze zubaře přetrvávají, nabízí se řešení, které by mohlo pomoci. Možná vás děsí velká neznámá z toho, jak vlastně zákrok bude probíhat. Nebojte se o tom svému zubaři říct. Poproste ho, aby vám vysvětlil krok po kroku, co bude dělat. Můžete si potom v hlavě odpočítávat pro uklidnění jednotlivé kroky, které budou hotové. Domluvte si s ním signál, kterým dáte zubaři najevo potřebnou pauzu v zákroku, stačí například gesto rukou. Pomoci vám může i hudba – zeptejte se zubaře, zda můžete poslouchat hudbu ve sluchátkách. Tip: Pokud jste na preventivní prohlídce a zubař vám oznámí potřebný zákrok, nechte se objednat na jiný termín. Psychicky se na něj připravíte a nebude to pro vás tak náročné. Příspěvek Jak se zbavit strachu ze zubaře pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.12.2018 02:10 |

podobné články

Běloruská aktivistka pro Blesk popsala detaily Lukašenkova útlaku. A od Hřiba převzala cenu

 
Běloruská lidsko-právní organizace Vjasna hraje podstatnou roli během masových demonstrací proti režimu autoritářského vládce země Alexandra Lukašenka. Členové Vjasny pomáhají dohledávat zadržené demonstranty, dokumentují porušování lidských práv a pomáhají obětem policejního násilí. Sami jsou také terčem represí, někteří skončili ve vězení. Jejich úsilí ocenila česká organizace Člověk v tísni Cenou Homo Homini, kterou z rukou pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) u příležitosti zahájení festivalu Jeden svět 2021 převzala zástupkyně Vjasny Natallja Sacunkevičová, ta s Bleskem Zprávy probrala nastalou situaci v Bělorusku. Cena byla udělena zadrženým členům organizace Marfě Rabkové, Andrei Chapiukovi, Leanidovi Sudalenkovi a Tatsianě Lasitsové.
11.05.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (237 článků) , Andrei Andrei (2 články)

„Praktiky totalitních států.“ Kvůli Pratasevičovi se do Běloruska obula i zpravodajka OSN

 
Vynucené přistání civilního dopravního letadla v Minsku kvůli zatčení opozičního novináře ukazuje, že běloruská vláda si přeje skoncovat s odporem a odlišným smýšlením v jakékoliv podobě. Radě pro lidská práva v Ženevě to dnes řekla zvláštní zpravodajka OSN Anais Marinová. Ta podle agentury Reuters přirovnala postupy, které používá běloruská vláda, k počínání totalitních států.
05.07.2021 21:50 |

podobné články

KGB zatýká novináře v Bělorusku kvůli plyšovým medvídkům

 
Běloruská policie dnes v Minsku zadržela dvě místní novinářky při fotografování plyšových medvídků, které na podporu lidských práv do Běloruska v červenci dopravilo švédské letadlo. Zadrženým novinářům může pomoci případná účast Švédů v soudním procesu, kterou běloruská justice požaduje.
09.08.2012 12:25 |

podobné články

Vlajka je vlajka, i ta běloruská. Hokejová legenda k „politickému“ mistrovství světa

 
Každý stát má jen jednu vlajku, odsoudil nahrazení státní vlajky Běloruska vlajkou, kterou používá běloruská opozice, hokejový mistr světa a trenér Josef Paleček. Komentoval tak akt, ke kterému přistoupili pořadatelé v Rize, kde právě probíhá letošní šampionát. Ten měl probíhat ve sdíleném pořadatelství s Běloruskem, nicméně z politických důvodů došlo ke změně. Paleček ParlamentníListy.cz upozornil, že v Minsku, kde zaujímají vlažnější přístup k hrozbě covidu-19, by přitom jistě byli v ochozech přítomni diváci. Paleček komentoval i zatím neuspokojivé výsledky českých reprezentantů na probíhajícím mistrovství.
26.05.2021 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Paleček (10 článků)

Olympijská dohra: Hned několik sportovců se odmítá vrátit domů do Běloruska

 
Je tomu pár dní, co olympijské vody rozvířila běloruská olympionička Kryscina Cimanouská, která se po kritice vedení a následné snahy ji z her převézt zpět do Běloruska rozhodla emigrovat do Polska. Nyní se k ní přidávají další běloruští sportovci.
08.08.2021 18:40 |

podobné články

„Problém bude trvat měsíce“. Poláci na běloruské hranici zaznamenali další útoky migrantů

 
Migranti se i v noci na sobotu pokoušeli dostat se ilegálně přes hranici z Běloruska na polské území, změnili ale taktiku a snaží se o to v menších skupinách. Rozhlasové stanici RMF to řekl polský ministr obrany Mariusz Blaszczak. Běloruská pohraniční stráž podle státní agentury BelTA obvinila polské a litevské síly, že pokračují v násilném vytlačování migrantů do Běloruska, přičemž za uplynulý den se to týkalo 490 lidí.
20.11.2021 12:50 |

podobné články

Jan Urbach: Běloruská opozice sahá ke kybernetickému terorismu

 
Běloruská opoziční hackerská skupina, která si říká „Cyber Party“, v pondělí oznámila, že zašifrovala většinu serverů, databází a pracovních stanic běloruských železnic, aby zpomalila a narušila jejich provoz. Hackeři naznačili, že zničili zálohy. Svou teroristickou kampaň nazvali „Peklo“ a má souviset s přepravou ruských vojáků po železnici do Běloruska na předpokládané únorové cvičení.
26.01.2022 20:10 |

podobné články

Bizár a naprostá absence vkusu! Módní kritička Ina T. ostře zhodnotila narozeninový mejdan Michala Davida

 
Všudypřítomná vůně květin, slunečné počasí, tráva pod nohama a koktejl. Právě díky specifické atmosféře náleží zahradní party k nejoblíbenějším letním společenským akcím, které můžete zažít jak v rodinné, tak business sféře. Jak Ina T. zhodnotila nedávnou oslavu šedesátin Michala Davida? A jaké módní rady si pro vás připravila?
26.07.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1601 článků)

Trans* lidé nejsou muži s prsy a ženy s vousy, říká aktivistka Feryna

 
Aktivistka a básnířka Marie Feryna v rozhovoru pro Tiscali.cz vysvětluje, co znanemá být trans. Popisuje svůj "coming out" a začátky své přeměny. V čem jí pomáhá členství ve spolku Trans*parent a psaní poezie? A o co se snaží jako aktivistka?
28.08.2017 07:45 |

podobné články

Aktivistka se svlékla na úředním jednání. Sklidila potlesk

 
Aktivistka z hnutí Gypsy Taub se tento týden v jedné čtvrti v San Francisku postarala u jednání výboru místní samosprávy o pořádný rozruch. Na pořadu dne totiž bylo projednávání zákazu veřejné nahoty, na který měla aktivistka odlišný názor.
14.11.2012 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Gypsy (9 článků)

Nedělali jsme to, abychom zachránili klima! Otec Grety v televizi přiznal klíčové informace o své dceři

 
Otec švédské ekologické aktivistky Grety Thunbergové Svante Thunberg ve vysílání stanice BBC poodhalil, jak se jeho dcera začala o klima zajímat či zdali podporoval to, jak chodila za školu. O tématu klimatických změn se mladá aktivistka měla dozvědět poté, co se ji rodiče snažili zaujmout při jejím boji s depresemi v době, kdy ji lékaři diagnostikovali Aspergerův syndrom. Své rodiče aktivistka označila za „ohromné pokrytce“, a jelikož se jí snažili pomoci, tak ji v jejích snahách o aktivismus začali podporovat. Přiznal, že to tedy nebylo z účelu, aby „zachránili klima“. Thunberg tvrdí, že je nyní jeho dcera coby aktivistka šťastnější.
30.12.2019 17:55 |

podobné články

Unikátní průzkum: Češi odtajnili své obavy v epidemii strachu. Myslí více na ostatní

 
Bezesné noci, den v letargii a strachu o své nejbližší. Takový je obrázek českých domácností v době koronavirové. Podle průzkumu společnosti Behavio se 9 z 10 Čechů nedokáže zbavit strachu o své nejbližší a polovina Čechů často myslí i na své zdraví, životní úroveň, ale i na udržení si střechy nad hlavou. Podle sociologa Vojtěcha Prokeše se ocitáme v epidemii strachu, jejímž symbolem je právě koronavirus. Seznamte se s největšími obavami Čechů.
15.11.2020 05:20 |

podobné články

Otestujte se, jestli žijete aspoň trochu zdravě

 
Žijete zdravě a děláte pro své tělo maximum? Nebo je vám zdravý životní styl vzdálený na hony? Hrozí vám civilizační choroby? To vám prozradí...
02.11.2012 00:05 |

podobné články

Kaktusy také potřebují péči! Jak je doma rozmnožovat a jak je správně přesadit?

 
Pokud žijete v domnění, že kaktusy jsou rostliny pro pohodlné pěstitele, protože se jim nemusí věnovat až tak mnoho pozornosti, žijete ve velké iluzi! Aby vás tato oblíbená exotická rostlina odměnila svým nádherným květenstvím a spokojeností, je třeba dopřát jí nemalou péči.
15.05.2016 06:15 |

podobné články